» »

plačevanje preko interneta VAT številka

plačevanje preko interneta VAT številka

71GA ::

Živijo!

Dobil sem račun, na katerem je VAT številka podjetja, kateremu moram na račun nakazati nakazilo, da mi potlej oni pošlejo pošiljko. Ker nimam kreditne kartice Mastercard ali Visa, bom moral osebno na banko in prenos denarja opraviti iz tam. Zanima me, ali je VAT številka vse kar potrebujem? Nekaj sem še gledal in imam tudi številke IBAN, SWIFT in BIC. Kaj katera izmed teh pomeni in ali se spreminja glede na izdelek, ki ga kupimo?

Lep pozdrav, Žiga
  • spremenil: 71GA ()

SasoS ::

VAT je davčna številka in ti bolj malo pomaga pri plačevanju. Rabiš IBAN račun, SWIFT kodo in BIC banke kot si že ugotovil.

71GA ::

Zanima me še nekaj. Ali so IBAN, SWIFT in BIC kode vedno enake za neko podjetje? Ali so številke odvisne od izdelka katerega naročim?

Brane2 ::

VAT je davčna. Ostale tri so samo AFAIK mednarodne oznake za njihovo banko in TRR.

NObena ne bi smela biti odvisna od izdelka, ki ga kupuješ. Seveda pa prodajalec mora vedeti, kaj si plačal in tako rabiš še nekakšen sklic.

Ponavadi ej to številka ponudbe, ki si jo plačal ali kar posebna sklicna številka, navedena na ponudbi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

71GA ::

Kaj je možno opraviti nakup iz Anglije v kolikor nimam Mastercard ali Visa? Sem mislil, da bi skočil na banko in osebno opravil transfer denarja na račun podjetja s pomočjo IBAN, BIC in SWIFT.

darkolord ::

Če omogočajo plačilo prek bančnega nakazila, potem lahko tako narediš.

KoMar- ::

Če imaš te številke, lahko. Pojdi na banko in ti bodo vse povedali.

71GA ::

KUL hvala :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay.de način plačila

Oddelek: Loža
4612709 (4309) vilonja
»

Nakup stvari iz tujine - Italija

Oddelek: Pomoč in nasveti
153153 (2645) NSA Agent
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411333 (8784) Tilen
»

international Money Order

Oddelek: Loža
284254 (3559) baker
»

"money order" - kaj je to?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212499 (10165) Tody

Več podobnih tem