» »

ABIT BX-133 RAID - Problemi???

ABIT BX-133 RAID - Problemi???

grizli123 ::

Imam Abitovo plato BX-133 raid in imam probleme z namestitvijo WIN ME (win 98 SE oz WIN 2K - javijo napako) - Po prepoznavanju vseh plug&play naprav pride do neke napake: 0D: 11b7: 000002A6... in namestitev se konča....



V biosu sem našel neko napako, ki se odpravi z naslednjo verzijo biosa (VI), ampak stvar še vedno ne deluje...

Verzija biosa UK je imela napako pri izpisu podatkov za spomin:

BASE MEMO Y 640K
EXTENDED MEMO Y 251120K
TOTAL MEMO Y 262144K

Se pravi v besedici MEMORY manjka "R"....


Ali je kdo tudi to opazil pri novi plati? Sedaj sem dobil tudi že drugo plato, pa ima isti problem. Ko nadgradiš bios (VI) pa piše pravilno...

Opazil sem, da se pojavljajo neki problemi pri COM portih...





Help????
  • spremenilo: grizli123 ()

Grega25 ::

Ne bi glih pametvov ampak jest sm pred instalacijo
onemogoču ATA-100 in naložu WIN ME brez problema.
K prvič k sm probu sm mel skoz blue screen (baje glih zarad tega kontrolerja tko so mi rekl)

Tzar ::

Pr nas v firmi se ravno zej zaj.... z dvemi dotičnimi platami.Ti ne morš verjet da je naj palta 2000 tok problematična. Vse živo jo moti, tko da jih bomo mogoče kr nazaj poslal. Res smo razočarani. Pa še stranka je hotla ful dobro plato,pa mi to damo in koj problemi. Zej si pa predstavljajte strankino faco k je v enem tednu že dvakrat prnesla nov računalnik na servis.
Življenje je lepo!

Loki ::

Abit BX 133 ni ful dobra plata. Njena edina prednost pred ostalimi BX je RAID, proti i815 alpa VIA (z 4-way interleaving - v bistvu tweakani do konca) pa nima sans.
Raj jo zamenjajte za Abit SA6R.
I left my wallet in El Segundo

OrlyTM ::

Plata dobesedno rula ... nisem mel še niti enga problema z njo ... važni so zadnji gonilniki za raid kontroler, seveda če ga uporabljaš, ostalo pri meni deluje popolnoma brez problema .... pa tut oc-jat se da moj pIII 650 zlo lepo ... brez najmanjšega problema dela 24/7 na 910mhz, moj osebni rekord je bil 1008mhz, vendar ne za dolgo :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

jokeman ::

Plata mi dela brez problemov. Ko instaliras win2k mors na zacetku instalacije stisnt F6, za instalacijo third party controllerja. Vtaknes not disketo z driverji in voila. Men dela 100% OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enojni disk na RAID kontroler (brez RAIDa)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101403 (1260) neres
»

Kateri nabor za P3/celeron socket 370

Oddelek: Strojna oprema
161441 (1268) SkIDiver
»

VIA, izpovej se nam!

Oddelek: Novice / Matične plošče
392932 (2932) MrStein
»

Mama plate za AMD procesorje in Vas izkušnje ?!?

Oddelek: Strojna oprema
301495 (1063) gorazd
»

Trdi disk IBM 30GB - ribanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151351 (1226) zile

Več podobnih tem