» »

Preselitev na drugi kontinent

Preselitev na drugi kontinent

Temo vidijo: vsi
««
6 / 11
»»

DuleKrtola ::

Huh, ta petek? Če boš imel čas za eno šetnjo do dutyfreeja pred boardingom, bi te prosil da pogledaš za koliko se prodaja samsung galaxy s2 ali pa nexus s :)

zee ::

V trgovinah v mestu Galaxy S2 pride 800 SGD, za Nexus S pa ne vem. 1 EUR je nekje 1,76 SGD.

Hotel sem ga nabaviti, vendar sem se potem odlocil za iPhone 4S.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DuleKrtola ::

Uf to je pa drago, dražje kot pri nas...

Aja, pa uživi na tajskem, js grem tud tja pogledat januarja :)

Zgodovina sprememb…

zee ::

V Duty-ju se bom ustavil na poti nazaj, da nabavim nekaj dobrega alkohola in tobaka, ki sta tu res od sile draga.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mtosev ::

pozivitno je to. verjetno ni tolk pijanih janezov kot jih je tukaj. pije, razbije avto, po možnosti še koga mogoče ubije, potem pa joka kak mu je žal...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zee ::

Mislim, da bi osrednji problem predstavljali Kitajci (fakt: Azijci v splosnem slabse tolerirajo alkohol.), ki se ze tako zelo tezko drzijo pravil, zato so tu dolocene zelo visoke kazni ze za minimalne prekrske (smetenje, lepljenje zvecilk, pljuvanje po tleh, prehranjevanje in pitje na podzemni, ...).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mtosev ::

...in tudi smrtno kazen imajo:D

Penal Code

Under the Penal Code,[10] the commission of the following offences may result in the death penalty:

Waging or attempting to wage war or abetting the waging of war against the Government*
Offences against the President's person (in other words, treason)
Mutiny
Piracy that endangers life
Perjury that results in the execution of an innocent person
Murder
Abetting the suicide of a person under the age of 18 or an "insane" person
Attempted murder by a prisoner serving a life sentence
Kidnapping or abducting in order to murder
Robbery committed by five or more people that results in the death of a person
Drug trafficking
Unlawful discharge of firearms
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

zee ::

Seveda.

Dejansko te kar malo pretrese, ko pred pristankom na letaliscu izpolnjujes formular o imigraciji in je na zadnji strani z velikimi tiskanimi crkami napisano:
"Death penalty to drug traffickers in Singapore."

Pozabiti tudi ne smes na "tepezkanje", v narekovajih zato, ker udarcem z 1,2 m dolgo palico tezko reces tepezkanje. Pri tepezu niti ne gre toliko za samo kazen, ampak za sramoto. Izvedel sem namrec, da ce si bil enkrat tako kaznovan ne mores biti vec taksist in ne mores v vojsko. Wiki o tepezu.

Moras pa gledati vse to v luci mojega prejsnjega prispevka: Singapur hoce zgraditi sodobno druzbo v okolju, ki ni tako (mentalno) razvito.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mtosev ::

tukaj pa je slovenija v prednosti.haha:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zee ::

Pa je res?

Pomisli na popivanje in splosno druzbeno (!) sprejemljivost popivanja, enako tudi za utajevanje davkov in splosno "nategovanje" drzave. V isti rubriki so tudi kazni za neumnosti, ki jih ljudje pocno med voznjo in po njej.

V Singapurju je namrec popivanje, kot ga poznamo v Evropi, nekaj nezaslisanega. Mladina ga resda pije na ulici, vendar zaradi visokih cen alkoholnih pijac, tega ne more poceti na tako veliki skali.

Tu je tudi povsem logicno, da placas vse davke, ki so resda bistveno nizji kot v Evropi (v mojem primeru nekje 5-7% :D). Osrednji razlog je verjetno to.
Nategovanje drzave se tu preprosto ne splaca, saj so davki ze tako sila nizki (korencek), kazni pa visoke (palice) in se dejansko izvajajo ("enforsajo").

O kaznih za neumnosti pa ne bi, saj smo zaradi tega porabili ze prevec CPU casa tudi na tem forumu.

Se vedno tako mislis?

Meni ze zdi, da je Slovenija v manjsi prednosti, kot se zdi na prvi pogled.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ramon dekers ::

zee je izjavil:

Duty Free na letaliscu. Jaz bom tam v petek, ko bom letel v Phuket. Azijatke so pa sploh svoja zgodba. Lusne in prijazne...skoraj kot tipicne Slovenke (NOT!).



zee je postal moderator in slavna oseba. Cestitke. Malo off na phuketu in patayi so babe ze kar malo sitne. Kar do tebe pride in te posiljuje da pojdi sexat z njo. Tajke so ok samo za v posteljo. Japonke pa so za ozent, te so pa res pridne-se dobro da sem mlad in se ne zaletavam v slovenke kot to delajo moji kolegi. Tam dejansko ti izbiras tu v slo pa one. Povej kako je kaj s singapurkami? So izobrazene?

-valvoline- ::

Kar se davkov in to tiče,kak pa je z VŠ? Al je brezplačno tko k pr nas? Dvomim da je zato so primerno tudi davki nižji.Kaj pa zdravstvo,kak je to tam urejeno?

amigo_no1 ::

Nategovanje pri nas deluje iz smeri države: prepočasne sodne obravnave (edino S. Prijatelja v 3 mesecih obsodili), pridobivanje soglasij in odločb na UE & raznih inšpektoratih, politično kadrovanje in vsakoletne dokapitalizacije raznih državnih firm, neplačevanje prispevkov v državnih firmah, astronomske kazni v prometu -> inkasanstvo policajev.
Se strinjam glede davkov, če bi bili tudi v slo davki nizki in durs učinkovit bi bilo utajevanja dosti manj.
Je v SG in okolici kaj vinogradov oz kaj podobnega iz česa se da pridelovati alko ?


Za intervju je prišel novinar Financ v SG ?


btw, Preselitev na drugi kontinent
se slovnično pravilno inho piše brez i-ja v besedi drugi -> Preselitev na drug kontinent

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Gladi ::

Vinogradi, ja :)).
V Aziji imajo predvsem razna žganja iz riža, pa kakšno pivovarno.Verjetno pa v SG dobavljajo praktično vse.

zee ::

@Ramon dekers:
zee je postal moderator in slavna oseba.


Verjetno nepovezano z mojo preselitvijo in statusom "slavne osebe". Vsaj upam, no. Hvala za nasvete, kako "hendlati" punce. Za Singapurke so mi sodelavci rekli, da so mahnjene na cash...
Dejansko pa v Singapurju lahko jaz izbiram punce in ne obratno, kot je (bilo) v mojem primeru v Sloveniji. Sila dobrodosla sprememba. :D

@-valvoline-:
Davki so v Singapurju znatno nizji kot v Sloveniji. Koliko tocno, bom vedel povedati naslednjo pomlad, ko dobim poloznico za placilo davkov. Ja, na racun dobim bruto placo.
Za zdravstvo se ne vem, kako je urejeno. Vem, da je neka malenkost zastonj, za vse ostalo pa moras placati. "Ostalo" tu pomeni tudi analizo krvi.

@aminogo_no1:
Singapur je obkrozen z muslimanskimi drzavami...zato proizvodnja alkohola je tako-tako. Pivo dejansko pridelujejo - singapurska znamka piva je (menda) Tiger.
Ker pa imajo Kitajci doloceno tezavo z odvisnostjo od vseh mogocih substanc, je alkohol tako visoko obdavcen, da se cloveku mesa. Malo pivo je zlahka 10 EUR. Grrr.

Hvala za slovnicni popravek.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

IceIceBaby ::

Davki so v Singapurju znatno nizji kot v Sloveniji.


je alkohol tako visoko obdavcen, da se cloveku mesa.


Slaba, če veliko spiješ :)

zee ::

Prakticen primer:
V soboto sem bil na vecerji. Za hrano sem placal 50 S$, za 5 Duvelov pa se dodatnih 60 S$. Zdaj pa naj zastopi, kdor more.

Obisk diskoteke te zlahka stane ~150 S$.

1 EUR = ~1,76 S$
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

SkIDiver ::

Začni uvažat cviček, kraški teran, teranov liker, ... pa boš pri koritu:D

zee ::

Naslednji teden predvidoma dobim steklenico domacega zganja in terana. :P
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gzibret ::

Kakšna pa je kaj hrana? 1 mesec nazaj sem bil v Indoneziji, in moram rečt, da je bila hrana obupna. Vse, kar znajo naredit, je riž s koktailom ojačevalcev okusa.

Banane in KFC sta bila rešitelja ;) Ampak slednje šele v bolj civiliziranih predelih, proti koncu potovanja.
Vse je za neki dobr!

Matako ::

zee je izjavil:

Dejansko pa v Singapurju lahko jaz izbiram punce in ne obratno, kot je (bilo) v mojem primeru v Sloveniji. Sila dobrodosla sprememba. :D


Zato noče noben nazaj :D

zee je izjavil:


Ja, na racun dobim bruto placo.


To je svetovni standard. Ni čisto jasno, zakaj bi sploh bilo drugače. Edino, občutek imam, da ljudje pri nas zaradi navade niti ne bi odobravali tega... država pa se boji plačilne nediscipline.
/\/\.K.

zee ::

@gzibret:
Glede na mojo dieto so banane super. V splosnem pa pojem izredno veliko rib (na zaru) in rakcev. In sem sila zadovoljen.

@Matako:
Res je. Pri nas bi bil problem, da bi ljudje vse zafrckali in bi potem umrli od lakote, obenem pa povprecen drzavljan ne bi vec brezobrestno kreditiral drzave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Isotropic ::

Dejansko pa v Singapurju lahko jaz izbiram punce.

ne kapiram, lahko pojasnis? za japonke je pa afaik tko, da so tiste, ki so samostojne, podobne kot slovenke (beri: ne bo prenasala vsega oz. bo rekla tut kaj nazaj)

ce placas za diskoteko do 150e (sklepam, da za pijaco), kje potem folk sploh zura?

pa se offtopic: si kdaj sel meriti, koliko MFLOPS zmore nvidia tesla na realnem problemu (torej ne FMADD - fused multiply-add, kot je v brosurah) za single in dual precision? (pa ce lahko navedes, katero imas)
iscem mal teste po netu, pa ne najdem nic pametnega...

kmetek ::

zee je izjavil:

Prakticen primer:
V soboto sem bil na vecerji. Za hrano sem placal 50 S$, za 5 Duvelov pa se dodatnih 60 S$. Zdaj pa naj zastopi, kdor more.

Obisk diskoteke te zlahka stane ~150 S$.

1 EUR = ~1,76 S$


Pri 5000€ plače se to nič ne pozna ;((. Pojdi v Sloveniji z 700€ plače vsak vikend ven, če lahko.

Ramon dekers ::

Isotropic je izjavil:

Dejansko pa v Singapurju lahko jaz izbiram punce.

ne kapiram, lahko pojasnis? za japonke je pa afaik tko, da so tiste, ki so samostojne, podobne kot slovenke (beri: ne bo prenasala vsega oz. bo rekla tut kaj nazaj)

ce placas za diskoteko do 150e (sklepam, da za pijaco), kje potem folk sploh zura?

pa se offtopic: si kdaj sel meriti, koliko MFLOPS zmore nvidia tesla na realnem problemu (torej ne FMADD - fused multiply-add, kot je v brosurah) za single in dual precision? (pa ce lahko navedes, katero imas)
iscem mal teste po netu, pa ne najdem nic pametnega...



kaj rabiš za pojasnilo, da on tam izbira ženske? Samo v Sloveniji je tako blesava kultura da večina bab sedi in pleše samih s sabo za razliko od tujine - sploh pa azijke. Če nisi bil tam ti tudi to ne more biti jasno tako da...
pač če greš v diskoteko piješ sok če je alko tako drag ali pa kakšno pivo. Saj ne rabiš kozlat.

gendale ::

>Obisk diskoteke te zlahka stane ~150 S$.
se pravi 85e... na tem znesku si hitro tudi v sloveniji
5e vstopnina
5e 1 red bull vodka
spiješ jih pa komot 15 na večer

seveda se pri nas to reši s pitejm pred vstopom :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Ramon dekers ::

tam je namerno tako draga pijača notri ali zunaj. Torej da bi to odbilo ljudi od pitja. Načeloma bi bil sam raje v takšni družbi kjer notri niso ravno vsi zadeti tako kot pri nas...

Boš videl sedaj Tajsko in Puket če je še nisi zee. Tam bo šele zabavno...:)Tajska je najbolj čista na "severu" kjer ni belcev in turistov. Uf tam se šele da dobro žurat. Puket, Ko samui oz celoten jug kjer so plaže kot iz Tv-ja pa je preobljuden s turisti. No je pa res da dobiš kakšen koktajl na plažo od zelo dobre dečve za cca 5 €. mmm

Gladi ::

Smo dojel da maš fetiš na Azijke, ja

zee ::

Mogoce ima fetis, a to ni niti tako pomembno. Bodi dovolj, ce (se enkrat) povem, da tu dosti lazje spoznavam punce, medtem ko v Sloveniji tipicno nisem bil dovolj kul/bogat/whatever za tipicne Slovenke.

Se komentar h placi. Zal ni 5k EUR, ceprav se trudim doseci to stevilko, kar pa ne gre od danes na jutri. V singapurskih dolarjih jo lahko zaokrozimo na 10 000, kar se lepse slisi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Invictus ::

zee, pazi dol na lady boye :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zee ::

Se ni za bat...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

D3m ::

O že maš izkušnje. Lepo lepo
|HP EliteBook|R5 6650U|

zee ::

Te pa ne poznam :))

Pa lep pozdrav iz Phuketa...zunaj je nekaj pod 30 st. Celzija, morje jih ima 29, vlaga v zraku je nizka. Bjutiful.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Ramon dekers ::

zenske?

zee ::

Mrbit je shemale ... Paket presenecenja pa to :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zee ::

Na blogu poskusam zdaj psevdoliveblogat iz Phuketa. Bi dodal direketen link, a se mobilnemu Safariju ta zatakne v grlu...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

donfilipo ::

zee je izjavil:

Mogoce ima fetis, a to ni niti tako pomembno. Bodi dovolj, ce (se enkrat) povem, da tu dosti lazje spoznavam punce, medtem ko v Sloveniji tipicno nisem bil dovolj kul/bogat/whatever za tipicne Slovenke.

Se komentar h placi. Zal ni 5k EUR, ceprav se trudim doseci to stevilko, kar pa ne gre od danes na jutri. V singapurskih dolarjih jo lahko zaokrozimo na 10 000, kar se lepse slisi.



Ker sem priklenjen na pručko, rad poslušam in gledam take potopise in gastarbajterske štorije. Malo tudi popravijo gledanje na prvega bosanca, ki mi kolne pod oknom, ko že 4.-tič sam menja kolesa;(( Izgleda, da mu je to všeč. No in zato pohvala.

Zdaj pa najprej vprašanja na tisto, kar meni izgleda nelogično. Praviš plača 10.000 singapurskih dolarjev. To je bruto plača? Od te ti ne odtrgajo zdravstvenega zavarovanja preden jo dobiš, ki je tam pri mladih domorodcih 30%, kot berem???
Ker 10.000/1,76>5000€. ?????

In še morda za bolj splošno poučene. Gledal sem tudi famozni HDI index, po katerem slovenija nekako ne prednjači samo pred Singapurjem, ampak smo že kar mala Amerika. 21 mesto je pravzaprav realno gledano zelo blizu sanj. In sem potem gledal razčlenitev. Zataknilo se je pri revščini. Po njihovem, je pri nas praktično NI! To pa nekako.......
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Invictus ::

Kar se zdravstvenega zavarovanja tiče, lahko povem za Avstralijo. Tam maksimalno zavarovanje stane okoli 180 AUD na mesec. Zdaj pa hitro pregledat koliko plačujete vi za osnovno. jaz sem v zadnjo okoli 180 EUR + dodatno.

Tako da tujina ni tako draga kot bi si kdo mislil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

donfilipo ::

Pri teh rečeh je treba biti previden. Če delaš primerjave. Izkaže se, da obstajajo hudičevo različni pogledi na minimalno, ali od države zapovedano socialo in s tem tudi zdravstveno zavarovanje. Preko tega pa potem tudi ogromne razlike, kaj dobiš v roke in kaj ti potem še terjajo kot dohodnino, ali nek davek.

Ni skrivnost, da so Singapur in Avstralija manj obdavčeni kot Slovenija. Sem pa siguren, da tistih 180AUD na mesec, še zdaleč ni vse, kar povprečni avstralec da za zdravstvo. Prej mu nekako nevidno odtrgajo še kaj. Evo zdaj grem pa preverit, ali imam nos....govoril sem namreč po instinktu:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Madona, imajo bolj kompliciran sistem kot mi8-) Res tako zgleda, ker je tuj.
Je pa socialen, pomeni reveži so sponzorirani od bogatih in sumim, da lahko padeš ven. Pomeni zavarovanje je obvezno, a ker denar ne odtrgajo direktno (kar se dogodi tudi pri nas:), lahko enostavno padeš ven in si nezavarovan. Kaj se zgodi potem je rahla neznanka. A pomembna. Če gre za genija, ki zasluži 5000€, in ima še doma malo baze v žlahti in friendih, ni problemov. Plača računček od 50k. Če pa je delavec v stilu kitajca, ga pa po moje kar pomalčajo;((

Ko bo čas, bom zadeve prebral. Je cela umetnost. Vem pa zato, ker sem se s podobnimi zadevami že ubadal kake 2 ali več noči.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

mikic007 ::

Osebna odgovornost, ki privede avtomatsko tudi do odgovornosti v zdravstvu - predvsem pri zacarovalnicah po moje. Je pa zraven se vprasanje, ce oni potem to zdravstvo pokrijejo ali ne. ker mi ga ne ;-)

Invictus ::

donfilipo je izjavil:

Pri teh rečeh je treba biti previden. Če delaš primerjave. Izkaže se, da obstajajo hudičevo različni pogledi na minimalno, ali od države zapovedano socialo in s tem tudi zdravstveno zavarovanje. Preko tega pa potem tudi ogromne razlike, kaj dobiš v roke in kaj ti potem še terjajo kot dohodnino, ali nek davek.

Ni skrivnost, da so Singapur in Avstralija manj obdavčeni kot Slovenija. Sem pa siguren, da tistih 180AUD na mesec, še zdaleč ni vse, kar povprečni avstralec da za zdravstvo. Prej mu nekako nevidno odtrgajo še kaj. Evo zdaj grem pa preverit, ali imam nos....govoril sem namreč po instinktu:)



Bi rekel da ti instinkt malo peša. Oz. imaš slovensko bolezen, to je, pametovati o stvareh o katerih ne veš nič. Oz. da se v Sloveniji vse naredi optimalno, z najmanjšimi stroški. Brez zamer.

Moja informacija je dobra v toliko kolikor mi jo je Avstralka povedala ko sem bil dol. Sem se tudi jaz začudil nad cifro ... In Avstralija ima po pogovoru sodeč prav dobro porihtano tudi pokojninsko zavarovanje. Ljudje se ne pritožujejo in so s storitvami države zadovoljni. Ravno obratno kot pri nas. Zelo pozitivna izkušnja. Mogoče bi morali naši politiki iti doli na 4 letno delo da se malo naučijo.

Sem pa pozitiven vtis dobil tudi sam. Tako da bi se kar preselil če bi bila familija za to.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

donfilipo ::

In 2007-08, Australia spent 9.1% of GDP on health care, or A$4874 per capita


Iz wikipedije.

Stroški se po vsem svetu le večajo, ker razvite države tiščijo proti nedosegljivemu ali bolje rečeno zaenkrat zelo dragemu cilju: doživeti stotu:)

Ampak ok. Vzemimo dato, ki jo imamo.

4874/12=406 NA PREBIVALCA. Ponavadi v razvitih deželah delež aktivnega prebivalstva nekje 40-50%. Ostalo so mladina, upokojenci, invalidi, brezposelni, in klošarji brez vsega.

Pomeni če vzamemo da ima Avstralija okroglo 50% aktivnega prebivalstva, pomeni da aktivni povprečno prispevajo v zdravstveno blagajno kakih 812A$ na mesec. Od tega seveda potem odbijemo lahko del, ki ni strošek zdravstvene blagajne in je popolnoma brez zdravstvenega varstva. A ta del ponavadi v razvitih welfare državah ni večji od 15%.

Torej tole: 'Bi rekel da ti instinkt malo peša. Oz. imaš slovensko bolezen, to je, pametovati o stvareh o katerih ne veš nič'..je v tvojem primeru popolno pezdekanje in v tem primeru neupravičeno8-) Ali si pezdek-sofist, ali pa neveden še bolj kot jaz, ki ravno zato ker priznam, da ne vem detajlov, tudi sprašujem. Ti pa enostavno strešaš popolne neumnosti.
180A$. Kdo pa potem plača razliko??? Slovenci, marjanci ali marsovci???? A?

In rekel sem, da niti ni toliko pomembno, kako to računovodsko razvozljajo in prikažejo odtrgljaje. Pomembno je koliko res stane povprčnega delovnega človeka.

P.S no na drugi strani, ko to razvozlaš so pa pomembni tudi detajli. Koliko te dejansko stane tudi nek približek dodatnega zavarovanja, kar je tistih tvojih 180A$, verjetno pri zavarovalnicah.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Za vsem tem pa najbolj često stoji mantra idiotov.

Recimo:
Avstralija nima socializma, zato je tam zdravstveno zavarovanje 180A$.

Enakovredno neumnosti:
Slovenija ima socialno državo, zato me zdravstveno zavarovanje pri pacifik-dvoglavu stane 25€ na mesec. Ostalo da dedek mraz.

Kup neumnosti ne privede nikamor.
Detajli, kje res niso lako čemo in kje so pasji, v pozitivnem smislu, pa da kak pameten odgovor.

To da pa nimajo welfare-state-a, ali po randovsko socializma, me pa ne bo basal nobeden več. 2 noči sta bili dovolj, da sem hoax, (ki je zelo popularen zlasti pri nas:) razvozljal.

Rabimo vedeti kaj in kje imajo Avstralci (ali v tem delu Singapurci),dejansko megatonsko bolje, da ustvarijo toliko več dodane vrednosti, kot mi.

Zdravstvo ni megatonsko bolje! Kolikor jih več stane in koliko dejansko potem več da v cifrah, zagotovo ne. Je pa res, v starih in velikih kapitalizmih, imajo bogati boljše opcije. Ampak, če imaš polico pri kaki dobri zavarovalnici, ali cash, velja isto za vsakega Slovenca, v ne tako oddaljenih najboljši privatnih evropskih klinikah.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

mikic007 ::

Catch je v detajlih. Razmisljanje, pustimo drugo ob strani, saj se ne razlikuje dosti, je tisto, ki ne privede do resitve. Nihce nima nic megatonsko bolje, imajo par ton vec pri vsaki stvari, kar rezultira v megatonah.

Kot je rekla zadnjic tista povezovalka na soocenju, ne iscemo miljonov, temvec miljarde. Le iz cesa je miljarda?

donfilipo ::

No ja. Najprej očitne razlike, potem pa če kak morda družboslovec s pomočjo punce računalničarke (ali obratno:), zna sestaviti eno tako prezentacijo malih in velikih razlik, za vajo, potem bi me pa vrglo na rit. Dobesedno.

Pa bi morali, če šole kaj veljajo. Zdaj ali jaz nimam vseh gesel za dostop, do teh šolskih vaj:), ali pa jih ni.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Okapi ::

Moja informacija je dobra v toliko kolikor mi jo je Avstralka povedala ko sem bil dol.
Ja, kot da bi ti povprečna Slovenka znala povedati, koliko točno moraš plačati za zdravstveno zavarovanje pri nas.

Tule si malo preberi o avstralskem Medicaru in poskusi najti 180 dolarjev.
Medicare %28Australia%29 @ Wikipedia

Izveš recimo tudi, da

Dental treatment is excluded except for certain surgical procedures that can only be performed in hospital


Pa da spodbujajo tudi zasebna zavarovanja (le zakaj, če imaš Medicare?).

Predvsem ti pa sama cifra v resnici čisto nič ne pove. Tudi če je zdravstveno zavarovanje brezplačno, ga mora nekdo plačati. Lahko se pokriva tudi iz dohodnine, DDV-ja, carin, koncesij za črpanje nafte ali ga plača kralj iz lastnega žepa (ki ga mora nekdo polnit) ..., kot se pač posamezna država odloči.

O.

Ramon dekers ::

okapi kaj pa pri nas dobiš pri zobozdravniku na socialo? Prideš iz ordinacije še bolj zj. kot notri. Tnx but no tnx. Kdor je pameten in hoče imeti zadeve urejene gre privat.

Gladi ::

Je pa zanimivo to, da v Avstraliji ko greš zdravniku moreš najprej sam plačat pregled/zdravila/karkol že, na to pa greš na Medicare z računom in ti povrnejo znesek. Baje redki zdravniki direkt trgajo iz MC.Čudno.

zee ::

Moja placa ni 5000 €, ceprav delam na tem, da bi enkrat bila.

Z zdravstvenim zavarovanjem je pa tu tako, da neko malenkost placuje delodajalec, kar IMO pokrije kaksne urgentne zadeve, medtek ko se moras za vse ostalo dodatno zavarovati. V splosnem to pomeni, da prakticno vse zdravstvene storitve placas iz lastnega zepa.

S pokojninami je podobno, kjer Singapur zagotavlja neko miloscino, medtek ko za vse ostalo *moras* varcevati sam. Sredstva se tako zbirajo na individualnem pokojninskem racunu. Prispevna stopnja se z leti povecuje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev v ZDA

Oddelek: Loža
162114 (830) zee
»

Vprašanja v selitvi v tujino - državo izven EU..

Oddelek: Loža
273820 (2544) Invictus
»

Diploma na vidiku - kako naprej?

Oddelek: Loža
306420 (4876) Isotropic
»

Družine z osmimi otroci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
938966 (7317) Invictus
»

slovenčki zapuščajo slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321886 (16712) Invictus

Več podobnih tem