» »

Hišne preiskave pri Mariborskem županu

Hišne preiskave pri Mariborskem županu

Tero ::

Kako nizko se trenutna oblast lahko spusti, da pravzaprav najboljšem Mariborskemu županu do sedaj, delajo take bedarije?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

djordjevic ::

Nič nimam proti njemu, toda če proti nekomu vložijo 27 različnih ovadb, najbrž ni vse čisto. Pustimo, da se speljejo vsi postopki, pa bomo potem komentirali. Tako ali drugače pa se mi zdi neumno na zadevo gledati skozi prizmo političnega konstrukta. Če bi obstajal interes, da se ga 'zminira', bi se to storilo pred volitvami. Ta razlaga ne zdrži vode.
No grave is deep enough to keep us in chains.

luli ::

Lahko bi rekli da končno. Seveda pa bo treba počakati na morebitno obsodbo. Četudi bodo vsekali samo po desnici, levico pa bodo pustili na miru bo O.K. Bodo pač naslednji čistili ostanek -> levico.

Čas je, da se zadeve začnejo reševati!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

JanK ::

Who are you and what have you done to luli?

poweroff ::

Ne razumem kaj ima tukaj levo-desno?
sudo poweroff

Kr_Edn ::

"Tero :: danes, 20:39:14
Kako nizko se trenutna oblast lahko spusti, da pravzaprav najboljšem Mariborskemu županu do sedaj, delajo take bedarije?"

Na njem ( in nad njim) nisem opazil krilc in avreole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kr_Edn ()

PaX_MaN ::

Ne razumem kaj ima tukaj levo-desno?

Ker še vedno niso udarili po Jankoviču in po 17(na pamet, vem pa da je > 10) ovadbah proti njemu. Je pa res, da je bil Kangler dlih en tak, levo-desno naravnan:
Župan Franc Kangler, ki prihaja iz SLS, si je uspel zagotoviti podporo SDS, LDS, Lipe (te tri so tudi dobile podžupansko mesto), DeSUS, SMS in samostojnih svetnikov. Opozicijo pa so sestavljali SD, LPR, Zares in Zeleni Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

poweroff ::

Aha, že razumem. Če pa najdem enega levega politika po katerem so udarili (ajde, Thaler recimo), je pa to dokaz, da je pri nas desnica nedotakljiva?
sudo poweroff

PaX_MaN ::

Proti Thalerju so bile vložene ovadbe? Prvič slišim.
Vsaj do 23. marca zgleda, da še niso bile. Boštjan Penko, Thalerjev zagovornik:
Penko je pojasnil tudi, da se zoper Thalerja ni začel še niti predkazenski niti kazenski postopek, zato so pozvali Nacionalni preiskovalni urad, naj Thalerja čimprej zasliši, je za TV Dnevnik poročala Tanja Gobec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

luli ::

Mislim, da je tako levičarjem kot desničarjem v interesu spraviti državo iz dreka! Kljub temu, da se v pogledu kako to narediti razlikujemo pa mislim da je boj proti korupciji v interesu obojih.

Takih županov kot sta Kangler in Jankovič je v Zloveniji dosti. Prostora, da se pravna država izkaže je še mnogo!

djordjevic ::

Me veseli, da se vsaj v eni temi strinjamo. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

solatko ::

Prav vsak, ki kandidira za župana ima lepljive prste, imamo organe pregona kaznivih dejanj, razlika med njimi je samo v tem, koliko naredijo za kraj in koliko konča na njihovih računih.
Delo krepa človeka

JanezekNovak ::

Tero je izjavil:

Kako nizko se trenutna oblast lahko spusti, da pravzaprav najboljšem Mariborskemu županu do sedaj, delajo take bedarije?


Točno tole je eden izmed problemov Slovenije...

Namesto, da bi počakali, če je kaj na teh domnevnih kaznivih dejanjih, se takoj začnemo pogovarjati, da je vse skupaj politični konstrukt.

V zgornjem navedku se lepo vidi, kako slabo so cenjene pravne institucije v Sloveniji.

Zaradi zgornjih in podobnih izjav bi se morale pravne institucije zamisliti, kaj naj storijo, da se zaupanje državljanov v pravne institucije močno izboljša.
http://www.euroairsoft.com/

solatko ::

Najmanj kar bi bilo potrebno je to, da bi kakšna baraba končala za rešetkami. Takoj bi se zaupanje nekaj krat dvignilo. Ljudje živijo na pragu revščine, po drugi strani je bilo pol Slovenije pokradeno skupaj z blagajno SPIZ-a. Kdo normalen, bo v taki situaciji zaupal katerikoli instituciji.
Delo krepa človeka

PaX_MaN ::

Če si vsi politiki prizadevajo, da bi si v mandatu nagrabili kolikor se da(ad populum predpostavka št. 1), če so vsi politiki eni in isti/enaki (ad populum predpostavka št. 2), če politika obvladuje sodstvo, tožilstvo in policijo(ad populum predpostavka št. 3), če obstajajo samo še revni, bogati in še bolj bogati (ad populum predpostavka št. 4) in če so vsi politiki ničvredna gobezdala, ki bi samo obljubljala, nič pa dejansko naredila za občo korist(ad populum predpostavka št. 5) , potem bi izhajajoč iz predpostavk moralo veljati, da bodo vsi politiki(predp. št. 2), grabežljivci kakršni so (predp. št. 1), ob nastopitvi mandata ljudstvu pihajoč na dušo (predp. št.5) brez problema z vsemi možnimi silami(predp. št. 3) zarubili keš vsem pujsastim politikom iz prejšnjega(ih) mandata(ov) - ker samo revnim je le mal butasto krast(predp. št. 4) - in ga tako skanalizirali v svoje žepe, kajne?
Ampak tega ne delajo...

solatko ::

Seveda ne, saj med sabo se pogovorijo kako in kdaj, po drugi strani pa en o drugem vedo toliko, da če bi zaprli enega, bi se usulo in plaz se nebi tako elegantno končal, kot se dogovori. Ne bit naiven, poglejte si standard politikov in tisti, ki smo te politike poznali že od prej, vemo koliko jim je prineslo koristi, udejstvovanje v tej kurbariji.
Normalen kolikor toliko uspešen obrtnik, si v štirih letih ne more popraviti premoženjskega stanja toliko, kot povprečen politik, poleg tega ne more zagotovit toliko in toliko ugodnih delovnih mest, družinskim članom ali prijateljem. Politika je pač hitropokvarljivo blago, brez sanitarnega nadzora, saj deluje na sistemu kadija sudi, kadija tuži, ali slovenskem roka, roko umije.
Zakaj so bili včasih župani, najbogatejši v vasi ali mestu, nikoli reveži, ki niso nič imeli.
Delo krepa človeka

Double_J ::

Itak da je Kresnica zraven. Kako nestrpno ga je gledala(iz publike) na soočenju pri lokalnih volitvah. Si pa vsekakor pridno nabira sovražnike, nebi bil rad v njeni koži, niti v koži njenih pomagačev.

Pa lahko bi najprej v glavnem mestu začeli, ne pa po raznih vaseh. Ane? Ja.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

solatko ::

Double_J - Morda je pa na vasi lažje zaslužit kak denar postrani, kot v mestu, kjer ti kar nekaj institucij gleda pod prste - aja to so naše institucije.
Delo krepa človeka

Double_J ::

Ko večja mafija zatira neko manjšo, ter poskuša dajati vtis legalnosti saj ima pod sabo policijo, tega jaz ne podpiram.

Tako kot se mi zdi smešno, da bi država naprimer mene tožila ker sem nekaj ukradel. Da me bo nek komunistični zločinec Fišer, ki je v svoji karieri verjetno uničil kup življenj, sedaj nekaj obtoževal.

Ne more to tako jit... bo treba imeti najprej legitimno oblast. Dokler tega ni, ni nič. Te preiskave so samo zato, da se vodilni kartel krepi na račun uničevanja manjših.
Dve šivanki...

kuglvinkl ::

Double_J je izjavil:

Itak da je Kresnica zraven. Kako nestrpno ga je gledala(iz publike) na soočenju pri lokalnih volitvah.


Urgentno rabiš sanity check...

Double_J ::

Urgentno rabiš sanity check...


Kangler je celo tik pred volitvami šel na morje samo zato, da potem takrat ni bilo aretacij ter preiskav.
Dve šivanki...

Tero ::

Če je res Kangler hud kriminalec in sploh badguy, zakaj hudiča pa je bil izvoljen? Imamo Mariborčani nek fetiš na badguye?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

djordjevic ::

Double_J je izjavil:

Urgentno rabiš sanity check...


Kangler je celo tik pred volitvami šel na morje samo zato, da potem takrat ni bilo aretacij ter preiskav.

Ker jih ne bi mogli izvesti v njegovi odsotnosti? Daj, Double, no. Kot rečeno, reality check.
No grave is deep enough to keep us in chains.

poweroff ::

Double_J je izjavil:

Tako kot se mi zdi smešno, da bi država naprimer mene tožila ker sem nekaj ukradel. Da me bo nek komunistični zločinec Fišer, ki je v svoji karieri verjetno uničil kup življenj, sedaj nekaj obtoževal.

Tebi se resno feclja.

Če je nekdo nekaj ukradel je to povsem nepovezano z osebnostjo tožilca. Če je tožilec moralno ali kako drugače sporen, naj se ga obravnava, a v neodvinem, ločenem postopku.

Da bi pa sedaj kriminalce izpuščali zato, ker je en sodnik baje koruptiven je pa bolano na kvadrat.

Tukaj se moram strinjat z Lulijem. Nam vsem je v interesu, da se korupcija in kraja neha. Zero tolerance mora biti do tega.

In ja, če so začeli na enem koncu je to nerelevantno, bistveno je, da bodo nadaljevali tudi na drugem koncu! Če pa ne bodo, jih pa lahko stresemo za vrat.
sudo poweroff

solatko ::

Čakam samo, da enga pravga zaprejo, da začne prepevati, večina jih ima kar precej masla na glavi.
Delo krepa človeka

Double_J ::

Matthai,

daj ti meni razloži ali narko karteli, ki odstranjujejo druge konkurenčne narko kartele, s tem delajo karkoli dobrega?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

djordjevic ::

Ti si šel tako daleč, da primerjaš našo policijo, tožilstvo in sodstvo z narkokarteli? OK, obrnimo ploščo. Say, da pride tvoja omiljena, edina prava opcija spet na oblast. Bodo vrgli, like, čez palec rečeno, 6000 ljudi, ki delajo v tem 'mafijskem konglomeratu'? Ali predvidevaš, da so vsi tako upogljivi, da pač delajo, kar jim rečeš? Ali kako si ti to predstavljaš? Mislim, tole me resnično zanima.
No grave is deep enough to keep us in chains.

;-) ::

Tako kot se mi zdi smešno, da bi država naprimer mene tožila ker sem nekaj ukradel. Da me bo nek komunistični zločinec Fišer, ki je v svoji karieri verjetno uničil kup življenj, sedaj nekaj obtoževal.


Nekje je treba začet. Če male ribice poloviš pridejo večje na plano.

dronyx ::

Tero je izjavil:

Če je res Kangler hud kriminalec in sploh badguy, zakaj hudiča pa je bil izvoljen? Imamo Mariborčani nek fetiš na badguye?

Mariborčani sploh ne bi smeli sami voliti župana, ker so opravilno nesposobni. Za njih bo morali župana določiti v Ljubljani z žrebom.

djordjevic ::

Get off your high horse.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

djordjevic je izjavil:

Ti si šel tako daleč, da primerjaš našo policijo, tožilstvo in sodstvo z narkokarteli? OK, obrnimo ploščo. Say, da pride tvoja omiljena, edina prava opcija spet na oblast. Bodo vrgli, like, čez palec rečeno, 6000 ljudi, ki delajo v tem 'mafijskem konglomeratu'? Ali predvidevaš, da so vsi tako upogljivi, da pač delajo, kar jim rečeš? Ali kako si ti to predstavljaš? Mislim, tole me resnično zanima.


Se strinjam z Doublom, pa tudi s tabo. :) Slovenci so dali veliko, res _veliko_ moči v roke politike. Slovenska politika lahko ubeži pervezijam, za katere bi na Zahodu visela na političnih vislicah. S pozicije moči so ustvarjali svoje gospodarske elite, v državne kolhoze nastavljali prave ljudi, nasprotno elito rušili po sodiščih s potrdili paradržavnih organov etc. Mislim ... kaj, mafija, da je napačna beseda? :D Semantika, ampak tako kot se v Neaplju nič pomembnega ne zgodi brez vednosti dona, tudi v Sloveniji pomembne reči gredo preko ... dona.

Janez Novak jim je dal v roke vso to moč in nihče drug. Da se ne oglasi kak anarhist in me povabi v facebook skupino, samo dodajam, da VI (tut moja malenkost) volite ljudi, ki želijo močno državo. Takšno državo, ki presega sodstvo, policijo in vojsko. Državo, ki presega šolstvo in zdravstvo ter državo, ki je lastnica kapitala in hkrati postavlja pravila. Vse to razumem, če tako želite, ne vem pa zakaj jamrate nad pekočim anusom.

poweroff ::

Karaya 52 je izjavil:

Mislim ... kaj, mafija, da je napačna beseda?

V bistvu ni, sploh ne.

Oziroma je, to je še hujš kot mafija.

Double_J je izjavil:

daj ti meni razloži ali narko karteli, ki odstranjujejo druge konkurenčne narko kartele, s tem delajo karkoli dobrega?

Hmm, težko rečem. Če sem malo ciničen - da. Ker je manj "mafijcev". Problem je, da oni s tem konsolidirajo trg...
sudo poweroff

Gregor P ::

Je moralo biti pa že dosti hudo, da so nekdanjega poolicista obiskali njegovi kolegi.

Upam, da se zadeva v relativno hitrem času razreši na sodišču. Če je kriv arest, če pa ni, pa sankcije za tiste, ki so sprožili vse skupaj. Običajno se na žalost ne zgodi ne eno ne drugo.

Čisto subjektivno pa obstoji velika verjetnost, da je kriv, vendar ne zato ker je tokrat ravno Kangler na tapeti, ampak preprosto zaradi funkcije, ki jo upravlja; namreč ogromno županov izkorišča svoj položaj za lastne interese (oz. ga ostali izkoristijo), večina jih celo misli, da to tudi lahko počnejo, da jim je "od boga" dana pravica (le na vsake toliko časa, ko so volitve, pomislijo malo tudi na ljudstvo) in le redko kdo stopi pred sodišče.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

USS Liberty ::

O Kanglerju ne vem prav veliko, kako vodi občino in koliko je pokvarjen. Lahko, da je Kangler lopov, vendar sigurno ne večji kot ljubljanski šerif, ki se še vedno jokerjevsko bahato smeji, ker ve, da je nedotakljiv, ovadbe proti njemu pa zastarajo, ker jih iz Ljubljane "založijo" v Postojno.

Ko bodo naši policijsko pravosodni organi preganjali in obsodili Frideriko, Senico, Pogačarja, Thalerja in Janković familijo, potem bom verjel v njihovo profesionalnost in neodvisnost. Do takrat pa je vse skupaj farsa.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Double_J je izjavil:

daj ti meni razloži ali narko karteli, ki odstranjujejo druge konkurenčne narko kartele, s tem delajo karkoli dobrega?

Zadeva je dobra, če nima vpliva na širšo javnost oz. se dogaja izven javnosti dojemljivih krogov. Takšna obračunavanja namreč prinesejo na plano marsikaterega skesanca, ki je lahko v veliko pomoč organom pregona.

Problem rata, ko začnejo padat kolateralne civilne žrtve. Takrat rata tale cost/benefit razmerje mal težko določljiv.
OM, F, G!

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Keyser Soze ::

Tparavih tajkunov oz. kriminalcev itak skor nikol ne obtožijo, obsodijo pa garant ne. A ni to tako v Slovenij? >:D
OM, F, G!

Double_J ::

Tparavih tajkunov oz. kriminalcev itak skor nikol ne obtožijo, obsodijo pa garant ne. A ni to tako v Slovenij?


http://www.pozareport.si/?Id=posli&View...

Začeli bi lahko pri Cvetka Selšek - prva slovenska tajkunica. Mati vseh tajkunov...:))
Dve šivanki...

poweroff ::

Kangler je bil sicer v četrtek pred preiskovalno sodnico, ker je ovaden v povezavi s preprodajo zemljišč za toplarno.

http://www.rtvslo.si/slovenija/sedem-ov...
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Andrej Fištravec

Oddelek: Loža
224489 (3627) Karaya 52

Za koga demonstriramo

Oddelek: Problemi človeštva
143116 (2906) Mavrik

Novi vse slovenski protest 3.12.2012 ob 16:00 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712954 (12297) Gandalfar
»

Zetas nadaljujejo boj proti blogerjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5516240 (13505) Iatromantis

Več podobnih tem