» »

Prekinjanje internetne povezave

Prekinjanje internetne povezave

Tribrzinec ::

Pozdravljeni,

imam težave z internetno povezavo. Imam dinamični IP in internetna povezava se mi prekinja v intervalih 2h. Torej če jas resetiram modem ob 6.00 mi bo prekinilo povezavo vsak dan ob 6.00, 8.00, 10.00! Poklical sem ponudnika internethin storitev (Siol) in so mi zamenjali modem ampak težava še naprej ostaja. Povezava se nenehno prekinja vsak dan ob isti uri.. in sedaj več nevem kje bi iskal vzrok težav, torej če bi mi kdo znal pomagat bi bil zelo hvaležen. OS na računalniku je drugače w7 64bit ultimate, ampak to verjetno nebi smelo povzročat težav ali ?

Lep pozdrav,
Darko

harvey ::

Nisi posredoval ključnega podatka in sicer kako imaš uštimano internetno povezavo ter katero siolovo škatlivo imaš (sinope, sagem....).

Ali preko račulnalnika vzpostavljaš PPPoE povezavo in imaš siolovo škatlico nastavljeno zgolj kot modem ali pa imaš siolovo škatlico nastavljeno kot usmerjevalnik, ki ti avtomatsko vzpostavlja povezavo?

Na misel mi pride edino kakšna čudna kljukica pri nastavitvah z rabo energije, da se ti po toliko in toliko časa kaj izklopi ali preide v stanje mirovanja.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Tribrzinec ::

Škatlica je Sinope568+R2 ANNEXB

Nastavljeno je kot usmerjevalnik in povezava se vzpostavi avtomatsko. En računalnik je povezan direkt na modem, dva sta povezana prek Switcha in na vseh se pojavlja ista težava.. :S Včeraj sem izklopil Switch, tako da je bil povezan samo računalnik direkt na modem in ni bilo sprememb..

In v primeru, da bi bila samo kakšna "kljukica" kje bi lahko to iskal?

Lp

amigo_no1 ::

Na modemu/routerju poglej, kako je nastavljen
Connect Mode

in če je nastavljeno na "Keep alive".

Ko net pade se logiraj v Sinope (192.168.1.1 ali 192.168.2.1 ) in poglej če vrže dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

harvey ::

Poskusi tole pogledati na računalniku

- Control Panel -> Network & Internet -> Network Connections
- Right-click on desired interface, and select "Properties"
- Click the "Configure" button on the interface properties
- Under the "Advanced" tab, look for power-saving related options and set to "Disabled"
- Under the "Power Management" tab, uncheck "Allow computer to turn off this device to save power"
- Save & Reboot


Imaš morda vse skupaj vklopljeno v kako časovni stikalo, ki si ga zamenjal z napetostno zaščito.

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Tribrzinec ::

harvey je izjavil:

Poskusi tole pogledati na računalniku

- Control Panel -> Network & Internet -> Network Connections
- Right-click on desired interface, and select "Properties"
- Click the "Configure" button on the interface properties
- Under the "Advanced" tab, look for power-saving related options and set to "Disabled"
- Under the "Power Management" tab, uncheck "Allow computer to turn off this device to save power"
- Save & Reboot


Imaš morda vse skupaj vklopljeno v kako časovni stikalo, ki si ga zamenjal z napetostno zaščito.




Vse je tako nastavljeno kot tu piše in tudi nobenega stikala ne uporabljam.


Zjutraj sem restartal mobem ob 6.40 in se potem povezal na internet tako da sem sam vpisal geslo/password. Do sedaj je bil samo en izpad in sicer 8.13. Upam da je to samo kakšna "siolova težava". Dvourni intervali se trenutno ne pojavljajo in upam da bo tako ostalo. Bomo videli v naslednjih urah :-) Drugače sem bolj laik v računalnikih in nevem kakšna bi naj sploh bila razlika če se na net povežeš ročno ali pa če računalnik sam vzpostavi povezavo ..

amigo_no1 je izjavil:

Na modemu/routerju poglej, kako je nastavljen
Connect Mode

in če je nastavljeno na "Keep alive".

Ko net pade se logiraj v Sinope (192.168.1.1 ali 192.168.2.1 ) in poglej če vrže dol.


Bi mi lahko prosim samo malo namignil kje najdem to opcijo? :-)

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Bi mi lahko prosim samo malo namignil kje najdem to opcijo? :-)


Kolikor poznam Sinope mislim, da nima te nastavitve. Zagotovo pa imajo to možnost npr. Linksys routerji

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Tribrzinec ::

Ok, zgleda da se je sedaj vse uredilo. Odkar se povezujem na internet tako, da sam vnesem user/pass več ni nobene prekinitve povezave :-)

Hvala k4harvey in amigo_no1, da sta si vzela čas in poskusila pomagat !

Lep pozdrav,
Darko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013248 (2594) verto
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951178 (22928) simone
»

Telekom Sinope + wrt610n

Oddelek: Omrežja in internet
151258 (1056) Daniel
»

iskratel geslo routerja

Oddelek: Omrežja in internet
711145 (10635) hozyan23
»

Problem z zvokom v novejših igrah

Oddelek: Pomoč in nasveti
11907 (663) pingo76

Več podobnih tem