» »

laptop - preformanse kako izgleda delo z njim

laptop - preformanse kako izgleda delo z njim

gkovac ::

Živ!

Pred kratkim sem ugotovil, da ne bom mogel imeti več moje mašince in da si bom moral namesto nje kupiti laptopa (ne sprašujte zakaj :D )

Torej... zanima me kako izgleda delo z laptopom, vas z delom na laptopu (recimo da bi kupil Compaqa EVO serijo) bolijo oči zarad slabe grafike. A lahko na njemu normalno odigram kakšen špil (igram itak samo AoK, Counter Strike in AoK) in kako se igra špile na takem računalniku.

To sprašujem zato, ker še nikol nisem delal z laptopom dlje časa, oziroma nikol še nisem imel možnosti igrat špilov na njemu.

Sem pa precej zahteven uporabnik in od laptopa pričakujem, da mi bo delal vsaj približno tako dobro kot moja mašina na 17" monitorju.

Mnenja? Pripombe? Svarila? Opombe?? Hvala že v naprej!

Pa še to mi povejte kateri laptop imate... za primerjavo
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."
  • spremenil: gkovac ()

IceIceBaby ::

Sem novopečeni lastnik notebooka in lahko ti povem izkušnje iz teh par dni (par = 2) :)

Imam 12" lcd z resolucijo 1024x768 in slika je boljša kot na moji 17" nokiji. Tam mam sicer malo večjo resolucijo ampak ni sile.
Iger zaenkrat nisem probaval velik. Samo UT in teče normalno hitro tudi na native resoluciji.
Kar se tiče nasploh dela za laptopom se morš očitno malo navadit tipkovnice pa trackpada če ga uporabljaš. Na tipke sem že mal navajen, s trackpadom pa mam še vedno malo težav pri kakšnih natančnih opravilih (photoshop). Ampak ko sem doma itak miško not štekam.

Jaz mislim da bom od zdej naprej mel samo še notebooke :) Res žrtvuješ malo udobja in zmogljivosti na račun mobilnosti. Ampak ni sile, se hitro navadiš.

Btw...ko boš kupoval glej da bo mel dobro grafično not ne kakšnega integriranga sranja pa raje poglej za znanimi proizvajalci. Pri prenosnikih ni toliko važen procesor ampak predvsem kvaliteten zaslon, dobra tipkovnica in ohišje in nasploh dobra izdelava.
Kaj ti pomaga 2.0ghz P4 če se računalnik najbolj greje prav tam kjer maš roko naslojeno in tipkat nemorš.

MCSE ::

To, da notebooki ne zmorejo tega, kar zmorejo desktopi ne drži več. Časi so se spremenili, danes lahko za sicer mastne denarje kupiš mašino, ki se z lahkoto kosa z PC-i ki so bili še pred tremi mesci alfa in omega.
Jaz bi ti predlagal, če imaš denar seveda, da kupiš IBM Thinkpad A31p. Zelo zmogljiva zadeva, ima od 1.6 do 2 Ghz procesorje, okrog 40-60GB diska, DVD/CDRW combo, rama do 1 GB, pri grafiki pa pravtako ni slaba izbira prične se pri ATI Radeon 7500 Mobility z 16MB ram-a za 15" ekran z resolucijo 1024x768, konča pa v rangu ATI FireGL 7800 Mobility z 64MB rama, kar je za 15" 1600x1200 ekran več kot dovolj.

Res pa je, da top-of-the-line model stane MILJON!!!, low-end mašina pa pride le 1/3 miljona SIT, pa še DDV zrven...

Vedi pa da če kupiš prenosnika, poišči takega ki ima 3 leta garancije OBVEZNO!!!

IceIceBaby ::

Ja no...al pa za dost manj kupiš PowerBooka z radeonom 9000 in DVD pečko ki je 4x tanjši in 3x lažji in manjši od tega IBMa.

Btw...jaz sem za svojga iBooka dal 310k z DDVjem in ma radeona 7500, serijsko 128 rama (za 12k še 256 dokupš), 20gb disk in baterijo ki ti zdrži tut 5 ur če je treba. Teža in velikost je pa za cca. pol povprečnega PC notebooka :)
Če te kej konkretno zanima od Macov kr vpraši. Notebooke majo po mojem daleč najcenejše.

ABX ::

Zadnjič sem videl eno full lepo miško za notebook.

Gre v usb port in je ballless:) Velika pa je 3cm x 1cm.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

IceIceBaby ::

a taka srebrna od logitecha za 12k sit ?

gkovac ::

tole bo mogoče totalno banalno vprašanje, ampak a se da na powerbook na MS sistem naložit??? Kako pol to dela???
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

IceIceBaby ::

Ne neda se in verjemi da tudi nikol več neboš pomislu na kaj tako butastega ko boš osx probu :)
Da se naložit linux pa več varjant unixa ampak nima smisla, ker OSX je ubistvu unix, gor lahko poganjaš dost programov za BSD in linux mogoče tudi drugih unixov. Poleg tega pa so itak skor vsi programi na voljo tut za OSX, od iger do MS offica in poleg tega še "i apps" od appla ki so prav zakon. To so recimo iMovie za obdelavo videa pa iTunes za mp3je poslušat pa CDje ripat in snemat ...

Če pa nujno rabš kakšno zadevo ki res samo na winsih teče maš pa virtualPC program ki nardi image na disku in gor windowse naložiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP NX5000

Oddelek: Kaj kupiti
191350 (1226) dejvidlj
»

iBook

Oddelek: Kaj kupiti
151622 (1441) jype
»

Nov test!

Oddelek: Novice / Nova vsebina
223249 (3249) Gandalfar
»

Ibook ali P4 prenosnik??

Oddelek: Kaj kupiti
111734 (1554) IceIceBaby
»

Kateri notebook?

Oddelek: Kaj kupiti
91110 (980) Pithlit

Več podobnih tem