» »

Mama plate za AMD procesorje in Vas izkušnje ?!?

Mama plate za AMD procesorje in Vas izkušnje ?!?

OrlyTM ::

Fantje in dekleta, dejmo se mal razpisat kake mate izkušnje z platami za AMD-procesorje.

Topic sem odprl, ker imam jaz vedno slabše izkušnje in me malo zanima, kaj vam dela/ne dela, kako ste zadevo popravili ali kaj ne morete popravit.

Pač ... vse kar se tiče plat za AMD-je.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

3LeR. ::

jst mam kt7a raid pa nimam druzga povedat kot da je zakon
do sedaj nism mel nobenih problemov

vem de kar dost folka jamra zarad plat alpa zarad amd jev sam dostkrat se problem skriva drugje
npr. na soltek kav75 se je mašina non stop osuvala. lastnik pljuva po amd ju pol se pa izkaže, da je problem v tem ker disable za zvočno ni delal on je mel pa live gor in pol so bli konflikti
alpa še ena. monster sound II ne dela na kt7a z tbirdom 800. Damo gor live dela k bomba
popolnoma x files

asPeteR ::

Kakše težave pa imaš z AMD konfiguracijo??

OrlyTM ::

dve skurjene plate !

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ChiefThunder ::

No... jaz sem pri mlacomu kupu Abitovo kt7, pol doma vse skup sestavim, pa je plata neki zajebavala, sem jo nesel nazaj in so mi jo zamenjali za drugo :O, na srečo delujočo. Če ti abit nekak ne sede poglej za:
-ASUS A7M266 (ddr čipovje)
-ASUS A7V133A ATX (kt133A čipovje)

ajde!
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

birra ::

Jst pa sm dobu t prvo plato KT7 Abit in mi ni prow delala poli pa smo flešal bios dal gor SP1 za WINS 2000 pa z geforsom pa mi špila ko šus.Od prve je primlo farbanje mostičkov z tehničnim svinčnikom HB. Tbird 800 ga spravm na 1G in fura ko zmaj.:D8-):P

OZZY ::

Prvo sem nabavu abit kt7 raid pa so bili sami problemi. Prdvsem sta se tepla z grafično ati maxx tako da sem pelju comp nazaj še isti dan in sem jo zamenu z msi k7tpro2. Z njo sem zelo zadovoljen saj nimam nobenih problemov. Navijanje deluje dobr, prav tako ni nobenih težav. :D
Go with the flow.

Dalmatinc ::

Edino česa ne razumem; zakaj maste težave samo tisti z AMD procesorji:D

OZZY ::

Sej folk nima težav samo z amd procesorji ampak tudi z inteli. Problem je samo v tem, da se sedaj zelo popularni amdji predvsem zaradi cene in zmogljivosti ter navijanja. Zato je toliko več govora o platah z amdji.
Sigurno ma pa folk probleme tudi z platami za intel procesorje.
Go with the flow.

krucymucy ::

Aja tko pravte!!!
Intel je za en K**** al pa ABIT neki je!

Sem meu BX133 pa P600-pa sem se hitr znebu pa kupu EPOX 8KTA3 in Durona700

Pri intelu in abitki sploh ni delal tko k je treba, sej ne rečem, mogoce sm sam na tako robo naletu.
Duron pa na EPOX-ki dela na 933Mhz(133x6,5) gre pa FSB tud na 160Mhz.
Delu je tud na 1084 sam na 2,1 V pa sm pol po petih minutah raj ugasnu k se je peku na 80˙C pa ni ni blo glih vsec, tok da mam kr na 933

EPOX + AMD = ZAKON

Dalmatinc ::

Ja sej verjamem da so zdle duroni bolj popularni;

Sam vseen AMD bolj jeba od Intela

VASkO ::

AMD ne jeba, jeba samo Abit, ki z (mnogo) zanic platami vzbudi misljenje, da je AMD zanic. Rajsi se v iskanju krivca obrni proti izdelovalcem nekvalitetnih plat!

OrlyTM ::

Po n prebranih testih in opisih in krneki, mislim da niti ni problem pri abitu, temveč je večji problem pri VIA chipsetu. Glede na to, da so pri nas Abitke najpopularnejše, je pač največ napak na abitkah. Če bi blo pa več Asusk alpa MSI plat, sm skor prepričan, da bi blo tut več problemov.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

VASkO ::

beri tu tuje forume in novice pa bos videl, da imajo Abitke probleme in to mnogo vec kot kake Asuske ali MSI plate. btw. jaz mam Epox 8KTA+, stabilna kot skala, se nic ne sesuva, mam tudi Gf2MX na AGP4X in FastWrites enabled pa ni sledi o nestabilnosti. Toliko o tem.

Pri problemih z abitkami pa sem mislil na defekt, da se ti plata sploh ne zbudi (to je imelo 40% vseh Kt7 plat) pa zdaj to afero z IBM diski, kjer je krivec Abit in ne IBM.

ADF ::

MSI K7T Turbo. Kar se tiče hitrosti in stabilnosti je za absolutno desetko, ko pa pride do kombinacije win2k, VIA chipseta, GeForca2 MX in 3D oz. iger , pa imam povprečno 1 crash na uro.
Zamenjal bom napajalnik, ampak se bojim da to ne bo rešilo mojih problemov.

3LeR. ::

vidim de vsi prov veselo pljuvate po abit
jst jo mam ze dva meseca kt7a raid pa tb 800@933 (7x133) pa dela super
nisem mel nobenih problemov
dosti krat problemi ležijo v drugih komponentah v sistemu alpa napačno sestavljenim sistemom (npr. cooler ni prov gor dan pa je plac me procom pa coolerjem pa se greje pa seseuva pol ja pa plata kriva )

vem de ucas pač dobiš bad deal pa se usuva pa vse sorte. pač neseš nazaj
jst poznam vsaj ene 5 folka k jo ma pa vsi pravjo de dela stabilno

tale kt7a je še moja ta druga abitka (prej sem mel bh6 pa c400) pa so mi obe delale odlično

CCD ::

ASUS A7V133A rula do konca!

Zakaj bi kupovali Abit, če imate lahko Asus.
Nisem tako bogat, da bi lahko (vsak mesec) kupoval Abit.:D

Mac ::

-3LeR-, zanima me tvoja konfiguracija. Sem pred nakupom ABit KT7A, imam pa 256 cas 2 Micron RAM, Hercules GeForce II MX, SB Live, vse skupaj pa bo na W2000 op. sistemu. Baje so problemi z MX karticami in IBM Diski, sicer 45GB, a vseeno sem malo v dvomih, čeprav imam 30 GB 7200 DTLA. V PDF-fu za kt7 tudi piše, da znajo biti problemi z PCI slotom 5 zaradi deljene uporabe IRQ-ja z Raid kontrolerjem, pa me zanima, če ti je kaj več znanega iz prakse!

MadMax ::

1. dejstvo: ce je 3/4 plat Abitovih, je logicno, da je tudi stevilo tezav z njimi veliko (ceprav procentualno ne izstopajo)
2. dejstvo: Abit zal ni vec to, kar je bil
3. dejstvo: z AMDji je vec problemov kot z Intli (procentualno)
4. dejstvo: komur AMD dela brez problemov, ne sme slisat za Intla
5. dejstvo: tudi tisti, katerim AMD dela probleme, ne smejo slisat za Intla (ce sm se jaz zaje***, naj se se drugi...)
6. dejstvo: za tezave z AMDji ni kriv AMD, ampak VIA (Intel na zalost ne dela chipsetov za AMD:8))

R0K ::

ABIT Kt7a - no problems:P

DOLF ::

ASUS -rulz!!!! (6 mašin)
MSI -pa bolj tako, kar nekaj težav z biosi (8 mašin (2x s težavami z biosom))...
GIGABYTE -zaenkrat nobenih težav (6 mašin)
ABIT - nimam nič izkušenj...

Od 20 mašin k sem jih sestavu sem mel samo pri dveh težave in obema je bila skupna mamaplata.
....I have seen things you people wouldn't belive.....

jRk0 ::

A ma plata tudi kaj veze s tem, da meni kar nekaj igerc noče delat?? like q2, project IGI pa še nekaj.
You fuck up once, you loose two teeth.

VASkO ::

ce nimas gonilnikov za plato (pravilno) instaliranih (4in1 4.29), potem ja

Yohan del Sud ::

Načeloma nimam problemov, samo kadar je navit se noče vžgat v prvo. Umpf? Sumim kt7. 250W bi vseeno moralo zadostovati...

OldSkul ::

Jaz mam od MSI-ja turbo plato,pa sta mi že dve crknili,zdaj mam ta 3 pa mi dela dobr, res pa je da so BIOSI hud problem te plate!

ADF ::

O kakšnih problemih z BIOSi govorite?

Dalmatinc ::

NIMAM POJMA PRVIČ ČUJEM !!:8)

VASkO ::

tezave z BIOSi misli tele, da pac nimas moznosti tweakanja kot pri ostalih platah, ker se pri MSI na to pozvizgajo. Predvsem velja to za RAM nastavitve.

ChiefThunder ::

Sej a niso kokr en tweakrski bios že vn dal?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

yjj ::

Hja jaz mam ABit k7t /a in je super plata, le draga je zato pa sem jo kupil preko meja. Težava je le nameščanje hladilnikov, predvsem SuperOrb, tako da boš mogel malce skriviti kondenzatorje. V zadnjem času sem zelo dvomljiv do MSI, zato kupi AB, EPOX tudi če sta malce dražji

gorazd ::

Stvar sesuvanja pri AMD je največkrat VIA chipset, zato imej zmerom zadnje gonilnike gor. Imam EPOX (7KTA+) plato in Athlona 600 classic, ja imel sem probleme, ki sem jih uspešno odpravil z najnovejšimi BIOS updejti in 4in1 4.29.

Drgač pa AMD rulz!!!! :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Tbird 1.33ghz pa DDR Ram ? Kera plata ?

Oddelek: Kaj kupiti
271607 (1377) evoice
»

Kaj kupit AMD osn. plošča

Oddelek: Kaj kupiti
161588 (1323) morphling1
»

Hud problem !!! Nujno !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
391473 (1041) roscha
»

kaksno mamaplato naj kupim

Oddelek: Pomoč in nasveti
101267 (1141) ChiefThunder
»

Kaj je zdej s temi KT7

Oddelek: Kaj kupiti
291945 (1605) ||_^_||

Več podobnih tem