» »

Visa Electron - pridobitev z vezavo

Visa Electron - pridobitev z vezavo

Madmax_ ::

Pozdravljeni!

Rad bi imel debetno kartico Visa Electron. Ker nimam rednih prihodkov v zadnjem času, pride v upoštev za pridobitev samo, da vežem nek denar za obdobje 1 leta. Jaz bi jo imel samo za manjše občasne spletne nakupe. Sem noob na tem področju.

A je že kdo dobil kartico na tak način, torej z vezavo?? Kakšno mnenje?

Gospa na banki mi je spraševala kakšen mesečni limit hočem in potem kolikor sem jo razumel bi za ta znesek pomnožen z 12 (mesecev) vezal denar na računu.
Kaj zdaj to pomeni, da mi bodo plačila trgali od tistega zneska, ki ga bom vezal ali od ostalega denarja na računu?? In s katerim zneskom bom razpologal pri plačilih, tistim, ki ga bom vezal ali z ostalim denarjem na računu?
In če recimo 1 mesec ne kupim nič, potem lahko drug mesec zapravim 2kratni znesek limita?

Kolikor razumem je sama kartica zastonj, koliko pa so stroški npr. spletnih plačil??

lp
  • spremenil: Madmax_ ()

Ziga Dolhar ::

Vezani znesek je ponavadi dan v zavarovanje, in se iz njega praviloma ne krijejo tekoče obveznosti. (Se pa pokrijejo iz tega zneska, če obveznosti niso poravnane, da.)

Limit je mesečni, neporabljeni del limita se praviloma ne prenaša v naslednje mesece.

"Stroški spletnih plačil" so odvisni od konkretnega prodajalca in uporabljene metode plačila, ponavadi pa so vračunani v ceno, ki jo plača kupec. Ni kakega "stroška", ki bi ti ga računala še banka. So pa pri teh karticah (čeprav debitnih) večkrat kaki stroški (npr. letna članarina, zavarovanje) - to ti morajo pa pri banki pojasniti.
https://dolhar.si/

fosil ::

Neki čudni pogoji. Za katero banko pa gre?
Pri abanki ne rabiš nič vezat.
Tako je!

Madmax_ ::

fosil je izjavil:

Neki čudni pogoji. Za katero banko pa gre?
Pri abanki ne rabiš nič vezat.

Če nimaš prilivov v zadnjih mesecih, moraš imet poroka - samo mi nobeden noče it za poroka :) ali pa vezava denarja.
banka celje, tam imam trr
Pa mislim, da je bilo podobno pri skb pred parimi leti... ,da si vezal denar in potem dobil kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Madmax_ ()

iggy ::

Ne vem če bo tako, banka koper ima se mi zdi, da si prej nakažeš na račun, potem pa zapravljaš :)
Hey, you're fat!

Madmax_ ::

@Ziga Dolhar: letne članarine ni - to sem preveril

Lonsarg ::

To je za kreditno povsod treba. Pri debetni gre denar direkt iz računa in, pač denar na računu je limit za debetno Viso in ne razumem zakaj bi za debetno rabila banka kakšnega poroka, čudna banka, ali pa si ti zamešal in ne gre za debetno Viso ampak kreditno.

St235 ::

Visa elektron pri abanki je izjema kot vem. Je namreč kreditna kartica, ki pa se napajo diretno iz računa podobno kot debetna. V te primeru ne rabiš poroka, ker ne moreš zapravit več kot imaš na računu.

Pri kreditni oziroma plačilni, ker pravih kreditnih pri nas ni pa pride do kazmika plačila. Če je blo govora o mesečnem limutu potem je skora zagotovo govora o tkai kartici. Tukaj ti cel mesec zapravljaš in šele nato v enrkatnem znesku pokriješ cel račun. Banke tukaj seveda zahtevajo neko garancijo, da boš ti konec meseca dejansko imel denar s katerim boš pokril zapravljeno.

Zagotovila so v večini primerov tri.
Najbolj standarden je osebni mesečni dohodek. Banka tkao ve da dobivaš plačo vsak mesec in da boš z tega naslova imel dovolj sredstev, da to pokriješ.
Druga možnost je porok, ki jamči, da bo plačal račun v priemru, če ti ne boš imel sredstev. Porok mora seveda imet redne mesečne prilive.
Tretja možnost je zavarovanje z vezavo. Tukaj nek znesek, ki je ponavadi tam okrog 6 kratnik mesečnega limiti za neko obdobje vežeš pri banki. Mesečno obveznost, ki se nabere na kartici še vedno plačuješ rednimi sredstvi. V vezavo se poseže edino, če drugače ni možno plačat stroškov, ki so se nabrali na kartici.

Madmax_ ::

ta kartica, ki jo želim je s takojšnim plačilom
in kolikor razumem je torej debetna
ona druga, ko pa se plačila plačajo ob koncu meseca
pa je kreditna

McHusch ::

Viso Electron lahko dobiš brez zavarovanja, ker je debetna. Porabiš lahko, kolikor imaš na TRR.

Ti si se verjetno pogovarjal za klasično Viso ali pa gospa na šalterju ni imela pojma.

Madmax_ ::

McHusch je izjavil:

Viso Electron lahko dobiš brez zavarovanja, ker je debetna. Porabiš lahko, kolikor imaš na TRR.

Ti si se verjetno pogovarjal za klasično Viso ali pa gospa na šalterju ni imela pojma.


Ne, saj sva se menila za viso elektron.
Pa kljub temu, da nimam prilivov v zadnjih 3 mesecih, pa tudi statusa študenta nimam več?
Imam pa dosti prihrankov...,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Madmax_ ()

fosil ::

Pri abanki ni nobenih omejitev za viso electron, lahko si tud klošar.
Nimaš pa nobenega limita, torej kolikor denarja imaš na računu, toliko lahko porabiš.
Moraš pa pri njih odpreti elektronski račun, ki je 0,95 na mesec, kar pa je na leto še vedno manj kot članarina za klasično viso.
Sama kartica pa je potem zastonj, torej ni nobene članarine.
Je pa to u bistvu čisto klasičen osebni račun, torej lahko dobiš tudi spletno banko kjer plačuješ položnice, s kartico plačuješ v trgovini...

Aja, pa za 7 evrov si daš lahko na kartico sliko po želji :)
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107014 (34061) PINki
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310549 (6355) ...:TOMI:...
»

PayPal help

Oddelek: Omrežja in internet
256797 (5963) rakun24
»

visa electron

Oddelek: Pomoč in nasveti
278350 (7802) mihec87
»

Mnenje o kreditnih karticah!

Oddelek: Loža
385366 (3800) flipflop

Več podobnih tem