» »

athlon xp 1800 ne dela na fsb 266 ampak samo na 200mhz.....

athlon xp 1800 ne dela na fsb 266 ampak samo na 200mhz.....

borut-t ::

včeraj sem kupu athlona xp 1800, prej sem imel durona 800, plata mi podpira 266fsb, pa ko dam athlona not mi dela vse, sm ko ga resetiram, se ne zbudi, moram baterijo ven vzet....
če pa ga dam na fsb 200 pa dela s frekvenco 1115 pa dela stabilno brez problemov....
kva bi blo to..

lp

bodom ::

zio.
ktera plata?
a si na plati ze premaknu jumper?
LP

borut-t ::

msi k7t turbo....

sej sm reku, če je jumper gor mi dela na 1115 mhz vse uredu, če ga dam dol mi pri restartu vedno zamrzne, pa moram baterijo vn vzet....

lp

bodom ::

aja, sori slabo prebral...

hja, podoben problem je mel frend zadnjic. cim je premaknu jumper, je masina mrknla. je pa pol bil problem pr njem ta, da je nek zaj... pri nanosu paste med proc. in vent., sam nevem ce ma to kej veze tule...
LP

borut-t ::

ja jst tut ne vem,,,,
zakaj bi bla pasta narobe, če dela na 1115 mhz stabilno, lepo.....
ko pa odmaknem jumper, mi pa dela na defaultu 1800+(1530) mi pa pr restartu zamrzne....

lp:\

bodom ::

ja sej pr frendu je glih tocno tko blo...vse je normalno laufalo, cim pa je premaknu jumper je ob restartu masina utihnla...8-O
vec pa zal neb znal pomagat...
LP

borut-t ::

kdo drug ve, oz ma kšne izkušnje s tem, kako se da tu uštimat.....

hvala za pomoč...:)

Lime ::

Jaz bi poskusil z nadgradnjo biosa.

Boško ::

Zadnji bios, če ga še nimaš in pa res prečekiri kak je hladilnik gor dan!!!

L.p.

salesky ::

Pa a maš rame ki delajo na 266fsb? Al maš rame za 200fsb? Sklepam da maš DDR, ker ti plošča podpira 266. Tko da kake rame maš? Mogoče je to krivo. No po moje je to skor sigurno. :D

borut-t ::

rame mam 256 mb pc 133- to se prau sdram....
mislm pa da delajo na 133, saj v wcpuid piše 133 pa še neki....
ampak fora je v tem, da mi dela zdej na 100fsb pri 1150 mhz čist kul, zakaj nebi delal na 1530.....

lp

salesky ::

Ja če bi bli rami krivi nebi blo nč čudnega da nebi delal. Ma če praviš da so PC133 nebi smelo bit problema. Lahko je kriv tudi napajalnik. Čaki ko daš na 133 do kam ti pride mašina? Ti sploh zbuta? Probaj pri kakemu frendu zamenjat najprej Rame in napajalnik.

kuglvinkl ::

Kaj pa če imaš v BIOSu naštimano za RAMe, da delajo na FSB+PCi in jih tako teraš preko 133 MHz?
Your focus determines your reallity

borut-t ::

kako to mislm ram+pci...????
jst mam trenutno 200w napajalc, pa sm dans probou bratovega 300w s14a, pa ni blo nč bolš.....
bi mogu dat še močnejšega....

sm neki mi ni jasno....
zakaj dela na 1150(fsb 200) čist stabilno, k dam pa na default (fsb 266) pa zmrzuje....

pismu, bo treba res po petiumih sečt....:)


lp

njok ::

Meni se zdi kuglvinklova varjanta se najbolj mozna...

kuglvinkl ::

FSB dvigni za en MHz in potem v QCPUID poglej na kolk so RAMi.
Your focus determines your reallity

Koci ::

Mel sem podoben problem: tvoj procesor ma multiplejer 11.5 in fsb na 100, kar znese 1150 mhz. Če fsb premakneš na 133 je pol to 11.5 krat 133 kar znese glih tam okoli 1.54 ghz ali 1800+. Torej moraš premkanit jumper na 133 mhz. To pa naredi točno tako: najprej z reset jumperjem resertiraj bios. Še preden po resetu ponovno zaženeš računalnik prestavi jumper na 133 . Zaženi računalnik, nastavi bios na defult settings in bi moglo delat. Če to ne pomaga potem najprej resertiraj bios, zaženi računalnik, nastavi bios na defult settings, ugasni računalnik, premakni jumper na 133 in poženi. Fora je glavnem v resetu biosa.
Poročaj!
Panta rei!!

Tarzan ::

Pomoje je tud pozabu znižat FSB+PCI ampak mislm, da majo nekatere plate naštiman, da avtomatsko zniža, če daš na 133 MHz vodilo, vsaj Abit KT7A je delala tko.

Koci ::

No rame moraš met 133. Če jih nimaš potem jih moraš met nastavljene na 100.
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

borut-t ::

KOCI...

lej, jst sm zdele ugasnu komp, zbrisou/resetirou bios z jumperjem, pa pol dal jumper za fsb štelat stran(266fsb) pa zalaufou komp, pa ni blo nč, sploh se ni hotu zbutat...
je blo pa tut isto, sm da sm resetirou bios, šou u bios, ga nastavu na optimized default, ga ugasnu, dal jumper za fsb stran pa je bil isti šit.....

sm pa pred dnevi probou od brata athona thunderbird c 1000mhz pa je delalu vse kul....

specifikacije: mogoče je tle kej narobe

amd athon xp 1800+ (zdej 1150...!!!)
disk ibm 40 gb 5400
geforce 4 ti 4200 (inno3d)
ram 256 pc 133mhz(saj taku mi u wcpuid piše)
napajalc 200w, na +3,3V ima samo 12A...???
win xp
cdrom, cdrw


lp

borut-t ::

aja...
plata je pa MSI K7T TURBO - mam tanou bios 3,5

lp:\

Cveto ::

Glede na to, da maš čipset KT133A in SDR Ram, poglej, če nimaš nastavljen CAS2 RAM, ker večina ramov pri 133 mhz dela samo s CAS3. V Biosu dej vse nastavitve RAM.a na normal. Sej ne vem, če je to, meni je pomagalo na ABIT-ki KT7A in XP 1600+

Koci ::

hmm čudno. Očitno nekaj ne prenese takšnih frekfenc, ali plata ali pa napajalnik. Probaj z novim biosom ali drugim napjalniko. Za Athlone je priporočljiv napajalnik od 250 W naprej.
Panta rei!!

borut-t ::

jst grem jutr do Belbleda, pa bomo gor dal en hud napajalnik pa bomo vidl.......
baje da gf4 ful požrejo energije, pa še athon.....

zaenkrat hvala FANTJE.......
če pa kej ne bo jasno, se pa še oglasm...!!:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava: Athlon 2400+ in Ms 8137c !?

Oddelek: Strojna oprema
121239 (1083) PROTOTIP
»

Kok sem jaz neumen !

Oddelek: Strojna oprema
281737 (1168) jest10
»

CRC failed pri vseh rar/zip fajlih!

Oddelek: Pomoč in nasveti
201512 (1245) PapaDOc
»

bios ali plata???

Oddelek: Pomoč in nasveti
6836 (742) bmen
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684294 (3335) rc-car

Več podobnih tem