» »

katero ponev?

katero ponev?

1 2
3
»

echo ::

Dej no poglej začetek posnetka, onadva delata to s sous-vide stejki, ki jih je prej dve uri v vakuum vrečki stemperiral na 55°C, potem pa z brenerjem samo naredi skorjo.
Se strinjam, da mora biti ponev vroča - ko se začne olje kaditi, je čas za meso.

Razbeljena ponev je po mojem bolj primerna za zelenjavo oz vok način kuhanja.

koyotee ::

Sej ga lah daš v pečico, rezultat bo podoben pol pa nahitro v ponev. Seveda rabiš termometer v steaku.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Rok Woot ::

Meni se je postopek z polivinil vrečko zmeraj rahlo gabil. Že tako ne maram plastike. Pač imaš na sobni temperaturi, pa vržeš na ponev za kako minuto, če je debel pod 2 cm potem manj. Počakaš ene 5 minut, pa imaš dober zrezek. Razen če si presnojedec, potem del s pečenjem spustiš.

koyotee ::

Rok Woot je izjavil:

Meni se je postopek z polivinil vrečko zmeraj rahlo gabil. Že tako ne maram plastike. Pač imaš na sobni temperaturi, pa vržeš na ponev za kako minuto, če je debel pod 2 cm potem manj. Počakaš ene 5 minut, pa imaš dober zrezek. Razen če si presnojedec, potem del s pečenjem spustiš.


Pod 2cm ni noben stejk :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nejcek74 ::

za vecje kose mesa uporabljam jaz tale recept:
Hawksmoor: ultra slow roast rump
sploh ker čedalje vec uporabljam "sekundarne" kose za zrezke: flank in skirt steak ter tri trip (ta mi je trenutno najljubši), ki imajo vec mascob in jim pase malo vec toplotne obdelave. Na hitro ksss,ksssa na vsako stran pa samo pljučno (ce ne gre v karpačo).
Hawksmmoor (ki je kar priznana angleska steak restavracija) recept z lahkoto modificiras in prilagodis: pecica na malo vec ali manj, peka prej ali potem. In nobene komplikacije s sous vide. Pecenje mesa je itak najbolj enostavna zadeva v kuhinji, dela se pa iz nje celo znanost. Vse skupaj je na nivoju al dente paste (btez omake).

 null

null

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Rok Woot ::

Menio zgleda močno prepečeno tole na sliki ampak vsak po svoje. Kaj je to nekaj med medium in well done?

Tole je že bolje:



Še zrezek:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

koyotee ::

To bo kar medium.

Kar si ti postal je pa rare, in med medium ter well done je še done, tak da nimaš niti osnovnih pojmov razčiščenih ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Rok Woot ::

To kar sem postal je bleu.

koyotee ::

Ja in to je isti k**** kot rare.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Rok Woot ::

Ni ... Ne najdem pa nobenega francoskega linka, so angleži vse po spammal.

koyotee ::

No dobro, to je isto kot ce bi surov kos mesa posmodil z brenerjem, pol raj jem tatarski :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Rok Woot ::

Ja tatarski je tudi super, le v naših trgovinah ni nevem kaj, saj ni iz biftka, pa še strgan ni večinoma. Jah sej pravim, pri dobrem kosu mesa, lahko toplotno obdelavo povsem opustimo. Malo bakterije na robu pobiješ, če že ne režeš iz večjega kosa mesa :)

K0l1br1 ::

Rare in una rdeča žalost je toplotno obdelana ali je še vedno surovo meso?

koyotee ::

Rok Woot je izjavil:

Ja tatarski je tudi super, le v naših trgovinah ni nevem kaj, saj ni iz biftka, pa še strgan ni večinoma. Jah sej pravim, pri dobrem kosu mesa, lahko toplotno obdelavo povsem opustimo. Malo bakterije na robu pobiješ, če že ne režeš iz večjega kosa mesa :)


Ja sori, velika večina nima 40€/kilo tatarca iz pljučne pa da je notr pravi konjak ne le umetna aroma. Zato je pa iz stegna in 20€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nejcek74 ::

Rok Woot je izjavil:

Kaj je to nekaj med medium in well done?

Preberi si, pa ti bo jasno. 10 stavkov.
Ocitno je tebi edini kvaliteten kos mesa plucna? Si na stopnji slovenskih (evropskih) gospodinj iz sedemdesetih let, ko smo mislili da mora biti meso kar se da sveze. Naivno je vse metat v isti koš. Meni je dolgočasno jesti stalno ene in iste kose mesa, pljucne sem kar malo navelical.
"blue rare" je primeren predvsem za pljucno oziroma kose ki so izrazito brez mascob in brez teksture.
Cim imas marmorirano meso ga toplotno obdelaš - smisel marmorinja je ravno v tem da se mascoba stopi med pecenjem. torej nekje med medium rare do medium za tiste ki pri pljucno uzivamo surovo.
In pod marmoriano gre veliko stvari: Wagyu govedina, zorjeni kosi 2. kvalitete (kot sem ze napisal: skirt, flank, tri trip etc).
Bom se enkrat priporočil, najvišja temperatura ali pa najbolj surovo meso nista vedno dobri za najboljši izplen, bolj pomemben je občutek kaj si vrgel v ponev.

harvey ::

koyotee je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Ja tatarski je tudi super, le v naših trgovinah ni nevem kaj, saj ni iz biftka, pa še strgan ni večinoma. Jah sej pravim, pri dobrem kosu mesa, lahko toplotno obdelavo povsem opustimo. Malo bakterije na robu pobiješ, če že ne režeš iz večjega kosa mesa :)


Ja sori, velika večina nima 40€/kilo tatarca iz pljučne pa da je notr pravi konjak ne le umetna aroma. Zato je pa iz stegna in 20€.

Še boljše je iz križa (rump), če gledamo je pljučna po okusu še "najmanj goveja" primerjalno z ostali kosi. Sicer pa je čisti nesmisel pljučno dajati v tatarc, ker itak ga narežemo/nastrgamo in tako dosežemo učinek zmehčanja tudi pri drugih kosih. Samo bolj fancy je, ker je 3-4x dražje od ostalih kosov.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

nejcek74 ::


Ce v tatarcu uporabljas plucno, potem je ne strgas ali meljes ampak samo nasekljas na manjse kocke, recimo v velikosti 5mm. Vse skupaj dobi potem malo vec smisla. Tisto kar pa dobis v slovenskih trgovinah kot tatrc pa je pasteta iz mlete paprike in surovega masa :(

trulex ::

Iščem rebrasto (žar) keramično ponev do 50€. Kaj se najbolje obnese?

mag3 ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tu vprašal :)

Kupujem novo ponev, cena tam do 50-60€, mora biti za indukcijo, občasno bo uporabljena tudi v pečici.

Trenutno imam nagledani naslednji dve:

Tefal
Rosmarino

Lahko pa tudi kaj drugega predlagate.

nejcek74 ::

Obe ki si jih dal bosta opravili svoje delo. Priporocam pa nakup dveh ponev:
1. ponev z neoprijemljivim premazom za zelenjavo (kot iz tvojih linkov)
2. ponev brez premaza za meso, ta je lahko litozelezna / jeklena / zelezna
Ce ne pripravljaš mesa, potem samo 1. Peka mesa v ponvi (visoke temperature, pa potem deglaziranje) precej skrajša življenjsko dobo ponve s premazom, te pod točko 2 pa so praktično neuničljive.
Kaj kupis niti ni tako vazno, poglej par zadev:
- debelina dna vpliva na razporeditev toplote (vecina izvor toplote je manjših kot ponev), pri res tankih pa pride tudi do izrazitega zvijanja in potem so ze problemi pri kuhanju
- vpetje rocaja:1 vijak = slabo, 3 ali vec netov = ok, privarjen ročaj je najboljši vendar najdražji (higiena in enotna notranja stran ponve)
- material ročaja (kvaliteta plastike, kovina: pločevina vs solid)
ponve s premazom so kot gate al pa stumfi, potrošna roba, ce se izogneš najbolj cenenim, jih večina opravi svoje delo. Lahko pa si kupis kaj dražjega, ce ti je v zadovoljstvo in denarnica dopusca

mag3 ::

V bistvu za zelenjavo in pražene jedi že imam wok.

Potrebujem pa še 1 ponev, v kateri bom lahko spekel jajca/meso in skuhal kakšno omako, pri železnih ponvah piše, da se ne sme v njej pripravljat omak(Paradižnikova recimo) to drži?

Gledal sem recimo to: De buyer pa piše, da se v njej nesme pripravljat omak.

nejcek74 ::

v litozeleznih s premazom in nerjavecih (stainless steel) lahko kuhaš omake, v zeleznih brez premazana pa raje ne, ker s kislo hrano "speres" seasoning. Naceloma ponev za omako pa za jajca ni ista :)
stainless steel se ti bo vedno malo prijelo, zdaj pri mesu in vmešanih jajcih je to ok, ker tam prihaja do intenzivne karamelizacije, kar v koncni fazi daje prazeni hrani okus, za jajca na oko pa je to ponavadi problematično. Prav tako visok rob pomeni oviro pri omletah ali jajcih na oko.
Ampak jaz bi na tvojem mestu vseeno poiskal stainless steel, jih ima tudi de Buyer. So pa ponavdi malo drazje, ker je izdelava bolj zahtevna.

mag3 ::

Ok hvala za nasvete, jajca na oko jem mogoče 1x na 2 meseca, ponavadi si vmešana naredim. Bom malo premislil in kupil nekaj.

Invictus ::

mag3 je izjavil:


Potrebujem pa še 1 ponev, v kateri bom lahko spekel jajca/meso in skuhal kakšno omako, pri železnih ponvah piše, da se ne sme v njej pripravljat omak(Paradižnikova recimo) to drži?

To lahko brez problemov narediš v woku.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Ne poslušaj strokovnjakov :))

Kupi tefal, zdaj ali s fiksnim rocajem ali brez. Jaz sem vzel set s snemljivim rocajem za lažje zlaganje v predal. Imas vok za razne omake in rizote da ne sprica po plati, potem nizka manjša posoda za kaksna jajca in podobne zadeve, kjer ne rabis velike povrsine in pa vecja/nizka posoda za večjo količino mesa spect ali kaj podobnega.

Za pečico imam posebej pekače oz. posodo z "usesi". Ne komplicirat :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nejcek74 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz sem vzel set s snemljivim rocajem za lažje zlaganje v predal.

Ne poslusaj nasvetov o ponvah od ljudi, ki jih imajo razstavljene v omari..... :))

Gospod ::

Nina16 ::

Da še jaz pristavim svojo ponev :D .

Meni najbolj ustreza, da imam v kuhinji 2 ponvi - eno "non-stick" in eno klasično jekleno brez premaza. Tisto z Non-stick premazom ponavadi uporabljam za kakšno ribo, jajca in še kaj na hitro. Jeklena pa mi je za dušo. Tam se pečejo stejki, burgerji in kaj podobnega.
Sem pa kar De Buyer fan, čeprav je malo dražje.
Tole mi je top:
https://chefbruni.si/collections/jeklen...
https://chefbruni.si/collections/non-st...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

nejcek74 ::

Nina16 je izjavil:

Sem pa kar De Buyer fan, čeprav je malo dražje.
Tole mi je top:
https://chefbruni.si/collections/jeklen...
https://chefbruni.si/collections/non-st...

kul, čeprav so cene pri tebi kar zasoljene, tule je precej nižja. 49,50€ (+5,90€ dostava) vs 76,50€. :)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plehnata ponev brez vseh prevlek

Oddelek: Znanost in tehnologija
374697 (3017) kingsix
»

Olje za prvi seasoning

Oddelek: Loža
353270 (2101) Trta
»

Litoželezna ponev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8315655 (11564)          
»

Kakšno posodo, teflon, emajl, litoželezna, jeklena, ... ?

Oddelek: Loža
4610933 (8434) lonewolf_
»

Teflon škodljiv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9024294 (21451) ...:TOMI:...

Več podobnih tem