» »

Apple in Amazon v tožbi za ime app store

1
2
»

simnov ::

RejZoR je izjavil:

Redorange je izjavil:

Samo tudi ko slišiš app store pomisliš na Apple. Lahko bi si Amazon zmislu kaj bolj sebi primirnega.


"App store" je splošni izraz za spletno štacuno z aplikacijami tko da...


Jaz je splošni od takrat , ko ga uporablja Apple prej ga pa nobeden ni potreboval.

SkipEU ::

To so tožbe, ki samo zapravljajo čas sodišč. Kot v Sloveniji tiste o vejah, ki visijo 10 cm na drugi posesti.

r0ker ::

Smešno kako enim ne potegne :D
Treba je upoštevat da slovenci ne "občutimo" isto pri zvezi "app store" kot američani.

Kenpachi ::

Zakaj vsi vidijo apple v "app store"? Ker je to njihova cerkev.
Zaraki Kenpachi.

MrStein ::

hamax je izjavil:

Uporaba besedne zveze app store.
Uporaba besedne zveze computer apps.


Lepo se vidi, da izraz "app store" pred Apllom ni bil popularen.
Ampak hej, zamižimo na obe oči in vztrajajmo na svoji "resnici".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

Lepo se vidi, da izraz "app store" pred Apllom ni bil popularen.
Ampak hej, zamižimo na obe oči in vztrajajmo na svoji "resnici".


To se ne pomeni, da ga lahko nekdo uporabi za svojega in prepove uporabo drugim.

Apple app store? Naj ga imajo.
App store? Prevec genericno.

PS: Nekak tko k tole:

General store @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

TESKAn ::

Lepo se vidi, da izraz "app store" pred Apllom ni bil popularen.

In? A zdej lahko jaz registriram katerokoli generično besedno zvezo, če mi jo le uspe naredit dovolj popularno?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nekikr ::

Slika pokaže, da ta besedna zveza ni ravno generična. Application store je generična, app store pa niti ne...

techfreak :) ::

BigWhale je izjavil:

PS: Nekak tko k tole:

General store @ Wikipedia

App store @ Wikipedia
Ni nič generično, članek opisuje točno določeno storitev.

kpkp ::

Kako nerelevanten je ta članek na Wiki pove že prvi stavek:
The App Store is a digital application distribution platform for iOS developed and maintained by Apple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

nekikr ::

A ostali del teksta boš pa kar izpustil? Poleg tega smo ugotovili tudi, da app store ni generična besedna zveza.
Tovrstne tožbe so neumne (for the lack of better words) ampak če se gredo to vsi, potem Apple ne more in ne sme biti izjema, če hočejo konkurirati na dolgi rok.

hamax ::

Poleg tega smo ugotovili tudi, da app store ni generična besedna zveza.

Kje tocno pa smo ugotovili to?

"Trg z aplikacijami" je zveza ki je skoraj nihce ne uporablja, pa to ne pomeni, da bi jo lahko registriral kot blagovno znamko.

nekikr ::

"Trg z aplikacijami" je generična zveza. TzA pa ni. Če samo malce pretiravamo...Glede na zgodovino internetov app store pripada Applu. Application store pa ne. Trg z aplikacijami tudi ne.

hamax ::

Glede na zgodovino internetov app store pripada Applu.

Apple je izraz naredil popularen, ja.

Tako kot bi lahko recimo mobitel naredil popularen izraz "Trg z aplikacijami". Pa to ne pomeni, da bi ga lahko registrirali.

nekikr ::

A pa lahko vsaj prebereš kaj sem napisal en post pred tabo?

techfreak :) ::

Vsi ki trdite, da trademark, ki opisuje storitev ne sme biti registriran: SkyDrive ( http://tess2.uspto.gov/ : 3644335 )

SkyDrive dokaj natančno opisuje kaj je njegov namen.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

A pa lahko vsaj prebereš kaj sem napisal en post pred tabo?

Napisal nisi niti enega argumenta zakaj naj bi bilo tako kot si ti predstavljas.
Bom se jaz poskusil:
App je genericen izraz, store je genericen izraz in App store je genericen izraz.

SkyDrive

Kaj pa je SkyDrive? Pogon na nebu? Nekaj kar si lahko sposodim na letalu?

McAjvar ::

Microsoft uporablja sistemsko spremeljivko %AppData% ze vsaj od Win95 dalje, IIRC. Kdor pravi, da za "app" ni slisal pred App Storom, je morda premlad. "App" v imenu spremenljivke pa je bil uporabljen ravno zato, ker je bil ze takrat genericen izraz za aplikacijo.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

kpkp ::

nekikr je izjavil:

A ostali del teksta boš pa kar izpustil? Poleg tega smo ugotovili tudi, da app store ni generična besedna zveza.
Tovrstne tožbe so neumne (for the lack of better words) ampak če se gredo to vsi, potem Apple ne more in ne sme biti izjema, če hočejo konkurirati na dolgi rok.

Pa saj, če je Mac app store pa naj bo še iOS app store pa je problem rešen.

techfreak :) ::

hamax je izjavil:

SkyDrive

Kaj pa je SkyDrive? Pogon na nebu? Nekaj kar si lahko sposodim na letalu?

Ti se kar hecaj. Tole je prej računalniški pogon na nebu (oblaku).

McAjvar je izjavil:

Microsoft uporablja sistemsko spremeljivko %AppData% ze vsaj od Win95 dalje, IIRC. Kdor pravi, da za "app" ni slisal pred App Storom, je morda premlad. "App" v imenu spremenljivke pa je bil uporabljen ravno zato, ker je bil ze takrat genericen izraz za aplikacijo.

Očitno se mi ni tako dobro vtisnila v spomin, da bi si jo zapomnil oz. da bi sploh pomislil na AppData ob omembi besede app.

TESKAn ::

Ti se kar hecaj. Tole je prej računalniški pogon na nebu (oblaku).

In kateri del besede skydrive namiguje na računalniški pogon? Sky je nebo, tu ni debate. Za drive pa že wiki najde kup pomenov.

Očitno se mi ni tako dobro vtisnila v spomin, da bi si jo zapomnil oz. da bi sploh pomislil na AppData ob omembi besede app.

Pred leti smo imeli piratske appz. Na n straneh s cracki si imel sekcije apps. Tako da ta beseda obstaja že od časov, preden se je veliki Apple spomnil, da bi imel app store.

P.S.: klik.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

techfreak :) ::

In kateri del besede skydrive namiguje na računalniški pogon? Sky je nebo, tu ni debate.

Na računalniški pogon namiguje lastnik trademark-a, Microsoft. Na nebu pa so oblaki, torej je to računalniški pogon v (na) oblakih.

McAjvar ::

Nisem aludiral na to, da bi ob omembi "app" kdo pomislil na AppData, pac pa, da je bil "app" uveljavljen izraz za aplikacijo ze dolgo pred Applovo "App Store" pogruntavscino.

Se en primer rabe: app na Wiktionaryju. Med citati je eden iz leta 2005, ki vsebuje tudi sumljivo znan stavek "Chances are there's an app for it." App Store je startal 3 leta kasneje.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

hamax ::

Na nebu pa so oblaki, torej je to računalniški pogon v (na) oblakih.

Apple pomeni jabolko, jabolka se prodaja v trgovinah, v trgovinah se prodaja tudi racunalnisko opremo, racunalnisko opremo delajo proizvajalci racunalniske opreme, torej je Apple genericen izraz za proizvajalca racunalniske opreme.

GupeM ::

Tukaj se lepo vidi da je Apple svojo app store odprl okrog leta 1990 (takrat tudi pogosta uporaba besede apps). Pa še lepo se vidi kako uspešna je postala.

TESKAn ::

techfreak:), če bi me dva tedna nazaj vprašal, kaj je skyDrive, bi te čudno gledal. Potem sem pa gledal NCIS:LA in se LOLal, ko je imel direktor NCISa na skydriveu shranjene top secret dokumente8-O:O:P;(( (P.S.: ne najdem smajlija, ki bi dosledno opisal mojo reakcijo ob tej ideji:P).

GupeM je izjavil:

Tukaj se lepo vidi da je Apple svojo app store odprl okrog leta 1990 (takrat tudi pogosta uporaba besede apps). Pa še lepo se vidi kako uspešna je postala.


Yes, from 0,000002% up to FULL 0,000024%. WAW!
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

techfreak :) ::

Vem, sem tudi sam to videl v NCIS:LA in Chuck.

antonija ::

Prospekt je izjavil:

Jaz bi obema naložil ogromno globo in prepovedal uporabo "app store" mislim bedarije totalne s čim se to lovijo po sodiščih, človeka kar srat prime.
Tole.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

GupeM ::

TESKAn je izjavil:

techfreak:), če bi me dva tedna nazaj vprašal, kaj je skyDrive, bi te čudno gledal. Potem sem pa gledal NCIS:LA in se LOLal, ko je imel direktor NCISa na skydriveu shranjene top secret dokumente8-O:O:P;(( (P.S.: ne najdem smajlija, ki bi dosledno opisal mojo reakcijo ob tej ideji:P).

GupeM je izjavil:

Tukaj se lepo vidi da je Apple svojo app store odprl okrog leta 1990 (takrat tudi pogosta uporaba besede apps). Pa še lepo se vidi kako uspešna je postala.


Yes, from 0,000002% up to FULL 0,000024%. WAW!

Oky... podoben primer. Naki odstotki kot pri apps :D

BigWhale ::

GupeM je izjavil:

Tukaj se lepo vidi da je Apple svojo app store odprl okrog leta 1990 (takrat tudi pogosta uporaba besede apps). Pa še lepo se vidi kako uspešna je postala.


In pol kliknes na en link z letnicami ...

http://www.google.com/search?q=%22apps%...

Pa dobis tole.

GupeM ::

BigWhale: Apple svoje trgovine ni odpru okrog let 1990 ampak precej let kasneje. Iz tega se samo vidi, da je bila beseda app(s) popularna pred odprtjem app store. Tisto zgor je blo sarkastično napisano.

MrStein ::

McAjvar je izjavil:

Microsoft uporablja sistemsko spremeljivko %AppData% ze vsaj od Win95 dalje, IIRC. Kdor pravi, da za "app" ni slisal pred App Storom, je morda premlad. "App" v imenu spremenljivke pa je bil uporabljen ravno zato, ker je bil ze takrat genericen izraz za aplikacijo.

Ja, ni pa bil generičen izraz za trgovino z app-i.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hamax ::

"Trg z aplikacijami" ni splosno uporabljen izraz, pa to se ne pomeni, da ni genericen.
App je genericen izraz za aplikacijo in store je genericen izraz za trgovino. Torej je app store trgovina z aplikacijami.
Ce tega nihce ni na veliko uporabljal, ne pomeni, da ni genericno.

McAjvar ::

MrStein je izjavil:

Ja, ni pa bil generičen izraz za trgovino z app-i.

Drug store, hardware store, grocery store, liquor store, confectionery store, discount store, online store ... Ce se ve, kaj pomeni izraz app, ker je v siroki uporabi ze dolga leta, potem je najbrz jasno, cemu sluzi app store.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

MrStein ::

Po tej logiki lahko vsak izraz zavrneš, saj je sestavljena iz splošno uporabljanih delov: črk.

Pa vse melodije zavrnemo kot kopije, saj so sestavljene iz not, ki so v splošni uporabi že stoletja.

Pa vsa pisna dela. (pozdrav digitalcku, baj-d-vej)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TESKAn ::

Se pravi po tvoje lahko registriram tudi PC shop, HW shop, SW shop...?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

St235 ::

app in store sta nedvoumno generična izraza, zato si tudi nihče ne domišlja, da bi imel pravice do uporabe katerega od niju.

Vsaka beseda je sestavljena iz generičnih črk, pa beseda zato še ni sama po sebi generična. Ravno tako kot je lahko besedna zveza sestavljena iz genročnih besed, to ne pomeni da je besedna zveza generična. Omenjen je bil primer SkyDrive. Obe besedi sta generični in ju vsako zase ne bi bilo mogoče registrirat. Skupaj pa tvorita besedno zvezo, ki ni generična zato je bilo možno znamko zaščitit.

App store je besedna zveza, ki jo sestavljajo generične besede, na presoji pa je ali je tudi besedna zveza kot takšna generična ali ne. Če ni potem ima apple vso pravico, da prepreči drugim njeno uporabo. O tem ali je besedna zveza gnerična ali ne pa ne bomo odločali uporabniki Slo-tech ampak pristojno sodišče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

hamax ::

Po tej logiki lahko vsak izraz zavrneš, saj je sestavljena iz splošno uporabljanih delov: črk.

Ocitno ti popolnoma nic ni jasno.
Bi sel se enkrat cez, ampak tole ponavljanje je ze mal neumno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazonu prvi polčas tekme za Appstore z Applom

Oddelek: Novice / Tožbe
54217 (3505) 3furious
»

Apple in Amazon v tožbi za ime app store (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8720613 (18134) hamax
»

Microsoft oporeka blagovni znamki App Store

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
257668 (6325) blackbfm
»

Mac OS X 10.6.6 prinesel Mac App Store (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5711860 (9972) narodno

Več podobnih tem