» »

Prepoved pošiljanje SMS sporočil med vožnjo ni prinesla želenih rezultatov

Prepoved pošiljanje SMS sporočil med vožnjo ni prinesla želenih rezultatov

Vir: informationweek.com

vir: Information Week
Information Week - Študija zavarovalne industrije je pokazala, da se je število prometnih nesreč v državah, kjer so prepovedali pisanje SMS sporočil med vožnjo pravzaprav povečalo.



Odkar so policisti začeli pisati globe prekrškarjem se je po besedah Highway Loss Data inštituta število nesreč povečalo, kar verjetno pokaže kako ljudje upoštevajo zakone.

Trenutno se ubadajo s problemom in iščejo možne rešitve kako preprečiti prometne nesreče zaradi nepozornosti voznikov.

Raziskava je pokazala, se je število prometnih nesreč najbolj povečalo med mladimi mlajšimi od 25 let. V Kaliforniji, kjer so zakon o prepovedi dopisovanja med vožnjo sprejeli januarja 2009, poročajo kar o 12 % povišanju števila nesreč.

Mnogi, ki so jih pri dopisovanju zalotili so se izgovarjali, da niso vedeli, da policija tako resno jemlje ta zakon. Težava se je samo še povečala, saj v državah s prepovedjo ljudje poskušajo skriti svojo aktivnost pred policijo, kar pa njihov pogled še dlje odvrne od ceste kot sicer.

Na splošno se je število poslanih SMS sporočil v zadnjih letih močno povečano. Iz enega bilijona (da, 10^12) leta 2008 je v letu 2009 zraslo na 1,6 bilijona poslanih sporočil.

Kaj sploh še ostane državam pri takšni množici sporočil poleg izrecne prepovedi uporabe mobilnika med vožnjo?

27 komentarjev

dbevfat ::

volan vzeti ljudem iz rok čim prej. Pač nismo sposobni početi toliko stvari naenkrat, pa očitno (nekateri) tudi ne vzdržati se takih podvigov. Mogoče narediti app za vožnjo, bo več pozornosti na cesti? :)
nvr2fat

Matako ::

Hehe, všeč mi je "sem mislil, da se hecate" izgovor! Dobra ;)
/\/\.K.

antonija ::

HUD na vetrobran pa kontrolo za pisanje na volan al pa na voice...

A pa smo cist ziher da tista statistika prikazuje realno sliko? Da so res SMSji krivi za dvig stevila nesrec, da ni moglo bit nic drugega za to odgovorno?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

marvin42 ::

je bilijon res bilijon ali je to samo posledica prevoda?
Mostly Harmless

Invictus ::

Bilijon je res bilijon oz. milijarda. Američani za milijardo uporabljajo bilijon.

Kar se tiče ugotavljanja vzroka nesreč, je to v tujini bistveno bolj natančno kot pri nas.

LP I.

marvin42 ::

aha, torej gre samo za napako v prevodu.
Mostly Harmless

sirotka ::

Serijsko prostoročno opremo v avto in bo mir.

Looney ::

V originalu je trilion, torej po nase bilijon. Ni napaka.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

marvin42 ::

to je pa nekaj čisto drugega... torej je vsak zemljan poslal preko 150 sms-ov? nora številka.
Mostly Harmless

antonija ::

150 v celem letu? Mojih 20 SMS/leto mogoce res malo kvari statistiko, ampak osnovni- in srednjesolskih 20 SMS/dan jo pa kar konkretno dvigne, kljub moji stari mami ki zmore tocno 0 SMS/dan.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

marvin42 ::

Pa mojih 5 sms-ov na leto... pa 0 sms-ov ogromno ljudi, ki sploh nimajo gsm-a (nerazviti deli sveta). To pomeni, da mora ogromno ljudi pošiljati na tisoče sms-ov letno.
Mostly Harmless

antonija ::

To pomeni, da mora ogromno ljudi pošiljati na tisoče sms-ov letno.

Leto ima vecinoma 365 dni. Trije SMSji na dan so 1k+ na leto. Stevilka je ubistvu zelo lahko predstavljiva, lkjub velikemu delu populacije ki te statistike ne dosega.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

P4ajo ::

(Glede na to, da sem v srednji šoli lahko najdem kar precej ljudi, ki pošljejo preko 1000 SMS na mesec.)

Drugače pa zna bit predvsem to:
Težava se je samo še povečala, saj v državah s prepovedjo ljudje poskušajo skriti svojo aktivnost pred policijo, kar pa njihov pogled še dlje odvrne od ceste kot sicer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

GizmoX ::

Spremeniti mentaliteto ljudi. Da bodo prijatelji grdo gledali voznika, ki je kaj spil, drži telefon v rokah, piše SMSe, gleda okoli (ni pozoren), ni zbran, je zaspan, itd.

Meni so bili všeč neki angleški oglasi, v katerih je bilo prikazano, kako hitro se lahko zgodijo nesreče med pisanjem SMSov - posledica pa npr. mrtvi ali ohromeli najstniki v enem avtomobilu, podobno mlada družina v drugem avtomobilu.

Edit: pri Si.mobilu imam 1000 SMSov na mesec zastonj. Porabim jih okoli 800.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GizmoX ()

digitalcek ::

Hudo je, če se ljudje tisto uro, ali dve, ko vozijo, ne morejo odreči gledanja in pošiljanja sporočil.

Hudo je, ko se ljudje v kinu, pa tudi v Cankarjevem domu med koncertom, ne morejo odreči branja in pisanja sporočil. Ne vem, zakaj tam ne pletejo gobelinov, na notesnikih pišejo softverske programe, obdelujejo fotografije in virtualno seksajo? Najbrž še bodo. V kratkem...

Žalostno pa je predvsem to, da je izdelovalcem mobilcev uspela manipulacija do te mere, da so danes mnogi uporabniki z mobilci dobesedno obsedeni... Če pozorno opazuješ, jih preigravajo iz dlani v dlan in ljubkujejo, kot da so pravkar rojene pande. Če bi imeli mobilci luknjo, bi najbrž z njimi še občevali...

Zgodovina sprememb…

Dead_Meat ::

Vedno je bilo tako, da so večje kazni bile le kontraproduktivne.... ampak ja, ker imamo/jo tako "pametne" politike, tega še ne razumejo;(

Invictus ::

Imam sodelavca ki izkoristi in preseže paket 1000 SMS/mesec

Tako da nekateri nadoknadijo ...

LP I.

digitalcek ::

Invictus je izjavil:

Imam sodelavca ki izkoristi in preseže paket 1000 SMS/mesec


Dejansko smo na kugli zelo različni osebki. Tudi sam imam paket z 1000 SMS-i. Pokurim pa jih na oko med 10 in 15 mesečno.

In znanci in kolegi prav dobro vedo, da me čisto en klinc briga, kje je bil kdo in s kom prejšnji dan, ter kaj je počel, ali se pogovarjal, zato me s tem ne morijo ne po sms-ih, ne v telefonskih razgovorih.

Pravzaprav me en klinc briga celo, kaj pravijo o trenutni situaciji politiki, kako me potem ne bi en klinc brigalo, kaj pravijo o politiki, športu ali čem drugem sodržavljani=nepoznavalci=nestrokovnjaki...

Tehnologija pa pač na žalost nudi možnosti publiciranja nebuloz in to nekateri z veseljem in obilno koristijo... In mislijo, kako pomembni so, ker so si vzeli "pravo glasa"...

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Saj to je logično. SMSes are so last year. Tweeti in facebook update-i so zdaj popularni.

T0RN4D0 ::

Mmmm, prejšnji mesec sem skuril 980 smsov... :) Sicer jih običajno trikrat manj, ampak se kar da če se potrudiš. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

matejdro ::

sirotka je izjavil:

Serijsko prostoročno opremo v avto in bo mir.


Prostoročno opremo za SMS?

Sicer pa je samo vprašanje časa, ko bodo socialna omrežja zamenjala SMS.

T0RN4D0 ::

Mja, jst tud pišem smse pod volanom. Če se pogovarjat ne smem. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

root987 ::

Dead_Meat je izjavil:

Vedno je bilo tako, da so večje kazni bile le kontraproduktivne.... ampak ja, ker imamo/jo tako "pametne" politike, tega še ne razumejo;(

To pa mal podkrepi z kakšnim linkom.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

€uro ::

GizmoX je izjavil:

Meni so bili všeč neki angleški oglasi, v katerih je bilo prikazano, kako hitro se lahko zgodijo nesreče med pisanjem SMSov.

Texting while Driving

antonija ::

Ah no root, a ti zgodovina pesa?

Najbolj "slavna" prepoved: klik Rezultat mislim da je vsem znan: klik.

Pa recimo se ena domaca, ce je prejsnje stoletje res tako dalec nazaj: klik. Tud tukaj mislim da statistika ne kaze nic dobrega za privrzence represije.

Lahko nas pa razsvetlis s primerom kjer so visoke klazni prinesle kaj dobrega (razen nekaj malega dinarjev v drzavno blagajno), ne pa iz prekrskarjev naredile krminalce (ki so se potem zaceli obnasat kot kriminalci, ne vec kot prekrskarji).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Avtošola ::

Kaj pomenita 2 sek v prometu?
V 2 sek povzročimo prometno nesrečo. Poleg prebiranja SMS-jev so še drugi dejavniki, ki vplivajo na varno vožnjo in sicer telefoniranje, kajenje, iskanje raznih predmetov, malicanje, čustveno obarvani pogovori s potniki, opazovanje oglasnih panojev, zamenjava radijske postaje...

Zamislimo se!

Pri 50km/h prevozimo približno 28m na slepo, pri 90km/h 50m, pri 130km/h pa kar 72m.

BALAST ::

Driving to my parents house in the country with my then g/f who was an Emergency Dept MD. 4 lane highway at a bad bend with a subdivision across the road caused people to stop in the fast lane waiting to turn across into the subdivision. I know to look way down the hill ahead of the curve and see someone is there with their blinker on waiting to turn across oncoming traffic. I move to the slow lane and a girl in a Honda passes me doing 80+ and is texting. I see what is going to happen and start to slow down and sure enough the girl rear-ends the stopped Toyota. We rush to the girls car and she had been wearing her seatbelt but with the shoulder strap tucked behind her (her husband said that is how she wore it). She had gone forward through the front windshield with her head and then came back through the driver side window and slit her throat. My ex "triaged" her and had me apply pressure while she went to help the other lady and her 12 year old who had half her car shoved into their backs (breaking the woman's back, shoulders, ribs etc etc and breaking an arm i think and gashing up the girl). I held pressure but couldnt stop the bleeding by any means. G/F came back and there was basically nothing that could be done so i sat there trying to hold her life in while it poured out through my fingers and i watched her eyes go dead. Ive seen plenty of death but someone said it that "Gore IRL is fucking scary". The worst thing was when her husband showed up with their newborn and had to listen to me tell the cops that it was her fault while standing covered in her blood.

TL/DR - Dont text and drive.


Reddit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoved pošiljanje SMS sporočil med vožnjo ni prinesla želenih rezultatov

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
275269 (3806) BALAST
»

Napihal in pridržan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19030865 (26458) St235
»

Enotno označevanje prometnih nesreč s smrtnim izidom

Oddelek: Problemi človeštva
323229 (2501) šernk
»

zanima me tole...

Oddelek: Loža
364309 (3004) redo
»

shared space

Oddelek: Loža
61764 (1627) gzibret

Več podobnih tem