» »

NLB ne odobri kredita (avtorske pogodbe)

NLB ne odobri kredita (avtorske pogodbe)

akterrr ::

Zadnje leto in pol sem na mesec v povprečju na NLB račun prejel 2500€. Pred kratkim sem se pri NLB zanimal za kredit (5000-10.000EUR) in odgovor z njihove strani je bil, da lahko na podlagi avtorskih in najemnih pogodb vzamem točno 0€ kredita :) Še dobro, da ga ne rabim nujno, ker drugače bi bila kar štala. Poleg razmeroma dobrega mesečnega priliva pa sem imel na računu vedno par 1000€, trenutno imam preko 20.000€! tako da me je tale skrajna previdnost iz njihove strani malo presenetila. Človek bi pričakoval vsaj malo kredita (par 1000€), če ga že odobrijo študentom s 300€ mesečnega priliva. Kakorkoli. Računa pri NLB ne mislim zapreti, ker imajo nekaj ok stvar bi pa lahko ene 80-90% mesečnih prilivov preusmeril na kakšno drugo banko, kjer odobrijo vsaj nekaj kredita na podlagi avtorskih in najemnih pogodb. Mogoče kdo ve za kakšno? Verjetno bo potrebno iskati pri tujih bankah, ker slovenske so zadnje čase precej ziheraške. Še dobro, da je bilo dovolj denarja za posojila tajkunom na podlagi dobrih imen, hehe :)) Jojoj, NLB... Škoda edino, da se nisem prej pozanimal, ker sem kar slutil, da bodo težave :P
  • spremenil: akterrr ()

bluefish ::

Najbolje bo, da stopiš do posameznih bank in se pozanimaš.

opeter ::

Mislim, da kredita žal ne boš dobil.

Znanec je bil predlani v podobni sutaciji, dela preko podnajemnih pogodb in je poskušal pridobiti kredit, vendar so ga vse banke (NLB, NKBM, Hypo Banka, Banka Koper in SKB), katere je obiskal in pri njih povpraševal, enostavno odslovile, čez, da rabiš vsaj 9 mesecev redni priliv, ter da imaš status zaposlenega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Samuel ::

Predlani je bila najbolj pereča situacija okol bank, tako da to ne zna bit relevantno.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

mihec87 ::

Če pustimo neumnost nlb na strani.

Zakaj bi človek ki ima na računu preko 20keur hotel vzeti kredit za 5-10keur ter plačal banki lep kos obresti za ta kredit?

user4683 ::

Ker potrebuje 25-30k?

akterrr ::

mihec87 je izjavil:

Če pustimo neumnost nlb na strani.

Zakaj bi človek ki ima na računu preko 20keur hotel vzeti kredit za 5-10keur ter plačal banki lep kos obresti za ta kredit?


Ja ker bi rad kupil nekaj za 30.000€ in se mi ne da čakati 4-5 mesecev, da se mi nabere preostanek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akterrr ()

mihec87 ::

akterrr je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Če pustimo neumnost nlb na strani.

Zakaj bi človek ki ima na računu preko 20keur hotel vzeti kredit za 5-10keur ter plačal banki lep kos obresti za ta kredit?


Ja ker bi rad kupil nekaj za 30.000€ in se mi ne da čakati 4-5 mesecev, da se mi nabere preostanek.


ugh stupid me(avtomatsko predpostavljal da potrebuješ samo 10keur)..lol...

Zanimivi so naši bankirji ja...

Furbo ::

Vse več ljudi mi pravi, da ima precej boljšo srečo s pridobivanjem kreditov takoj čez mejo. Naši bankirji pač posojajo samo tistim, ki jih priporoči politika, katera jih nato spet z raznimi dokapitalizacijami potegne iz dreka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Jaz ti lahko povem samo, da bodo tudi v tisti banki, ki bi ti kredit odobrila, skoraj sigurno hoteli imeti še poroka (ki mora biti redno zaposlen).

O.

Zeberdee ::

Kar nekaj ljudi se zaposli pri kakem kolegu, za procente. Če gre za avto, pa lizing dobiš brez problema.

amigo_no1 ::

Avto lahko prej odvzamejo kot manjkajoči obrok kredita.

T0RN4D0 ::

Pri 2500€ priliva menda ja ne boš jemal 5000€ kredita... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

T0RN4D0 je izjavil:

Pri 2500€ priliva menda ja ne boš jemal 5000€ kredita... :)

En razlog zakaj bi na stvar čakal 2-3 mesece dlje, če jo lahko imaš jutri?

Bojevnik ::

Obresti?

M-XXXX ::

Če boš kupil nekaj za 25 000€ se boš sekiral za 100-200€ obresti?:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300388664 (1272) D3m
»

Sparkasse ali SKB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7931651 (21160) Invictus
»

kaj se najbolj splaca? hitri kredit, iti v limit ali ?

Oddelek: Loža
154559 (3849) MIHAc27
»

Znižanje limita (-) na banki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5318599 (13230) GrimReaper

Več podobnih tem