» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
30 / 36
»»

$%&/() ::

Long story short: vse mi je preveč barvasto + spominja me na stare dni TouchWiza na Galaxy S, 2.2, ko se je vse zatikalo kot noro po nekaj mesecih uporabe. Sem dobil kar flashback ob ogledu gornjega videa (ne zaradi zatikanja, ampak zaradi samega vizualnega stila TWja).

RejZoR ::

Barvasto? Razen ikon, ki itaq nimajo veze in tistih parih flip switchov v nastavitvah ni nobene razlike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

$%&/() ::

Saj to.

keitai ::

Dap pač apex launcher, js ga uporabljam na cm10, trebuchet je malce omejen.

DuleKrtola ::

Long story short: vse mi je preveč barvasto

+1. Samsungovi romi zgledajo kot windows xp.
Trenutno uporabljam en "CM10 based rom" in baterija drži premalo. Na sumu imam, da ko je fon v standbyju preklopi z wifi na 3G. Včasih ko ga odklenem, vidim da preklopi. Pa vsi default zvoki na CMju so nagraužni. Ko sem si pri budilki pozabil zamenjat alarm me je skoraj infarkt. Pa da ne omenjam zvoka pri kameri, ki se ga ne da zamenjat. Oh what were they thinking ....

OrkAA ::

DuleKrtola: To, da ti telefon v standbyu preklopi na 3g je dejansko power saving feature.

DuleKrtola ::

OrkAA je izjavil:

DuleKrtola: To, da ti telefon v standbyu preklopi na 3g je dejansko power saving feature.


kle se ne strinjajo:
http://forum.xda-developers.com/showthr...
Sicer pa nisem siguren če res preklopi, ker telefon lahko pingam na IP na wifiju. Prvi paketek rabi do 400ms, potem pa je ping običajen. Bwo

Zgodovina sprememb…

DoberDan ::

Zanima me, zakaj moj Samsung galaxy S2 dosega tako nizke rezultate v smarbench testu. Predvsem rdeča črta.


Mobitel je bil kupljen poleti v Mobitel centru, uporabljam pa uradno verzijo Android 4.0.3.

Zelena črta je Productivity index, rdeča pa gaming index.
Naj omenim, da je bil med testom aktiven le ta program, ram počiščen, v ozadju pa zaprto vse kar se da.

Sicer ne vem, ali je to zelo slabo ali zgolj povprečno, mi je pa vseeno sumljivo, ker se mi naprimer pri kakšni igrici, konkretno Smurfs village vsake toliko pojavijo začasno navpične črte.. Sicer pa vse deluje ok.

Sicer pa, tudi če ga odnesem na mobitel, bi sploh kaj naredili in če, koliko časa bi bil brez mobitela.

Pa še to! Mobitel ima oznako GT--I9100P.
Zakaj ta P na koncu? Je ta serija slabša? V čem drugačna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

PINki ::

Mislim da "p" pomeni, da ima telefon NFC čip. To pravim iz glave, ne da se mi googlat.

Nesta ::

Za smooth and battery friendly ROM use wanamlite ROM...

DoberDan ::

S tem pa uničim garancijo, ne?

PINki ::

Da, vendar tako hitro kot jo zgubis, jo lahko tudi povrnes. Cetudi bos uveljavljal garancijo, imas veliko moznosti, da ti jo zavrnejo, saj bo tvoj aparat nekako nasel pot do "stika s tekocino" po njihovem mnenju.

medenko ::

Po novem menjava ROMA ne pomeni izgube garancije, to je isto kot če kupiš laptopa z WIN 7, gor daš pa WIN8 ali UBUNTU itd.

RejZoR ::

Od kdaj pa to velja? Sicer je totalno logično ampak nekaj mi pravi da se bojo servisi otepal tega kot hudiči križa tud če je zakonsko pogojeno. Al pa se bojo še bolj izmišljeval o stikih z vodo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DoberDan ::

Pa kaj jim ni jasno s tem stikom z vodo? To res prakticirajo?
Torej če ti na servisu ugotovijo tak (izmišljeni) razlog, maš zvezane roke?

fujtajksel ::

Ne vem če prakticirajo. Če sumiš da bodo, lahko najprej sam odpreš ohišje aparata in ga dobro poslikaš.

Indikatorji: glej tu: http://forum.xda-developers.com/showthr...

Se jih da razbarvat, če si prepričan da voda ni nič kriva:

http://www.instructables.com/id/Turn-Yo...
Če je voda res kriva, so na vezju ponavadi vidni sledovi oksidacije, ki jih takole ne rešiš...

DoberDan ::



SGS2 + USB to USB micro adapter + USB ključek

Zakaj ta kombinacija pri meni ne funkcionira oziroma če, ne najdem mape. Kaj narediti?
Bi mi pa blazno prav prišla...

Ta adapter mam: www.so-doo.si/adapter-usb-micro-b-moski...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

bond007 ::

Rabiš usb OTG kabel, ne pa tole kar maš ti... itak da ti ne dela.

fujtajksel ::

bond007 je izjavil:

Rabiš usb OTG kabel, ne pa tole kar maš ti... itak da ti ne dela.


Jst mam kitajskega temu podobnega ki je USB-OTG in deluje.

fujtajksel ::

A bi kdo vedel če se da v seznamu kontaktov zmanjšat občutljivost na desni poteg? Včasih je bilo treba konkretno dolgo podrsat v desno, da je aktiviral klic. Odkar pa sem upgrejdal na ICS, je ratal tako občutljiv, da mi začne večkrat kar klicat nekoga x ko malo manj previdno drsam gor in dol pri iskanju prave osebe.

Pa še ena ki me muči v novem ICS stilu kontaktov na zavihku Favourites: dobro so vidne samo velike ikone tistih, ki sem jim dal zvezdico, medtem ko so "Frequently contacted" sicer tam ampak sivi in neuporabni. Po drugi strani pa so le-ti lepo vidni pod Phone v zavihku Favourites. Pa se mi zdi da so bili prej lepo urejeni po pogostosti klicev, zdej pa kr neki.

Btw a komu na SGS2 ICS foto deluje z zero shutter lag?

Pa se zna kdo znebit opozorilnega belega trikotnička s klicajem če imaš izključen Background data?

V glavnem se mi zdi da je bilo od ICS več preglavic kot koristi...

Mare3 ::

Glih gledam tole neko predstavitev v slovenščini za LG nexus 4 pa me zanima če se da dobit tut za naš telefon SGS2 taka verzija android brez teh butastih preoblek, pa da ni nek custom ker teh custom rom-ov imam preko glave na vsakem se neke težave pa updati vsak teden in se mi s tem ne da več zajebavat. Na temu nexus 4 res hudo hitro vse deluje zato sprašujem glede na to da imamo tudi mi zmogljiv telefon ki bi lahko tako hitro odpiral in deloval kot ta LG.

Samson ::

Vse bo isto kot pri ostalih telefonih - za vsak telefon so custom romi, update-i in vse kar si nastel. In pri vsakem telefonu je isto - vsak zeli da se nekaj pridobi, zamenja in podobno...In se eno vprasanje:
Ce ti se tolk dopade stock zadeva, cemu potem menjas rome, programe in ne vem kaj se vse si omenil?? Sej telefon ko kupis nima nevem kaj nalozeno, dela pa mar ne?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Assass1n ::

Mare3 se dobi, reče se romu cyanogenmod 10.1 . Gre pa za custom rom, meni dela bp, so pa update skoraj vsak dan. Brez "zajebavanja" si lahko edino na original romu, ali pa menjava telefona žal.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Mare3 ::

link za cm 10.1?

PINki ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

Alessio983 ::

eni tako drugi tako, meni je ta najljubši in dela BP ...


http://www.alliance-rom.com/community/t...

Trupl0 ::

Ima še kdo podoben problem?
Namreč stalno mi javlja SIM CARD FULL in ko kliknem gor me vrže v sporočila na SIM kartici. Mapa je seveda prazna oz. no messages.

Potegnil sem si aplikacijo dol za prenos podatkov iz SIM kartice in sem šel pogledat in prav tako nobenih sporočil na SIM kartici.

Nato sem šel odstranit pač sms threade od operaterja in podobno ter zbrisal ene 20 kontaktov na SIM kartici.

SIM CARD FULL

:)

Imam SGS2 z uradnim 4.0.4
If you are going through Hell, keep going !

rkajtn ::

lp mene pasamo zanima ce je experia S boljsa kot pa sgs2.


hvala in lp

BlazV ::

rkajtn ::

aha s je boljsi.hvala

lp

CaqKa ::

rkajtn je izjavil:

aha s je boljsi.hvala

lp

lol... res hud zaključek...
+galaxy: lažji in manjši pri enaki velikosti ekrana, ima možnost zunanje sd kartice, Boljši 3g in data prenos, boljši bluetooth, zamenljiva baterija, manj sevanja, boljši kontrast zaslona, glasnejši zvonec, boljša kvaliteta zvoka, (kar ne piše, je da ga lahko preko kabla priklopiš na zunanji disk)
+xperia: višja resolucija ekrana, kamera z višjo resolucijo (ne pomeni nujno da je boljša), GPS ima tudi glonnas kar pomeni hitrejše fixe.

Zdaj pa pač moreš vedet kaj ti pomenijo te karakteristike... glonnas ker ga imam recimo na galaxy note, mi kar dosti pomeni, ker vidim kolko zadeva pohitri gps uporabo... višja resolucija ekrana... hmm nevem če mi tistih par sto pikslov tolko pomeni... sploh glede na to da ima za kvaliteto slike in kontrastom galaxy boljše ocene.
kamera z 12mp proti 8mp... ah dol mi visi za vse kar je nad 3 megapiksle... ko optika ni sposobna dat zadovoljive svetlobne jakosti na teh telefonih, da bi bilo karkoli nad 3 megapiksle uporabno če nimaš dovolj svetlobe...
če bi jaz imel ta dva na izbiro bi hudičevo dobro premislil katerega

klemenSLO ::

lp mene pasamo zanima ce je experia S boljsa kot pa sgs2.

Vzem tistega katerega boš dobil ceneje. Če lahko primerjaj še xperio T
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

dajoker ::

Se kej ve kaj Samsung štrajka, da ne izda uradne posodobitve OS za sgs2?
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

rdecaluc ::

Saj so rekli da bo okoli aprila.
Est modus in rebus. ,typos

klemenSLO ::

rdecaluc je izjavil:

Saj so rekli da bo okoli aprila.

Včeraj je prišla uradna posodobitev verzija OPEN EUROPE.
DA bo pa Mobitel svojo izdal bo pa spet trajalo.
Če preko ODINA posodobiš na to verzijo ne zgubiš garancije.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

s to izgubo garancije je tudi vse skupaj nejasno, eni pravijo DA izgubiš, drugi NE.

Sem vprašal na RAM servis, pravijo da izgubiš...

Tisti ko to trdite, lahko zrihtate pisno potrdilo od uvoznika ali pooblaščenega servisa:D

Potreboval bi še za ene druge telefone

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

vmes sem poslal e-mail tehnični podpori Samsung (Janus Trade d.o.o.).

Odgovor:

Pozdravljeni,
Vsak poseg izven servisa je neuraden in se garancija izgubi.

Lep pozdrav


Kaj zdaj???

Lonsarg ::

Ta odgovor je zelo čuden, namreč upgrade preko uradne Kies aplikacije vsekakor ni izguba garancije, čeprav gre za poseg izven servisa. Ampak glede na odziv pomoje naši servisi uporabo Odina, ki ni uraden program za nadgradnje štejejo za izgubo garancije.

Če te seveda dobijo, če se malce potrudiš te ponavadi ne. Z potrudiš mislim to, da v primeru, da se pokvari kak mikrofon itd sam povrneš v original stanje zadevo, oziroma se telefon pokvari tako zelo, da niti ne vidijo, kater ROM imaš gor. Nastradaš le v primeru, da se pokvari na tak način, da se vidi, kater ROM je gor, ne da se pa ROMa povrnit na stock, to pa ni tako zelo pogosto.

Osebno se pa itak ne sekiram, ker padec telefona na tla(tak da so posledice vidne) štejejo vsi servisi za izgubo garancije, meni pa pač mobiteli sem pa tja padejo tudi na tla, tak da na garancije sploh ne računam pri teh plastičnih zadevah. Je pa res, da mi je Nokia E90 padala neštetokrat na tla, pa so mi še vedno garancijo upošteval, ker na Nokijah se odarci ne poznajo preveč, tak da Lumia je moj naslednji telefon:) Pri dveh drugih telefonih mi na servisu niso hoteli upoštevati garancije zaradi udrtin čeprav n bila udrtina kriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

denabiker ::

katerih dveh drugih ti niso hoteli upoštevat? Znamka?

Sem pa večkrat bil na servisu RAM, pa sem zdaj že ene 3-4 krat slišal prepucavanja, da to je vlaga, ne moremo upoštevat garancije itd.
Zdaj nazadnje sem bil pred dvema dnevoma, ko je en pubec tam stal s skoraj novim NOTE 2 in so se prepucavali, da je v sneg padel, on da ni, tip na sprejemni, da je itd.

Lonsarg ::

Meni Motorole pa Sony Erickson niso upoštevali zaradi padca. Z tem da Sony je bil poslan v servis v Nemčijo.

lambda ::

Iz 4.0.4 in TouchWiz na supernexus ... odlična izbira, odzivnost je končno taka, kot bi si človek želel. Če je kdo na stock 4.0.4, je seveda treba pazit na to, da ta nima safe kernela in obstaja nevarnost za hardbrick. Sam sem vzel 5.0.1 Siyah kernel in ga poflešal z Odinom, nato pa šel na 4.2.1 SuperNexus ROM nalaganjem preko CWM.

Unknown_001 ::

Ka mogoče kdo ve, kdaj pride Jelly bean za SGS2?

s1m0n ::

Nekje marca verjetno (uradno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

rdecaluc ::

Danes na RAM2 vprašu... Ko pride, pride. In pol je neki tečen ratu kaj vsi to sprašujemo. -.-"
Est modus in rebus. ,typos

LeQuack ::

Kaj sploh sprašuješ saj ne vejo drugega kot "oksidacija" ter "voda".
Quack !

lambda ::

Če jih moti, da vsi to sprašujejo, naj dajo objavo na spletno stran in bodo imeli mir. Najlažje je jamrat ...

keitai ::

Unknown_001 je izjavil:

Ka mogoče kdo ve, kdaj pride Jelly bean za SGS2?


Sej je že prišel. Kdaj bodo pa pri Simobilu/Mobitelu/etc uspeli dodati tistih par lastnih smeti in izdati update je pa drugo vprašanje. Poglej če izbrskaš kje datum, kdaj je prišel ICS za s2 ter kdaj so dal update vn pri slo operaterjih. Verjetno bo podobna zamuda sedaj.

CaqKa ::

rdecaluc je izjavil:

Danes na RAM2 vprašu... Ko pride, pride. In pol je neki tečen ratu kaj vsi to sprašujemo. -.-"

zakaj bi sploh rad jelly bean?

pa bom še jaz malo tečen :)

Alessio983 ::

čist tak iskreno, ta slo samsung je do k. Sam sem si naložil gor http://forum.xda-developers.com/showthr... , ker sem prej podlegel kot pa bi čakal na uradne izide ... Dela bp, občutno hitrejši in je robe gor ni da ni.

Assass1n ::

Sam odkar sem na androidu nisem bil na stock romu več kot kakšen dan, ker ni delalo kot kakšen dober custom. Sedaj pa imam stock jelly pa dela tako kot se spodobi, brez zatikanja in čudnih hroščev. Priporočam, garancija gor ali dol, 10min pa povrneš na stock če že rabiš.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne
««
30 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747324193 (70703) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275570 (4339) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028295 (22458) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711060 (8640) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123719 (19515) roli

Več podobnih tem