» »

Računalo za virtualizacijo in vse ostalo

Računalo za virtualizacijo in vse ostalo

krneki0001 ::

Potrebujem računalo, ki bo gnalo 4 virtualne mašine + moje delo (od programiranja do vsega ostalega). Pogoj je vsaj 16GB rama in vsaj 6 tera diskovja, ter 4 jedrni procesor.

Za mašino sem gledal nekaj takega:
ASUS Sabertooth P67
G.Skill PC3-10666 "RipJaws" KIT 16384MB 1333 MHz DDR III
Intel® Core™ i5 2500K "Unlocked"
Sapphire Radeon HD 6870 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
AeroCool RS-9 Crna
Cooler Master Silent Pro M600
Samsung SH-B123L/BSBP Blu-ray Combo Crna
4x Western Digital WD15EARS "Caviar ® Green™" 1500GB 7200RPM 64MB Serial ATA II

Vse skupaj okoli 1200 evrov.

Kaj pravite?

ender ::

Če to misliš imet kot server, ti toplo priporočam, da uporabiš serversko ploščo, Xeon procesor in ECC RAM. Sem imel s podobno količino navadnega RAMa (na i7 920 in Asus P6T SE) vsakih nekaj tednov kakšno nepojasneno sesutje (nekajkrat mi je pa dmesg javil probleme s page tables; 22 ur memtesta sicer ni našlo napak). Odkar sem vse skupaj zamenjal z eno SuperMicro ploščo, Xeonom 5620 in ECC RAMom, je zadeva stabilna.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

Potrebujem računalo, ki bo gnalo 4 virtualne mašine + moje delo (od programiranja do vsega ostalega). Pogoj je vsaj 16GB rama in vsaj 6 tera diskovja, ter 4 jedrni procesor.

Za mašino sem gledal nekaj takega:
ASUS Sabertooth P67
G.Skill PC3-10666 "RipJaws" KIT 16384MB 1333 MHz DDR III
Intel® Core™ i5 2500K "Unlocked"
Sapphire Radeon HD 6870 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
AeroCool RS-9 Crna
Cooler Master Silent Pro M600
Samsung SH-B123L/BSBP Blu-ray Combo Crna
4x Western Digital WD15EARS "Caviar ® Green™" 1500GB 7200RPM 64MB Serial ATA II

Vse skupaj okoli 1200 evrov.

Kaj pravite?


Meni se to zdi bolj neka gaming masina z dosti diskovja...

ASUS P8H67-V REV. 3.0 - Intel H67/DDR3/VGA/CFX/1155/ATX 129.60 €
Intel Core i7 2600 (3,40Ghz, 8MB) BOX 254.40 €
Noctua NH-C12P (am2+, am3, 775, 1155, 1156, 1366) 39.00 €
Corsair Vengeance 16GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V 176.40 €
MSI GeForce GT 430 1GB 62.40 €
3x Samsung EcoGreen F4 2TB 32MB 3x 87.60 € / 262,80 €
SATA2 - LiteON IHOS104 66.00 €
Antec TruePower New TP-550 - 550W - 80+ Bronze 92.40 €
Fractal Design Define R3 Black Pearl 109.20 €

Skupaj: 1192,20 € @ dinokomp.si

misek ::

Kako pa bi se za osnovo obnesla kakšna delovna postaja HP Z400 ali Z600? Ker tudi sam že nekaj časa razmišljam o podobnem nakupu. Mora pa vse skupaj biti tiho, saj bo zadeva na mizi poleg monitorja.

amigo_no1 ::

Če nimaš težav s preveč denarja vzemi delovno postajo, drugače je to precenjena roba.

@ender
Kako hiter (poćasen) je ECC proti navadnemu (non-ECC) DDR3 ?

Zgodovina sprememb…

ender ::

Najhitrejši ECC RAM, ki sem ga videl je 1333MHz, naj pa bi bil ECC nekoliko počasnejši (zaradi preverjanja paritete), čeprav ne vem, koliko se to pozna v praksi. RDIMM (registered) ima tudi nekoliko večje latence, vendar naj bi v praksi na Xeon 56xx procesorjih deloval hitreje kot UDIMM (unbuffered).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

krneki0001 ::

Klinker, tvoja konfiguracija mi je všeč, le diskov je premalo zaradi moje napake.
Pozabil sem napisat, rabim 4 diske, ker bodo 4 virtualne mašine laufale in naj bi vsaka imela svoj disk.

Sistemski disk pa že imam v sedanji mašini in ta je 128Gb SSD.

klinker ::

Samo pol bi blo verjetno bolse da so tej diski tudi hitri, kar WD green niso. Ce ti je dovolj 1TB po sistemu bi lahko pogledal za Samsung Spinpoint F3 1TB al pa WD Black.

krneki0001 ::

Tudi 1TB bi bil najbrž dovolj. Ni neke potrebe po hitrosti. To so samo backup mašine, ki ponoči prepisujejo podatke iz original serverjev. Pa če je kaj narobe, je na teh mašinah potem kopija za vse skupaj.

trnvpeti ::

4 diski, pa vsak disk za svojo virtualko
huh
in to na nekem hudem sistemu

diski v raid, in bo to veliko bolj delalo

krneki0001 ::

Diski so že v raidu na serverjih. To je samo drugi backup, ki se dela ponoči. 4 firme, 4 različni diski, za vsako firmo svoj disk.

klinker ::

V tem primeru bi mogoce blo dobro pogledat za kakimi Enterpise diski, ti bo pa to lazje kak sistemec povedal, ce so res tolko bolj zanesljivi kot ki so drazji.

ender ::

Po mojih izkušnjah 1TB in večjim diskom ni za zaupat - so mi crkovali tako zeleni kot razni enterprise in RAID edition. Uporabit vsaj RAID5, in imet kakšen disk za menjavo na zalogi - itak so v primerjavi z ostalo opremo poceni.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

klinker ::

Zanimivo...zakaj pa TB in vec ne? To zaradi tega ker imajo vec plat noter al je kak drugi razlog? Verjetno je odvisno tudi od montaze...sam bi diske za tak namen vsekakor vgradil v kako loceno ohisje prirejeno za obsorbirat cim vec vibracij, ker kot vem je to primarni razlog za okvare.

ender ::

Z diski do 500GB nisem imel praktično nobenih problemov, 1 in 2TB diske pa kar redno menjavam (s 640 in 750GB diski nimam dovolj izkušenj).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

trnvpeti ::

backup bos delal na to masino?
vsaka firma na svoj disk?
backup se dela na raid diskovje, ne na masino za razvoj in virtualizacijo
in ko delas backup, nima veze, ali je vsaka firma na svojem disku

krneki0001 ::

trnvpeti, to je drugi backup. Primarni diski in primarni backup je v firmi in se dela online. Ponoči pa se prepiše sem.

trnvpeti ::

se vedno nelogicno
raid5 recimo, virtualizacija veliko hitrejsa
pa tudi ne prepusujes 8T backupov vsako noc
in za drugi backup valjda da delas inkrementalno
predimenzionirano diskovje

krneki0001 ::

Problem je v tem da se vsakodnevno veča in sedaj je tam okoli 320GB backupa na dan (za eno firmo), pred pol leta je bilo pa 200Gb. Ne vem koliko se bo večalo, zato tudi večji diski. Lahko bi vzel 8x po 500GB, pa naredil mirroring s po dvema diskoma skupaj in bi zadeva delovala, samo nebi rad čez pol leta menjal diskovja, bi rad, da bi zadeva delovala vsaj kaki 2 leti.

trnvpeti ::

prvi pomislek
in kolk prirastka v GB imas na dan (increment)?
pretakat 4x320GB na dan? hmm

drugi pomislek
za vsako firmo svoj disk?

tretji pomislek
vrhunski racunalnik + virtualizacija in diski za backup

cetrti pomislek
gradnja NAS za backup, skalabilnost diskovja?

krneki0001 ::

Mislim, da preveč kompliciraš.
Osnovni server in backup server sta v firmi (govorim sicer za eno firmo, narejeno pa imam tako v štirih). Tam se vse dela in tam so osnovni backupi. Posledica obiska inšpekcije, v eni zmed teh firm pred par leti, je bila, da naj bi bil backup tudi na lokaciji ki je malo oddaljena od matične firme. Tako so jim inšpektorji predlagali in tako smo potem naredili.
Zadnji dve leti to deluje na E8400, 8GB rama, 4X500GB + 1TB(za sistem in moje delo). Preko hiperV-ja je inštaliranih 5 mašin (4x server, 1x windows 7) in to deluje brezhibno.
Ker pa je moja mašina stara več kot dve leti in bo počasi za zamenjat, bi si vzel novo in zato sprašujem kaj se splača kupit. Nekako mi ni do tega, da bi šel na NAS, že zaradi dejstva, da do sedaj še niti enkrat nisem uporabil karkoli iz backupa na moji mašini, niti iz backup mašin v posamezni firmi. Zadeve delujejo, če pa se kaj zalomi pa itak preko oddaljenega dostopa uredim takoj. Ni mi pa do tega, da bi imel za take stvari več mašin, ker že tako jih je v delovni sobi okoli 6 plus 2 prenosnika.


Mislim, da bo konfiguracija, ki jo je dal klinker dovolj dobra, samo res bom pogledal za malo boljšimi diski in nič drugega.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

ja prvo sprasujes kaj bi dal doma v virtualizacijsko masino
potem da ti bo premalo diskovja
in da za vsako firmo svoj disk
to je meni nelogicno

naredi si orng skrito za backup(increment), dej v tvojo masino en 2T disk(mislim, da bi moralo biti dovolj), in kopiraj samo incremente, enkrat na mesec bo dovolj.

krneki0001 ::

Tisto sem napisal klinkerju. On je dal 3 diske v konfiguracijo, jaz pa sem že v osnovi hotel 4. Očitno se nismo razumeli.

Inkremente kopiram vsak večer. Krajši so prenosi, lažji je nadzor in manj dela je. Skripto pa imam dovolj dobro narejeno, da to dela samo in mi pošlje sms (samo obvestilo) in mail(podrobnosti) ko zaključi.

Je pa še ena stvar. Backupi pri meni doma so kompletne kopije njihovih serverjev. Zadeva je popolnoma delujoča in z zagonom skripte na klientih se preklopijo na ta server, če jim kaj ne deluje pravilno. Smo že sprobali to varinato.
Pa še za testirat imam. Ker, kadarkoli pridejo popravki ali nove verzije programov, ki jih uporabljajo, naredim kopijo celotnega sistema(celo virtualko skopiram) in inštaliram novo verzijo ali popravke, da sprobamo, če vse deluje in šele potem naredimo upgrade na njihovih mašinah, da slučajno nebi prišlo do kakšnih zapletov. Tako oni že prej delno sprobajo najbolj kritične zadeve, če pravilno delujejo po popravkih kar pri meni.

trnvpeti ::

ce se nisem ustel, si rekel, da vsako noc naredis 3x320G incrementov?

krneki0001 ::

Ja, ja, nepravilno sem napisal, ker stalno nekaj hitim, pa pol ne razložim tko kot bi moral že takoj.

Vse skupaj je za eno firmo okoli 320GB podatkov. Delam za 4 podobne in imajo primerljivo podatkov (torej 4x 320GB). Jaz pa prepisujem inkremente k sebi - samo dnevne spremembe. Če pa je tega preveč, potem v takem primeru raje pridem do njih z diskom in naredim kompleten posnetek serverja kr na ta disk in ga potem potegnem v virtualizacijo doma. Zato tudi vsak disk za svojo firmo. Malo je čudno, če bi prišel z diskom, na katerem imaš podatke še za kako drugo firmo ali pa celo kompleten posnetek serverja.
Je to zdej kej bolj logično?

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

ja bolj,pol ne rabis skalabilnosti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10515678 (12773) ta-mau
»

Mrežni disk NAS - kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5512890 (8731) Boky
»

Performanse strežnika - izboljšave

Oddelek: Strojna oprema
362403 (1434) GooglePR
»

Budget host sistem za virtualne sisteme (VMware) - komentar prosim

Oddelek: Kaj kupiti
121811 (1500) Buggy
»

strežnik

Oddelek: Kaj kupiti
171248 (930) Zheegec

Več podobnih tem