» »

Fotografski spomin - zvočni spomin

Fotografski spomin - zvočni spomin

Bellatrix ::

Vemo, da imajo določeni ljudje razvit fotografski spomin... zanima pa me, če obstaja tudi "veda", ki proučuje zvočni spomin... torej poslušaš določeno melodijo in jo lahko zelo natančno ponoviš oz. si jo dobro zapomniš...
hvala
People are quick to judge and slow to correct themselves.

ac1t ::

BlueRunner ::

Perfect pitch (oziroma absolute pitch) je sposobnost ponoviti ton, ne vključuje pa spominske komponente - ponoviti celotno skladbo.

Google poizvedba po "perfect pitch memory" pa bo odprla izhodišča za nadaljnje raziskovanje.

profii ::

Poznam enga ki ima nekaj takega. V srednji šoli je profesorjem govoril njihove definicije ko je bil ustno vprašan.

amigo_no1 ::

In kje je sedaj ?

BlueRunner ::

Predsednik vlade? >:D

Sorry, ampak moral sem. Bom priden, ne bom več. :D

Ali ne zapade to o "ponavljanju definicij" pod fotografski spomin? Ali pa je to še nekaj tretjega... različno od fotografskega in muzikaličnega.

Zgodovina sprememb…

worf ::

Eidetic memory @ Wikipedia

Eidetic or photographic memory is popularly defined as the ability to recall images, sounds, or objects in memory with extreme precision and in abundant volume.

Fotografski spomin torej pomeni da melodijo slišiš in si jo zapomniš.


google --> photographic memory wikipedia
prebereš opis in dobiš odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

Pyr0Beast ::

fonografski spomin ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

worf ::

Absolute pitch @ Wikipedia

Absolute pitch pa je varianta da si zmožen neko melodijo slišat in jo do zadnjega herca natančno tudi ponoviti.

mislim da imajo absolute pitch predvsem avtisti. Če se motim naj me prosim nekdo popravi.

to je navedeno tudi v članku iz wikipedije:
The prevalence of absolute pitch is higher among those who are blind from birth as a result of optic nerve hypoplasia, and it has been claimed that it is higher among those with Williams Syndrome and those with an autism spectrum disorder
Autism spectrum disorder @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

mihec87 ::

Sem gledal na discovery oddajo če se ne motim superhumans kakšen mesec nazaj, pa je bil notri en avtist+zelo slaboviden če se ne motim,in je imel to sposobnost da si je melodijo po samo 1x poslušanjo zapomnil ter jo 98% ponovil(je prav neki jazz igralec posebej naredil melodijo ki jo je prvič zaigral njemu on pa ponovil bp..),potem pa še v neki jazz klub kjer je zaigral bp katerokoli pesem so se spomnali.Tako da zadeva obstaja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

worf ::

mogoče govoriš o tem

http://www.partis.si/torrent/podrobno/1...

the human jukebox - derek paravicini


Derek Paravicini @ Wikipedia

Kot sem prej omenil, to reč imajo večinoma avtisti, kar je tudi Derek Paravicini.


nikjer pa ne najdem podatka glede perfect pitch.....koliko časa neka melodija ostane v spominu. Ali jo lahko ponovi le ko jo sliši in jo pozabi ko sliši naslednjo melodijo, ali pa si jo zapomni za vedno. Ker pri fotografskem spominu si zadevo pač zapomniš v detajle in imaš res ogromen spomin, kako je s perfect pitch pa ne najdem podatka. Povsod piše le da ljudje ki to imajo, so sposobni ponoviti katerokoli melodijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

mihec87 ::

Hm ta na discovery(zgoraj v tvojem prispevku,vsaj mislim da je to ta) si je zapomnil za vedno saj je pesmi v klubu igral iz glave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

worf ::

Hvala za odgovor, sem dal pobirat tisto iz partisa vendar mi sploh noče začet pobirat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Možgani so neverjetno pozabljivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7117397 (14324) Lion29
»

Šimpanzi pametnejši od ljudi?

Oddelek: Loža
272792 (2226) Tarzan
»

Geniji in genetika

Oddelek: Znanost in tehnologija
253323 (2414) nevone
»

Glasbeni izrazi v angleščini

Oddelek: Sedem umetnosti
176228 (5842) embe
»

Naključja v sanjah

Oddelek: Loža
453336 (2279) Metulj1

Več podobnih tem