» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
31 / 36
»»

rdecaluc ::

@CaqKa: Ker dela bolje, hitreje, dobi nove funkcije?

Isto vprašanje bi bilo zakaj nisi ostal na Windows Me? Zakaj bi sploh rad kaj več?
Est modus in rebus. ,typos

Unknown_001 ::

keitai je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ka mogoče kdo ve, kdaj pride Jelly bean za SGS2?


Sej je že prišel. Kdaj bodo pa pri Simobilu/Mobitelu/etc uspeli dodati tistih par lastnih smeti in izdati update je pa drugo vprašanje. Poglej če izbrskaš kje datum, kdaj je prišel ICS za s2 ter kdaj so dal update vn pri slo operaterjih. Verjetno bo podobna zamuda sedaj.


Ma ne mi rečt, da je to tud od operaterja odvisno 8-O.

Kršenduš, mam pri Simobil in to je potem razlog, zakaj mi ni updejtov najdu. Zmeden sem v Amen ;((

Mare3 ::

lambda je izjavil:

Iz 4.0.4 in TouchWiz na supernexus ... odlična izbira, odzivnost je končno taka, kot bi si človek želel. Če je kdo na stock 4.0.4, je seveda treba pazit na to, da ta nima safe kernela in obstaja nevarnost za hardbrick. Sam sem vzel 5.0.1 Siyah kernel in ga poflešal z Odinom, nato pa šel na 4.2.1 SuperNexus ROM nalaganjem preko CWM.


A lahko samo poveš če ti pošilja in sprejema MMS-e, ker jaz nikakor ne morem naštimat da bi mi delal. Vse ostalo pa velik bolš dela kot na vseh ostalih rom-im imam tak občutek...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

lambda ::

(govorim za Mobitel)

Greš pod settings -> mobile networks -> access point names

Tam sta dve, 'Mobitel internet' in 'Mobitel MMS'.

Greš pod Mobitel internet in pri APN type spremeniš iz 'default,supl,mms' na 'default,supl'. Skratka tisti access point, ki ga uporabi, nima vnešenih MMS nastavitev.

rdecaluc ::

Lahko pa enostavno pokličeš na mobitel (041 700 700), ter jih poveš da bi rad nastavitve za mobilni internet in MMS za svoj SGS II. :D Zadeva rešena :D
Est modus in rebus. ,typos

Mare3 ::

Simobil mam pa sem nastavil tako kot na prejšnjem romu in tako kot je bilo na stock da je delovalo, ampak tle noče. Internet dela brez težav če tudi nič ne spreminjam pa recimo nima vnešenega niti Proxy niti Port. Ampak MMS-i pa ne delajo niti na default niti ko spremenim na tiste nastavitve ki so delovale.

CaqKa ::

jaz odkar imam na galaxy note androida 4.0.4 so mi na supportu povedali, da je samo en APN vnos za oboje... prej sem imel ločeno za gprs in za mms.

Sba ::

A sem kje spregledal, da če flashaš uradni firmware preko odina obdržiš vse podatke in večino nastavitev? 8-O

I9100XWLSD - 4.1.2 Nordic countries sem si naložil.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Samson ::

Ponavadi se prek odina brise. Mi je pa ze nekajkrat prek uradnega postopka pustilo nedotanjeno vse kar sem imel gor. Imenik, slike, prohrame...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Sba ::

Tudi jaz sem pričakoval izbris. Jaz sem se prvič lotil tega, ker sem tako ali tako mislil povrniti nazaj na tovarniške nastavitve, sem si rekel, da lahko obenem še flasham. Potem pa presenečenje. :))
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

CaqKa ::

Za note so wipe in non-wipe odin flashi... prvi brišejo, drugi ne.

kokpa ::

A kdo uporablja ballistic case za sgs2? ali pa kakšen drug bumber?

mazid ::

Kaj obstaja kje prevod vseh teh android zadev.
Sam se namrec ne znajdem. brickanje, flashanje, rootanje, firmware, ...

Sam mam naložen JB 4.1.2 k je bil nek leak
je dobro da naložim zdej uradno verzijo? je sploh kej razlike?
kako pa to zdej nardim? isto kot prej al morm kej zbrisat

Hvala

Lion29 ::

@mazid: ma daj ne seri s prevodi... pac se nauci kaj kak izraz pomeni...kolk mi grejo na jetra take poslovenjene spakedravscine
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mare3 ::

Ja to je pa res že za zamislit si v današnjih časih da ne znaš usaj teh angleških izrazov na telefonu...

mazid ::

Ma ne rabim prevoda. ampak razlago kaj kej pomen
flashanje je inštalacija sistema?
kaj je potem rootanje
kaj je brickanje
ne rabm prevoda v stilu "car= avto"

rdecaluc ::

Root -> je prodobitev privilegijev v sistemu; kar bi sicer lahko videl le " "serviser" " ( recimo spreminjanje frekvence procesorja itd. )

Brick -> pomeni da telefon metaforično spremeniš v "opeko" ( ker se rom ni dobro naložil oz.zaradi drugih težav. )

Bo vredu? :)

edit: Ravno naložil JB na telefon. Za enkrat navdušen : >
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

bdoxx ::

mazid je izjavil:

Ma ne rabim prevoda. ampak razlago kaj kej pomen
flashanje je inštalacija sistema?
kaj je potem rootanje
kaj je brickanje
ne rabm prevoda v stilu "car= avto"


lahko pa ti povem vrstni red
prvo rotaš
pol flešaš
pol brikaš
pol popizdiš
:)

Lion29 ::

fimrware je pa skupek programske kode, ki dejansko upravlja napravo
fashanje je postopek, kako namestis ta skupek kode na napravo

rootanje izvria iz izraza root (korenina)... vecina modernih operacijskih sistemov omogoca vec slojno dodeljevanje privilegijev uporabnikom... po defaultu je android kar zaprt za uporabnika, da nebi po nesreci dostopal do funckionalnosti, ki so delikatna za delovanje sistema in da nebi tako kaj zabrkljal... rootanje te spremeni v super userja in ti dodeli vse mozne pravice na sistemu... tako lahko dostopas in upravljas z vsem kar je mozno

brick... je tako kot je nekdo pred mano povedal...telefon spremenis v opeko.... je neuporaben kos elektronike....pac ob vsem tem flashanju in vseh mogocih verzijah, ki so zunaj, se lahko zgodi, da "unicis" sistem in ga "briknes" in nikakor ga ne mores vec resit...zrel edino se za na servis
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

mazid ::

Vsem trem se zahvaljujem za trud in pomoč

goca ::

A mogoce kdo ve ko bo izšel update 4.1 na Si.mobilu za i9100 international, a to pomeni da bo tudi za i9100p NFC, al pomeni da se bo moralo še čakat? Sam uporablam tega z NFC i9100PXXLPC. Hvala

dajoker ::

Prjatlu je ob povezavi na WiFi sam telefon ponudil update na JellyBean že kakšen teden nazaj. Oba imava kupljene telefone na Mobitelu, vendar meni ne javi posodobive, niti ko preko menija sam poženem iskanje. Enako preko Kiesa.

Ni mi jasno... :)
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

fabled ::

Je že imel kdo tak problem z wifijem:
https://android.googlecode.com/issues/a...
Problem je v tem, da samo išče omrežja. Sploh ne morem ugasnit tega. Naredo sem hard reset, naložo jb 4.1.2 pa vedno ista zadeva. Nikol nisem mel nobenih problemov z S2, uporabljam ga že dobro leto. Pred parimi dnevi pa mi frizne tako, da sem moral odstranit baterijo in jo ponovno vstavit, da se je vklopil. Po tem pa se je začel problem z wifijem in še parkrat mi je isto friznil. Nikjer ne najdem rešitve, zato mi verjetno ostane samo, da ga dam v garancijo. Je možno da mi je wifi crknil al ima kdo še kakšno idejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fabled ()

kitara8 ::

kuaj zj z uradno verzijo JB... a so zaspal a kaj jm ni jasn

RejZoR ::

Itaq če imaš preko operaterja (Simobil/Mobitel) bo trajalo še dlje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kitara8 ::

jes si bom kr uno nordic naložu. sej poi če pride uradna verzija se vrjetn sam posodob al kaj. a morš še enkrt potegnt dol

gunner4ever ::

dajoker ali ma mogoče on NFC? Zato ker za NFC naj bi bil update že zunaj.

Sba ::

Ima kdo 4.1.2 Nordic countries?

Zanima me glede porabe baterije. Avtonomija se mi je ob isti uporabi skoraj prepolovila. Včeraj je bil sicer še en update, ampak poraba baterija ostaja enaka. Z vklopljenim Wi-Fi + podatki mi ne zdrži več niti 24 ur, prej brez problema 36 ur.

Trenutno je na bateriji 13 ur in ima še 36 % baterije. Zadnjič sem za hec izklopil Wi-Fi, podatke in sinhronizacijo. Rezultat tega je bil, da je bilo po 24ih urah še 80 % baterije. Razumljivo, da sem ga potem tudi manj vlačil po rokah, ampak je razlika še vedno ogromna.

Je še kdo z updejtom na 4.1.2 opazil tak poskok v porabi baterije?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

rdecaluc ::

Imam tega, vendar bi moral testirat. Torej samo wifi in podatki? Kaj pa delaš? Brskaš po spletu, igrce?
Est modus in rebus. ,typos

Sba ::

Nič posebnega ne počnem. 5-30 min klicev in nekje do 10 SMSov dnevno. Vsake toliko pogledam še kak FB, TW, Instagram in morda ša kako novico, iger pa ne igram.

Primer za danes: 10 min pogovora in 30 min aktivnosti zaslona, s prižganim wifijem in podatki (ter sinhronizacijo). Baterije pa je po 13ih urah še 35 %.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

dajoker ::

gunner4ever je izjavil:

dajoker ali ma mogoče on NFC? Zato ker za NFC naj bi bil update že zunaj.


TUŠmobil ma, in je takoj dobil posodobitev... Ostali še kr tema.
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

TESKAn ::

Sinhronizacija po mojih izkušnjah prepolovi trajanje baterije.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Sba ::

Sinhronizacija je bila tudi prej vklopljena, tako da dvomim, da je kriva za povečano porabo baterije na Jelly Beanu.

Zaenkrat sem naredil reset, če bo kaj pomagalo.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Posvetu ::

Moja žena ima enak problem, na večih tujih forumih so priporočali, da naj se pusti baterijo nekajkrat do konca sprazniti in nato do konca napolnit, da se "resetira" merilec baterije in da je potem precej bolje. Dejansko sem opazil, da potem ko že javi da je baterija prazna, drži bistveno dlje časa kot je prej, bom videl čez nekaj ciklusov praznjenja/polnjenja.
www.posvetu.si - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

neptun319 ::

Spodaj prilagam link za kalibriranje baterije. Preverjeno, deluje! Na kratko:

1. Turn off your phone.
2. Fully Charge.
3. When getting 100% signal, unplug quickly.
4. Pull off the battery and put it anywhere.
5. Wait for 180 seconds exactly (be careful )
6. Meanwhile, take this opportunity to dust off the internal compartment.
7. Put back the battery on the right side.
8. Turn on the phone.
9. Pray the Battery god
10. ... and voil? !

Za več informacij!

Sba ::

Hvala za predloge, bom poskusil tudi to.

Hkrati pa dvomim, da je problem v kalibraciji baterije. Prilagam fotko, ko sem izklopil Wi-Fi, podatke in sinhronizacijo, ter jih po skoraj dveh dneh ponovno vklopil. Tam, kjer je najbolj strm padec je vklopljen tudi GPS, vendar je bil zaslon izklopljen (Sport Tracker).

Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

CaqKa ::

je baterija napihnjena?

keitai ::

Sodeč po xda-ju in lastnih izkušnjah novejše verzije občutno pohitrijo praznenje baterije, tako samsungov 4.1.2 kot cm10.1 z 4.2.2.

TESKAn ::

Tudi to, ja. Sem imel nekaj časa uraden 4.0.4, pa mi je baterijo izpraznil po ~2 dneh. Dal nazaj uraden 2.3.5, po štirih dneh imam še ~50% baterije. Ob enaki uporabi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Kaj ::

Čeprav na Mobitelu obljubljajo, da bo uradna verzija androida 4.1.2 za S2 "kmalu" oz. da je v pripravi in ne glede na to, da obstajajo rootane verzije, bi želel čim prej nadgradnje na 4.1.2 URADNO verzijo.

Ker na uradno izdajo s strani Mobitela čakamo že mesece, sem se malo pozanimal in menda lahko stock verzijo 4.1.2 potegneš tudi s Kies strani.

In sem šel - mobitel povezal z računalnikom v programu Kies 2.5.2.13...
Ampak mi napiše da imam zadnjo verzijo. Imam pa Android 4.0.3



Operater: Mobitel
Model number: GT-I9100P
Baseband version: I9100PXXLPC
Kerner version: 3.0.15-I9100PXXLPH-CL378510dpi@DELL128#3


Se da kako drugače dobiti uradno verzijo 4.1.2, lahko angleško seveda.

(pa ne me prepričevat v rootane verzije!) :D

Hvala za pomoč!

denabiker ::

to je pa res sramota na kvadrat, da še zdaj to ni urejeno

Kaj ::

Ja, je, o Mobitelu je res škoda izgubljati besed. Samo, a li ni ta Samsung Kies mednarodni, nič vezan na operaterja? Kako hudiča mi potem ne najde nadgradnje in mi napiše da imam zadnjo verzijo, če je zunaj že skoraj pol leta?

PARTyZAN ::

Kies ti vedno ponudi zadnjo verzijo tvojega operaterja.

Kaj ::

Pa še to me zanima.

Mobitel mi je lani prodal verzijo GT-I9100P.
Lahko da S2 s "P"-jem še nima posodobitve? Kaj je s tem "P-jem? Je to neka kripl izvedba za naš trg?

PARTyZAN je izjavil:

Kies ti vedno ponudi zadnjo verzijo tvojega operaterja.

Pa obstaja še kakšna drugačna pot posodobitve brez vezanosti na operaterja? Na uradno verzijo namreč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

rdecaluc ::

Tisti P pomeni NFC čip pomoje.

Sicer pa meni je na 4.1.2. javilo in naložilo popravek. Imam pa nordic countries :D. Nisem še uspel ugotovit kaj je izboljšano
Est modus in rebus. ,typos

denabiker ::

@MihaMiha : prodaj in kupi Nexus, boš up to date

Kaj ::

Hm, okej, pa če se odločim za rootano varianto - katero?

DuleKrtola ::

Kaj je izjavil:

Hm, okej, pa če se odločim za rootano varianto - katero?


Cyanogen 10.1

Oktan ::

Jaz se tudi ne spoznam preveč na rootanje telefona, pa me zanima ali in kako se da na moj galaxy s2 naložit 4.1 brez rootanja se pravi da bi naložil offical update z neke druge države kjer ga že imajo (v angleščini)?

dr_Kosa ::

Oktan je izjavil:

Jaz se tudi ne spoznam preveč na rootanje telefona, pa me zanima ali in kako se da na moj galaxy s2 naložit 4.1 brez rootanja se pravi da bi naložil offical update z neke druge države kjer ga že imajo (v angleščini)?

Za nalaganje official updata ne rabiš nobenega znanja o rootanju. Če želiš zadnjo verzijo greš na www.sammobile.com in od tam potegneš zadnjo verzijo firmwara. Na strani se izbereš firmware, potem pa izbereš svoj model telefona in v zadnjem oknu top 10 latest (pri tem samo pazi, da ne potegneš dol verzije od kakega drugega mobilnega operaterja). Druga stran je tudi http://live.samsung-updates.com/index.p...
Ok, ko potegneš firmware z neta, poiščeš še program Odin (google ga najde). Nato daš telefon v download mode in zadevo preko Odina naložiš. V roku 5 minut imaš v rokah posodobljen telefon.
Vsa dodatna navodila in informacije pa najdeš na: http://slo-android.si/forum/viewtopic.p... (imaš navodila po korakih).

Edit: Glede jezika. Vse različice za Evropo (možno da tudi druge) imajo vključen slovenski jezik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr_Kosa ()
««
31 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747325503 (72013) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275599 (4368) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028498 (22661) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711111 (8691) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123916 (19712) roli

Več podobnih tem