» »

Preselitev na drugi kontinent

Preselitev na drugi kontinent

Temo vidijo: vsi
««
11 / 11
»
»»

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

zee je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mas se kaksno premozenje v Slo? Kje so tvoji starsi? Če niso že pokojni jim boš plačeval oskrbnino, dom?


Premozenja v Sloveniji nimam. Za ostalo pa imamo pripravljene nacrte.


Hm verjetno boste premoženje staršev prodali pa dom potem...Sklepam. Razen če bodo bratje, sestri skrbeli za njih.



Glede na prihodke zeeja ne vidim zakaj bi on mel s tem probleme...


No to maš pa tudi prav. 3 jurje za ok dom mu pomojem ne bo problem dat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

bciciban ::

PrihajaNodi je izjavil:

Nihče ne bi šel v Švico, Norveško, Dansko, Finsko, Novo zelandijo? Samo neke poceni/cenene države ali pa teokratske diktature.

Ti verjetno še nisi bil v nobeni od teh držav. Nova Zelandija je podn da o neprijaznosti ljudi ne zgubljam besed. Tam je toliko kitajcev da bo kmalu mandarinšćina uradni jezik.
Češka pa Poljska sta tud ok v EU.

Ps kar se Švice, Avstrije tiče si spet med ljudmi kjer si Gastarbajter...Nemčija mogoče preveč že turška. V Nordijskih državah pa nimaš sonca.


V novi zelandiji mam kolega, je še vedno ful zadovolen. Jaz sem bil tam samo turistično.
Ravno toliko si tujec v AT in CH, kot si tujec na poljskem ali v romuniji. Verjetno pa se mentalni reveži bolje razumete s takimi bolj zabačenimi državami.

Nordijci imajo res manj sonca, ampak recimo da pozimi mrkneš kam v tople kraje :) Pa manj sonca bo plus, ko bo globalno sgrevanje ;)

Mato989 je izjavil:

Jaz bi se takoj selil v tujino, samo prvom moram dobit šiht kjer je 100% Remote (trenutno se vseeno moram na firmi zglasit načeloma 1x na 14 dni...) in potem mora bit plača taka, da če vzamem mojo zraven da ni pressurja da mora ona takoj nekaj tačet delat in hkrati da pokrijem vse stroške stanovanja v SLO ker prodat nimam namena zaenkrat (se vrneš za kak mesec je fajn met svoj flet)

Bi pa šel samo nekam tak, da bi imel manj kot 50m do morja in lepe fajne obale... pa večino leta sonce in lepo vreme (torej nad 20stopinj čez dan od tega vsaj tam ene 7-8 mesecev 27-31 stopinj pa da je morje za kopat)


Ne boš verjel ampakv tujini se še bolj ukinja delo od doma kot v Sloveniji.
Sploh arabske države dajo ful na osebni stik, tam je pisarna ali pa ne obstajaš. Po mailih te ne bo noben resno jemal. Isto švica, vse v pisarni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

zee ::

bciciban je izjavil:

Razen zee-ja sami reveži tu ali kaj ?
Nihče ne bi šel v Švico, Norveško, Dansko, Finsko, Novo zelandijo? Samo neke poceni/cenene države ali pa teokratske diktature.

A to sporocilo pises iz katere od drzav, ki jih omenjas? Samo vprasam za bralce te teme in foruma?

@Zee, kaj delaš z družino v Dubaju ?
Razen da so dobro izhodišče za letet kam naprej tam ni nič. Cela država je glorificiran in prevelik nakupovalni center. Za pogledat ampak to je pa vse.


Kaj delam? Hodim v sluzbo (delam od doma), studiram, kuham, … nic drugace kot kjerkoli drugje na svetu. Sem pa dosti bolje placan v Sloveniji pa tudi dosti manj, no, nic davkov ne placam kot v Sloveniji in Singapurju. Za oglede trgovskih centrov je Singapur po moji skromni oceni boljsi, sicer pa mislim, da nimas v splosnem kaj delat tam, saj si lahko *vse* narocis na dom. Ker je gorivo poceni, je tudi strosek dostave nizek.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mato989 ::

Ne boš verjel ampakv tujini se še bolj ukinja delo od doma kot v Sloveniji.
Sploh arabske države dajo ful na osebni stik, tam je pisarna ali pa ne obstajaš. Po mailih te ne bo noben resno jemal. Isto švica, vse v pisarni.


Ne vem, v USA imam ravno obraten občutek glede na število oglasov za remote work napram pred 10 leti, enako v SLO... pred 10 leti oglas za remote work v SLO je bil praktično čudež... danes pa je remote in sploh hibridno popolnoma normalen pojav na vsake ŽNJ oglasov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zee ::

Ampak kot receno: Vsakega vabim in mu privoscim, da nekaj casa prezivi v tujini, ker je to dobro za mentalno zdravje te osebe. Turizem ne steje.

Za moje finance pa ni treba skrbeti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bciciban ::

zee je izjavil:

Ampak kot receno: Vsakega vabim in mu privoscim, da nekaj casa prezivi v tujini, ker je to dobro za mentalno zdravje te osebe. Turizem ne steje.

Za moje finance pa ni treba skrbeti.


Mene ne skrbi za tvoje finance, mislim da nas vse krepko prekašaš :D

Sem živel in delal v več državah v tujini, ravno zato kot si rekel da si razširiš obzorja.
In potem ugotoviš da je v Sloveniji ubistvu še vedno ful fajn, resda pa na žalost stvari gredo na slabše in ne na boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

PrihajaNodi ::

V novi zelandiji mam kolega, je še vedno ful zadovolen. Jaz sem bil tam samo turistično.
Ravno toliko si tujec v AT in CH, kot si tujec na poljskem ali v romuniji. Verjetno pa se mentalni reveži bolje razumete s takimi bolj zabačenimi državami.

Nordijci imajo res manj sonca, ampak recimo da pozimi mrkneš kam v tople kraje :) Pa manj sonca bo plus, ko bo globalno sgrevanje ;)


Glej vem da boli da Slovenija postaja zaostala država. Ok razumem. Ko boš pa enkrat videl Romunijo sploh Bukarešto in Cluj se pa naprej pogovarjava. In če je tvoj kolega zadovoljen ni nujno da je NZ raj za vsakogar. Kaj pa imaš Auckland naseljeno z Kitajci, Indijci, Wellington tolk piha da ti rit odnese. Poleg tega so nepremičnine precenjene Juzni otok pa tud meh. Mogoce za kaksnega gradbenega inzinirja ki ma rad kajtanje in naravo ajde....

bciciban je izjavil:

zee je izjavil:

Ampak kot receno: Vsakega vabim in mu privoscim, da nekaj casa prezivi v tujini, ker je to dobro za mentalno zdravje te osebe. Turizem ne steje.

Za moje finance pa ni treba skrbeti.


Mene ne skrbi za tvoje finance, mislim da nas vse krepko prekašaš :D

Sem živel in delal v več državah v tujini, ravno zato kot si rekel in potem ugotoviš da je v Sloveniji ubistvu še vedno ful fajn, resda pa na žalost stvari gredo na slabše in ne na boljše.


Povej mi eno stvar da v Sloveniji funkcionira pa da te ne oberejo do kosti? Eno.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

@node

Gasilci ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bciciban ::

zee je izjavil:

bciciban je izjavil:

Razen zee-ja sami reveži tu ali kaj ?
Nihče ne bi šel v Švico, Norveško, Dansko, Finsko, Novo zelandijo? Samo neke poceni/cenene države ali pa teokratske diktature.

A to sporocilo pises iz katere od drzav, ki jih omenjas? Samo vprasam za bralce te teme in foruma?

@Zee, kaj delaš z družino v Dubaju ?
Razen da so dobro izhodišče za letet kam naprej tam ni nič. Cela država je glorificiran in prevelik nakupovalni center. Za pogledat ampak to je pa vse.


Kaj delam? Hodim v sluzbo (delam od doma), studiram, kuham, … nic drugace kot kjerkoli drugje na svetu. Sem pa dosti bolje placan v Sloveniji pa tudi dosti manj, no, nic davkov ne placam kot v Sloveniji in Singapurju. Za oglede trgovskih centrov je Singapur po moji skromni oceni boljsi, sicer pa mislim, da nimas v splosnem kaj delat tam, saj si lahko *vse* narocis na dom. Ker je gorivo poceni, je tudi strosek dostave nizek.


Življenje je za nekatere več kot samo delo/študij, naročanje na dom in biti noter.
Da se vsak dan usedeš na kolo za uro ali dve in se odpelješ nekam v zelenje je zame neprecenljivo.

PrihajaNodi ::

Življenje je za nekatere več kot samo delo/študij, naročanje na dom in biti noter.
Da se vsak dan usedeš na kolo za uro ali dve in se odpelješ nekam v zelenje je zame neprecenljivo.


:)):))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

bciciban ::

PrihajaNodi je izjavil:

Življenje je za nekatere več kot samo delo/študij, naročanje na dom in biti noter.
Da se vsak dan usedeš na kolo za uro ali dve in se odpelješ nekam v zelenje je zame neprecenljivo.


:)):))


Kaj?
Težko razumeti, če živiš v materini kleti brez otrok.

pegasus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Romunija pa Poljska bosta prosperirali v naslednjih 10 - 20 let.
O glej, s tem se pa celo strinjam. Sem dva meseca nazaj prevozil tam dobrih 500km in takih rovt pri nas več ne najdeš, tudi v kakem obskurnem vogalu prekmurja. Meni je to sicer zelo privlačno, ampak zagotovo ni nekaj s čimer bi se hvalil. Drugam kot prosperirati (z EU denarjem) ne morejo. No, odvisno koliko bo poniknilo v korupcijah ;)

PrihajaNodi ::

bciciban je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Življenje je za nekatere več kot samo delo/študij, naročanje na dom in biti noter.
Da se vsak dan usedeš na kolo za uro ali dve in se odpelješ nekam v zelenje je zame neprecenljivo.


:)):))


Kaj?
Težko razumeti, če živiš v materini kleti brez otrok.


Ja, pa socialo vlečem od takih kot si ti ki delate. Happy?

pegasus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Romunija pa Poljska bosta prosperirali v naslednjih 10 - 20 let.
O glej, s tem se pa celo strinjam. Sem dva meseca nazaj prevozil tam dobrih 500km in takih rovt pri nas več ne najdeš, tudi v kakem obskurnem vogalu prekmurja. Meni je to sicer zelo privlačno, ampak zagotovo ni nekaj s čimer bi se hvalil. Drugam kot prosperirati (z EU denarjem) ne morejo. No, odvisno koliko bo poniknilo v korupcijah ;)


Ampak glej tudi če po njihovi regionalki furaš si hitrej kot po slovenski avtocesti. In če majo slovenci lepe hiše v prekmurju to ne pomeni da stvari stimajo, ker ne.
Pa povej kje si se vozil. Ne samo vozil, vozil:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Mato989 je izjavil:

Jaz bi se takoj selil v tujino, samo prvom moram dobit šiht kjer je 100% Remote (trenutno se vseeno moram na firmi zglasit načeloma 1x na 14 dni...) in potem mora bit plača taka, da če vzamem mojo zraven da ni pressurja da mora ona takoj nekaj tačet delat in hkrati da pokrijem vse stroške stanovanja v SLO ker prodat nimam namena zaenkrat (se vrneš za kak mesec je fajn met svoj flet)

Bi pa šel samo nekam tak, da bi imel manj kot 50m do morja in lepe fajne obale... pa večino leta sonce in lepo vreme (torej nad 20stopinj čez dan od tega vsaj tam ene 7-8 mesecev 27-31 stopinj pa da je morje za kopat)

Lahko se proba tudi tako da vzameš projekt za par mesecev pa vidiš kako je to. Jest sem delal na lokaciji, ki ustreza vsem tvojim pogojem, plača za dva preživet in še ostane, razgled iz offica na zaliv, za kopat 10m stran. Pa sem si moral prav plan naredit, da sem vsak dan skočil v morje in vsak dan vsaj malo užival v naravi. Ni glih tako kot na kakšen meglen dan v ljubljani, ampak v končni fazi ni kaj večjih razlik, če parafraziram: v špara/carrefoura/mercadono/studenac po futr, skuhat, en netflix/hbo/amazon/apple pa spat :D

p.s.: sam ne jokat pa derailat teme prosim lepo

kriptobog ::

PrihajaNodi je izjavil:

bciciban je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Življenje je za nekatere več kot samo delo/študij, naročanje na dom in biti noter.
Da se vsak dan usedeš na kolo za uro ali dve in se odpelješ nekam v zelenje je zame neprecenljivo.


:)):))


Kaj?
Težko razumeti, če živiš v materini kleti brez otrok.


Ja, pa socialo vlečem od takih kot si ti ki delate. Happy?

pegasus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Romunija pa Poljska bosta prosperirali v naslednjih 10 - 20 let.
O glej, s tem se pa celo strinjam. Sem dva meseca nazaj prevozil tam dobrih 500km in takih rovt pri nas več ne najdeš, tudi v kakem obskurnem vogalu prekmurja. Meni je to sicer zelo privlačno, ampak zagotovo ni nekaj s čimer bi se hvalil. Drugam kot prosperirati (z EU denarjem) ne morejo. No, odvisno koliko bo poniknilo v korupcijah ;)


Ampak glej tudi če po njihovi regionalki furaš si hitrej kot po slovenski avtocesti. In če majo slovenci lepe hiše v prekmurju to ne pomeni da stvari stimajo, ker ne.
Pa povej kje si se vozil. Ne samo vozil, vozil:)


Kaj je narobe z našimi avtocestami? Nazadnje sem stal na avtocesti lani, pa še to zaradi karambola. Pač ne grem na cesto ko je rush hour, sploh v LJ.

PrihajaNodi ::

Kaj je narobe z našimi avtocestami? Nazadnje sem stal na avtocesti lani, pa še to zaradi karambola. Pač ne grem na cesto ko je rush hour, sploh v LJ.


Ja kaj ti pomaga pol avtocesta, če pa stojiš v zamašku kot v centru Bukarešte, kjer ma mesto 2 miljona ljudi?
Se prav je avtocesta uporabna samo za vikende pa v času ko drugi delajo? No sej podobno kot slovensko zdravstvo.
Pa neb reku da bi vsaj javni transport uredil...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

bciciban ::

Jaz ne živim zato, da se vozim po AC.

Realno je še najbolj problematično stanje v zdravstvu. To je edina taka stvar zaradi katere bom mogoče rekel adijo naši državi.
Gužva na AC me ne tangira.
Pomanjkanje javnega prevoza v Ljubljani pa tudi ne.

l0g1t3ch ::

Rijad ima 8 pasovne ceste pa zjutraj vse stoji, popoldan vse stoji...

Torej kaj je plus AC-ja pol ?

PrihajaNodi ::

bciciban je izjavil:

Jaz ne živim zato, da se vozim po AC.

Realno je še najbolj problematično stanje v zdravstvu. To je edina taka stvar zaradi katere bom mogoče rekel adijo naši državi.
Gužva na AC me ne tangira.
Pomanjkanje javnega prevoza v Ljubljani pa tudi ne.


Ja mene pa, ker delam relacije CJ - Bukaresta vsaj enkrat mesečno in romunom od te dve raliciji manjka se nekih 100 km kjer furaš 90 po ostalih 400 km greš brez problema 160. Pol pa pridm v Slo pa sam stojim, al je rush hour al kopljejo pa še to butalci kopljejo v rush hour, medtem pa romuni ponoc delajo ceste pa v nedeljah.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kayzon ::

bciciban je izjavil:

Jaz ne živim zato, da se vozim po AC.

Realno je še najbolj problematično stanje v zdravstvu. To je edina taka stvar zaradi katere bom mogoče rekel adijo naši državi.
Gužva na AC me ne tangira.
Pomanjkanje javnega prevoza v Ljubljani pa tudi ne.


To je ze dosti offtopic tema,ampak ce mislis da v sloveniji edina rec ki ne lavfa,zdravstvo..Potem nimas pojma kaj se dogaja v nasi drzavi.

Mato989 ::

msjr je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz bi se takoj selil v tujino, samo prvom moram dobit šiht kjer je 100% Remote (trenutno se vseeno moram na firmi zglasit načeloma 1x na 14 dni...) in potem mora bit plača taka, da če vzamem mojo zraven da ni pressurja da mora ona takoj nekaj tačet delat in hkrati da pokrijem vse stroške stanovanja v SLO ker prodat nimam namena zaenkrat (se vrneš za kak mesec je fajn met svoj flet)

Bi pa šel samo nekam tak, da bi imel manj kot 50m do morja in lepe fajne obale... pa večino leta sonce in lepo vreme (torej nad 20stopinj čez dan od tega vsaj tam ene 7-8 mesecev 27-31 stopinj pa da je morje za kopat)

Lahko se proba tudi tako da vzameš projekt za par mesecev pa vidiš kako je to. Jest sem delal na lokaciji, ki ustreza vsem tvojim pogojem, plača za dva preživet in še ostane, razgled iz offica na zaliv, za kopat 10m stran. Pa sem si moral prav plan naredit, da sem vsak dan skočil v morje in vsak dan vsaj malo užival v naravi. Ni glih tako kot na kakšen meglen dan v ljubljani, ampak v končni fazi ni kaj večjih razlik, če parafraziram: v špara/carrefoura/mercadono/studenac po futr, skuhat, en netflix/hbo/amazon/apple pa spat :D

p.s.: sam ne jokat pa derailat teme prosim lepo


Jah, zaenkrat mam preveč obveznosti ki bi dovoljevale vzet nek projekt na tak brze dolgoročnega plana... pa it tak... to idejo bi blo za probat mogoče ko bom blizu 50 ko bo moji dopizdilo na šihtu pa ko ne bo več kreditov...

Ne morem si zaenkrat privoščit ostat brez šihta po koncu kakih projektov.

Jaz si to bolj tako zamišljam, delaš nek job ki ni preveč stresen, si najameš nekje nek "apartma" niti ne rabi bit prevelik, dovolj je da je spalnica + večja dnevna soba in kuhinaj združeni ter kopalnica pa ena solidna terasa kjer lahko ješ in delaš... pol pa šiht mora bit taki da poplača najem in stroške tega "apartmaja" in hkrati poplača vse stroške prazne nepremičnine v SLO + morebiten kredit ter da konec meseca nisi glih na nuli torej da vsaj nekaj stotakov prihranim... pa da zaradi tega ne jem kruh in pašteto 80% časa..

Velika prednost je tudi če je podnebje tako da nikoli ne rabiš bunde, ipd... max kakšno mikico ali vetrovko za tisti mesec ali 2

To bi takoj zamenjal, brez težav... sonce mi je super, vedno mi paše bit na soncu, depresivna LJ in tudi ko grem v Celjsko kotlino zdaj me prav znervira...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Okapi ::

bciciban je izjavil:


Življenje je za nekatere več kot samo delo/študij, naročanje na dom in biti noter.
Da se vsak dan usedeš na kolo za uro ali dve in se odpelješ nekam v zelenje je zame neprecenljivo.

To sicer lahko narediš praktično kjerkoli. V Dubajo se sicer ne moreš zapeljat "nekam v zelenje", ampak lahko pa greš na jadrnico in se zapelješ "v modro" (kar je meni recimo še bolj všeč).

Ampak zame je neprecenljivo, da grem lahko zvečer v kafič, popijem pir s prijatelji in govorim po domače. No, tega pa skoraj nikjer v tujini ni. Sploh če greš v tujino kot odrasel. Poznam precej takih, ki so se preselili v tujino in nihče se tam ni toliko "udomačil", da bi šel lahko kadarkoli zvečer v kafič, kjer bi se lahko usedel in popil pir z znanci ali prijatelji. S sodelavci občasno praznujejo kakšen rojstni dan, pa mogoče ob kakšnem prazniku se dobijo na večerji ali pikniku, to je pa tudi bolj ali manj vse.

Tisti z malimi otroki tudi vsi po vrsti pogrešajo možnost, da otroke čuvajo babice in dedki, vsaj občasno. Vedno je treba najemati varuške.

zee je izjavil:


Za moje finance pa ni treba skrbeti.

Kako imaš pa urejeno pokojninsko zavarovanje? Ima Slovenija urejeno to s Singapurjem, ZAE (za primer, da se vrneš)? Ali boš lahko pokojnino uveljavljal tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

bciciban je izjavil:


Življenje je za nekatere več kot samo delo/študij, naročanje na dom in biti noter.
Da se vsak dan usedeš na kolo za uro ali dve in se odpelješ nekam v zelenje je zame neprecenljivo.

To sicer lahko narediš praktično kjerkoli. V Dubajo se sicer ne moreš zapeljat "nekam v zelenje", ampak lahko pa greš na jadrnico in se zapelješ "v modro" (kar je meni recimo še bolj všeč).

Ampak zame je neprecenljivo, da grem lahko zvečer v kafič, popijem pir s prijatelji in govorim po domače. No, tega pa skoraj nikjer v tujini ni. Sploh če greš v tujino kot odrasel. Poznam precej takih, ki so se preselili v tujino in nihče se tam ni toliko "udomačil", da bi šel lahko kadarkoli zvečer v kafič, kjer bi se lahko usedel in popil pir z znanci ali prijatelji. S sodelavci občasno praznujejo kakšen rojstni dan, pa mogoče ob kakšnem prazniku se dobijo na večerji ali pikniku, to je pa tudi bolj ali manj vse.

Tisti z malimi otroki tudi vsi po vrsti pogrešajo možnost, da otroke čuvajo babice in dedki, vsaj občasno. Vedno je treba najemati varuške.


Ok če boš v Romuniji in se boš navadil njihove kulture in jezika te bodo po rokah nosil. Povsod, na policiji v zdravstvenih domovih in zato mi je všeč. V novi Zelandiji pa si samo še en prišlek, za Avstrijce pa čefur.

Kako imaš pa urejeno pokojninsko zavarovanje? Ima Slovenija urejeno to s Singapurjem, ZAE (za primer, da se vrneš)? Ali boš lahko pokojnino uveljavljal tam?

Saj je rekel da se ne bo vračal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

zee ::

Vecerni pir in klepet v slovenscini mi manjkata, ampak bomo resili scasoma. Nenazadnje je Slovencev po uradni evidenci okrog 1000... Smo pa to redno prakticirali v Singapurju.

Mato989 je izjavil:

msjr je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz bi se takoj selil v tujino, samo prvom moram dobit šiht kjer je 100% Remote (trenutno se vseeno moram na firmi zglasit načeloma 1x na 14 dni...) in potem mora bit plača taka, da če vzamem mojo zraven da ni pressurja da mora ona takoj nekaj tačet delat in hkrati da pokrijem vse stroške stanovanja v SLO ker prodat nimam namena zaenkrat (se vrneš za kak mesec je fajn met svoj flet)

Bi pa šel samo nekam tak, da bi imel manj kot 50m do morja in lepe fajne obale... pa večino leta sonce in lepo vreme (torej nad 20stopinj čez dan od tega vsaj tam ene 7-8 mesecev 27-31 stopinj pa da je morje za kopat)

Lahko se proba tudi tako da vzameš projekt za par mesecev pa vidiš kako je to. Jest sem delal na lokaciji, ki ustreza vsem tvojim pogojem, plača za dva preživet in še ostane, razgled iz offica na zaliv, za kopat 10m stran. Pa sem si moral prav plan naredit, da sem vsak dan skočil v morje in vsak dan vsaj malo užival v naravi. Ni glih tako kot na kakšen meglen dan v ljubljani, ampak v končni fazi ni kaj večjih razlik, če parafraziram: v špara/carrefoura/mercadono/studenac po futr, skuhat, en netflix/hbo/amazon/apple pa spat :D

p.s.: sam ne jokat pa derailat teme prosim lepo


Jah, zaenkrat mam preveč obveznosti ki bi dovoljevale vzet nek projekt na tak brze dolgoročnega plana... pa it tak... to idejo bi blo za probat mogoče ko bom blizu 50 ko bo moji dopizdilo na šihtu pa ko ne bo več kreditov...

Ne morem si zaenkrat privoščit ostat brez šihta po koncu kakih projektov.

Jaz si to bolj tako zamišljam, delaš nek job ki ni preveč stresen, si najameš nekje nek "apartma" niti ne rabi bit prevelik, dovolj je da je spalnica + večja dnevna soba in kuhinaj združeni ter kopalnica pa ena solidna terasa kjer lahko ješ in delaš... pol pa šiht mora bit taki da poplača najem in stroške tega "apartmaja" in hkrati poplača vse stroške prazne nepremičnine v SLO + morebiten kredit ter da konec meseca nisi glih na nuli torej da vsaj nekaj stotakov prihranim... pa da zaradi tega ne jem kruh in pašteto 80% časa..

Velika prednost je tudi če je podnebje tako da nikoli ne rabiš bunde, ipd... max kakšno mikico ali vetrovko za tisti mesec ali 2

To bi takoj zamenjal, brez težav... sonce mi je super, vedno mi paše bit na soncu, depresivna LJ in tudi ko grem v Celjsko kotlino zdaj me prav znervira...


Ahem. Nastel si zgolj vzroke, zakaj se ne mores preseliti in zate idealno delovno mesto. Kredit oz. hipoteko imamo tudi mi, pa smo se vseeno preselili, ker je bila prilika res dobra. Opravicujem se, ce sem narobe razumel.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

PrihajaNodi ::

Kje si pa kupil nepremičnino, če ni tajna?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

Ahem. Nastel si zgolj vzroke, zakaj se ne mores preseliti in zate idealno delovno mesto. Kredit oz. hipoteko imamo tudi mi, pa smo se vseeno preselili, ker je bila prilika res dobra. Opravicujem se, ce sem narobe razumel.


Ne vem sicer kako si to ti izpeljal, v osnovi sem sicer odgovarjal predvsem besedam

Lahko se proba tudi tako da vzameš projekt za par mesecev pa vidiš kako je to.


Enostavno si ne morem privoščit, da moja da odpoved v Javnem Sektorju, jaz dam odpoved v ITju in da poiščem nek project work home office varianto, pa grem nekam... če recimo to faila, in moram prid domov sva na koncu 2 odrasla brezposelna... sicer sem dokaj zaposljiv, ampak ne za višino plače in pogoje dela kot jih imam zdaj, to ne dobim v 14 dneh... torej bi v primeru faila moral znižati standarde.

Drugo je če si kot ti, ki si visoko tehnološko iskan kader in bi tudi če prideš v SLO verjetno zelo hitro v SLO dobil solidno plačo za SLO razmere (verjetno kr vrhunsko ampak ok) seveda bi bila nižja kot zdaj ampak suma sumarum bi bil daleč nad povprečjem države....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj je narobe z našimi avtocestami? Nazadnje sem stal na avtocesti lani, pa še to zaradi karambola. Pač ne grem na cesto ko je rush hour, sploh v LJ.


Ja kaj ti pomaga pol avtocesta, če pa stojiš v zamašku kot v centru Bukarešte, kjer ma mesto 2 miljona ljudi?
Se prav je avtocesta uporabna samo za vikende pa v času ko drugi delajo? No sej podobno kot slovensko zdravstvo.
Pa neb reku da bi vsaj javni transport uredil...


Ja pomaga, če ne stojim v zamašku. Uporabna je večino časa. kdaj pa je rush hour in koliko časa traja? PA še to se nagužvajo na ljubljansko obvoznico, drugje pa ni nobenih težav. Če greš v smeri iz Ljubljane zjutraj pa sploh ni težav.
Lahk potegneš ven še nešteto izgovor, da boš našel tolažbo za svojo selitev v ciganijo.

PrihajaNodi ::

kriptobog je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj je narobe z našimi avtocestami? Nazadnje sem stal na avtocesti lani, pa še to zaradi karambola. Pač ne grem na cesto ko je rush hour, sploh v LJ.


Ja kaj ti pomaga pol avtocesta, če pa stojiš v zamašku kot v centru Bukarešte, kjer ma mesto 2 miljona ljudi?
Se prav je avtocesta uporabna samo za vikende pa v času ko drugi delajo? No sej podobno kot slovensko zdravstvo.
Pa neb reku da bi vsaj javni transport uredil...


Ja pomaga, če ne stojim v zamašku. Uporabna je večino časa. kdaj pa je rush hour in koliko časa traja? PA še to se nagužvajo na ljubljansko obvoznico, drugje pa ni nobenih težav. Če greš v smeri iz Ljubljane zjutraj pa sploh ni težav.
Lahk potegneš ven še nešteto izgovor, da boš našel tolažbo za svojo selitev v ciganijo.


Se pa nisi dosti vozil do celja, pa maribor, nobene gužve. Ti si en tak runkl da ti tud 100 miljonov ne bo pomagal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Sparkxl ::

Mene še vedno zanima, zakaj mora svojo skorumpirano ciganijo vlačit v čisto vsako temo. Še bolj zanimivo je, da modi to dopuščajo.

Če pa se že obeša na avtocestne zamaške. Obstaja dober razlog zakaj v cigolandiji ne stoji v avtocestnih zamaških...ker tam avtocest skoraj da ni!! 900 km za 10x več prebivalcev proti sloveniji, ki ima 600km za 2 mio prebivalcev. Aja pa slo je pozicionirana v centru evrope, kjer tečejo preko vsi koridorji, cigolandija pa je irelevantni vzhodni šupak, kamor se vozijo samo romuni, kateri so pa itak v večini pre revni da bi avto sploh kupili

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Kayzon ::

Mato989 je izjavil:




Vzemi si cas in se nauci novih vescin,naredi kak certifikat pa bo slo lazje. Znanje je denar.

Sparkxl ::

Kayzon je izjavil:

Mato989 je izjavil:




Vzemi si cas in se nauci novih vescin,naredi kak certifikat pa bo slo lazje. Znanje je denar.


Halo? Ti to ober trollu razlagaš? On za sranje tukaj porabi 10 ur dnevno v povprečju. Ki še naj najde čas za učenje? Jaz sem mu že 1x povedal...če bi ta čas vložil v pridobivanje znanja, bi bil že 3x doktor

PrihajaNodi ::

Sparkxl je izjavil:

Mene še vedno zanima, zakaj mora svojo skorumpirano ciganijo vlačit v čisto vsako temo. Še bolj zanimivo je, da modi to dopuščajo.

Če pa se že obeša na avtocestne zamaške. Obstaja dober razlog zakaj v cigolandiji ne stoji v avtocestnih zamaških...ker tam avtocest skoraj da ni!! 900 km za 10x več prebivalcev proti sloveniji, ki ima 600km za 2 mio prebivalcev. Aja pa slo je pozicionirana v centru evrope, kjer tečejo preko vsi koridorji, cigolandija pa je irelevantni vzhodni šupak, kamor se vozijo samo romuni, kateri so pa itak v večini pre revni da bi avto sploh kupili


Mogoče ne veš da ma "ciganladija" ogromna pristanišča in letališča, kjer eno malo letališče pripelje več potnikov kot Slovenija ki letališča nima.

List of ports in Romania @ Wikipedia
List of airports in Romania @ Wikipedia

Fant ni čudno da vam država propada. Ceste pa še pridejo v Romunijo

Slovenija je irelevantna v vseh pogledih. Tud če neb obstajala neb blo nobene škode. Žal
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Ti povem za kaj je cigolandija relevantna? Za poceni delovno silo za zahodne multinacionalke. Ker več ni poceni, se te firme že selijo južneje...makedonija, turčija, maroko,...

PrihajaNodi ::

Sparkxl je izjavil:

Ti povem za kaj je cigolandija relevantna? Za poceni delovno silo za zahodne multinacionalke. Ker več ni poceni, se te firme že selijo južneje...makedonija, turčija, maroko,...


Ne, oprosti izrazu, ampak klovn kot si sam ne ve da Romunija ponuja kvalitetno in izpbrazeno delovno silo. Romuni govorijo se ogromno latinskih jezikov. Pol so pa se davcne ugodnosti. Ne makedonija ne slovenija nista drzavi katero bi kdo izbral kot investicijo. Pri obeh je polno birokracije, davkov in neozobrazene delovne sile.

Pravzaprav majo romuni 100.000 indijcev ki delajo nizkokvalifcirana dela:
https://m.zf.ro/amp/eveniment/spatiul-c...

Po tvojih izjavah se vid kako propadel je solski sistem v sloveniji
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Mato989 je izjavil:


Jah, zaenkrat mam preveč obveznosti ki bi dovoljevale vzet nek projekt na tak brze dolgoročnega plana... pa it tak... to idejo bi blo za probat mogoče ko bom blizu 50 ko bo moji dopizdilo na šihtu pa ko ne bo več kreditov...

To se da vse zrihtat, flat se da v najem pa dela zate, razliko pokrivaš, lahko greš najprej sam, vse se da zmenit in naredit. Sodelavka je spokala dvoje dece in vse kar je bilo vredno v karavana in šla na Švedsko k tipu živet, Brat je prodal pol flata in spokal v Kanado, sestrična je... no da poenostavim, ko si odločen - greš. Ni težav.

Ne čakat do 50, sam sem malo čez pa ti povem da bi mi bilo žal, če ne bi šel vsaj pobat malo naokoli. Sem imel določene želje kako bi se preselil na otok pa živel tam, no pa sem videl da je to vse kaj drugega kot še tako dolg dopust. Imam pa namen it, sicer ne daleč ampak imam ogledane določene kraje, kjer bi se dalo branchat firmo :D

Mato989 je izjavil:


Ne morem si zaenkrat privoščit ostat brez šihta po koncu kakih projektov.

Če je želja velika lahko vzameš projekt v času plačanega ali še bolje zaprosiš za neplačani dopust. Pobezaj pri delodajalcu, ne boš verjel, če ni zabit te bo služba počakala, nekateri bodo celo veseli. To da gre nekdo probat življenje izven slo je velik plus, nazaj prideš z več izkušnjami, vidim pri naši mladini, ki ji Erasmus dobro dene, pa čeprav je samo v okviru EU in moreless EZ-lajf. Če te ne pustijo, pošlji ZS pa te mi kam pošljemo, magari spomladi v cro za IT suport (če boš pridan) :D

Mato989 je izjavil:


Jaz si to bolj tako zamišljam, delaš nek job ki ni preveč stresen, si najameš nekje nek "apartma" niti ne rabi bit prevelik, dovolj je da je spalnica + večja dnevna soba in kuhinaj združeni ter kopalnica pa ena solidna terasa kjer lahko ješ in delaš... pol pa šiht mora bit taki da poplača najem in stroške tega "apartmaja" in hkrati poplača vse stroške prazne nepremičnine v SLO + morebiten kredit ter da konec meseca nisi glih na nuli torej da vsaj nekaj stotakov prihranim... pa da zaradi tega ne jem kruh in pašteto 80% časa..

Opisuješ dopust. Veliko ljudi [žal mora] tako delat na dopustu in zgleda to točno tako, kot si opisal zgoraj. Čimprej si priznaš da so to le sanje, tolk lažje bo zate. Selitev najprej pomeni da si v nečem boljši od lokalcev oz. da znaš bolj trdo delat in si cenejši od njih.

Mato989 je izjavil:


Velika prednost je tudi če je podnebje tako da nikoli ne rabiš bunde, ipd... max kakšno mikico ali vetrovko za tisti mesec ali 2
To bi takoj zamenjal, brez težav... sonce mi je super, vedno mi paše bit na soncu, depresivna LJ in tudi ko grem v Celjsko kotlino zdaj me prav znervira...

Venice Beach it is then :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

PrihajaNodi ::

Če te ne pustijo, pošlji ZS pa te mi kam pošljemo, magari spomladi v cro za IT suport (če boš pridan) :D


Vidis Mato da bi slo. Ceprav zivljenje na Hrvaskem nevem kaksno je:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

zee ::

Tema je o moji preselitvi v Singapur oz. ZAE in prakticnih vidikih le-te.

Prosim, da se vzdrzite nepotrebnih komentarjev, sicer bom prisiljen v brisanje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

PrihajaNodi ::

Samo zdj si v Dubaju tko da je tema outdated:) sicer pa cestitke. Kar brisi nepotrebne komentarje, se en razlog vec zakaj uni zunaj ne gremo nazaj:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

Bom prebral celo temo od prve strani,da se bolje seznanim s samo tematiko.

Kayzon ::

Kayzon je izjavil:

Bom prebral celo temo od prve strani,da se bolje seznanim s samo tematiko.


Ne vidim edit opcije komentarja.. Tako da preletel sem celo temo,vidim da si visoko izobrazena oseba ki ima tudi krino in presernevo nagrado,pohvale. Kako je drugace s tatuji in delom v taksnih drzavah (Singapur/AUE)? Imam namrec obe roki potetovirani,v smislu half sleeve 8-O

PrihajaNodi ::

Mislim da je imel celo intervju na rtv slo enkrat. Ja, je kr brihtn.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

T440 ::

Če je edino merilo denar, potem greš ven iz Slovenije, Če se kvaliteta življenja meri se s čim drugim kot samo z dolarji in EUR, potem je več za razmislit. V Sloveniji imamo katastrofalno situacijo z levičarji in yugo nostalgiki (zaradi česar nič v javnem sektorju ne deluje), ampak načeloma se da še pit vodo iz pipe pa it tud peš kam v naravo.

PrihajaNodi ::

se da še pit vodo iz pipe pa it tud peš kam v naravo.


Če je merilo samo to da piješ vodo in greš v naravo imaš teh opcij ogromno drugje na svetu pa še porihtano zdravstvo, urejen javni promet, dosegljive nepremičnine. Da pa pridem v Slovenijo pa me jeb/** samo z davki pol pa lohk pijem pitno vodo in grem v gozdiček, ne hvala
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Rijad ima 8 pasovne ceste pa zjutraj vse stoji, popoldan vse stoji...

Torej kaj je plus AC-ja pol ?

Rijad je KSA (bin Salman), op je v ZAE Abu Dabi
2020 is new 1984
Corona World order

T440 ::

PrihajaNodi je izjavil:

se da še pit vodo iz pipe pa it tud peš kam v naravo.


Če je merilo samo to da piješ vodo in greš v naravo imaš teh opcij ogromno drugje na svetu pa še porihtano zdravstvo, urejen javni promet, dosegljive nepremičnine. Da pa pridem v Slovenijo pa me jeb/** samo z davki pol pa lohk pijem pitno vodo in grem v gozdiček, ne hvala

Dodaten plus Slovenije je vsekakor tudi to, da si ti v Romuniji.
««
11 / 11
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev v ZDA

Oddelek: Loža
162138 (854) zee
»

Vprašanja v selitvi v tujino - državo izven EU..

Oddelek: Loža
273879 (2603) Invictus
»

Diploma na vidiku - kako naprej?

Oddelek: Loža
306423 (4879) Isotropic
»

Družine z osmimi otroci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
938987 (7338) Invictus
»

slovenčki zapuščajo slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321949 (16775) Invictus

Več podobnih tem