» »

Digitalni signal

Digitalni signal

TeaGETREAL ::

Zdravo!

Imam eno težavo - dedek ima od februarja nov tv. Vsak dan ob cca. 22:00 se slika ustavi/zamrzne in potem sledi obvestilo, da ni signala in televizor ne dela do jutra.

V čem je problem? V televizorju najbrž ne? Sploh ne vem kje iskat napako, saj se mi ne sanja, kaj bi lahko šlo narobe. Bega me ta nenavadna časovna natančnost izklopa, kot bi bilo kje nastavljeno, da se takrat signal izgubi..

A mi zna kdo svetovati?

Njlapša hvala in lp!

huek111 ::

Mogoče je vklopljen kakšen starševski nadzor (parental lock), ki časovno onemogoči gledanje TV-ja.

Tody ::

Če gleda TV explorer je to to :) Oni ugasnejo program ob 22 :D Če se to dogaja na vseh programih potem je lahko problem v sprejemniku od kablske ali pa DVB-T

TeaGETREAL ::

ne ne vsi programi se zaklenejo :)
aja pa nima kabelske - ima navadno anteno, na katero sta priključeni dve televiziji. Ena dela normalno, ena pa crkne ob desetih. A je možno da bi bil res parental control?
Kaj pa je DVB-T?

OldSkul ::

DVB-T je digitalni signal, ki ga lahko sprejemaš preko antene.

Resetiraj nastavitve TV.

TeaGETREAL ::

Ampak to tv dela že iz štarta, odkar sem ga dedku nastavila..se pravi že od tovarniških nastavitev dalje. A je možno, da tudi če resetiram, problem še vedno ne bo izginil?

aja še ena stvar - ko sem klicala na servis, mi je rekla tam gospa, naj poskusimo premaknit tv na kakšno drugo mesto v hiši..?!

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

vseeno poglej starševski nadzor, mogoče pa celo nastavitev časa na tvju in poskusi spremenit (če sploh ima nastavitev) ter poročaj o rezultatih, pouskusi tudi enkrat tv ob tistem času popolnoma izklopit in ga nato nekaj minut čez deseto znova priklopit

TeaGETREAL ::

ok - bom poskusila vse to, pa potem sporočim kako je šlo.
Hvala vsem! :)

huek111 ::

Kateri je pa proizvajalec in model TV-ja? Na katerem mestu v hiši je TV nima nobene veze!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

TeaGETREAL ::

Evo, zgodba se je danes ponovila. Spremenila sem čas na tv-ju -nič. Pogledala sem starševski nadzor - ni vklopljen. Lahko vklapljam tv, izklapljam tv, menjujem programe - nič. Piše, da ni video signala in pol začne seštevat nek čas... bwo.
Ostane mi samo to, da jutri pač resetiram vse skupaj.

Drugače pa znamka je MEDION LIFE P13097 MD 30651.

Alexius Heristalski ::

Mogoče je to:

OBVESTILO
Na območju CENTER smo z dnem 10.3.2011 pričeli s testnim oddajanjem DVB-T signala na kanalu 32. Trenutno so vključeni oddajniki na Krvavcu, Krimu, Kumu in Trdinovem vrhu.
Nekateri sprejemniki bodo verjetno samodejno preklopili na ta kanal. V času testnega oddajanja bomo spreminjali parametre oddajanja na tem kanalu, zato bodo omenjeni sprejemniki občasno delovali moteno.


Poglej, na katero frekvenco je nastavljen televizor. Če je 562 MHz oz. kanal 32, je to najverjetneje to.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4611963 (10320) Scorpia
»

TV več ne lovi pop tv in A kanala

Oddelek: Zvok in slika
3211257 (9715) Alexius Heristalski
»

digitalni sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
328953 (6498) 6151
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413419 (6991) yanz
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956261 (32973) Alexius Heristalski

Več podobnih tem