» »

Mrežni disk NAS - kateri?

Mrežni disk NAS - kateri?

1
2
»

kokoon ::

takole. postavil Synology DS409 z 3x Samsung HD154UI v RAID5 konfiguraciji. prenasanje podatkov je bilo sicer malo komplicirano. eden od HD154UI je imel gor vse, kar je bilo na koncu na RAID5 polju, tako da sem najprej zmontiral samo dva diska in postavil RAID1, potem pa skopiral vseh 1.5T gor. potem sem zmontiral se ta, tretji disk (ta, s katerega sem ravno vse skopiral) in konvertal RAID1 v RAID5, kar pa je trajalo priblizno dan in pol :D

ampak se mi zdi normalno, super je, da je taka operacija sploh mozna, med tem pa se je storage lahko normalno uporabljal!

uglavnem, zaenkrat sem zelo zadovoljen, ampak itak ga bom vecinoma uporabljal samo kot SMB/NFS file server, morebiti pa tudi za ed2k downloade. za torrente se bom tezko locil od uTorrent klienta. bom pa definitivno preveril trditev, da na njem lahko tece LAMP.
[kokoon]

LuiIII ::

@LuiIII

Kakšna je poraba tvoje kište v IDLE.

LP, Dejan


Hm, po pravici povedano nimam pojma, a verjetno ne more biti velika. Procesor je bolj light varianta, grafika je itak v chipsetu, diski so 1TB WD green, en 120mm vent v napajalcu. No napajalec je še največji problem saj ni ravno najnovejši pa še 500W je in verjetno ne zadosti ravno silver 80+ izkoristku. Glede na to koliko žre workstation je poraba NASa kar znosna. Ga pa zaenkrat ponoči ne ugašam.

Firefly ::

Na netu sm zasledu sledeči brezžični omrežni disk pa me samo zanima vaše mnenje, ker sem na tem področju čisti laik.

https://www.zagrabi.si/artikel/11978/br...

kuglvinkl ::

Se splača odrint več denarja za RAID edition diske? Se pravi WD RE3 oz. RE4 in pa ES.2 pri Seagate in RAID pri Samsungu? Ali pa je bolje kupit tri diske (govorim o RAID 1), in ko en odleti, samo zamenjaš...

Čem rečt, so RAID edition diski vredni tolk več denarja, ali ne?
Your focus determines your reallity

zee ::

Po mojem niso.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Boky ::

Time-Limited Error Recovery @ Wikipedia
- za raid polje je pametno uporabljati raid edition diske, ker ti podpirajo TLER (ta kratica velja za WD-je).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS ali DAS ali ... za eksterno shranjevanje podatkov

Oddelek: Kaj kupiti
72364 (2264) levaky
»

NAS(raid 5)+diski

Oddelek: Kaj kupiti
303975 (3425) antonija
»

Kateri NAS / omrežni disk nabavit?

Oddelek: Strojna oprema
224271 (3624) bosmla
»

NAS z možnostjo backupa in filesharinga

Oddelek: Pomoč in nasveti
161936 (1586) Zako

Več podobnih tem