» »

redar-zahtevek za sodno varstvo

redar-zahtevek za sodno varstvo

1
2
»

Alamar ::

Iz izvoza Brdo do prvega zavoja je (se mi zdi) omejitev 60, potem je verjetno nekaj metrov 50, nato je znak 40...in naprej kot si opisal.

Bom vprašal. Mi je samo rekel, da se je pozanimal in da ga čaka še ena kazen za Jamovo. Eno za Jamovo in eno za Dolenjsko je že dobil. Mogoče je samo zamuda dostave.

joze67 ::

Phil je izjavil:

Zakon pač pravi, da imajo čas 2 leti in tu ne moremo nič.


Ta bedarija torej še vedno drži. Se lahko samo zamisliš v kakšnem bananaladu živiš... Za prekrške bi moral biti rok dostave max. 2 tedna, takrat bi bila mogoče kazen še zares vzgojna. Kar je več je pa samo plenjenje denarja ;((.

Pri vsej stvari na bananaland spominja le množica funkcionalno nepismenih posameznikov, ki ne razumejo uveljavljenih (in pogostih) prometnih znakov.

Posameznikom, ki se za kršitev nekega predpisa odloči zavestno ("ker ve bolje"), tako imenovana vzgojna komponenta pač ne bo pomagala. Ti se učijo le, kje so v nekem obdobju zasede, da se jim izogibajo. (Naj pristavim, da gre za popolnoma nezrele in infantilne osebke - kot osnovnošolčki, ki so neverjetno pridni, ko je prisotna učiteljica, sicer pa ga špičijo 100%; če se nekomu omejitve gnusijo, cenim vsaj to, da se mu gnusijo ob policajih in ko jih ni.)

Žrtve odloženega kaznovanja so lahko vozniki, ki jim v tem obdobju uspe določeno omejitev spregledati dan za dnem. Glede na visoke kazni zna skupni znesek doseči absurdne višave, po drugi strani pa se taka kazen ne bo dotaknila bistva problema - kaj za **** tak voznik še dela na cesti?

Tistemu pa, ki je znak spregledal 1x, potem pa naslednjič že sam sprevidel napako, kazen ne bo pomagala ne naslednji teden ne naslednje leto.

Med odgovornimi in zrelimi posamezniki je odložena kazen sicer nezaželena (če ne drugega otežuje dokazovanje nasprotnih trditev), ni pa škodljiva. Edini (EDINI) vzgojni namen kazni - pacta sunt servanda - pa je dosežen ne glede na časovno oddaljenost.

floyd1 ::

Žal izkušnje kažejo, da (skoraj) vsak kdaj vozi na pamet. Vsaj po cesti, za katero "vemo", da je naša, ki jo poznamo kot lasten žep. Na lokalni cesti še danes velikokrat vozim za strici s 40-50 km/h na odseku, kjer so omejitev na 60 km/h popravili že vsaj 5 let nazaj. Se točno vidi, da vozi "po predpisih" in iz 90 gre točno na 50 (ali še malo manj - za ziher, ker so tam prej velikokrat kasirali), čeprav se "nov" znak vidi že na daleč. Tako pač je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

pikachu84 ::

Kakor koli pogledamo, pošiljanje kazni po letu in več je nesprejemljivo. Tudi iz razloga, da so v tem času ujeli marsikaterega divjaka, vendar ga niso spravili s ceste, ker je kazni dobil šele po enem letu. Pa je v tem času lahko povzročil kakšno nesrečo. Kazen bi za marsikoga bila vzgojna, sploh pa, če jo dobiš večkrat(ne naenkrat) a z manjšim zneskom. Kazni pri nas so previsoke in za marsikoga predstavlja krpanje mesečne plače skupaj. Drugi pa se položnici samo nasmehne. Stvar torej nima pravega učinka, razen seveda za proračun.
Konkretno o odseku Brdnikove. A ni čudno, da se toliko ljudi sprašuje, kakšna je tam/bila sploh omejitev. Je bila raziskava(linka zdaj ne najdem), ki je pokazala, da je kar 40% prometnih znakov in označb v Sloveniji nepravilno postavljenih. In v tem primeru je šlo zato.

šernk ::

Žrtve odloženega kaznovanja so lahko vozniki, ki jim v tem obdobju uspe določeno omejitev spregledati dan za dnem. Glede na visoke kazni zna skupni znesek doseči absurdne višave, po drugi strani pa se taka kazen ne bo dotaknila bistva problema - kaj za **** tak voznik še dela na cesti?


glej v moji vasi so pred kratkim omejitev mimo enega odcepa iz 60 znižali na 50. iz ene strani je znak, na takem mestu, da sem ga videl, šele ko sem šel peš, ker takrat ravno zavijem v polkrogu okrog njega in gledaš v vzratno ogledalo, da ne kak norec na motorju prileti v rit.

na drugi strani so pa znak 60 zamenjali z 50, in sem ga videl izključno sredi noči, ker se je znak svetil in sem videl da je nov. če bi bil znak še vedno star in umazan, dvomim da bi spremembo opazil v enem mesecu. pač smo ljudje, velike spremembe opaziš takoj (nov znak, nov odsek omejitve), če se pa na znaku zamenja le 6 z 5...pa vprašanje kdaj boš videl. a sredi LJ na celovški, če mularija ponoči vrže znak 60 stran, boš naslednji dan takoj opazil, da na tistem odseku je omejitev 50, ker znaka za 60 po križišču ni?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Phil ::

Edini (EDINI) vzgojni namen kazni - pacta sunt servanda - pa je dosežen ne glede na časovno oddaljenost.


Če bi bil cilj čim večja varnost v prometu bi se kazni odposlale takoj in bi se tisti ki je kršil zakon takoj prilagodil. Ampak v bananalandu pa raje take voznike pustimo da isti prekršek ponavljajo še 2 leti, ker je to pač bolj proračunu prijazno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

Phil ::

Posameznikom, ki se za kršitev nekega predpisa odloči zavestno ("ker ve bolje"), tako imenovana vzgojna komponenta pač ne bo pomagala.


Ne gre vedno samo za take voznike. Marsikdo lahko tudi ne pozna omejitve, oz. mu avto malo "uide". Se lahko zgodi vsakemu in samo dobro je lahko da kazen prejme čimprej.

Zheegec ::

Phil je izjavil:

Posameznikom, ki se za kršitev nekega predpisa odloči zavestno ("ker ve bolje"), tako imenovana vzgojna komponenta pač ne bo pomagala.


Ne gre vedno samo za take voznike. Marsikdo lahko tudi ne pozna omejitve, oz. mu avto malo "uide". Se lahko zgodi vsakemu in samo dobro je lahko da kazen prejme čimprej.

Pa za pritožbe (sploh, ko gre za manjkajoče, poškodovane ali pa v grmovju zakrite znake) je tudi fino, da pride kazen čim prej, da lahko zadevo še poslikaš. Mislim, saj traja, da popravijo cesto ali dajo nazaj znak, ampak leto in pol pa tudi ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

šernk ::

zanimivo bi bilo, da znak popolnoma prerase kakšen grm, seveda ga ne vidiš, dobiš kazen čez 1 mesec, in seveda, ker je bila umes ravno košnja se znak kar naenkrat čudežno znajde tam :)

pri nas je tak scenarij dokaj mogoč.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gokky ::

joze67 je izjavil:

Pri vsej stvari na bananaland spominja le množica funkcionalno nepismenih posameznikov, ki ne razumejo uveljavljenih (in pogostih) prometnih znakov.


V uri do dveh vožnje po Ljubljani ti dokažem, da sodiš mednje.

Mehmed ::

pikachu84 je izjavil:

Tole sem zasledil na SIOL, upam, da je sedaj res mir s tem.

"Ljubljansko mestno redarstvo je v zadnjih tednih uspelo razposlati vse plačilne naloge za prekrške v mirujočem prometu, in tiste, ki jih je zabeležilo merjenje hitrosti, storjene v obdobju med februarjem 2010 in majem 2011."


Slaba novicka za vse, ki se vozite tam. Gledam kazen iz junija 2010, prispela te dni.
Zgleda jih imajo se nekaj za odposlat.

T0RN4D0 ::

2 leti, lepa.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Pixy222 ::

tudi jaz sem dobil kazen iz junija 2010... NORO!!

lambda ::

Pa sta vidva že lani dobila kako kazen za 2010, ali je sedaj prvič za tisto "zaostalo obdobje"?

Mehmed ::

Sicer ni moja, ampak ja, prvic.
Tko informativno, na redarstvo se da iti pogledat sliko, samo so precej neuporabne. Tako da ce si delite avto je treba kar evidenco zacet vodit.

lambda ::

Aha, fino. Mene so že razveselili lani s summer-spring kolekcijo iz leta 2010, vse hitrosti so bile nekje v rangu okrog 47 do 52 na Brdnikovi, ker je bila omejtev kao 40. Inkasanti jebeni ...

Neuporabne? Nedavno mi je en znanec pravil, da so neke hi-resolution zadeve, če dobiš izvorno fotografijo na vpogled in ne tistega zmazka zraven položnice. No, obraz se je jasno videl in je njegova namera o izpodbijanju plačilnega naloga padla v vodo.

Mehmed ::

Mogoce policijski radarji, pri redarjih dobis do 1024x neki resolucijo na usb. Je barvna, boljsa od zmazka, ki ga posljejo na dom, samo ponavadi odsev na sipi naredi svoje. Njim je pa itak vazno, da se vidi tablica, ne pa voznik.

Mehmed ::

Se 400 kazni imajo za poslat.

http://dnevnik.si/novice/slovenija/1042...

šernk ::

bi se dalo linkat na kakšno neplačljivo novico?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mehmed ::

Ne zamujas nic, samo to da je vecna pot edina v lj, kjer vsako leto zacasno spremenijo omejitev.

St235 ::

Sam kako je že uno o oslu, ki gre samo enkrat na led?

Na tej večni poti pa že vsaj tri leta skubijo kot zmešani, pa ljudi nič ne izuči.

krucymucy ::

Za polnjenje proračuna bi bilo optimalno znižanje kazni, ukinitev kazenskih točk in močno povečanje prisotnosti policije na cestah.
Pri naših severnih sosedih kar dobro kasirajo s tistimi 30€ kaznimi.

Mehmed ::

Jah, tudi osla bi tezko izucilo, ce bi udarci od padca prihajali z zamikom par let. ;)

darkolord ::

in močno povečanje prisotnosti policije na cestah.
Policaje pa iz lufta potegneš?

pikachu84 ::

St235 je izjavil:

Sam kako je že uno o oslu, ki gre samo enkrat na led?

Na tej večni poti pa že vsaj tri leta skubijo kot zmešani, pa ljudi nič ne izuči.


No, sej večino je izučilo, vsaj mene, ko sem dobil kazen pred slabim letom. Problem je, ker še vedno prihajajo kazni za 2 leti nazaj in nič ne pomaga, če te je zdaj izučilo. Pred pol leta so rekli, da so razposlali vse za nazaj in se je spet našlo en kup:)Me ne preseneča, županske volitve so mimo in hop, gremo poslat. Isto se je dogajalo po prejšnjih županskih volitvah.Ni pa problem Večna, ampak Brdnikova-tist odsek skozi gozd. Mnogi takrat niso vedeli za ta radar, pa, da je bila omejitev 40, z ene strani table ni bilo. Dandanes skasirajo veliko manj na tem odseku. Sicer je pa to res sramota, dve leti za nazaj poslat kazen. Ljudje pač ne morejo vedet, ali so vozili avto na lepo popoldne pred 612. dnevi recimo.

lambda ::

Jah tud denar za pufe pokrivat je treba nekje dobit ane? Koga briga prometna varnost - važna je mestna blagajna. Tole je čez rob vsake legitimnosti in popolnoma napačen signal državljanom kaj naj bi bil namen nadzora prometa. V ljudeh vzbuja gnev do te države in njenih organov, namesto da bi se ohranjalo vsaj kanček spoštovanja do oseb, ki naj bi skrbele za našo varnost. In vi ga še enkrat izvolite ... očitno so olupili premal ljudi.

Preprosto ne moreš lupit ljudi za take bedarije in na tak način, potem pa pričakovat, da bodo tudi oni imeli zavest, da je treba državi plačat davke in se v sistemu obnašat pravično. Vse kar si po čem takem misliš, je to, da naj se jebejo vsi skupaj.

pikachu84 ::

Sem prebral, da naj bi bila spet omejitev 40 namesto 50 na Brdnikovi(zaradi žab:). Tako, da pazite. Ta cesta je glavni vir redarskega proračuna. Nonstop menjavanje omejitev, človek se nanjo navadi, tisti, ki se pogosto tu vozi in ko se omejitev spremeni, takoj radar, pa se ujameš. Sem skor zihr, da spet ni table v obeh smereh ceste.

lambda ::

A ni omejitev 40 sedaj samo na Večni poti? Na Brdnikovi je bila pa pred dvema letoma zaradi nekega kvazi gradbišča v bližini.

St235 ::

lambda je izjavil:

Jah tud denar za pufe pokrivat je treba nekje dobit ane? Koga briga prometna varnost - važna je mestna blagajna. Tole je čez rob vsake legitimnosti in popolnoma napačen signal državljanom kaj naj bi bil namen nadzora prometa. V ljudeh vzbuja gnev do te države in njenih organov, namesto da bi se ohranjalo vsaj kanček spoštovanja do oseb, ki naj bi skrbele za našo varnost. In vi ga še enkrat izvolite ... očitno so olupili premal ljudi.


nubes, daj poglej kolikšen del mestnega proračuna sestavljajo kazni preden take klatiš.

lambda ::

Saj vem, minor, jasno. Poskusi razumet to kot del čustvenega afekta, ko dobiš šop položnic domov, ker si vozil 50 (ja, ko stara baka!). Še po enem letu sem besen. Ampak ravno o tem govorim - ljudje sploh ne zanima več za kakšen del proračuna gre, vedo le to, da je popoln nesmisel takšno kaznovanje. Po enem mesecu, ok. Ampak po več kot enem letu, ja ... bravo.

darkolord ::

ker si vozil 50 (ja, ko stara baka!)
Od kdaj pa "stare bake" vozijo prehitro?

St235 ::

lambda je izjavil:

Saj vem, minor, jasno. Poskusi razumet to kot del čustvenega afekta, ko dobiš šop položnic domov, ker si vozil 50 (ja, ko stara baka!). Še po enem letu sem besen. Ampak ravno o tem govorim - ljudje sploh ne zanima več za kakšen del proračuna gre, vedo le to, da je popoln nesmisel takšno kaznovanje. Po enem mesecu, ok. Ampak po več kot enem letu, ja ... bravo.


Z navedenim se popolnoma strinjam. Max rok za pošiljanje takih kazni je tam dva tri mesece od dogodka. Če v tem času niso sposobni sprocesirat odločbe potem bi prometni prekrški morali zastarat. Da en bo pomote tukaj govorim samo o tem, da moarš bit o prekršku obveščen v dveh treh mesecih. Sam postopek potem pač traja kot traja.

Sam koker jaz vem so prve odločbe za Večno cest ljudje dobili že v letu 2010, kar pomeni, da če bi te radarje takrat vzeli resno, danes ne bi imeli kaj pošiljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrhunska signalizacija slovenskih cest (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6713519 (8089) jype
»

Pojav cone 30km/h v LJ in MB (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29246340 (40960) BlueRunner
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549153369 (144613) BlueRunner
»

Radar me je ujel in slikal

Oddelek: Loža
4511455 (9918) Valvoline

Več podobnih tem