» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
25 / 36
»»

pobalinka2 ::

Okej, prebrala sem vseh 24 strani in neke rešitve za svoj problem na Galaxyju S2(ki sem ga opisala tudi v novi temi, ki ostaja prazna:)) nisem našla, zato vas še tukaj prosim za kak nasvet.

Vem, da se servisu verjetno ne morem izognit, pa vseeno.
Problem je baterija (tudi vzdržljivost), predvsem pa to, da zadnja 2 tedna telefon 'ne funkcionira' pravilno. Ko ga priklopim v polnjenje, potrebuje nekje 5-20 sekund ' da zazna' polnilec; ko pa iz polnjenja (včasih pred 100% polno) odklopim. kaže, da se telefon polni še nekje 30 sekund. Če pa telefon iz polnilca odklopim, ko je baterija 100% polna, obvestilo v levem kotu zgoraj, da naj odklopim telefon iz polnilnika, ne izgine tudi, ko je ta že nekaj ur odklopljen. Opazila sem, da je polnilnik za telefon morda poškodovan in ga zato zamenjala z drugim. A spremembe ni. Zdaj pa, ali je možno, da sem s polnilcem poškodovala tudi tisti del za polnjenje pri telefonu in zato zdaj ne 'zaznava celega polnilca' pravilno, ali bi znala biti težava drugje?

Navezujoč na ta problem je tudi ta 'napaka', ko telefon ugasnem mi v stanju nepriklopljenosti na polnilec in z prazno baterijo na črnem (ugasnjenem) ozadju utripa znak za baterijo, ob njem pa rumen trikotnik s klicajem in zraven narisan termometer. Kaj bi to lahko bilo?

Emmm. Če dam telefon na servis; kolikšna je šansa da mi zabijejo, da je bil v vodi? (ker vsekakor ni bil, na forumih sem pa prebrala že marsikaj o Samsungovih servisih ... )

Pa še morda malce neumno vprašanje; če ga dam na popravilo, a bom dobila rezervni telefon? :)

Imam pa telefon od 7. 3. 2012; naložen pa 2.3.5. sistem.
Hvala komurkoli, ki bi mu zadeva znala biti jasna in bi si vzel toliko časa, da mi da kak nasvet :)

RejZoR ::

Če je še v garanciji ga daj na servis, v končni fazi nimaš kaj zgubit razen tega da ti zavrnejo kao zaradi vode.
Pomoje da je baterija fuč, ni pa nujno. Nove original dobiš za relativno nizek denar...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

z3ro ::

Factory reset si probala? Čeprav deluje bolj kot problem s samo baterijo...če poznaš koga z enakim telefonom probaj dat baterijo iz drugega telefona v tvojega.

pobalinka2 ::

uh... bom probala najti koga v blizini z ustrezno baterijo & probam. Saj mi ni tezko nove baterije kupit zrt €, ampak malo se bojim, da sem morda poskodovala vhod za polnilec (ceprav ga nikoli nisem na silo not rinla).

Ne factory reseta nisem delala.
A se mi splaca jim rect, da mi posodobijo softwere?

DuleKrtola ::

Kater rom laufate? Nazadne ko sem probal cyanogen je sicer delalo vse, je pa bil grd. Na pol je zgledal kot ICS, napol kot cupcake (grdi sivi gumbi, rumeni sliderji...)

Lonsarg ::

DuleKrtola je izjavil:

Kater rom laufate? Nazadne ko sem probal cyanogen je sicer delalo vse, je pa bil grd. Na pol je zgledal kot ICS, napol kot cupcake (grdi sivi gumbi, rumeni sliderji...)


Najbrž si uporabljal Cyanogen 7, ki je tudi meni grd, je izpeljanka iz Androida 2.3, z kar nekaj vizualnimi spremembami.

Uporablam pa zdaj Cyanogen 9, ki je izpeljanka iz Android 4.0(ICS), izpeljan je pa na tak način, da praktično ni opaznih razlik, napravm original ICS. Ima pa za bonus, glede na pure ICS možnost inštalacije različnih tem(ikone + barve).

Je pa sicer tako, da na katerikoli ROM inštaliraš katerikoli Launcher in z tem spremeniš bistvo izgleda telefona. Cyanogen 9 uporablja Trebushet po defultu, ki je ICS launcher z dodanimi nastavitvami.

DuleKrtola ::

Tud js sem imel CM9, pa je bil grd, nekako napol ICS themed. Kot da bi bili googlovi appi zbuildani z nekim starejšim SDKjem.
Iščem zamenjavo za AndyX, ki je poln enga bloata in nekih grdih design tweakov. Sem odkril CM10, vsake tri dni je nov release, tko da bom počakal še par tednov preden probam

Assass1n ::

CM10 imam sam in dela super, vsaj jaz ne opazim kakšnih problemov, včasih ne dela internet povezava enkrat tedensko tko da če ne rabiš kaj posebnega bi ti moral delat.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Lion29 ::

tut meni je CM9 grd

darki ima zdaj ics, sam ne vem, bom tudi sam se malo pocakal, zaenkrat imam stock
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lonsarg ::

CM9 = ICS v 98% izgleda. Ali sta ti oba grda ali pa noben. In če ti ICS ni lep, potem ti tudi ICS modeificirane teme ne bojo, in rabiš nekaj popolnoma drugega(razni MIUI), ali pa se zadovoljiš samo z zamenjavo Launcherja, v katerem preživiš večino časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

RejZoR ::

Pa sej to nima veze. Sam sem imel CM7.2 in gor Launcher7 s custom tili, tko da so mi menuji izgledali čist enako kot na WinMo7. Vmes sem se igral tud z GOLauncherPro al pa imaš originalnega katerikoli že to je, stock ICS al pa custom ala TouchWiz oz HTC Sense oz karkoli že imajo na originalnih ROM-ih. Izbire je ogromno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

si resetirala in skalibrirala baterijo?

broken/link ::

kalibracija dela samo na rootanih telefonih.

francek1 ::

broken/link je izjavil:

kalibracija dela samo na rootanih telefonih.

Ni res.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

keitai ::

Assass1n je izjavil:

CM10 imam sam in dela super, vsaj jaz ne opazim kakšnih problemov, včasih ne dela internet povezava enkrat tedensko tko da če ne rabiš kaj posebnega bi ti moral delat.


Trenutno ne delujejo hwcomposer, ad2p, tv out, nfc in fm radio. Razen hwcomposerja nič pomembnega (imo), ko bodo pa tega zrihtal, bo pa cm10 na s2 letel (beri: project butter bo končno deloval). Kar se tiče pa izgleda, cm9 izgleda precej lepše kot samsungov spin na ICS ter večina ogabnih romov, polnih nekih tweakov za hitrejše delovanje, ki so nehali biti relevantni po izidu gingerbreada ter bloatware-a.

z3ro ::

Zaenkrat CM9 gori + Dream tema..izgled mi je okej, malo še počakam pa naložim CM10.

RejZoR ::

Mene zanima zakaj ima SGS2 skoz tolk slab sprejem če je nastavljen na Auto (GSM + WCDMA). Če pa dam samo GSM pa mi takoj signal skoči na max. Na HTC Wildfire, ki sem ga imel prej sem skoz imel signal na polno na istih lokacijah tud če sem imel vklopljena vsa omrežja. Se da nastavit, da naj uporablja samo 2G ves čas, 3G pa vključi samo kadar vklopim Packet data ? Je glupo da grem na šihtu samo v kletno etažo pa že prekinja, prej mi pa na Wildfireju nikoli ni. Mobitel omrežje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

VidKo ::

RejZor, jaz imam tudi na Auto, pa mi v kletnih prostorih normalno dela. Sem pa pri Simobilu.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Daniel ::

Verjetno je odvisno tudi od tega, na kateri frekvenci deluje oddajnik, če se uporablja 1800 mhz signal 3G ni tako prodoren in dokler ne menja na 2G 900 mhz ti prekinja. Novejši telefoni pa sami težijo k uporabi 3G omrežij.

PINki ::

Je tudi ena fora, če imam v bloku 1 črtico signala (3G), vklopim airplane mode in ga izklopim, mi signal zraste na polno moč.

RejZoR ::

Mi lahko kdo pove če je za SGS2 sploh planiran update 4.0.4 ? Imam pa trenutno i9100BULP7 (CSC SIM). Sklepam da če že bo, bo vmes prej 4.0.4 (ICS) kot pa 4.1.1 (JB)...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gigahertz ::

a bo kej padla cena tem s dvojkam da si enga ubodem?;((
"670#2500#8"

RejZoR ::

Sej jih dobiš ugodno na bolhi. Eni prodajajo celo original zapakirane tja do 350 EUR, kar je imo zelo ugodno za telefon takega kalibra, starost modela gor ali dol, težko je dobit skupek tolk dobre strojne opreme kot jo ima SGS2 za tako ceno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dr_Kosa ::

RejZoR je izjavil:

Mi lahko kdo pove če je za SGS2 sploh planiran update 4.0.4 ? Imam pa trenutno i9100BULP7 (CSC SIM). Sklepam da če že bo, bo vmes prej 4.0.4 (ICS) kot pa 4.1.1 (JB)...

Ja, 4.0.4 je planiran. Ponekod ga že celo imajo, uradno verzijo seveda. Za našo podalpsko deželico pa ne vem kdaj in če sploh pride. Na xda forumih so tudi govorice da sg2 dobi tudi 4.1 in sicer v q4 enkrat.

RejZoR ::

Če bomo res ugledal še 4.1 bi bilo zelo fajn. Če pa ne pa upam, da bo vsaj 4.0.4, tolk da je ICS do konca updejtan.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

na bolhi so ama čisto vsi iz štarejskega konca.

RejZoR ::

Ko sem jezst gledal jih je bilo ene par tud v Ljubljani. Je pa res da jih je bilo ogromno iz štajerske. Hecen vzorec...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

[Michael] ::

Živjo!
Jaz kupujem rabljen S2 pa me zanima kako se preveri, če je bil telefon rootan? Hvala za odgovor!

dr_Kosa ::

Greš v download mode in če vidiš tako sliko, potem ni rootan.

RejZoR ::

[Michael] je izjavil:

Živjo!
Jaz kupujem rabljen S2 pa me zanima kako se preveri, če je bil telefon rootan? Hvala za odgovor!


Isto sem spraševal jezst pred časom:
Kako preveriti če je bil telefon rootan?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

[Michael] ::

^^ hvala obema!

Tac20 ::

A se trenutno se splaca nabavit S2? Pri operaterju se ga dobit relativno ugodno. Mi je nekak všeč da je preverjen telefon, zmogljiv hiter in odziven pa je verjetno še vedno v primerjavi z novo prispelimi...

Lonsarg ::

A nima pri operaterjih S2 praktično isto ceno kot S3? Prejšno generacijo se ponavadi kupuje rabljeno, če kupujep novo, kupuješ kar ni še dolgo zunaj, ker cene zelo malo padajo, sploh pri operaterjih, pri kakem mobisvetu še celo kaj pade.

mcgeek ::

Lonsarg je izjavil:

A nima pri operaterjih S2 praktično isto ceno kot S3? Prejšno generacijo se ponavadi kupuje rabljeno, če kupujep novo, kupuješ kar ni še dolgo zunaj, ker cene zelo malo padajo, sploh pri operaterjih, pri kakem mobisvetu še celo kaj pade.

Ker se telefona zelo razlikujeta po obliki - in ker vedo da imamo različne okuse - bodo verjetno še vedno vztrajali pri višji ceni tudi za starejše telefone.

RejZoR ::

Za nekatere od nas je S3 totalno prevelik in posledično nepraktičen. S2 se mi zdi je glih na meji, da je velik in še ni štorast.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Ja samsung ima pač flagship 4.7" Majo pa druge firme high end telefone nove generacije, ki pa imajo manjše ekrane. Imaš HTC One S, Huewai Ascend, pa še bi se našlo.

Je pa sicer res, da po specifikacijah S2 ni nič kaj slabši od S3, tak da razn upgradov nič kaj dosti ne fališ, no če uporablaš Cyanogen namesto uradnih ROMov pa še tega ne fališ:)

tomaz- ::

glih danes imel samsung S3 v rokah za cca 4 ure.... Super zadeva, dober telefon, lepo deluje.. Ampak res prevelik cegel.. Madona, v tem primeru bi se res skoraj raje odločil za S2..

Sicer si lastim Ajfona 4 ( ne S ) , ampak tale Samsung je zelo OK.. Žal pa res prevelik, pretiravajo z velikostjo.. Zadeva je sicer super za pogledat v ekran, za splošno rabo pa...... Prevelik..

Ampak dober!! Apple bo moral krepko veliko pokazat v jeseni, hehe

kmetek ::

rejzor: zgleda se meni obeta sreča in dobim sgs2...kaj si že kupil ti dodatno opremo preko ebaya?

Lion29 ::

meni se je sgs2 zdel prevelik napram sgs1... v enem dnevu mi je bil kul.... enako sem mislil, za sgs3, da je prevelik.... po 1 dnevu mi pride vsak pixel še kako prav... bi bil super zadovoljen, če si bi ga lastil... ampak sem super zadovoljen tudi s svojim sgs2 :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tac20 ::

Lonsarg je izjavil:

A nima pri operaterjih S2 praktično isto ceno kot S3? Prejšno generacijo se ponavadi kupuje rabljeno, če kupujep novo, kupuješ kar ni še dolgo zunaj, ker cene zelo malo padajo, sploh pri operaterjih, pri kakem mobisvetu še celo kaj pade.


Govorim npr za simobil:

S3: 28 eur narocnina ortosmart, 450 EUR
S2: 24 eur narocninca ortosmart, 250 EUR

Ni lih ista cena

kmetek ::

nimajo vsi orto smart ;)

Tac20 ::

Sm klical in je vse razprodano ze tri tedne baje, prav tako nexus.

Zgleda bo treba kupt S3 za 700 eur, ker vse drugo po reviewih je neki narobe.

RejZoR ::

Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

evo dobil phone....kaj naj si vzamem še zraven? kaj se rabi, ovitek, pouch folija za ekran ipd?

RejZoR? :)

roCkY ::

folija ni potrebna

Ovitek s trakcem, da ga lahko ven potegneš je zelo dobrodošel.

12V polnilec tudi ni odveč vkolkor boš kaj dosti net rabil in nisi ravno vesten, da telefon vsak večer daš "spat".

dork_ ::

Ima mogoce kdo za prodat slusalke za Galaxy S2. Meni so se pokvarile pa bi jih odkupil za simbolicno cena od nekoga, ki jih ne uporablja.

Sba ::

Nič. Jaz sem ravno prejšnji teden snel dol folijo in ga dal ven iz ovitka.

Ovitek je fajn, ker zagotavlja boljši oprijem. Brez imaš namreč občutek, da se ti bo telefon kar izmuznil iz rok. Po drugi strani pa telefon težje dobiš iz žepa, pa še ceneno izgleda. Sedaj ga uporabljam po potrebi. Najbolj me je motil rob ob strani zaslona in neodzivnost tipke za zaklep (verjetno ni pri vseh ovitkih isto). Skratka, ima svoje pluse in minuse.

S folijo pa je podobno - ne izgleda. Viden je rob okoli gumba in okoli zvočnika in senzorjev, kamerce. Imel sem jo 10 mesecev. Opaziti ni bilo nobenih prask, mogoče kake mikroskopske. Se mi pa dozdeva, da je sčasoma izgubila nekaj lastnosti - ko sem jo snel se mi je zdel zaslon svetlejši in bolj odziven.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

kmetek ::

sem dal posodobitev na šihtu pa je kurba 200mb, lahko prekinem pa doma v miru posodobim ICS?

lahko kake ebay linke itd, sba?

pri sebi imam pouch valento 17...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Sba ::

I don't do ebay.

S prozornim ovitkom dobro zgleda tudi brez zadnjega pokrovčka..
 SGS II ovitek

SGS II ovitek



Pounci in štumfi so po mojem mnenju bolj domena žensk, ker se jim telefoni valjajo po torbicah. Za v žep nima smisla. Če že potem ovitek, s katerim telefon postane bolj robusten.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

kmetek ::

ewwwww :)
««
25 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747324242 (70752) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275571 (4340) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028308 (22471) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711064 (8644) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123725 (19521) roli

Več podobnih tem