» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
7 / 36
»»

slovenc5 ::

apple fanboy eieieie1 you fail
iphone4 huda konkurenca sgs2-ne govori neumnosti
edina resna konkurenca sgs2 zdaj je htc sensation, kateri je slabši
iphone5 bo konkurenca sgs2, iphone4 nikakor ni

Lonsarg ::

eieieie1 je izjavil:

Malenkost my ass, saj ima vsak kar nekaj igric na pametnih telefonih :)


Otroci hehe:) Se lepo vidi, kakšna ciljna publika so taki kupci ja... Pa ne rečem, da bi svoje fanboy izjave pisal v temo, kjer se dejansko primerja, to pa je tema izključno o SGS2 in mi to, da si prišel v to temo smetit pove samo to, da si videl ta telefon, zdj morš pa v glavi sam sebe prepričat, da je tvoj iPhone4 bolši, ker drugače te bo pobralo, to pa počneš s pomočjo foruma, ker zlgeda v glavi nimaš razpucanih stvari.

eieieie1 ::

Haha, medtem ko sem jaz imel Htc Hd2, samsung galaxy s in zdaj iphone 4 sem zdaleč od tega da bi bil kak fanboy. Tudi ipada in maca in ostalih izadev nebom verjetno nikoli kupil... Jaz sem vsaj sprobal zadeve in sem prišel sem pogledat kako se bodo samsung fanboyi oglasili na moje popolnoma objektivne fakte o pomanjkljivosti SGS2, ki se je meni zdel kot nekaj perfektnega po specifikacijah, dokler ga seveda nisem sprobal in pogledal nekaj primerjav... (sicer bom ga še ob naslednji priložnosti za malo dlje časa v roke vzel)

Hja, sem v četrtem letniku študija in še vedno pol sošolcev igra igre na telefonih med odmori/predavanji (in ne, nisem na računalniškem faksu)... Sicer jih tudi jaz med kakšnimi obveznimi predavanji, ki se mi ne zdijo zanimiva, drugače pa bolj redko. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Mare3 ::

Tudi meni se zdi Iphone4 boljši kot sgs2 vsaj po primerjavi ko sem jih imel v rokah in možnost sprobati.

Lonsarg ::

eieieie1 je izjavil:

Ne rabimo čakati na iphone 5, saj je že iphone 4 dovolj huda konkurenca, že samo zaradi iOS 4. iOS 5 pa bo itak špica, ker bo se ti avtomatsko syncal z vsemi drugimi zadevami (ipad,pc,mac) preko iClouda brezplačno, ter avtomatsko updejtal, ter backup-al če boš to želel.


Tole bluzenje ni fakt, to je neagrumentirano provociranja. To delajo troli in fanboyi. Naštevaš namreč stvari, ki jih ima Android od 1.0, v enem drugem stavku pa poveš, da je sam iOS zadosti prednost.

Evo, Mare3 je lepo rekel, NJEMU se zdi bolši, ni pa tko kot ti neki bluzil, res je pa da ni povedal zakaj:)

P.S: Meni je recimo Nokia E90 boljša od vseh iPhonov, razen zadnje štirice. Vsak ima svoje potrebe ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

eieieie1 ::

Ja ok, to da je ios velika prednost je res popolnoma subjektivno mnenje... O tem kar bo pa imel iOS 5 je pa druga zadeva.

Katere so te zadeve, ki sem jih našteval da jih ima android že od 1.0?? o.O

MedusasPath ::

Nekdo na tem forumu je podal dobro analogijo.
SGS 2 je kot über gaming PC, na katerem teče Linux.

eieieie1 ::

Tako je, le da ta über gaming pc še vedno počasneje nalaga igre kot iphone :P

Lonsarg ::

Če vsi Android uporabniki, ki špilajo igre več kot samo zelo občasno na mobitelu, bo Apple pridobil samo kakih 5% uporabnikov več. Poleg tega bojo uporabniki pridobilu par sekund, še to samo pri nekaterih igrah. Zgubili bojo pa velik zaslon. IMO, če Apple ne naredi vsaj 4" zaslona za iPhone5 ne bo nikoli pridobil raznih SGS2 userjev, da šaltajo. Ko si enkrat na 4.3, mogoče še preživiš na 4, pod pa ne greš.

eieieie1 ::

Jaz pa res upam da nebodo začeli delati večjih telefonov... Lahko povečajo ekran tako da bo ta čist do roba, le da nebodo preveč povečali telefon. Če pa že, pa naj naredijo 2 verziji telefona, le z različnima zaslonama xD

Mare3 ::

No ja da še napišem zakaj se mi zdi boljši iphone. Glavna stvar je ta da se mi boljše uleže v roko sgs2 mi je nekako prevelik, pa še material iz katerega je apple se mi zdi boljši, to bi bil glavni razlog zakaj mi je boljši apple v tem primeru. Mislim pa da ima tudi fotoaparat iphone-a nekolikolepšo sliko.

Lonsarg ::

Ok ja, za tiste, ki jih je SGS2 prevelik je dost problem, ker še ni nobenega telefona nove generacije, ki pa ne bi imel tako velik zaslon. Pridejo pa zihr še, najprej so pač naredili za maso, ki rabimo večji ekran.

Material je spet subjektivno, Applov, oziroma HTC Sensation ohišje "izgleda" dosti bolj kvalitetno. Ampak to gre samo za izgled, zdržjivost je ista pri vseh. Sploh pa jaz kadarkoli tankost in lahkost tradam za fensi look(ker kakor zgleda za vas defakto plastika pomeni da ni fensi zarad čudnih razlogov), jaz telefon uporabljam, ne kažem.

Pri tretji stvari, fotoaparatu namreč, si pa totalno falil, SGS2 ma fotoaparat čisto na levelu pravih kamer, taki so redki, iPhone ni med njimi še SGS1 ima bolšo kvaliteto, poglej si tole:
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matej14 ::

Mene zanimam kako dat kašn film na SGS2.. Ali ga je treba predhodno pretvort in če ja, s katerim programom.

Lonsarg ::

Pretvorit ga ni treba nič, oziroma je celo bolje, da ga ne, sam kvaliteto pokvariš, prebavi pa itak da originalne, pa 11GB placa+SD kartica bi tut mogl bit zadost za nekaj nezmanjšanih filmov.
Vgrajeni player kot bonbonček podpira celo podnapise:)

matej14 ::

Aha. Men 6 GB velk film prenaša na telefon(vsaj tako piše med prenosom),2ure. A je to normalno?

martincek1 ::

Je.

Tu jaz vidim še eno pomanjkljivost S2, ki jo je že nekdo omenil, torej da SD kartice ne moreš vzeti ven kadar si želiš - brez muk.
Z SD adapterjem, torej kartico vzameš ven in jo vtakneš v računalnik, bi fajle preneslo precej hitreje, kot pa preko kabla.

matej14 ::

to je res ja :D . bodo pri SGS3 to poprauli :)))))

bond007 ::

Uff to je pa res grozno počasi, 2 ure kopira en 6GB 720p film? To pride manj kot 1MB/s. Zakaj hudiča so pa to tako čudno naredili? Potem je skoraj vseeno, če ga prek wirelessa direkt iz torrentov povlečeš na telefon (če maš 10 mega linijo). Predvaja pa tekoče kak 720p film recimo priklopljen prek HDMI na projektor?

Lonsarg ::

Meni je preneslo Copilot navigacijo v 15 minutah(2GB).

jazbec ::

meni je čudno, da ti 2 ure prenaša
meni je 8gb mapo v okoli 35-40 minutah
(prj sm mel na sd kartici pa sm dal na interni spomin in sd formatiral)

martincek1 ::

No.. verjetno ima Windowse :)

matej14 ::

a sta vidva obadva prenašala preko usb kabla?
To že doug iščem če obstaja kakršen koli program da upravlaš z telefonom. Na tak način kot ima naprimer nokia--->PC Suite.

Lion29 ::

matej14 je izjavil:

a sta vidva obadva prenašala preko usb kabla?
To že doug iščem če obstaja kakršen koli program da upravlaš z telefonom. Na tak način kot ima naprimer nokia--->PC Suite.
lol

seveda...samsung ima Kies...sam je v pi..di
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jazbec ::

samsung kies-mi ni posebno všeč
odprem lepo mapo od telefona pa mapo, kjer mam datoteke pa prenašam
the old fashion way

matej14 ::

Bom poskusu kako bo šlo s kis-om... če bo lih tako počasen :D

BigSmoke ::

A bi mogoce kdo vedu kako izklopem dvojne sms, ker bi želel uporanljat drug program (go sms pro ali pa handcent sms)
notfications sem izklopil na sms aplikaciji ki je ze gor kaj moram se maresti

Keyser Soze ::

Lol, glihkar berem tole temo in razmišljam o menjavi mobitela (tud SGS2 je med kandidati). Pa pridem do prerekanja glede SGS2 in iPhona. In glede na moje dogodivščine bi rekel, da je IMO precej bolje vzet SGS2, sploh glede na tule povedano, ker argumenti nasprotne strani v moji praksi ne držijo.

Meni navkljub ponovni inštalaciji iOSa (zadnja verzija OS, nejailbreakan, švicarski ajfon) oz. celo menjavi različnih verzij v vsem tem času, konstantno zmrzuje kamera (tisti animirani shutter se velikokrat zašteka oz. ne odpre) in galerija je fenomenalno zjebana - najdi Camera Roll. Skratka, telefon je poln kapric in ima svoje dobre in svoje slabe dneve. Kot vsi drugi. Go figure.:D

...

OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

eieieie1 ::

Ja nevem zakaj ga ne odneseš na servis, saj te nič nebo stalo...

Keyser Soze ::

Nit za moment nisem pomislil na to opcijo. Ker ne vem kaj mi bodo popravili, saj je zadeva IMO SW izvora in se ponavlja čisto random. Enkrat ja drugič ne. Plus če naredim reset telefona ga verjetno nekaj cajta ne bo sral, tako kot je bil sedaj gmah par mesecev, danes je pa spet zacvikal - kot naročeno med branjem te teme. Sem mislil da me že zajebava namenoma.:D

Se bojim da bom zadevo tovoril tja, bil nekaj časa brez telefona in bo na koncu še vse skupaj zaman.

P.S.: Poleg tega mi bodo po možnosti še sikali, da sem si sam kriv, ker sem ga vrgel po tleh (kakših 14 dni nazaj mi je padel na tla in seveda je na enem vogalu malenkost oškrbljen - po enem letu skrbnega ravnanja), čeprav ga serje že kar lep čas.
OM, F, G!

Saintek ::

BigSmoke je izjavil:

A bi mogoce kdo vedu kako izklopem dvojne sms, ker bi želel uporanljat drug program (go sms pro ali pa handcent sms)
notfications sem izklopil na sms aplikaciji ki je ze gor kaj moram se maresti



Sam se isto sprašujem sem namestil go sms in v nastavitvah default sms klijenta izklopil vse možno pa sem še vedno dobil sporočilo podvojeno ?

eieieie1 ::

Keyser Soze je izjavil:

Nit za moment nisem pomislil na to opcijo. Ker ne vem kaj mi bodo popravili, saj je zadeva IMO SW izvora in se ponavlja čisto random. Enkrat ja drugič ne. Plus če naredim reset telefona ga verjetno nekaj cajta ne bo sral, tako kot je bil sedaj gmah par mesecev, danes je pa spet zacvikal - kot naročeno med branjem te teme. Sem mislil da me že zajebava namenoma.:D

Se bojim da bom zadevo tovoril tja, bil nekaj časa brez telefona in bo na koncu še vse skupaj zaman.

P.S.: Poleg tega mi bodo po možnosti še sikali, da sem si sam kriv, ker sem ga vrgel po tleh (kakših 14 dni nazaj mi je padel na tla in seveda je na enem vogalu malenkost oškrbljen - po enem letu skrbnega ravnanja), čeprav ga serje že kar lep čas.


Nevem no, saj se še meni kaj takega nikoli ni zgodilo O.o

amacar ::

@Keyser Soze
To vsekakor ni zaradi SW-ja, ker sicer bi to bila že glavna novica na Slo-Techu. In nikjer še nisem videl, da bi se kdo pritoževal glede tega.

LuGi ::

Če rabi kdo USB Host/OTG kabel imam enega odvec ;)

USB Host/OTG kabel - lahko prikljucis usb kljucek na aparat

BigSmoke ::

Saintek je izjavil:

BigSmoke je izjavil:

A bi mogoce kdo vedu kako izklopem dvojne sms, ker bi želel uporanljat drug program (go sms pro ali pa handcent sms)
notfications sem izklopil na sms aplikaciji ki je ze gor kaj moram se maresti



Sam se isto sprašujem sem namestil go sms in v nastavitvah default sms klijenta izklopil vse možno pa sem še vedno dobil sporočilo podvojeno ?


Moraš imeti nujno kakšen launcher naložen

Brane2 ::

Kot sem spremljal cene za SGS 2, je videt, da ima ena slovenska štacuna sumljivo nizke cene, celo med najnižjimi v EU:

mojsamsung.si


Je kdo že mel kaj z njimi ? Gre za kak nateg ? :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

KoMar- ::

Brane2 ::

Eden od zadetkov kaže na njegov blog.

Zanimivo je tudi to, da ePRS na AJPESu ne ve nič o njegovem d.o.o.ju, čeprav je vpisan v bizi.si itd in čeprav navaja številko odločbe sodišča itd.

Zdej ali AJPES nima ažurnih podatkov ali pa tip zavaja, kar je kriminalno dejanje.

Sice pa je SGS II tudi zunaj že za €525...
On the journey of life, I chose the psycho path.

bluefish ::

Če iščeš po matični številki, potem najde: http://www.ajpes.si/prs/podjetjeSRG.asp...

Je pa imel v preteklosti odprt že vsaj en d.o.o., ki ga je po hitrem postopku zaprl, ko se je razvedelo o nategovanju z iTelefoni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Brane2 ::

Po drugi strani pa:

KLIK
On the journey of life, I chose the psycho path.

nixons ::

kaj pol, a se splača kupt tole mašinco al ne?

BigSmoke ::

zanima me nadgradnja za Samsung Galaxy S II:http://slo-android.si/prispevki/nasveti...

a je kdo probal in ali s tem izgubiš garancijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

LuGi ::

Zakaj bi zgubil garancijo saj gre za uradno nadgradnjo le da v tvoji regiji se ni na vojlo.. nadgradis ze danes ali pač čakas dokler bo na voljo v sloveniji..some day :))

Če te je strah lahko gre na ram2 in ti bodo nadgradili KE7 ;)

BigSmoke ::

Ok verjetno bom danes ze, a je kaksna razlika pred in po nadgradnji

BigSmoke ::

http://forum.xda-developers.com/showthr...
katero verzijo roma si dol potegnem

CWIZO ::

A mogoče ve če je za slab wifi&mobitel signal kriv hardware ali software? In če je software, če je že kak popravek navoljo.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

LuGi ::

BigSmoke je izjavil:

http://forum.xda-developers.com/showthr...
katero verzijo roma si dol potegnem


Ce si zacetnik v tem si raje preberi slovensko verzijo =)

http://slo-android.si/prispevki/nasveti...

Drugače pa rabis tega

Generic XEU: http://www.multiupload.com/IBRBHDUDXI
MD5: F388DB98FC83861C2F22E607AE940DBB

BigSmoke ::

A je to zadnja verzija. Kaj sploh s tem pridobim.

evo sm dl gor rom, bela pikca zgine jej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

BigSmoke ::

@lugi
zanima me še nekaj kaj je razlika med romom ki si ga ti objavil pa tem ZSKF1 rom
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

LuGi ::

Pardon KF1 je najnovejsi.. se opazi da nimam več SGS2 in zato nisem vec na tekocem =)

Ce se ti splaca nadgraditi beri - http://forum.xda-developers.com/showthr...

BigSmoke ::

Kaj a si prodal ?
««
7 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747325979 (72489) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275619 (4388) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028583 (22746) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711138 (8718) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123966 (19762) roli

Več podobnih tem