» »

Display driver has stopped...

Display driver has stopped...

stricky ::

Vglavnem, v soboto se mi je kar naenkrat pojavila sledeča napaka:
Ko sem zagnal kako intenzivno aplikacijo (Igro) mi je slika postala črna, in izpisalo se je naslednje: amd display driver has stopped working and has succesfully recovered
malo sem se razgledal po netu, in prebral da je to verjetno težava z gonilniki. Posodobil sem jih, jih tudi kompletno zbrisal, počistil prejšnje z Driver Sweeperjem, pa ni pomagalo.
Danes sem sem pa malo poigraval z nastavitvami v ATI Overdrive. Obe frekvenci sem kompletno znižal, hitrost ventilatorja pa zvišal na 40%.
Temperatura grafične (ati 4870) se je znižala iz 62 na 44 stopinj celzija. Zagnal sem igro, ki je delala tako kot mora, prb. preden se je računalnik izklopil. Zdaj se ne zgodi nič ob pritisku na gumb za vklop.

Sklepam da je bila težava prej v pregrevanju, vendar čudno da mi je ta sistem delal 2 leti čist normalno. Napajalnik je LC power 600W. Ali sem kaj skuril ko sem nastavil obe frekvencei v Overdrive na najmanjši vrednosti?

Hvala in lp.

s1m0n ::

Probaj grafično v drugem računalniku ali drugo v tvojem! Prejšni teden se mi je pripetila čisto ista stvar z nVidio in zdaj grafična več ne dela :)

videc ::

Jaz bi najprej spihal računalnik, mogoče se je prah nabral in se vse skupaj pregreva.

stricky ::

videc je izjavil:

Jaz bi najprej spihal računalnik, mogoče se je prah nabral in se vse skupaj pregreva.

Sem že, vbistvu takoj ko se mi je tole začelo dogajati. Zgleda da se je pregreval, vendar nevem zakaj, saj je ista konfiguracija 2 leti delal kot mora. Tudi vsi ventilatorji so se vrteli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stricky ()

videc ::

Ker se je v teh dveh letih nabral mikroskopski prah, ki je odličen neprevodnik toplote mogoče?

stricky ::

videc je izjavil:

Ker se je v teh dveh letih nabral mikroskopski prah, ki je odličen neprevodnik toplote mogoče?

Saj ni bilo to prvič da bi ga izpihal, sem ga kar pogosto.

donfilipo ::

stricky ker se tudi meni dogaja podobno, probaj še ubuntu. Tam meni dela vse OK. Tako sem tudi prišel do suma, da ne gre za grafiko.

Ista mašina. najbolj enostavno kar wubi instalacija in piči. Sicer zahtevnih igric ni toliko, so pa vseeno. In če ni res fuč grafika, ali pregrevanje, potem ti bo počasi začelo nagajati tudi pri gledanju več flashev naenkrat, recimo.

Kar gledam po netu, je podobnih reči kar nekaj, in morda bomo končno prišli do dna, kaj je za en vrag.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

stricky ::

Zgleda da nisi vsega prebral donfilipo :)
Ubunta nemorm sprobat, saj se mi pc sploh ne prižge, ob pritisku na gumb se ne zgodi prav nič. Napako pa sem za tistih 5 minut zgleda da rešil. Poizkuši še ti znižat frekvence, ampak na neke varne številke, da se ti ne zgodi isto.

Malajlo ::

Če se mu mašina tudi prižge ne.
Izklopi iz elektrike, drži knof za vklop kakih deset sekund. Potem kabel nazaj in vklop. Če ne pomaga, kabel ven in medtem ko držiš knof za vklop, kabel nazaj.
Lahko pa da je napajalnik šel... Odpri kišto in kratkostiči zeleno in črno.

stricky ::

Malajlo je izjavil:

Če se mu mašina tudi prižge ne.
Izklopi iz elektrike, drži knof za vklop kakih deset sekund. Potem kabel nazaj in vklop. Če ne pomaga, kabel ven in medtem ko držiš knof za vklop, kabel nazaj.
Lahko pa da je napajalnik šel... Odpri kišto in kratkostiči zeleno in črno.

Tole nepomaga, glede kratkostičenja bi pa rabu kakšna navodila :)

Malajlo ::

Košček žice, knoflca za papir (nelakirana). Snameš napajalni kabel, ki gre v mašini na plato in zvežeš/spojiš črno in zeleno. To pravzaprav zažene napajalnik. Če se nič ne zgodi (ventilator bi se moral zagnati), je po vsej verjetnoati napajalnik fuč.

logit ::

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

stricky ::

Ok, poizkusil in ventilator se ne zažene. Če grem zelo blizu napajalniku slišim nek tih zvok blinkanja. Torej je napajalnik fuč?
Zelena lučka na matični (Asus 5pk-EPU) sveti.

Ali je možno da je napajalnik crknil saj ni mogel od sebe dati več moči, ko sem zvišal regulacijo ventilatorja? 600W za 4870, Intel q9300 ?

A je možno da mi ''skuri'' še bratov napajalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stricky ()

stricky ::

Razen napajalnika je narobe še nekaj. Zdaj sem vključil drugega, pa se za moment zažene ventilator na matični in se takoj ustavi in potem je tišina... Lučka zelena pa sveti na matični.

WarpedGone ::

Napajalnik je s seboj na drugi svet vzel še matično. Možno da sta s seboj vzela še kaj drugega.
Možno je tudi, da boš med ugotavljanjem kaj točno je preživelo, na drugi svet poslal še kaj, kar trenutno še diha.
Zbogom in hvala za vse ribe

stricky ::

Si prepričan da je matična dead? Kako bi lahko stestiral če je tudi procesor/grafa?

Malajlo ::

Na drugi matični?

logit ::

Tako da daš v drug delujoč sistem.

WarpedGone ::

Obvezno testiraj posamezne pasivne komponente na drugi znani delujoči plati.
Če delujoč procesor porineš v umrlo plato, lahko umre tudi prej-delujoči procesor.
Zbogom in hvala za vse ribe

stricky ::

A je možno da je hin samo grafa/proc?

Dr_M ::

Procesor ne, prej ram. Povisaj napetost na ramu malo in testiraj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

stricky ::

Dr_M je izjavil:

Procesor ne, prej ram. Povisaj napetost na ramu malo in testiraj.

Kaj pa grafa? Ko je crknil komp sem se poigraval z nastavitvami na grafi..
Zelena lučka na matični ne pomeni ničesar?
Kok pa se poviša napetost na ramu?

s1m0n ::

Prvo kar naredi je preveri če deluje grafična v drugem sistemu nato išče storilca dalje če ni grafična!

stricky ::

s1m0n je izjavil:

Prvo kar naredi je preveri če deluje grafična v drugem sistemu nato išče storilca dalje če ni grafična!

A se nebi moral računalnik vklopiti, oz oddati kakšen pisk, tudi brez grafične?

DeeCoy ::

Da, piskati bi MORAL.

stricky ::

Na koncu mi je vseeno šla grafična, in tudi napajalnik. Rad bi še vprašal, katera grafa je trenutno best buy za ~80€? In kakšen boljši napajalnik za prb isto ceno?
Lp in hvala vsem ki ste že dozdaj podali mnenje :)

logit ::

Ja, za 80 evrov dobiš ravno 4870, katera ti je pravkar crknila. Tale 5750 je podobna 4870 a ima manjšo porabo, in je bolj hladna. Novo grafično se ti ne splača, ker greš potem na slabše kot si imel sedaj.
Napajalnik pa le vzemi nov. Npr.: Corsair Gaming Series GS600W - 80+

stricky ::

S katero bi pa šel za stopnjo višje, npr 100€?

logit ::

Več ti je samo GTX 460. Vse ostalo 4890, GTS 450, 5770 je na istem.
Nova GTX 460 je v Dinokompu 121€. Lahko pa malo pogledaš za rabljeno.
p.s. lahko malo privarčuješ s cenejšim napajalnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: logit ()

stricky ::

Rabljeno bom mal težje našu, zgleda da se vsem dopade :)
Mi lahko kakšen dober cenejši napajalnik priporočaš?
Hvala ti :)

amigo_no1 ::

Katerega si imel dosedaj ?

gogolinho ::

nima to sploh nikakršne veze z grafov :) pejd sam v bios pa do ramov pa si narihtaj voltažo :)

stricky ::

Nek precej slab LC power, z slabo voltažo.. rabu bi nekega za male pare pa da normalno poganja gtx 460.
Komp sem si pa sfuku verjetno ko sem nastavlju frekvenco na grafi, brez kakršnega koli reda.. vsaka šola nekaj stane :)

stricky ::

logit ::

Ja, dober je.

stricky ::

Dobil grafo ter napajalnik, dela kot mora. Imam pa drugo težavo, in sicer z administratorjem... nekatere aplikacije imajo znakec administratorja na ikoni, in zato ne delajo kot morajo. Npr. xfire ne odpre aplikacije, miškina nazaj/naprej tipka ne dela, tipke na tipkovnici za rewind, forward ne delajo. Kakšna ideja?

ameba ::

Lol LC 550W ti bo dobr delu. Jst mam LC 650W in dela tko k treba. Ne kupovt tistga napajalnika za nerealno ceno ....

DeeCoy ::

Ti poceni LC napajalniki hitro crkujejo.. Najboljša izbira je še vedno corsair.

Brias ::

stricky je izjavil:

Nek precej slab LC power, z slabo voltažo.. rabu bi nekega za male pare pa da normalno poganja gtx 460.
Komp sem si pa sfuku verjetno ko sem nastavlju frekvenco na grafi, brez kakršnega koli reda.. vsaka šola nekaj stane :)



sej ne da sm pameten, ampak mogoce so tvoja brez kakrsnega koli reda nastavljanja bla cist OK, sam tvoj LC je prevec arogantno odreagiral ko si tista dva dodatna ampera na 12 voltih zahteval od njega? :)

ze tko pravis da je bila zadeva bolj TKO - TKO, si se na ta tvoj TKO-TKO nakup spomnil vsako leto in cestital napajalniku, veselo novo leto, kondenzatorje imas spet 10% slabse, morda ti je padla moc>?

bos sel again na led in kupoval u milimetre napajalnik, ki bo v enem letu zaradi poslabsanja kondicev ze again preslab???


daj clovek kupi si napajalnik ki da iz sebe 35% vec kot rabis.... AMPERAZE in WATTAZE....

nisi skuril grafe....

LC ti jo je :)

solatko ::

Še nisem slišal in videl, da bi napajalnik skuril grafo, kaj vse prbijate tle gor, razni experti. Če je toka premalo, enostavno grafa ne dela (meče ven, ne zažene, opozarja o slabi napetosti...). Gre po navadi za pregretja (slabo zračenje računalnika). Ravno včeraj sem imel primer, da LC 650 ni hotel poganjat sistema, ker so bile 12V-ne linije s premalo moči. Po zamenjavi s 750W zadeva laufa normalno.
Dejansko je potrebno pazit na moč 12V-voltnih napetosti, ker nekatere komponente zahtevajo tudi preko 20A za zagon, saj potem obremenitev ni tolikšna, samo momenti pri zagonu sistema.
Delo krepa človeka

Isotropic ::

mogoce, ce so kaksna huda nihanja napetosti, lahko da grafika ni zdrzala, maticna pa glih za glih.
sam od sebe, ker je pac lc, je pa nebi, to je bolj haters gonna hate.

Dr_M ::

Ce napajalnik crkne, je mozno, da sabe odnese se kaksno komponento. Glede na to, da so mocnejse graficne priklopljene direktno na napajalnik, je mozno, da jo odnese sabo. In ja, LCji so znani po tem..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

stricky ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php...
^zdaj mam tega, sklepam da nebo težav z njim. Pomoje sem grafo skuril ko sem nastavljal frekvence na random številke, brez kakršnega koli reda. Verjetno tut LC power po 2 letih ni bil več tako močan.
Zdaj bi rabil še, da nekdo dejansko pove kakšen hint glede teh težav z administratorjem, ki sem jih opisal pred vašo debato o napajalniku, ki je že zamenjaj. :)

Brias ::

stricky je izjavil:

Dobil grafo ter napajalnik, dela kot mora. Imam pa drugo težavo, in sicer z administratorjem... nekatere aplikacije imajo znakec administratorja na ikoni, in zato ne delajo kot morajo. Npr. xfire ne odpre aplikacije, miškina nazaj/naprej tipka ne dela, tipke na tipkovnici za rewind, forward ne delajo. Kakšna ideja?



glede tega...

mas malo moznost, da ko je odletu napajalnik, in je letel tok po kablovju.... da se ti je disk mal zaspinal in je kak fail na njemu,.,,, oz je bil zaspinan z 20k who knows how much plus obrati in ugasnjen....

probi na novo winse instalirat, in pred tem in po tem zazeni HD sentinel, ta ti pogleda work log na disku samem, ce je kak wierd error ki ga kak scandisk oz podoben sooftware niti ne zazna...

stricky ::

A mislš da je to to? Potem sploh nebom delal ničesar, tok moteče pa spet ni. Trenutno mi samo xfire nedela properly, pa back/forward tipka na miski samo v Chromu nedela. Pa te ikone administratorja so pač. Sm mislu da je to neka napaka v nastavitvah, ki bi jo zlahka odstranu. Nevermind :)

solatko ::

Več kot 10 let se ukvarjam s HW, pa še nisem videl računalnika, kateremu bi crknjen napajalnik uničil kakšno komponento. LC napajalniki imajo za svojo ceno, izredno stabilne linije, vsaj tisti nad 500W, šibkejših tako nismo nikoli dajali v sisteme.
Lahko pa skuri kakšno komponento tok, ki od zunaj pride po ničli, to pa skuri pri vseh napajalnikih, sploh če je ozemljitev bolj slaba.
Napajalniku ponavadi crkne ena od linij in ne da nič več od sebe, lučka na plati pa ponavadi sveti, saj 5V-na linija po navadi še vedno deluje.
Delo krepa človeka

Brias ::

daj zazeni HD sentinell, za ostalo i rest my case.... 5 sekund traja da pogleda HDD log ( fizicno log na disku samem, log ki ti morda pove marsikaj... )

stricky ::

Po sistem updateu na SP1 dela vse kot mora, razen da ni aktivirano.. Težave se nikoli nebodo končale zgleda :D
A mi lahko kod linka kakšen proper activator?

Bump. Res bi rabu nek aktivator :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stricky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317335 (13458) G_mAn
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232697 (2225) Seljak
»

LC 550W psu in GF GTS 450

Oddelek: Strojna oprema
392734 (1915) Aljaz3
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156120 (5470) Uporabnik-6
»

Moč napajalnika kriva za artefakte

Oddelek: Strojna oprema
161209 (831) mr1two

Več podobnih tem