» »

cas3 - cas2 problem

cas3 - cas2 problem

White666 ::

V biosu sem nastavil CAS na 2 in sedaj se mi računalnik ne zažene več. Ko ga zaženem ne morem niti do biosa. (spremlja ga beep vsake par sekund)

Kako bi spremenil nastavitev nazaj na cas2 ?

White666 ::

ups. mislis sem nazaj na cas3

neki123 ::

poskušaj ob zagonu (takoj ko pritisneš stikalo za zagon računalnika) pritiskati tipko insert, ali pa resetiraj bios z jumperjem. Če ne veš kateri jumper je pravi, za kratek čas odstrani baterijo z motherboarda in jo daj nazaj.
To bi moralo pomagat.

McHusch ::

Poskusi z resetiranjem BIOSa z jumperji na plošči.

Brane2 ::

Ugasni stroj (switch off napajalnika), preko jumperja resetiraj BIOS, prižgi stroj in nastavi BIOS znova...

White666 ::

hm, kje pa najdem ta jumper (kako izgleda?) Pregledal sem knjigo o plati pa ga vseeno ne najdem . (plošča MSI KT4ultra)

msmiha ::

Jumer je na treh pinah. Je pa v bližini batarije. Poglej še enkrat v knjigo. Mogu bi pa se imenovati nekaj v smislu JBAT.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

morphling1 ::

Jumper (zelen) imaš v spodnjem desnem delu plate 1cm nad promisovim rumenim ide konektorjem zraven priključka za ventilator, btw v knjigi piše ;)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

White666 ::

a mi lahko prosim nekdo označi



+ kako resetiram ? vzamem jumepr ven ? a moram na kj pazit ?

v naprej hvala

Brane2 ::

Ej, lahko bi dal stvar v majčkeno večji ločljivosti gor. Saj se nč ne vidi...

Mislim, 300 pixlov po horizontali je le mal premal...

U glavnem, zdi se mi, da je na podroćju zelene puščice (spodaj levo) videt en jumper. Če to ni za zaklepanje FLASHa, potem bi lahko bil za resetiranje CMOSa. Tik pod tistim belim konektorjem za vent je videt nekaj, kar bi lahko bilo zelen jumper...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Han ::

Lahko tudi odstraniš baterijo za par minut, pa se bo bios resetiral...

Ali pa odstani kakšno ploščico spomina, če jih imaš več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

morphling1 ::

Ja točno tam je jumper, kaj nisem dovolj točno opisal :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Mercier ::

Jumper je na drugi sliki. Blizu zelene puščice. :D

White666 ::

Zdej imam sledeč problem. V bisou nastavim nastavitve RAM-a : by SPD (privzeto ima ram CAS 2.5). Toda če mu pustim te nastavitve imam probleme v windowsih. (IGRE mi samo ugaša, ko posnamem npr kak SAVEGAME ga potem ne morem odpret)

Če pa ga v biosu prisilim na CAS 3 je pa vse o.k. ž

Vseen se mi zdi čudno, zakaj bi delal sam na CAS 3 če je narejen za 2.5.

Mogoče kak nasvet ?

Klemenn ::

lahk da maš 266 rame nastavljene na 333 (tak kot jzst ) in ti potem pri 333mhzjih neče delat na cl2.5 ...moji delajo :=)

White666 ::

nope. mam 333 MHZ rame (tud piše na jih)

morphling1 ::

Zgleda da nimaš nevem kako dobrih ramov. A imaš fast cpu command decode na Fast ali na normal, ta nastavitve je zelo zahtevna za ram, probaj dati na normal pa potem na cas2.5 ali celo cas2
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

White666 ::

te nastavitve mam na Normal.

Morphling : kaj misliš, da se mi splača zamenjat 333 MHZ rame za 400 Mhz ? Nekj bi sicer moral doplačat, sam bi se vsej zgornjih problemov rešil.

+ kaj je bolje 2x256 ali 1x512 (zdej mam 2x265)

White666 ::

aja ce dam na CAS 2 , mi pri restartu avtomatsko napise 2.5

morphling1 ::

Odvisno z rami je kar loterija, pri nas ni nobenih dobrih pc3200 za dobit, tistega Samsunga se raje ogni. Meni je na tej plati recimo dobro delal ta ki ga imam trenutno Winbond BH-6 512mb pc2700 modul. Recimo na prav na tej plati ko sem delal test plat mi je delal pri 2.8V na 183 fast cpu decode cas2 4way 3,6,3 1t se pravi dosti bolj agresivni timingi. Recimo na moji plati Epox 8k3a pa ta ram ne dela nikakor če imam fast decode vklopljen zato ga tudi prodajam, če te zanima slučajno za 42000 sit praktično nov in lahko ga dobiš na test oz ti ga jaz not vržem pa nastavim bios da bo optimalen :D ...če si kje blizu Lj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Klemenn ::

em...kje pa naštimaš timinge rama?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

White666 ::

morphling : sem že prej videl tvoj oglas. Saj jest sm svoje kupil ca. 3 tedne nazaj tko da jih bom samo zamenjal . škoda, da nisi prej prodajal :)

aja timinge mam vse na default.

Sj konc koncev mi vse dela prav lepo na CAS3 + Ultra , sam me pa mal grize ker ni tko kot bi lahk bilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457192 (4874) pele-on
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544029 (3230) asPeteR
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658571 (6296) Zoidberg
»

athlon xp 1800 ne dela na fsb 266 ampak samo na 200mhz.....

Oddelek: Pomoč in nasveti
231106 (833) borut-t

Več podobnih tem