» »

Natega s CD?

Natega s CD?

Dr.S ::

V big-bangu sem kupil CD-R, kapaciteta 800 MB. Pridem domov in hočem zapeči CD in glej ga vraga. CD mi javi da je prostora samo 87MB (NEro, explorer). Nato zamenjam CD in poskusim z novim, vaja se ponovi - rezultat je isti.

Zakaj? Ali je možno, da je komplet 10 CD zanič?

Cd so znamke MMORE (CD-R 90/800 MB).

:\

Jure2k ::

Kaj pa če bi poskusu overburnat gor 90 minut?
JEst mislm, da ti bo ratal, če si pa tok škrt, da nebi žrtvoval enga CDja, pa zapeč 80MB >:D :D

Pa brez zamere:))

Dr.S ::

Jure2k hvala za tvoje razmišljanje. Žrtvoval sem že 4 CD pa nič. Še kar 87MB.

ali3n ::

87MB????

huh - glih včeraj sem hotel kupit par kosov 700MB CDRWjev od iste firme...;(
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Jure2k ::

To pa je čudno. Ker men pa eni cheap CDji delajo v redu, a si siguren, da ti rekorder podpira 800 MB? A ti je CD uniču okol 700MB? Potem ti ne more pečt na 800MB CDje. Dej povej ker CD-ROM maš, ker starejši tega še ne znajo.

Dr.S ::

Cd pekač je čist nov 40x hitrost TEAC. 800Mb sem že zapekel sam na drugo firmo CD. Vse kaže da so MMORE CD v kurcu.

Popoldan bom šel v big-bang in vrnil jajca lastniku, pa bomo vidl kje smo!!!!!

iration ::

to ti Nero napiše kot default velikost, če je cd večji kot 700mb. če ti pa ne rata, je pa kriv rekorder. meni je vse "87mb" cd-je ratal lepo posnet čez 800mb. je pa res da so datatrack.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

AlienGT ::

Čakmal, ej.

MMore so eni izmed najzanesljivejših medijev sploh. Možno je danes sicer vse, vendar... Mogoče je problem ravno v tem da je pekač "čist" nov in morda nimaš še kaj v redu naštimano.

OK, vprašanje: a z drugimi mediji ti dela pa v redu? Znano pa je da enote zaradi svoje trme z nekaterimi firmami medijev pač ne delajo (kljub temu da je Teac).

Sem v BB-gu kupil CD-je DataRight, ki so še cenejši od MMora pa vse dela OK, čeprav sem ravno nihal al naj res prišparam 200 SIT na 10 komadih če mi pol ne bi delali. Sporoči kaj si ugotovil in kako je kaj potekal tvoj ponovni obisk v BB-ju, zna biti koristno tudi za ostale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlienGT ()

cekr ::

Meni se ti CD-ji posnamejo čisto normalno. Sicer malo manj kot 800MB, ker pogon (Acer) ne podpira, drugače pa ni problemov.

SasoS ::

Popolnoma normalno je da ti napiše da je samo 80MB placa. Namreč tisti prostor ki je namenjen zapisu kakšna je kapaciteta cedeja je premajhen da bi gor napisal 800MB...največ je 702. Tako so nekaj časa vsi 90 in 100 minutni cedeji imeli napisano kar 700MB (isto kot 80min), dočim zdaj raje napišejo 80 oz. 90MB tako da lahko cedeje ločiš...Vsekakor boš pa moral odkriti do kam lahko piše tvoj pekač...

govno ::

ne mi čez mmore!

AngelOfDeath ::

AlienGT
Ne sanjaj o mmorih kot zanesljivih medijih so popoln poden cd-medijev ;((

Boky ::

Tudi sam mam feeling da mmore niso ravno prva klasa cd-ji.

AlienGT ::

AngelOfDeath:
Nisem uspel uničiti še niti enega MMora, kar pa za razne TDKje, Maxelle ne bi mogel trditi. Tudi po več letih so MMore zanesljivi kot sveže posneti, kaj je zate torej poden ne vem.

Zatorej raje mirno sanjam :D:D s podatki varno spravljenimi na njih, kateri so pa najboljši pa je tako ali tako stvar debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlienGT ()

Asgard ::

Mmore je tko bel en kurac. Najbols ka sem jih imel doslej so bli TDK al pa Traxdata (kje se jih se dobi al pa kdo je uvoznik me sedaj zanima) kar se pa tice ostalega sranja, je pa tko : kakor pazis na cd-je take mas, jebat ga ce ga meces okrog bo itak opraskan pa nec delu, sam ce pa lepo delas pa bo tud un za 79 sit delu ql

MCSE ::

Ste pa tud cheap-o-ti, kupijete cd-je od firme "big-bang" in "MMore" in "maxell" in tko naprej. Nabavte si CDR Identifier tle, pa vm bo vse jasno, kdo je proizvajalec, kdo pa prodajalec. Redki prodajalci delajo svoje CD-je, večina jih kupuje od raznoraznih proizvajalce in potem prodajajo pod svojim imenom, proizvajalce pa nekateri prodajalci menjajo kot spodnje gate...

Splača se kupit Traxdata 700MB/40x CD-je v 25 kompletu, so dobri cd-ji ki jih proizvaja Ricoh, ki je ena boljših firm, nikol še nisem mel problemov, pa Traxdata vztraja pri Ritek-u ali Ricoh-u, in ne menja proizvajalcev tako kot nekateri...

AJA št to: Traxdata, hipermarket mercator v dravljah, 25kosov za približno 2500 SIT, good cena, good CD-ji, brez komplikacije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MCSE ()

Payk ::

To kar je IBMer napisal je sicer res, vendar so pa eni taboljših cdjev v Sloveniji Mitsui Gold Ultra, kater proizvaja Mitsui Toatsu Chemicals, Inc. Info o vseh mogočih cedejih pa lahko dobite na AfterDawn.com
Če pa kateri ve kje bi se dobilo Kodakove cd-je pa nej kar napiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Payk ()

AlienGT ::

Če se vrnemo k bistvu.

Dr.S.:
...kupil CD kapacitete 800 MB... CD mi javi da je prostora samo 87MB.

Tudi men noče snemat na te CD-je, ker protestira da je premalo prostora (le 87MB). Zdej, če grem in začnem snemat bom prišel kljub temu skozi, ker me pri simulaciji ne spusti skozi in zato mislim da me pri pravem Recordingu tudi ne bo. Stvar je jasna: on prepozna premajhno kapaciteto glede na količino podatkov ki naj bi se zapisali na disk. Kako torej?

iration ::

pa človek, koliko ljudi ti mora napisati, da boš verjel????
1. enable overburn na 92 min.
2. disc at once

in to je to. lepo ti napisal 800mb brez problema. problem je samo v tvoji glavi, ker nočeš reskirat enga usranega cd-ja. jajca dam stran če nisi gorenc...
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

AlienGT ::

infectiphibian: I cutta your balls then... LOL


Jure2k ::

Zanima me, če je kdo od vas že prej kdaj pekel overburn CDje. Samo vprašam, ker ne kaže da ste jih. Nej mi kdo pošlje te MMORE cdje in jih stestiram, kupu jih ne bom, ker jih trenutno ne rabim >:D , Pa še nebi bil objektiven test, ker bi bli CDji iz druge škatle/linije/morda celo firme.
:\

Mr.B ::

Dr.S dej zaboga si že nastavi na overburnin !!!!! Pa nehaj utrujat .......
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

flashroyal ::

Nero 5.5.9.14.

andrej ::

jaz mam te CD-R in vse dela ok. Enostavno das overburn in disk at once kot so ze nestetokrat povedali pred malo.

zdi pa se mi brezpredmetno razpravljat kateri CD-ji so boljsi in kateri slabsi! A je kdo uporabil kaksno znanstveno metodo, al govori samo tak iz obcutka?:\ Osebno samo ne kupujem no-name zadev in zadev proizvajalcev za katere se nikoli nisem slisal. Ostalo pa so ta ista jajca. Kot so ze pred malo rekli vsak prodajalec ni proizvajalec...

Foto ::

Če hočete da se vam lepo napiše kapaciteta cdja 800 mb, inštalirajte program Nero Express, čim novejša verzija, tem bolje. S tem programom delajo cdji normalno kot vsi ostali!
8-)

iration ::

Burning engine je popolnoma enak navadnemu Nero-tu, le GUI je malo drugačen.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Jure2k ::

Nero express !?!
Tazga sranja pa še ne, sem ga mel in sem se ga komej znebil (napačna koda >:D )
Tace stran od tega, vsaj če mate pet dek možganov v glavi in hočte zapečt CD s še kakšno dodatno funkcijo...;(

Foto ::

ma samo express ma dodatno funkcijo da zazna te cdje 800 mb! Seveda pa ima program slabe lastnosti,... Izbira je vaša:\

Boky ::

Jaz imam v nerotu 5.5.9.9 opcijo "switch to nero expres", takod a lahko med obema preklapljam. Preklopim pa na expres pri peki avdio cd-jev, ko razvrscam komade, ker pri navadnem nerotu ni imena izvajlaca oz. ga jaz ne vem vklopit. Lahko kdo pomaga?

flashroyal ::

MMORE CD-R 90/800MB delujejo v večini pečk prav super do hitrosti 16x potreben pa je NERO 5.5.9.14 ali novejši. V nekaterih pečkah pa ga prepozna tudi nekoliko starejši NERO.

JP ::

Tako da veste: tudi jaz nimam slabih izkušenj z MMORE cd-ji.
Res je brez veze razpravljat o tej subjektivni zadevi, dejstvo pa je da so MMORE cd-ji eni najcenejših na trgu, po izkušnjah pa nič slabši od tistih za 200sit in več...


Contra factum non datur argumentum!

lp by JP

3LeR. ::

bi mogoce probal upgrejdat se firmware od pekaca? :D

drugac kar se mene tice mam najrajs intensote, traxdata (gold, ki se jih ne dobi nikjer; crne majo pa v tech tradeu==>ASGARD))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zapect 90 min in 20 sek dolg film

Oddelek: Pomoč in nasveti
281683 (1253) largie
»

Še ena o cd-medijih:

Oddelek: Kaj kupiti
382175 (1424) LeQuack
»

Smartbuy 90+ min (800+MB) CDji.... ha ha

Oddelek: Kaj kupiti
171859 (1362) Ashrack
»

Overburn ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231635 (1300) StratOS
»

Prazni CD-ji - Kvaliteta!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342122 (1565) Lime

Več podobnih tem