» »

SPAM E-mail z mojega računalnika

SPAM E-mail z mojega računalnika

M&M ::

Zdravo

Imam težavo, ki je ne znam rešiti.

Že dva dneva me kolegi opozarjajo, da od mene prejemajo čudna elektronska sporočila. Računalnik sem že nekajkrat temeljito pregledal z antivirusom, pa mi ne najde nič. Niti nisem pred kratkim nalagal kakšnih sumljivih programov, ali odpiral kakšne čudne elektronske pošte.

Spam je letel / leti z mojega hotmail računa. V Windows live poštnem odjemalcu imam nastavljen hotmail račun, ter dva gmailova računa. Trenutno sem hotmaila odstranil.

Vsebina današnjega spam majla se je glasila:
___________________________________________________________________________________________________

BLOG Nothing beats this opportunity I feel as if i am a new man you got to see this for yourself you will only be able to go up in this business there is no downfall http://blog.fc2.com/click/?adid=1250&ad... dont hold back try now and see what its like to be your own boss
___________________________________________________________________________________________________

Ko sem nekaj kolegom skušal poslati e-mail z opravičilom in opozorilom, da nnaj ne kliknejo na morebitne nadaljne čudne emaile, mi je windows live javil, da sem že presegel dnevni limit poslanih elektronskih sporočil.

Med stiki imam okoli 600 e-mail naslovov in verjetno si lahko predstavljate, kako zoprna zadeva je sedaj to.

Pozna morda kdo kakšno rešitev?
M&M

KoMar- ::

Ni iz tvojega računalnika, temveč ima nekdo dostop do tvojega poštnega računa.

M&M ::

OK, ta podatek me veseli toliko, da računalnik ni okužen,...

Kaj pa lahko naredim? Geslo sem že spremenil. Še kakšni drugi ukrepi? Ali spremenjeno geslo sploh pomaga?
M&M

Ziga Dolhar ::

[Brisan rahel offtopic.]
https://dolhar.si/

particle ::

Dokopali so se do tvojega hotmail gesla. Zamenjava le-tega bo odpravilo težavo.

KoMar- ::

V mejlu so ti morda nastavili auto responder.

M&M ::

Kaj ta auto responder dela?

Danes zgleda ni kdo dobil od mene čudnih mejlov. Upam, da je spremenjeno geslo res rešilo težavo.
M&M

Ziga Dolhar ::

Če je v mejlih naveden tvoj elektronski naslov kot pošiljatelj, to ne pomeni nujno, da elektronsko sporočilo dejansko izvira od "tebe" (oz. tvojega računa). Prikaz poljubnega izvornega naslova ob pošiljanju falsificiranega sporočila je dokaj preprosto. Pogosto je dejanski izvor takšnega sporočila okužen računalnik nekoga drugega, ki ima tvoj elektronski naslov v svojem adresarju. (In zlobna koda nato na naslove v adresarju pošilja sporočila, v katerih je kot pošiljatelj naveden drug naslov iz imenika.)
https://dolhar.si/

M&M ::

V tem primeru je moralo iti z mojega mejla, saj so spam dobili moji kontakti.
M&M


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows live - MSN - Hotmail

Oddelek: Omrežja in internet
122804 (2693) jurre
»

Yahoo Mail za zdaj še pred Hotmailom in Gmailom

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
329535 (7416) ABX
»

Pošta Slovenije na spletu objavila seznam "varnih poštnih predalov" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8317094 (12821) Azrael
»

Zakaj email.si kot edina mail storitev nima protivirusne zascite

Oddelek: Omrežja in internet
131770 (1459) Caligula
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14012930 (10407) Bakunin

Več podobnih tem