» »

ohraniti podatke

ohraniti podatke

Gutjerez ::

prijatelj mi je prinesel laptop kjer je naložen gor XP. in ko ga prižgem ne pride v windows. niti v safe mode ne. in ima dosti slik ter dokumentov. in me zanima kako naredit da ohranim dokumente. nekaj jih ima na particiji D. to ni problem. a tiste ki jih ima na namizju so problem... če formatiram vse izgubim. če povozim xpje na novo ostanejo? oz kaj da naredim
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

vorantz ::

kak linux live cd, pa samo skopiraš podatke na D:

OnFire ::

Uporabi nek linux (recimo ubuntu) live CD in podatke skopiraj na en zunanji disk.

EDIT: Me je Vorantz prehitel hehe :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnFire ()

joze28 ::

Samo prej preveri, da je ima ntfs suport.

Gutjerez ::

prosil bi za malo več pomoči.
Se pravi naj si downloadam linux. in zapečem na cd. potem zaženem na računalniku in naložim gor? oz kako skopiram. bom pol prišel v windowse?

oz na tej strani naj downloadam? in lahko dam na usb ključ al zapečem?
http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/d...
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

solatko ::

Če ne znaš ohraniti podatkov, na povoženih XP, povej prijatelju, naj vse skup nese drugam, da mu ne boš še particijo D sesul. Najenostavneje je, da vzameš disk ven in ga priklopiš na drug računalnik, preneseš podatke na drug disk, potem pa postaviš sistem na novo. Če nimaš orodja in priprav, raje pusti pri miru.
Delo krepa človeka

vorantz ::

Enkrat se je treba naučit :D

Pobereš tisti ubuntu
zapečeš na cd
daš da zalaufa s cdja
Na začetku imaš izbirni menu kjer maš opcijo run without istalling (oziroma nekaj v tem smislu) se pravi se ne bo nič nameščalo na disk

Je pa res, da za zihr raje skopiraj nekam drugam podatke (kak zunanji disk, mogoče kar ključek če ni ful podatkov)

St235 ::

ne priporočam da je jemlješ disk iz laptopa, ker je velika verjetnost,da je zaklenjen in boš naredil samo sranje.

Kakšrna koli linux edicija, ki se lhako zažene neposredno z cd/dvd in ima NTFS podporo. V windowse ne moreš prit, lahko pa skopiraš datoteke na zunanji disk.

Če nimaš pojma niti kje na disku so datoteke z namizja in podobne stvari, ne priporočam, da se zajebavaš, ker bo več škode kot koritsi. Rajši pokliči lokalnega geeka na kavo pa glej kaj dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krneki007 ::

hiren boot cd,pa zaženeš mini windows xp....

cegu ::

St235 je izjavil:

ne priporočam da je jemlješ disk iz laptopa, ker je velika verjetnost,da je zaklenjen in boš naredil samo sranje.


Lahko izvem kaj več?

vorantz je izjavil:

Enkrat se je treba naučit :D
Pobereš tisti ubuntu
zapečeš na cd
daš da zalaufa s cdja
mogoče kar ključek če ni ful podatkov)


Za vsak slučaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

St235 ::

Pri laptopih je zaradi varnosti pgosto disk zaklenjen in če ga preneseš v nov računalnik ne bo delal. Načeloma se to nastavlja v biosu.

What is HDD Password?
All hard disk drives have the possibility to set a hardware password, thus making the drive completely inaccessible unless a correct password is provided during the BIOS POST test. When you set a password on your notebook, the drive becomes locked as well. XBox gaming consoles and some desktop computers can also lock hard disk drives. This is usually called "HDD password" or "ATA password".

solatko ::

Redki so povprečni uporabniki, ki se poslužujejo zaklepanja diska, malo več jih ima kriptane, večina pa so odprti za širšo javnost. Lahko povpraša lastnika, če je pod geslom.
Delo krepa človeka

Gutjerez ::

kaj pa tale varianta. imam en zunanji disk 250 GB. in da bi na tistega naložo windowse in priklopil na laptop. potem pa v laptopu izbrau da naj se zažene z zunanjega diska. ter bi tako lahko prenesel podatke prek.
Je to možno?
ker baterije nisem nikoli ven jemal in to nebi delo.
Sam nimam laptopa sem pristaš stacionarnih pcjev. zato malo več keša dam za posamezne komponente.

in tudi z linux cdjem nisem še nič kopiro. tako da če ni zakomplicirano bi prosil enega da bi mi bil pripravljen pomagat magari prek FB klepeta al podobno. Če je keri tak me naj doda Kristjan Gutman
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

kihc ::

Ja priključi zadevo v svojga stacionarca kot sekundarni disk, pa skopiraj na tist zunanji disk.

Da bi dal sistem na prenosnik disk je sicer teoretično možno samo bo zadeva prekleto počasna + itak boš moral enkrat dat sistem na interni disk.
x

Gutjerez ::

prek česa pa naj jaz priklučim laptop na moj pc? usb?
ker odpiro ga nebom gor pa razmetoval disk v laptopu. to lahko samo stvar poslabša :D
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

DeeCoy ::

Potegni dol ubuntu, ga zapeči na CD. Potem bootaj z njega, izberi, naj zažene sistem iz cdja in v nekaj časa se ti bo odprlo okolje podobo windowsovemu. Potem samo skopiraš podatke na zunanji disk.. Najpreprostejša rešitev.

Gutjerez ::

sedaj sem to naredo. in prekopiro vse na zunanji disk.
Hvala vsem!
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678087 (6644) ngc2392
»

Windows 8 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
181281 (1047) boris22
»

kako dobiti podatke s starih trdih diskov (ATA, SATA vodilo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
123259 (3072) energetik
»

Windows 7 Service Pack 1 še letos? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6516179 (14098) noraguta
»

Prenos podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
61698 (1612) gig

Več podobnih tem