» »

Prodaja ne ebay? Carinske dajatve?

Prodaja ne ebay? Carinske dajatve?

habasabada ::

Pozdravljeni!
Postavlja se mi kar nekaj vprašanj na katera si ne znam odgovoriti, zato bi vas prosil za pomoč.

Torej na ebay-u prodajam veliko nerabljenih izdelkov in me zanima če bi se dalo da bo postavil spletno stran in naj bi vse skupaj "potekalo" preko ebaya?
Mislim da mi nebi bilo potrebno odperti sp-ja itd. Ampak da bi imel majhno trgovino ki naj bi jo poganjal ebay, kjer bi se dalo potem kupiti nove izdelke.
Zanima me če bi bilo to izvedljivo in kako bi se to po vašem mnenju obneslo?

Me pa še nekaj muči na kitajskem sem dobil ponudbo za zelo ugodna oblačila, vendar je na vseh izdelkih napisana prestižna znamka (D&G,DISEL,ARMANI...) seveda za smešno nizko ceno ker ni original.

Torej zanima me kaj bi bilo če na carini odprejo paket?
Ali odpirajo samo pakete od 150EUR dalje ali tud pod 150 EUR?
So mi odprli že nekaj paketov in vsebina ni bila ravno z CE certifikatom in podobnim potrebnim stvarem a je šlo vseeno brez problema čez zato sem v dvomih..

Hvala za vaše odgovore!

Ales ::

Če sem prav razumel, delaš na črno in načrtno uvažaš ter preprodajaš ponarejeno robo.

Zdaj bi pa rad, da ti nekdo tukaj pove, kako hitro te bodo ujeli oz. kako naredit, da te ne ujamejo. Ja..? :P

habasabada ::

Ne, ne uvažam ponarejenih izdelkov za prodajo. To imam zase ker si originala na žalost ne morem privoščiti.

Prodaja izdelkov, ki jih imaš doma in prodajaš kot male oglase mislim da ni delo na črno?
To preko ebaya je bilo mišljeno da bi dal vse izdelke na eno svojo spletno stran kot je na spletnih trgovinah da bi bilo enostavno za "kupca izdelka" vendar bi bili še vedno mali oglasi.

Prosil sem samo za pomoč, ti imaš očitno podjetje (sodim po povezavi ki jo imaš pripeto) in ti gre očitno dobro ter si lahko veliko privoščiš takšni kot pa smo mi z malimi plačami pa se moramo verjetno malo bolj potruditi "znajti" da sploh lahko plačamo vse položnice.

Lp

blackbfm ::

Če sem prav razumel, delaš na črno in načrtno uvažaš ter preprodajaš ponarejeno robo.

Zdaj bi pa rad, da ti nekdo tukaj pove, kako hitro te bodo ujeli oz. kako naredit, da te ne ujamejo. Ja..?

Nevem zakaj mate eni tak veselje špilat policaje tuki na forumu, naj gre za delo na črno al pa za piratstvo. Če nimaš nič pametnega za povedat pol je boljše da si tiho.

So mi odprli že nekaj paketov in vsebina ni bila ravno z CE certifikatom in podobnim potrebnim stvarem a je šlo vseeno brez problema čez zato sem v dvomih..

To je odvisno kakšne volje je carinik heh. Ponaredki grejo pa v uničenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Ales ::

blackbfm je izjavil:

Nevem zakaj mate eni tak veselje špilat policaje tuki na forumu, naj gre za delo na črno al pa za piratstvo. Če nimaš nič pametnega za povedat pol je boljše da si tiho.

Ne vem za druge "ene", ampak jaz sem to napisal zato, ker se o takih stvareh ne pogovarja na javnih forumih. Če bi dojel, bi verjetno upošteval svoj lasten nasvet.

St235 ::

a.) carina lahko odpre VSE pakete ne glede na vrednost in razen res mini zadev to tudi počne. Ponaredke z "originalnimi" oznakami seveda uničujejo, če jih najdejo. Copate Nike niso ok, medtem ko Najk je.

b.) preprodaja novid artiklov brez registrirane dejavnosti je kazniva. Na ebayu lahko odpreš trgovino in izdelke prodajaš, plačila grejo na Paypal. dokler se tukaj pogovarjamo o majhniz zneskih in nimaš nevoščljivih prijateljev, ki te bodo prijavili bo šlo. Ko boš iz tega zaslužil plačo se bo davčna hitro spotaknila ob tebe. Namreč velji problem kot prodajanje brez ustrezne pravne oblike je davčna utaja. Ti ne plačuješ državi kar je njenega (ddv/prispevki/dohodnika) na akr so zelo zelo občutljivi. Pač cesarju kar je cesarjevega.

mojca ::

Na ebayu lahko brskaš po vsem, kar prodaja nek trgovec, torej si lahko kdorkoli ogleda vse tvoje prodajane izdelke. Recimo: http://stores.ebay.de/PET-FRIENDS-PRAES....

Ne vem pa, ali imajo "pravi trgovci" (kot si lahko na bolhi trgovec/trgovina, če še dodatno plačaš, in potem nimaš takih omejitev kot običajen uporabnik) kaj prednosti pri postavitvi "svoje navidezne trgovine".

Mimogrede: če si nov uporabnik brez ene same recenzije, se bodo ljudje bali kupovati pri tebi, da ji ne bi slučajno nategnil. Tako da raje ne postavi vseh stotih artiklov naenkrat v trgovino, preden nimaš vsaj kakšnega pozitivnega feedbacka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alibaba in uvoz

Oddelek: Loža
287101 (2727) Basika8
»

Bolha in tržni inšpektor (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26470936 (29785) mat xxl
»

Velika akcija v boju zoper internetno prodajo ponaredkov

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
3510336 (8178) Mr.B
»

Carina in Davčna - povezani?

Oddelek: Loža
254233 (3517) fikus_

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117582 (14234) Tilen

Več podobnih tem