» »

Bootmgr is missing - zagon računalnika

Bootmgr is missing - zagon računalnika

drejc87 ::

Pozdravljeni!

Prišel sem do težave ko sem formatiral prenosnik na katerem je bil windows Xp. Ob ponovni namestitvi pa ko zaženem PC se pojavi sporočilo "BOOTMGR is missing Press Ctrl+Alt+Delete to restart" in ne morem več zagnati (bootat) z CD-ja od Win. Xp.

Za pomoč se že v naprej zahvaljujem.

Icematxyz ::

Nimaš v BIOS-u nastavljeno, da ti naj najprej "zažene" CD/DVD enoto.

Določeni (prenosni) računalniki/matične plošče imajo tudi na voljo možnost, da takoj po zagonu računalnika uporabnik pritisne določeno tipko na tipkovnici in se mu prikaže izbirnik, katero napravo želi "zagnati" najprej.

drejc87 ::

Pozabil sem omeniti, da imam v Biosu vse nastavljeno. Sem dal, da se prvo zažene cd. Problem je tudi v tem, da sem probal z visto in je šlo naložit, vendar se je pri cca. 40% ustavilo in sem moral znova zagnat rač., enako je bilo, če sem probal naložiti windows 7.

Probal sem tudi z ukazom v command propmtu bootrec /fixboot.

Enostavno ne najdem rešitve, probal sem z googlom in tudi nič uporabnega.

Probal sem menjat tudi disk v prenosniku in je stvar enaka. Na tem drugem disku so bili celo nameščeni windowsi in vse, vendar je zadeva bila ista.

solatko ::

V bios-u nastavi IDE disk in ne sata ali ahci.
Delo krepa človeka

drejc87 ::

V Biosu sploh ni te nastavitve. Sicer pa gre za Asus prenosnik z Turion64 procesorjem, star 4 leta.

solatko ::

Vsak bios ima nastavitve za sata ali IDE morda je native ali kaj podobnega, poglej pod nastavitvijo diskov.
Delo krepa človeka

Icematxyz ::

Morda pa je okvarjena optična enota? Plošček uporabljaš vedno enak?

Poskusi namestiti OS s pomočjo USB ključa, če tvoj prenosnik podpira "zagon" z USB ključa. Poskusi UNetbootin in namesti Ubuntu ali pa izdelaj namestitveni USB ključ z Windows OS (vodiči so na spletu in tudi na slo-tech bi se verjetno kaj našlo).

drejc87 ::

Ploščke sem menjal, probal sem tudi z licenčno visto ...

Probal sem 4 različne cdje WIN XPja in se nobeden niti ni hotel zagnati, tudi na drugem računalniku ne. Vista in Windows 7 pa sta se zagnala, že tu mi nekaj ne štima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

drejc87 ::

solatko je izjavil:

Vsak bios ima nastavitve za sata ali IDE morda je native ali kaj podobnega, poglej pod nastavitvijo diskov.


In kaj točno naj pogledam pod nastavitvami?

solatko ::

Poglej v user manual, kje se nastavi enote. Bios-i so različni in se vsak nastavlja malo drugače. Ker pač nimam na vpogled tvojega, ti ne morem točno povedat, kaj premakni, ti pa piše v navodilih (verjetno so tudi na CD-ju, če si ga dobil zraven, drugače pa na netu, na strani tvojega računalnika.
Delo krepa človeka

drejc87 ::

Smo že uredili zadevo, skratka napaka je bila, ker je bil RAM crknjen. Zato niso delovali vsi cdji katere smo probali.


Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
313054 (1368) Duhec
»

Acer TravelMate 5320 - problem pri nalaganju windowsov

Oddelek: Operacijski sistemi
13946 (902) neznanovski
»

nalaganje xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
212027 (1592) fosil
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383424 (2651) Voluharr
»

HP ProBook 4710s ( nx631ea ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411890 (7156) stumf

Več podobnih tem