» »

international Money Order

international Money Order

Hux ::

We accept credit card (VISA, Mastercard and UK debit cards), PayPal, UK cheque and international Money Order, which you can select after clicking an item to purchase.


Kako se tocno to izvede in kaj pomeni. Mednarodno torej iz slovenije v uk nakazilo?

Potem se omenja Bancni transfer posebej. A ni to isto?

krneki ::

Money order je pač bančno nakazilo, ki ga lahko izvedeš tako da nakažeš denar direktno na njihov račun ali pa prek posrednikov (PayPal, BidPay, Moneybookers, etc).

LoneWolf ::

Money Order praviloma izvajajo poste in posebne institucije, banke bolj izjemoma (Western Union, na primer). Pri nas temu pravimo postno nakazilo, isti instrument kot pri posiljanju po povzetju. Money Order ni isto kot bancno nakazilo, kjer se nakazuje na dolocen bancni racun, bolj je podoben nekaksnemu ceku. Ob uporabi money order se na oddajni strani poimensko doloci prejemnika, ki ob prejemu dokumenta lahko dobi dolocen znesek izplacan v gotovini. Pri nas se money order mednarodno bolj redko uporablja, tudi zato, ker ima nasa posta sklenjene pogodbe samo z dolocenimi drzavami in se to predvsem po Evropi. Nekoliko bolj primeren za nase kraje je Western Union Money Transfer, ampak zna biti drag, na prejemni strani pa ga marsikje ne stejejo med sprejemljive Money Order variante.

Hux ::

Western Union sem ze gledo. Kak mislis drag na prijemni strani? Ce jaz dam 24Funtov plus kolko pac vzemejo za storitev pri WU. A oni ko sprejme mora tudi placat al kaj?

Hux ::

The money order must be drawn on a UK bank (ask your bank for details)


Kaj to pomeni za mene?


S2 license (£24 by Money Order)

To pay by international money order, you will need the following details:


The money order must be drawn on a UK bank (ask your bank for details)
Give the order a value of £24 (extra fees may be added by the bank)
In the notes of the money order, you must write the following information:
-Username: bla bla
-ID: bla bla
-Item: S2 license
Send your money order to:

Live for Speed
91 Lisbon Avenue
Twickenham
Middlesex
TW2 5HL
United Kingdom

As soon as your money order has arrived, your payment will be visible in 'Racercheckpoint -> Your Status'. Your payment status will show 'Received' until the money order has been cleared by the bank, after which your account will be upgraded to S1 lisenced.

LFS Team

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

gorjanc ::

RAvno v četrtek sem nakazal denar preko Westeren Uionon in zadeva dela super, človek je lahko denar dvignil v pol ure v Las Vegasu. Je pa zadeva kar draga vsaj za moj okus za 170 dolarjev sem moral plačati 3700 SIT stroškov.

Hux ::

Aha. No to se mi nezdi drago pri 40 jurjah. Zdelo se mi bo drago ce bom mogo tolko placat pri 24 Funtah :D

mazy ::

zdravo!

sam imam podoben problem. prodajalec pri katerem sem nekaj kupil mi je dal le naslov svoje firme (iz ZDA) in kako mu nej zdej nakažem denar. rekel je da Western union ne sprejema. nej mu pošljem denar v kuverti na njegov naslov?

Lp,Mazy

bastadu ::

Ludi božji, izogibat se Western Uniona za plačevanja teh stvari... To je IMHO uporabno samo za nakazovanje znancem...

mazy ::

kak nej potem js plačam tole?

lejte ka so napisal v mailu:

Go to any bank in your city and tell them you need a Money Order in U.S. Dollars.
We do not accept transfers.

please help.

ena možnost je tut plačat s kartico... kak se pa to nardi? mastercard al pa visa...

madmitch ::

Dobro nadomestilo Western Union je Moneygram, na žalost ga v Slo ni, je pa v Zagrebu, Italiji (pošte) Austriji, tako da, če je znesek malo večji in ste kje blizu meje se sigurni izplača, saj so njihove provizije neprimerno nižje.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

razzor ::

Pozdravljeni. Mene pa zanimam kako lahko nekomu iz amerike nekaj prodam in kako mi bo on to zadevo plačal?

madmitch ::

kakšen znesek? Za manjše bo moneybookers kar OK, za večje pa SWIFT Banka - Banka.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

razzor ::

Znnesek je 750 dolarjev!
Mene zanima kao lahko jst pošlem paket v nigerijo!
grem na pošto in pošlem al kako?
uni k pa mi plača to je pa iz amerike!
Kaako mi on plača?
kaj use morm jst narest da mi bo on lahko plačal
a morem imet visa al pa master card, kar pa jst nimam!?
A lahko gdo razloži kako to poteka!!
Havla!

krneki ::

Če že ravno rineš v to potem on rabi ime priimek, IBAN in BIC/SWIFT tvoje banke. Za pošiljko in cenik pa poglej na stran Pošte Slovenije. Jasno zaradi posebne narave prodaje (Nigerija lol) odpošlješ paket šele ko je denar na tvojem računu.

razzor ::

in kaj je to IBAN in BIC/SWIFT??!

Nejc Pintar ::

Ever heard about google?

madmitch ::

Desno zgoraj je swift NLB. Tukaj lahko najdeš SWIFT kode vseh bank, ki so v SWIFT sistemu.

Haha, da bo transakcija res po predpisih in vsi srečni ter zadovoljni reci američanu, naj v tvojo korist odpre pri svoji banki "Dokumentarni akreditiv" (Documentary Letter of Credit) >:D
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Gandalfar ::

wtf je pa to?

A mi lahko kdo razlozi zakaj swift nakazilo traja tko like en teden da pride, ce ja pa vse elektronsko?

LoneWolf ::

> A mi lahko kdo razlozi zakaj swift nakazilo traja tko like en teden da pride, ce ja pa vse elektronsko?

Ker mora skozi veliko birokratskih rok predno pride do tebe - ni stvar v tehnologiji. Preprecevanje pranja denarja, medbancni sporazumi pa to. Je pa precej odvisno, od kje in kam se posilja. Vcasih je res trajalo tudi po dva tedna, da sem iz Nemcije dobil bancno nakazilo na racun v Slovenijo, transakcija je sla vedno preko Svetovne banke v NY. Odkar smo v EU, dobim nakazano v prbl. 24 urah, direkt.

madmitch ::

Normalno SWIFT wire potuje 24 do 48 ur (banki se malo igrata s tvojim denarjem), če sta kontokorentni, kar pomeni, da imata izmenjane ključe in transakcija potuje direktno. Vkolikor je vmes še ena banka posrednica, se to lahko dobro razvleče. Pametno je prositi Same day SWIFT kar pomeni, da bo valuta plačila postavljena na naslednji dan.

LoneWolf - nikoli nikdar nobeno nakazilo ni šlo čez WorldBank. Če si imel nakazila v USD, je šlo večinoma preko Bank of NY, Bank of America ali Bank One. To so bile banke s katerimi je imela večina Slo bank izmenjane ključe za USD.

Aja, veliko manjših bank v ZDA nima SWIFTa, le Fed Wire, kar lahko transakcijo dodatno podaljša, saj gre nakazilo s pošiljateljeve banke na eno od bank v SWIFT sistemu in potem k tebi (lahko je spet še ena banka vmes).

Welcome to the wonderful world of financial madness.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

karafeka ::

In vsaka banka ti lepo prilima svojo provizijo. ;(

madmitch ::

A seveda, in to z največjim veseljem. Res pa, da niso velike te provizije.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

MeGreat ::

Da ne res:D
V nigerijo boš pošiljal, tam je 90% vseh prodajanih stvari za nategnit folk :)

kekz ::

Evropa je standardizirala formate bančnih računov = IBAN.
Nakazovanje denarja znotraj Evrope je zato precej enostavno.
Najbrž gre celo s položnico in preko elektronskega bančništva iz domačega naslonjača :D (SKB.net zagotovo).

IBAN je v resnici kar številka transakcijskega (osebnega računa) z mednarodno predpono.
Npr. če je št osebnega računa = 29000-0001234567, potem je IBAN SI56 2900 0000 1234 567

LoneWolf ::

LoneWolf - nikoli nikdar nobeno nakazilo ni šlo čez WorldBank. Če si imel nakazila v USD, je šlo večinoma preko Bank of NY, Bank of America ali Bank One. To so bile banke s katerimi je imela večina Slo bank izmenjane ključe za USD.

Imas verjetno prav, ja, najbrz je bila omenjena vmes Bank of NY. Je ze kar nekaj let od teh nakazil - zdaj dobivam drugace - pa mi je v spominu nekako ostala WorldBank (ki v tem kontekstu res nima kaj dosti iskat). My bad. :8)

madmitch ::

Hja, če se spozabiš in dobiš nakazilo v USD, si še danes obsojen na dneve in dneve vznemirljivega čakanja. Je**ga, IBAN dela samo za valute v EU pa še to za ne EURO bolj po polžje. Odkar pa imajo banke izgovor (teroristi, pranje denarja) je pa tako ali tako križ. Za vsak pasji drek imajo izgovor, da ti zadržijo šuške.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Gandalfar ::

iz SIT v SEK traja en teden

baker ::

Znnesek je 750 dolarjev!
Mene zanima kao lahko jst pošlem paket v nigerijo!
grem na pošto in pošlem al kako?
uni k pa mi plača to je pa iz amerike!
Kaako mi on plača?
kaj use morm jst narest da mi bo on lahko plačal
a morem imet visa al pa master card, kar pa jst nimam!?
A lahko gdo razloži kako to poteka!!
Havla!


Če slučajno to prodajaš prek bolhe in si se zmenil, da pošleš v nigerijo se spomnim, da je bil 1x to en nateg.
tko da pazi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baker ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay

Oddelek: Loža
122134 (309) mrTwelveTrees
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411337 (8788) Tilen
»

Nakup z kreditno kartico - usluga

Oddelek: Loža
192015 (1590) coldman
»

PayPal - omejitve za Slovenijo?

Oddelek: Omrežja in internet
72126 (1899) pirx
»

"money order" - kaj je to?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212502 (10168) Tody

Več podobnih tem