» »

KAKO do datotek?

KAKO do datotek?

WinXP ::

Mi lahko kdo pomaga? Par datotek sem "zaklenil" z FOLDER LOCK programom ki ti željene datoteke ENKCRYPT-ira obenem pa potem disk X kaže kot izmenjljiv in ga skrije...

slika



Zdaj ko sem ponovno naložil Windows in vpisal vanj geslo ne morem dostopiti do teh datotek ker s telimi programi kot so Recuva itd.lahko samo vračaš IZBRISANE,moje datoteke pa niso izbrisane,so enkriptirane in so na disku samo da ne morem dostopiti do njih...
(so na disku,ampak se ta skriti disk ne pojavi kot X izmenljivi disk,kot bi moral)

Kaj naj naredim? Bojim se uporabiti Partition Manager da bi dal MOVE oz.premakni datoteke na drug disk,ker mi je že 1x vse sesul...

slika 2


Je kakšen program da razveljavi enkripcijo datotek...
Programi za RESCUE datotek mi ne pomagajo ker moje datoteke NISO IZBRISANE,ampak so še kar na disku,vendar enkriptirane in ne morem dostopit do njih... Kaj naj naredim?
  • zavaroval slike: bluefish ()

Yohan del Sud ::

Folder Lock, ane?

Če si jih samo zaklenil ali scremblal bo ta programčič pomagal, četudi ni prvenstveno namenjen temu. Desen gumb in odpri z ... Preverjeno deluje z zaklenjenimi in skremblanimi datotekami ...

http://windirstat.info/


Če si jih enkriptiral pa verjetno ne. Nisem probaval.
www.strancar.com

WinXP ::

To ne pomaga. Jaz z Folder Lock-om moram izbrati opcijo OPEN EXISTING Locker (ne Create NEW Locker)
prva slika zgoraj

Geslo imam,problem pa je potem ko me vpraša za BROWSE (slika 2,zgoraj)TO PA NE MOREM DAT,ker sem na novo naložil Windows in ne vem kje je bila ta .flk datoteka za odpiranje.Vem samo da takrat ni nič spraševalo za Browse,enostavno si startal progral in kliknil Open,on te je vprašal za geslo in izmenljivi disk se je pojavil v raziskovalcu.

Problem je da so te datoteke še kar na disku,zasedajo prostor,dostopiti do njih pa ne moreš drugače,ker so enkriptirane (zato je tudi ustavaril drug navidezni izmenljivi disk)...

Kaj zdaj? Startal sem Linuxov Knoppix,pa sploh noče zagnati,začne in...:8)

MIHAc27 ::

Zdej ne vem več je je bil ravno Folder lock...ampak na servisu smo enkrat ga zaobšli enostavno tako, da smo ga priklopil na drug pc.. in tam videli kr en direktorij znotraj programa.. tam pa vse zaklenjene datoteke.

Yohan del Sud ::

Ok, še enkrat. Naloži windirstat, ker dela mimo folder locka čisto na ravni osnovnih datotek (kot knoppix v tem primeru, ampak nisem še delal z njim), ki ti jih lepo grafično prikaže na disku. Če (ko) najdeš ta tvoj zaklenjen filet (flk je splošna končnica zaklenjene datoteke, ki jih win prepozna kot take, da zahteva geslo), ga poskusi direktno odpret s folder lockom (desni klik - open with). Če je kriptiran/in ali skremblan bo to malo težje, imena datotek bodo v stilu "7%)&53dgd4gh857345bvc..5x12" ampak vsaj glede na velikosti in čas zadnjega shranjevanja se djih da dovolj hitro odkriti.
www.strancar.com

WinXP ::

Instaliral sem WinDir,ampak mapa APLIKACIJE in še nekaj drugih map ki so prej bile na particiji E,potem pa sem jih enkriptiral z Folder Lock in je on prikazal te mape kot IZMENLJIVI (skriti)DISK X
SE NE PRIKAŽE V WIN DIRu!

slika WinDir


Prikaže samo te mape in datoteke ki jih tako ali tako vidim v Raziskovalcu in pa te nepomembne skrite,kot so Recycle ipd...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Yohan del Sud ::

Jah tole so v glavnem filmi vidim. Ampak folderlock samo navidezno naredi skrito particijo znotraj obstoječe in jo skrije. Avtomatizira skrivanje pr0n stasha, skratka >:D. Bolj detaljno poglej, če je kaj gor, kar ti ni jasno. Poglej še enkrat moj prejšnji post.

Sicer pa še par dodatnih vparšanj (navodilc):

Koliko fraj ti pokaže windirstat in koliko win na tej ali drugi particiji (in celem disku)?
Kako dolge so te tvoje datoteke?
Kdaj so nastale?
Kakšna je bila originalna končnica?
Ti pokaže kakšno .flk datoteko?
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

WinXP ::

Pred 4 dni sem naložil ponovno Windows 7. Do tedaj je bilo vse v redu in je TISTIH 7 GB (večinoma filmi,nekaj slik in pa mapa APLIKACIJE) kar sem jih dal ZAKLENIT z FolderLockom bilo ko sem ustvaril novi Locker vpisano v Documents oz.My Documents/Locker01.flk.
 slika

slika


Jaz sem samo vpisal geslo in enkriptirane datoteke oz.skriti navidezni izmenljivi disk X se je pojavil v raziskovalcu.(poleg C,D in E particije)

Nisem se pa spomnil,da če ponovno naložim Windows ne bom mogel dostopiti več do teh datotek,čeprav so zdaj še na disku.Moral bi kreirati na npr.particijo E:/MOVIE/Locker01.flk,ne pa na C...
 slika

slika



Nobene .flk mi ne pokaže...
Te datoteke so večinoma filmi (6,7 GB),ostalo so slike in mapa APLIKACIJE z dokumenti (.doc)
Nič od tega WinDir ne pokaže,s temi končnicami pokazuje samo tiste ki so vidne tudi v Raziskovalcu...
Sem se že sprijaznil s tem da je izgubljeno...Smotano je edino da mi zaseda prostor 7GB na disku,to pa bom edino rešil takrat ko kupil drug tako velik disk,tega pa totalno formatiram...

Yohan del Sud ::

Ma težko se mi je jet dohtarja na daljavo. :) Poskusi pobrskat še malo na bolj profesionalnih forumih. Verjemi mi, vsi podatki so gor nedotaknjeni, če nisi delal še kaj drugega z diskom.
www.strancar.com

solatko ::

Poizkusi priključit drugi disk in na njem s tem programom zakleni datoteke z enakim geslom, tako se ti bo instaliral ključ za enkripcijo v dokumente in bi moral odpirat tudi datoteke na prvem disku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program ki ZAKLENE MAPO Z GESLOM a jo ne skrije

Oddelek: Pomoč in nasveti
193893 (3460) mtosev
»

Enkriptiranje datotek z BitLocker-jem

Oddelek: Informacijska varnost
174859 (4341) karafeka
»

PODATKI SO ŠLI z diska

Oddelek: Programska oprema
132533 (2076) amigo_no1
»

Folder lock..izginule slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
8981 (819) Pakooo
»

Kateri program za zaščito datotek/map z geslom

Oddelek: Programska oprema
122707 (2430) Fizikalko

Več podobnih tem