» »

Rok za plačevanje položnic

Rok za plačevanje položnic

finpol1 ::

Zanima me, koliko je ponavadi rok za plačevanje rednih obveznosti pri upravljanju nepremičnin (v blokih)! Nam je upravnik dal samo par dni roka, pa še zdaj so bili prazniki, je to sploh zakonito, se priporočam za kak link, če je kak pravilnik, saj sem zihr, da ga je kršil, da mu dokažemo.

Hvala, lp
  • spremenil: finpol1 ()

Šimpanz ::

Mi imamo ponavadi rok 1 teden, ampak so že nekajkrat zamudili s pošto pa smo imeli samo nekaj dni. Jaz dobim obvestilo za Vizo okrog 15 v mesecu plačati pa jo moram 18 tako da se nič ne sekiraj. Pač plačaj tako ko lahko pa bo.

DC- ::

Običajen rok je 8 dni, zakonsko je pa lahko račun še isti dan.

Mi v podjetju zavračamo vse račune, ki imajo roke krajše od 8 dni (razen, če je dogovorjeno) in so prispeli vsaj 5 dni pred rokom.

Yohan del Sud ::

Sam dajem rok fizikalcem 8 dni in firmam tudi. Če so večkratni odjemalci je rok lahko tudi mesece. Sem založnik. Za nepremičnine, se ne spoznam ravno, ampak ne bi dal kaj drugačnih pogojev, glede na to kakšne podobne račune moram sam plačevat.
www.strancar.com

St235 ::

minimalni rok za plačilo položnic je 8 dni od izdaje oziroma pošiljanja računa.

Rok je lahko v skladu z dogovorom tudi daljši.

Prazniki/vikendi na rok ne vplivajo.

Državna uprava je pri tem izjema, ker za njih velja plačilni rok 30 dni.

V primeru zamude, pa ima upnik pravico zaračunati zakonsko predpisane obresti. V praksi se to pri zamudah za par dni ne dela. Izjema je naprimer RTV, ki ti obračuna vsak dan zamude in potem doplačuješ tiste cente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Trinitron ::

Tukaj ni nič protizakonitega. Položnica upravnika nepremičnine ima praviloma in skoraj vedno zelo kratek rok plačila, saj upravnik ne želi (in običajno niti ne more) zalagati denarja za svoje stranke. Tudi upravnik je namreč omejen z roki plačila prispelih položnic, za katere mora najprej počakati, da vse prispejo preden lahko sam izda račun, takrat pa prve že zapadejo v izplačilo...

jan_g ::

Zanima me, koliko je ponavadi rok za plačevanje rednih obveznosti pri upravljanju nepremičnin (v blokih)! Nam je upravnik dal samo par dni roka, pa še zdaj so bili prazniki, je to sploh zakonito, se priporočam za kak link, če je kak pravilnik, saj sem zihr, da ga je kršil, da mu dokažemo.


V blokih je kar običajna praksa, da folk zaostaja en mesec ali dva s plačilom upravnikove položnice, ker je običajno kar visok znesek, saj vsebuje tudi ogrevanje, vodo, smeti, ipd. Zaradi tega, ker marsikje v blokih živijo socialno šibkejše družine. Pa ne samo za upravnikove položnice, sem se enkrat pogovarjal tudi z enim kabelskim operaterjem in je tam isto - torej je zaostajanje za kak mesec skoraj normalno pri marsikateri stranki. Kar hočem povedati je, da se ti ni treba sekirati zaradi par zamujenih dni, opomine začnejo pošiljati kasneje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavrnitev položnice upravniku

Oddelek: Loža
385490 (1984) matobeli
»

Problem z najemnikom stanovanja

Oddelek: Loža
143337 (1625) Ishmael
»

Najemnik nekoga šverca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11324200 (20078) m0LN4r
»

plačilo kazni

Oddelek: Loža
293449 (2804) MarkookraM
»

koliko casa je veljaven cas za placilo polovicne kazni?

Oddelek: Loža
3520768 (19933) Ziga Dolhar

Več podobnih tem