» »

strežnik

strežnik

gkovac ::

Rabim (za službene namene) en močan računalnik. Na njem rabim predvsem veliiiik diska in možnost RAID polja, da se bo delal backup na drugi disk in to vsakodnevno. Imam cca. 500.000 budgeta (za komplet računalnik, monitor in router) in me zanima kaj boste vi mojstri predlagal.

gledal sem recimo

ML370T04 X3.2/800 2MB, - generacija 4 (DISS.si)
Dell PowerEdge SC1420 SCSI (460)

za router mi ni tak problem ker si ga bom že izbral... mam pa mal več problemov z izbiro "pravega" serverja. Hvala za pomoč
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Mulh ::

Če bi sam kupoval server, bi si ga sestavil sam z veliko več rama kot ga je tu :)

sash ::

zgolj predlog, backupe delaj na disk v drugi mašin iz čist iz praktičnega razloga, da če recimo ti prebije najalanik ti pokuri koplet, tudi backup diske, če pa so ti fizično ločeni pa je veliko manjša možnost - če se bojiš preobremenitve mreže, imajo danšnji serverji večina 2 mrežni kartici, kar pomeni, da server in backup mašin povežeš v cross pa si zmagal.

500k buđeta je malo malo za vse to kar misliš nabavit, ker ta zadeva NIMA velikega diskovnega polja - vsaj men se 146G ne zdi nevem kolk. Priporočam vsekakor strojni raid - kaj več o tem bo imel za napisat Brane2. Buđet se mi zdi mali predvsem zato ker moraš kupit še router, ki v nekoliko bolj zmožni verziji košta .... skor tolk kot je tvoj buđet.

Edina zadeva ki sem mi pri tem strežniku ki si ga linkal ne dopade je Tower ohišje, nekako raje imam 19" Rack varianto ...
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zheegec ::

Kot prvo glej Opterona, kot drugo vsekakor ne rabiš močnega procesorja, razen če imaš kakšne procesorsko zahtevne programe.

Zdaj če ne bo gor zahtevnih programov pa se gre res samo za veliko količino podatkov tudi strojni RAID ni nujen (glede na to, da je bolj omejen budget). Koliko diska pa rabiš? V osnovi 4 diske v RAID podpira že vsaka boljša matična, softwerski PCI-X ali PCI kontrolerji pa sploh niso dragi, pa lahko poceni čez prideš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

GMK ::

Fak alien;((

Ti si 1000% amd fan! Bolj ko berem tvoje poste je to očitno!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Zheegec ()

Zheegec ::

Komaj čakam na Conroe, dokler ga ne bo bom pa pač AMD fan ane.

Saj dokler so Yugoti slabši od Ferrarija bom tudi Ferrari fan, trust me >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mtosev ::

Ker ti delaš v rač. trgovini sigurno fajn koga nategneš kajne? :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zheegec ::

Prosim? Kar se serverjev tiče v vsakem pogledu Opteron zmaga, edino problem je ker je v Slo izbira zelo skromna.

Prosim ne mi z fanboyem, ker to tukaj nima veze. Dejstva so dejstva. SuLc, kako močan server sploh rabiš, ker za to kar si napisal IMO ne rabiš sploh dobrega procesoja, potem bi se lahko čez prišlo z enim desktop procesorjem - x2 ali Pentium D, sploh glede na budget :>
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Monster ::

alien ma cisto prav .. sulc je napisal da rabi server dejansko za arhiviranje .. se pravi rabi hitre diske pa nek sredne dober procesor ne pa neko iber serversko stvar.. tist bi blo metanja dnarja vstran.
Ka zaboga...

gkovac ::

stvar je taka, da bo server "laufal" oracle express server rabim pa najmanj 250 giga prostora na diskovju (imel bi dva diska na katerem bi bil dnevno updejtan backup iz prvega diska ---> raid)

250 giga pa rabim ker mi baze potrošijo veliko prostora poleg tega pa rabim še prostor za par access baz. Skratka preračunal sem da bi z 250 giga udobno živel :D

Rabim močan računalnik tako procesorsko kot glede RAM-a ampak mislim, da bi ga bilo 1G dosti
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

opeter ::

Ne na RAM-u šparat. Posebej pri današnjih cenah...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gkovac ::

No... vse je sevede odvisno od cene celotnega sistema ampak nekak sem mislil, da bi bil 1G dost...

kar se pa routerja tiče pa nimam namena komplicirat.. in ne rabim nič pretirano kompleksnega.

razmišljal sem o

Level One WBR 3404TX
ali pa
Linksys BEFVP41
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

McMallar ::

Za hitre backupe in storage imamo mi tole. Drugi je malce močnejša stvarca, REO 4000. Je pa res, da ti rabiš še server ;) .

Monster ::

pol pa pokni enega opterončka not pa kak 2gb rama(al pa se vec) i to je to :D
Ka zaboga...

gkovac ::

se prav mi odsvetujete "brand name" računalnik in naj rajš kupim nekaj "sestavljenega"?
"server" pa je v mojem primeru samo drugo ime za močno mašino z velik diskovja tko, da naj vas ime ne zavede
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Backup22 ::

Jaz ti odsvetujem "brand name" server, sploh če praviš, da bo samo "storage comp". za 500k dobiš super mašino, z 4 Gb RAMa, 500Gb hitrega diskovja...
//

Backup22 ::

Npr:

to + 4 × to + 3 × to + kvalitetna matična, dober napajalnik, dobro ohišje in ostalo...
//

Zheegec ::

Načeloma je vseeno, dokler izbereš dobre komponente. Seveda je problem pri servisiranju, če to zanemarimo je dobra sestavi-si-sam (ECC RAM, RAID, dobra matična,... pa seveda stestirana mašina) konfiguracija cenejša, za servisiranje si pa lahko predstavljaš da nimaš on-site servisa, pač pa po komponentah kar zna biti problem.

Anyway, za to ceno (pa če rabiš DOBRO mašino) si lahko nabaviš kar socket939, Athlon64 x2, pa hardwerski RAID kontroler, 2x1GB RAM, pa vse ostalo.

Za dober server z veliko diska v RAID pa kar pozabi, dual-CPU ali dual-core rešitve so kar dražje, pri Single-core mašinah pa so načeloma desktop procesorji enaki kot serverski (recimo Xeon pa Opteron sta čisto podobna Pentium 4 in Athlon64, samo da slednja nimata možnosti ECC RAM ter multi-CPU konfiguracij).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual core prenosniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706732 (4716) _marko
»

Prenosni MP3 predvajalniki - usb ključ

Oddelek: Kaj kupiti
111933 (1729) Caligula
»

Chiligreen prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
161857 (1589) Eru
»

ali bi kupili??

Oddelek: Kaj kupiti
91040 (878) K0K0
»

Gigabyte GA-7NNXP nForce2 Ultra

Oddelek: Strojna oprema
10950 (816) TribesMan

Več podobnih tem