» »

Trdi disk IBM 30GB - ribanje

Trdi disk IBM 30GB - ribanje

Pizzicato ::

Kot sem že pisal sem imel dva IBMa 30GB, 7200, ATA100 v RAIDu (na ABITki KT7a). Po treh tednih mi je eden začel hudo ribat (korenček). Po enem tednu sem ga prodal prijatelju, ki ima drugo MB in njemu ni še niti enkrat zaribalo. OK. Disk je bil naret na Mađarskem.

Lepo sem v Avstrijo šel po novega (Made in Thailand). Spet postavitev RAIDa, formatiranje (dolgotrajno) in postavitev sistema. Diski so lepo delali cca 1 mesec. Mislil sem, da sem rešen. Toda.... včeraj mi je PRVIČ zaribal (korenček) in to pri programu Where is it, v katerem sem iskal MP3je.

Zdaj me zanima, če je na to temo kaj novega oz. a je IBM že podal uradno izjavo in napotke serviserjem za odpravo težav oz. zamenjavo diskov?:\
Bogo

OZZY ::

Seveda da je. Poglej v arhiv novic. Tam je bilo lepo napisano kako stvar stestirat in ugotovit ali je kaj narobe ali ne. Napotki serviserjem pa so bili prav tako dani. Kot sem rekel. POišči v arhivu novic. Mislim, da so bile enkrat konec prejšnjega meseca ali pa že ta mesec. Nisem čisto ziher.:8)
Go with the flow.

Pizzicato ::

A misliš na tisto osorno pismo serviserja? Kdo pa si lahko s tistim kaj pomaga!!!;((

Jaz sem mislil če je kaj novega glede zamenjave diskov, ne pa ugotavljanje defekta!;(
Bogo

OrlyTM ::

Klampfer ... dej povej ker bios za hpt kontroler uporabljaš in ker gonilnik poleg, pa še ker OS ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Siluro ::

Klamfer koliko watten napajalnik pa uporabljaš?Problemi klenkanja pri IBM diskovju in navitih konfiguracijah se pojavijo pri napaki na disku ali premalo watnem napajalniku 300 watni MCASE bi boral zadostovati!Saj vsi vemo kako so AMD-ji požrešni, da o diskovju ne govorim!
Howg govoril sem!

OrlyTM ::

Siluro, a to ti iz izkušenj ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Pizzicato ::

Pikola, sami pametni nasveti (kot da ne bi imel blage veze!).

Pa vseeno,
BIOS - zadnji, BIOS za HPT370 zadnja verzija, WIN98SE, napajalnik 300W (BIG TOWER).

Aja, pa da še ne bo kdo pametoval - tud patch za IBMe sem instaliral (prehitro vgašanje mašine).

Mene samo zanima, če je kaj novega s strani IBMa?
Bogo

Grega25 ::

Ma tko k je OrlyTM napisu tud jest mislm da je problem v kontrolerju(Abit-napača?).Mam BX-133 pa en disk IBM DTTA 371010 (10GB 7200obr ATA 33).K sm mel na IDE1-ATA33 je stvar funkcionirala,pol pa jest to prastavm na ATA-100 pa tko k si reku nekakšno ribanje,pol pa že več diska ne najde.....!Prvič sm mislu da je to zato ker disk je ATA-33 kontroler ATA-100 pa ajde nism se obremenjeval.Sm ne mi tega delat k si kupm nov IBM DTLA 40GB 5400 ATA-100! In točno to se mi je zgodl.
Najbrž da je problem v gonilnikih. Nasplošno pa jest z ABIT BX-133 raid sploh nism zadovoljen(moje mnenje ki se sploh ne navezuje na to temo)in pozivam lastnike dotične plošče da se javijo z e-mailom da mal poklepetamo kwa jih f*** pr tehle p*******h abitkah.;(

Grega25 ::

Ma kaj IBM . Diski na drugih platah kr delajo.
ABIT bi mogu kej narest;(!!!!!!!!!!!!

Pizzicato ::

Ja, jaz tud mislim, da je nekaj narobe s tem HPT370 na ABITkah. Ker takoj ko je disk na drugem kontrolerju, dela brez težav (ribanja). ;(
Bogo

OrlyTM ::

ja jest tut sumim ABIT, sej zato pa sprašujem ker bios pa to. ...

jest mam doma

ABIT KT7A - RAID ----- 2xIBM 30GB 7200 ATA100

ABIT BX133 RAID ----- 2xIBM 15GB 7200 ATA100

in mi je pr BX133 raid crkno en 15GB disk ... je še zdaj na servisu.

Zej pa sam molim, da mi nau še kaka 30ka zaribala na moji gajbici ... phismo .. neki je res narobe, sam dokler nau kej uradnega od abita ali od IBM-a bomo tavali v temi ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

zile ::

Abit Kt7a +4 x ibm dtla 30gb (3) 45GB (1), Bios YP beta 01 modificiran -----> NO problem so far
Sandra 44.000
Atto disk bench ------> write/ read speed
4k fajl ---> 3-4 MB/s
1MB fajl -------> 50-55 MB/s
INAF SIAD :D.

Pizzicato ::

Zile, a jih imaš v RAIDu? Men delajo na 80MB/s:))
Bogo

Seadoo ::

Orly, a mi lahko poveš, če ti 30 GB disk v w2k delajo v u-dma mode? Jaz mojega namreč nikakor ne morem pripravit do tega... Mam pa Abit kt7a plato.
Out of my mind. Back in five minutes.

OrlyTM ::

ja ... UDMA 5 mi dela ...

Prav tako cdrom in cdrw delata z dma, oba sta prkloplena na običen ide kontroler na plati

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

zile ::

2x30 mam u raidu.
HDtach ---max. 82MB/s, min 35MB/s, average 68MB /s
Win98 se OS
Leti k šus ko editiram audio u Cool edit Proju.
Zvok od 90 minutnega filma je obdelan u 20 minutah :D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hud problem !!! Nujno !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
391463 (1031) roscha
»

crknu opevani IBM HD?

Oddelek: Pomoč in nasveti
292105 (1633) Tigorsami
»

Aopen AK73PRO namesto ABIT KT7a

Oddelek: Kaj kupiti
18950 (767) Dalmatinc
»

>> HOT ROD 100pro << Uporabil kdo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151308 (1130) MUC
»

hpt370

Oddelek: Strojna oprema
141497 (1358) MadMax

Več podobnih tem