» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
24 / 36
»»

wini ::

Samsung06 je izjavil:

Ali spodnja kartica dela na SGS2?

SanDisk Extreme SDHC 32GB Class 10 Speicherkarte


Da, imam sicer integral 32gb class10, tako da ne vidim zakaj sandisk nebi delala.

katimm ::

Imam en problem pri Galaxy s2-jki. Namreč fotoaparat mi dela motnje slike ko hočem slikati. Telefon ima 8mp, slika pa kot da bi imel vga. Sprednja kamera slika ok, zadnja pa dela povsem "packaste" slike. Leča je spucana in vse super in prav,vendar nevem kaj je vzrok tega. Ima mogoče kdo podobno težavo?

RejZoR ::

Focus ti deluje?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

katimm ::

Tudi ko fokusiram je slika motnja tudi ob flashu in vsem... Je možno, da je kakšen bug tole mogoče?

bond007 ::

En nasvet glede varčevanja z baterijo - ponavadi, če telefon res uporabljate/izrabljate je največji porabnik sam ekran. Najbolj logična izbira je seveda zmanjšanje osvetlitve ekrana, a potem trpi dejanska vidljivost, sploh recimo zunaj na soncu ...

Bolj pametno je izkoristiti velik kontrast amoled zaslonov, če ob tem še upoštevamo, da za prikazovanje črne barve amoled zasloni porabijo zelo malo energije, se splača uporabljati inverted appse - torej aplikacije, ki namesto bele barve za ozadje uporabljajo črno... Problem se pojavi pri brskanju po spletu, kjer je večina strani (v glavi imam tam 80%+) uporablja belo ali zelo svetle barve za ozadje - tukaj amoled pogori - lepo prikazano v tabelci (sicer za 2,4" ekran - pri 4,3" in večjih so razlike še bistveno večje):

 poraba amoled

poraba amoled



No tudi za brskanje po spletu obstaja rešitev - uporaba opere z lastnim css, kjer lahko vsilimo svoje barve za ozadje in pisavo na vsaki spletni strani (slike seveda ostanejo nespremenjenih barv) in tako močno zmanjšamo porabo energije zaslona. Če dodatno upoštevamo še, da je recimo amoled tam ranga 10x bolj učinkovit pri prikazovanju zelene barve (lumen/w), kot pri prikazovanju modre, lahko pridemo do takšne varčne kombinacije:
 screenshot opere z prirejenim css #1

screenshot opere z prirejenim css #1


 screenshot opera s prirejenim css #2

screenshot opera s prirejenim css #2


Lastni css nastavimo v operi:
- odpremo opera:config
- quick find: "css"
- pod Author display mode mora biti obkljukano "User CSS" in "Author CSS"
- scrool dol dol "Local CSS file" in naložimo svoj css

Še link do mojega css (črno ozadje, lime barva za besedilo): https://dl.dropbox.com/u/5945528/my.css Seveda se da barve enostavno prilagoditi. Nastavitve CSS se ne izgubijo, tudi če nadgradimo opero, enotavno pa se jih da izklopiti s tem da odklukamo User CSS. Je pa zadeva (green-lime on black) tudi super za branje ponoči...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

RejZoR ::

katimm je izjavil:

Tudi ko fokusiram je slika motnja tudi ob flashu in vsem... Je možno, da je kakšen bug tole mogoče?


A lahko prilepiš tako sliko, da dobim boljšo predstavo kaj misliš. Razen če se na dejanskih slikah to sploh ne vidi, kar pa bi bil drug problem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

katimm ::

RejZoR je izjavil:

katimm je izjavil:

Tudi ko fokusiram je slika motnja tudi ob flashu in vsem... Je možno, da je kakšen bug tole mogoče?


A lahko prilepiš tako sliko, da dobim boljšo predstavo kaj misliš. Razen če se na dejanskih slikah to sploh ne vidi, kar pa bi bil drug problem...



Evo 2 sliki na hitro... Obup uglavnem.

 slika

slika



 slika1

slika1

wini ::

to je za servis

RejZoR ::

Podobne rezultate je dajal en HTC, ki je imel zjeban optični senzor. Mislim da ti servis ne uide :(
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

$%&/() ::

bond007, za Chrome kaj podobnega ne obstaja?

kmetek ::

raje ne slovenski servis, ker ti stik z vodo ne uide...lepo samsung rma europe pa mir :))

bond007 ::

@$%&/() mislim, da ne. Vem da za windows verzijo chroma je bil en dodatek, kjer si lahko CSS spreminjal, tukaj pa tega zgleda še ni. Opera ti ne ustreza? Ker jst bi zelo rad šel na chrome na telefonu, samo me take stvari, pa še bolj osnovne zelo motijo. So že zrihtali full screen? Flash-a se pa itak bojijo ko hudič križa...

RejZoR ::

Ja fak no, to ne moreš verjet. Kdo je bebec zarukan, ki dela pri Samsungu in ni dojel, da ON/OFF knof nima kej resetirat telefona če je ekran ugasnjen!? Mislim seriously for fucks sake no. Že drugi Samsung telefon, ki se veselo ugaša če držiš knof za izklop, tud če je ekran ugasnjen. Mislim fak off no. HTC Wildfire, tisto švoh sranje se mi ni ugasnil niti 1x. SGS2 pa ravnokar. Spet. Najrajši bi knof spajsal ven... in to se je zgodilo v torbici, niti ga nisem imel v tesnem žepu. Debilno do konca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

HIHI :P

first_line ::

RejZoR je izjavil:

Ja fak no, to ne moreš verjet. Kdo je bebec zarukan, ki dela pri Samsungu in ni dojel, da ON/OFF knof nima kej resetirat telefona če je ekran ugasnjen!? Mislim seriously for fucks sake no. Že drugi Samsung telefon, ki se veselo ugaša če držiš knof za izklop, tud če je ekran ugasnjen. Mislim fak off no. HTC Wildfire, tisto švoh sranje se mi ni ugasnil niti 1x. SGS2 pa ravnokar. Spet. Najrajši bi knof spajsal ven... in to se je zgodilo v torbici, niti ga nisem imel v tesnem žepu. Debilno do konca.


Hi hi hi, torbici je rekel.

Meni se to še nikoli ni zgodilo, je pa res da te 40'' telefone nosim za pasom v 'holsterju'

RejZoR ::

Golla torbica, ne te grdobije... tud 4,3 inch ni prav nič velik. Note in SGS3 sta ogromna, SGS2 pač ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

wini je izjavil:

Samsung06 je izjavil:

Ali spodnja kartica dela na SGS2?

SanDisk Extreme SDHC 32GB Class 10 Speicherkarte


Da, imam sicer integral 32gb class10, tako da ne vidim zakaj sandisk nebi delala.


ne ker je navadna SD, doh.

kmetek ::

Koliko ponuditi za cca leto starega, kupljenega pri Mobitelu?

dev ::

200 - 250 max za leto starega.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

RejZoR ::

Evo, končno dobil bumperje iz eBay-a. Dva z S-Wave vzorcem sta res premium feel, lepo obdelana in še tipke so mal trše, tko da se zdej praktično ne more sam resetirat v žepu. Zadeva tud izgleda kot da je del telefona kar je še dodaten plus. Sem pa vzel Clear in Black in sta res super. Toplo priporočam.

Druga dva iz mehkejšega silikona brez kakršnihkoli vzorcev pa ne tolk. Po robu se grdo vidi rob od kalupa in tud odprtine so šlampasto izrezane in obdelane. Pa tud ne prilegata se tolk tesno. Imel ju bom za rezervo, ker sta itaq bila drobiž. Sem pa vzel črnega in belega.

Edino kar me zdej moti je da mi ne gre več v Golla torbico oz zelo težko pa še ježka ne morem zapet. Grrrr.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

$%&/() ::

Lahko daš link od tistih boljših?

kmetek ::

linka oba?

RejZoR ::

Iskal sem na co.uk, išči pa pod "galaxy s2 wave cover". Pomoje imajo čist vsi ponudniki isto zadevo, izberi tistega, ki ima najboljše pogoje in je trusted. Ponavadi imaš na izbiro več barv, lahko pa dopišeš npr "clear" za prozornega in "black" oz "white" za črnega ali belega.

Ampak mora bit obvezno S-Wave like this:
http://www.ebay.co.uk/itm/CLEAR-WAVE-S-...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

z3ro ::

Meni osebno pa je najboljši tale case: http://www.dealextreme.com/p/rock-prote...
Pred tem sem imel 2, ampak sta oba naredila telefon veliko večji in okornejši. Ta pa je lep in kvaliteten. Na ekranu pa seveda folija..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

keitai ::

Katero zaščitno folijo za sgs2 kupit?

z3ro ::

Meni so čisto vredu iz DX...tiste trislojne..po času pač menjaš, itak so poceni.

RejZoR ::

Nikol mi ne bo jasno zakaj folk kupuje screen protectorje za Gorilla Glass ekrane!? Ovitek za telefon, ja, ker na plastičnem ohišju se takoj poznajo praske. Na ekranu pač ne. Na Wildfireju sem ga imel samo zato ker nisem vedel, da ima Gorilla Glass. Ko sem ugotovil, sem ga snel dol. In po enem letu je ekran še vedno brez vsake praskice.
Za SGS2 sem si kupil bumper, ker ima zadnjo stran izbočeno spodaj in še gloss je zapovrhu, tko da bi se takoj spraskala. Nič drugega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

francek1 ::

keitai je izjavil:

Katero zaščitno folijo za sgs2 kupit?

Nobene...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

keitai ::

@RejZor: zato ker tudi vsemogočni gorilla glass ni odporen na praske. Kolega je kupil S2ko, ko je prišla ven ter jo uporablja brez vseh zaščit. Poleg prask po ohišju so te našle pot tudi na ekran. Zaščitna folija je pač preventiva, če paziš na telefon je mogoče res ne rabiš.

nurmaln ::

Udarec ali praska ki bi poškodovala gorilla glass, bo brez težav raztrgala vsako zaščitno folijo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

RejZoR ::

keitai je izjavil:

@RejZor: zato ker tudi vsemogočni gorilla glass ni odporen na praske. Kolega je kupil S2ko, ko je prišla ven ter jo uporablja brez vseh zaščit. Poleg prask po ohišju so te našle pot tudi na ekran. Zaščitna folija je pač preventiva, če paziš na telefon je mogoče res ne rabiš.


Edini način, da narediš na gorilla glass steklu prasko je če ga imaš v istem žepu kot ne vem, diamantno pilo za nohte. Za vse druge načine mi ni jasno kako lahko narediš prasko brez ekcesivne sile.
SGS2 sem dal lepo v ovitek, da bo ohišje ostalo lepo, za steklo pa me ne skrbi. Sicer ga ne mečem naokoli in ne odlagam krame nanj oz v isti žep, to pa je to kar moraš pazit imo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

huh, jaz sem se malo razvadil s tem Gorila glassom in sem imel enkrat ključe v istem žepu kot mobitel. Rezultat = dve praskici, torej ni ravno nemogoče.
Magic

RejZoR ::

Jezst sem po svojem namerno drgnil z nožem, škarjam, izvijačem in žebljem. In to uno na hard pritisnil skonico predmeta in potegnil. Nič, tud če ga obračaš v svetlobi se ne pojavi nobena črtica na steklu. Tko da ne vem kako bi lahko ključi opraskali steklo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

urosh ::

@RejZoR: očitno ima tvoj telefon dosti boljše steklo, kot 99,99% ostalih. Tudi sam vem, da se z lahkoto (seveda nenamerno) pojavijo praskice. Proti temu tudi Gorilla ne more kaj dosti... Izkušnje, nič drugo.

Assass1n ::

Se mi zdi da je fora v tem da je železo mehkejše od stekla, v prahu/pesku kater hitro zaide v žep če se malo več gibaš zunaj so delci trši od njega in ga spraskajo. Ker gorilla glass se da spraskat, le odporen je kar do ro.
Sam nimam nobene zaščite pa je kar vredu ohranjen.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Lion29 ::

jaz sem imel prej leto pa pol sgs1 in zdaj sgs2 1 leto kar pogosto po zepih, vcasih se je kaka labela ali cigumiji ali denarnica ali kaj znaslo zrven... ene same praskice nimam...

je pa to, da pazim, da ne dam kljucev nikoli v isti zep

zato nikakor ne razumem folka ki kupuje zascitne folije... pa kje nosite telefon, v etuiju z risalnimi zebljicki?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

d0rK ::

Kakšen BS. Gorilla glass je scratch resistant ne pa scratch proof. Še in še je primerov ko se pojavijo praske na zaslonu. Kolegu so se medtem ko je imel telefon v žepu s ključi.

francek1 ::

Gorilla glass seveda ni popolnoma imun na praske. Moraš bit pa res pravi bik, da ti ga rata spraskat. Najbolj nevaren je pesek in pilice za nohte (diamantne). Sam nosim telefon v cargo hlačah posebej in ni šans, da bi se spraskal.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

dbevfat ::

tako, kot so že ostali povedali: če ne nosiš telefona skupaj s peskom in ključi, prask ne boš dobil. Po enem letu še nimam niti ene.
nvr2fat

RejZoR ::

Ne vem zakaj bi ključi bili kaj bolj močni od noža in izvijača...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dbevfat ::

ker ni nadzorovan poizkus s parimi potegi po sredini zaslona. ;)

če telefon v žepu s ključi, se neprestano nekaj drgne in slej ali prej se kje pozna. Mogoče ni cel zaslon enako odporen, mogoče moraš večkrat praskati na istem mestu, ... jaz ne bi probaval preveč. Daš v drug žep in rešen problem. :)
nvr2fat

RejZoR ::

10 potegov na vso moč čez praktično cel ekran ni dost? A dej dej dej no. Ni šans, da bo ključ v žepu povzročil več pritiska na tako majhno površino kot konica noža ali izvijača. Enostavno ni fizično možno. Razen če te zbije avto in pritisne ključ na steklo telefona...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Vse živo je možno. Po eni strani sm z vso močjo tolkel po Gorila glass z raznimi kemičnimi svinčniki, zudi z nožem sem rezal! Pa praktično ni bilo opazno, to sem počel na pokvarjenem telefonom. Po drugi strani sem pa trikrat udaril po gorila glass z žlico in imam zdaj 3 praske, in to na mojem komaj leto starem S2:D
Žlica s kazero sem tolkel je bila okrušena, to je bil vzrok, torej seveda se da opraskat, sam treba je met "srečo":) Niso pa to globoke prakse, ampak res samo površinske(kaka mikro plast gre dol), z prstom še čuti gladko.

dbevfat ::

RejZoR je izjavil:

10 potegov na vso moč čez praktično cel ekran ni dost? A dej dej dej no. Ni šans, da bo ključ v žepu povzročil več pritiska na tako majhno površino kot konica noža ali izvijača. Enostavno ni fizično možno. Razen če te zbije avto in pritisne ključ na steklo telefona...

Tako, kot je Azgard povedal. "Nečisto" rezilo bo prej pustilo praske, ker pri praskanju "sodelujejo" zelo majhni delci. Enako je pri pesku recimo, upaš drgniti nekaj časa pest peska po svojem zaslonu?
nvr2fat

RejZoR ::

Ne vem zakaj bi s peskom drgnil po ekranu če ga ne odlagam na pesek niti ga ne mečem po pesku? Z ostalo navlako pa se bo prej ali slej srečal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dbevfat ::

Moj point je samo to, da je odvisno od tega, s čim praskaš. V žepu se lahko najde par zrnc peska proti tvoji volji in je to lahko že preveč za Gorilla glass. Moj k sreči še ni opraskan.
nvr2fat

Lonsarg ::

Egipt + puščavski pesek, ko se z quadbiki gonis --> veliko mikro praskic, bolj ali manj so izginile v roku par mesecev. Ko sem malo googlal sem ugotovil da zato, ker ta pesek samo porajska premaz dol, ne da bi dejansko naredil rajske na gorila glass. Sčasoma pa se premaz vrne na porajskane predel in izginejo praskice.

z3ro ::

Sploh pa če folijo namestiš lepo, se sploh ne vidi da je gori..vsaj na mojem se ne..veliko jih je že dobilo praske na gorilla glass, dat evro za folijo pa tudi ni nek strošek;)

RejZoR ::

Men je šla folija na živce, ker prst ne drsi več tko lepo kot po steklu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Jaz mam raje 10 prask, kot pa kakršnekoli folije, ali bognedaj ohišja. Zgleda grdo, pa še touch ne dela tako kot mora.
««
24 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747324241 (70751) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275571 (4340) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028307 (22470) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711064 (8644) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123725 (19521) roli

Več podobnih tem