» »

Nakup tiskalnika - MFP (print/scan/copy)

Nakup tiskalnika - MFP (print/scan/copy)

Sova ::

Lep pozdrav vsem,

Zase kupujem brizgalni tiskalnik. Zahteve so:
- kot piše v naslovu obvezno multifunkcijski: tiskanje, fotokopiranje, skeniranje. (Faxa ne potrebujem!)
- WiFi (fino je, ni pa pogoj).
- (!!) čimnižja cena tiska.
- proračun za nakup tiskalnika: do 200,00 Eur, lahko tudi kakšen fičnk več.:)

Do sedaj sem uporabljal HP OfficeJet Pro 8500, a je bila cena izpisa daleč daleč predraga. Z enim setom kartuš je tiskalnik uspel natisniti komajda 15% - 20% obljubljenih (po HP-jevih specifikacijah) strani. Povedano drugače: 150 dejanskih strani na 1000 obljubljenih. In še to v Fast oz. Economical načinu tiskanja. Nakup štirih kartuš pa tudi ni poceni. Cca. 80,00 Eur za štiri (B,C,M,Y) nove kartuše ... Get the picture?! :(

Povprečna mesečna obremenitev je tiskalnika 20 do 40 strani. Občasno, recimo 2x do 3x na leto, pa do 100 strani naenkrat!

Primerjalnim testom (Cnet, PCmag) ne verjamem več, saj sem se že nazadnje z nakupom HP OfficeJet Pro 8500 pošteno "nasral".
Prebral sem marčevski primerjalni test v reviji Monitor in bi prav rad kupil tistega HP 6500A Plus, a se po enem HP-ju "bojim" kupiti še enega HP-ja ...

Skratka, prosim za kakšen dober predlog, kateri bi bil primeren MFP z čimnižjo realno ceno tiska.

Hvala,
Sova ;)

kmetek ::

To ne verjamem, potem bi uvelljavljal stvarno napako na kartušah?

8500 uporablja 940XL kartuše, barvne po 23€ 1200 strani, črna 35€ 2200 strani. će odstopa 10% še gre...kaj več pa adijo pamet.

Sova ::

Če sem popolnoma natančen, so trenutno v mojem HP OJ Pro 8500 instalirane naslednje kartuše: 940 Black (C4902A), 940XL Yellow (C4909A), 940XL Magenta (C4908A), 940XL Cyan (C4907A). Črna kartuša obljublja ~ 1000 strani, C/M/B po HP-jevih specifikacijah ~ 1400 strani. Celoten strošek nakupa kartuš = 84,70 EUR. Imam vse črno na belem (vse papirje, myPrinterMilage pravi: od začetka uporabe natisnjenih cca. 180 vseh strani, imam račune nakupa orig. kartuš, 3-letno garancijo, ... skratka VSE!). Tiskalnik pa je bil kot nov prevzet na servisu ProTeku v začetku novembra 2010.

Sem uveljavljal stvarno napako preko HP-Slovenija pri Birotehni. Celoten postopek pritožbe se vleče že od začetka marca 2011. Pritožba je bila zavrnjena s strani HP-Slovenija. Tako sem trenutno v fazi ugovora na negativno rešitev pritožbe. Kartuše so bile kupljene ločeno ob treh različnih čas. trenutkih. In to v dveh različnih trgovinah! Tako je izključena napaka iz naslova defektnosti serije kartuš! ... Tiskalnik pa vedno tiska le v Fast/Economical načinu ... Vse v smislu: "Da bi ja prišparal kaj na tinti" ... Lahko si predstavljaš(te), kako daleč sem že s svojimi živci!!! :8)

Ker pa tiskalnik potrebujem, iščem alternativo!

Torej: Če mi lahko kdo svetuje, kateri varčni MFP tiskalnik naj kupim, ali pa ve za kakšno dobro spletno recenzijo najnovejših tiskalnikov (poleg že omenjenih Cnet, PCmag, Monitor), prosim za nasvet in pomoč!

Hvala za vsako in vso pomoč,
Sova ;)

Griffith ::

hmmmm kaj pa kakšen laserc?

Tomas 33 ::

Lahko ti povem nekaj izkušenj z HP 6500A plus.

Z intro kartušami sem natisnil 270 strani (V rumeni je še bilo nekaj črnila, ostale pa pri dnu).
Komplet 920XL kartuš (črna 1200 strani, barvne 700 strani) na Enaa je dobrih 50€.
Obojestransko printanje je počasnejše (sušenje).

Kar pa se tiče skeniranja OCR in upravljanja pa je verjetno precej podobno kot na 8500.

Sova ::

Griffith je izjavil:

hmmmm kaj pa kakšen laserc?

So me sama ušesa ... Kateri MFP laserc pa?

Sova ::

Tomas 33 je izjavil:

Lahko ti povem nekaj izkušenj z HP 6500A plus.

Z intro kartušami sem natisnil 270 strani (V rumeni je še bilo nekaj črnila, ostale pa pri dnu).
Komplet 920XL kartuš (črna 1200 strani, barvne 700 strani) na Enaa je dobrih 50€.
Obojestransko printanje je počasnejše (sušenje).

Kar pa se tiče skeniranja OCR in upravljanja pa je verjetno precej podobno kot na 8500.


270 strani s prvotnimi kartušami praviš? - Uf, ma to je fenomenalno, glede na dejstvo, da so intro kartuše ponavadi manj kot 50% polne.

@Tomas33: Zate imam še nekaj vprašanj glede izkušenj s HP 6500A plus:
(1) Glede na omenjen nivo barvila v intro kartušah v tvojem tiskalniku me zanima, ali si to tiskal večina le pisarniške dokumente, ali slike?
(2) Kakšna je bila raba tekom tiskanja teh 270 strani. Se pravi: S katero kakovostjo si tiskal? In v kakšnem časovnem razponu si porabil kartuše za teh 270 strani? Oz. če zastavim vprašanje nekoliko drugače: kakšna je tvoja povprečna frekvenca tiskanja (recimo na teden ali mesec)?
(3) Zanima me, ali ima tudi 6500A Plus ob izpraznitvi ene od kartuš navado blokirati rabo tiskalnika (t.j. tiskanje, fotokopiranje in skeniranje). Ali je 6500A + le toliko "neumen", da dovoli nadaljno rabo recimo vsaj scannerja?
(4) Ker si že ravno omeninl XL kartuše, me zanima, kako se kaj držijo te kartuše glede na HP-jeve specifikacije 1200 B oz. 700 RGB strani?
(5) Na Cnetu sem bral, da ima 6500A plus težave z WinXP driverji, in da noče pošiljati scanov preko WiFi-ja? Zanima me, kakšne so tvoje izkušnje glede tega?

Hvala za odgovore.

Tomas 33 ::

1. V glavnem se je tiskalo dokumente oz. dokumete z grafiko (grafi, pa tu in tam kakšna slika).
2. 270 strani v cca 5. mesecih dokaj enakomerno porazdeljeno. Se je patiskalo večinoma po eno ali sve strani, parkrat pa do 20 strani.
3. Tiskalnik še vedno tiska. Se vidi, ko je na začetku strani še nekaj črnila, potem pa v tej barvi vedno slabše tiska. Skener dela BP s praznimi kartušami.
4. So še nove, da v tem trenutku ne morem komentirat.
5. S skeniranjem iz XP nisem imel težav, je pa res, da imam priklopljenega na LAN. Verjetno je težava posledica možnih prekinitev povezave. Pri vsakem reštartu printerja je potrebno ponovno aktivirati scan to computer na računalniku.

Sova ::

@Tomas 33: Super si. Hvala za izčrpne odgovore. Tole me še zanima:
(6) Ali med neuporabo tiskalnika pustiš tiskalnik v Sleep-mode ali ga izklopiš? - To te sprašujem predvsem zato, ker so mi na HP-Slovenija dejali, da bi moral svojega 8500 vedno pustiti v Sleep-modu. - Tudi, če tiskalnik uporaljam le enkrat na teden. Izklop naj bi bil v mojem primeru vzrok za preveliko porabo barvila (vsakokratno čiščenje kartuš).
(7) Katero kakovost tiska pa uporabljaš? Best, Fast, Economical, ...?
(8) Kadar vklopiš svoj 6500A +: Ali v primeru, da želiš uporabljati zgolj scanner, ob vklopu tiskalnik porabi nekaj barvila za čiščenje tiskalnih glav? Ali lahko scanner začneš uporabljati takoj po vklopu, in se čiščenje glav izvede le v primeru in šele takrat, ko od tiskalnika zahtevaš tiskanje ali fotokopiranje?

Ugotavljam, da imaš podobno rabo tiskalnika kot jaz ... Tako je mnenje nekoga, kot si ti, meni več vredno, kot pa branje stotine primerjalnih testov ... Upam, da ne zameriš za podrobna vprašanja.:D

Hvala,
Sova :)

Zheegec ::

Po izkušnji z dvema OJ 6500A naredi nekje 1/2 obljubljenih printov, je pa res da je nekaj kopiranja vmes, ne samo printanja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sova ::

Zheegec je izjavil:

Po izkušnji z dvema OJ 6500A naredi nekje 1/2 obljubljenih printov, je pa res da je nekaj kopiranja vmes, ne samo printanja.

Dvema OJ 6500A? ... Napiši še kaj. :)

errhec ::

Sam sem si omislil Epsona in CISS

Potem kupuješ samo še črnilo na "kilo".
dd

MAX34216 ::

definitivno priporočam laserja...
nekaj takega:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Te serije Canonov so super. V službi sem jih nabavil enih par... Pa tudi doma sedaj enega.
Nobenih problemov, toner je oznaka FX10, drži dobre 2000 strani...

Sova ::

@errhec: Sem pomislil na CISS. A dokler je tiskalnik v garanciji (1 ali 2 leti, HP ima celo 3 leta), se ni zdravo "igrati" s temi stvarmi. V primeru težav, če servis ugotovi rabo neoriginalnih kartuš, garancija ne velja več!
@MAX34216: Hvala za priporočilo. A predlagani laserski Canon MFP ni barvni. Je ČB. Sem gledal cene barvnih laserskih MFP, a so cene spodobnih modelov krepko preko mojega budžeta ... No tengo dinero. :|

Hvala za vse nasvete ... Keep 'em coming!
Sova :)

Zheegec ::

Sova je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Po izkušnji z dvema OJ 6500A naredi nekje 1/2 obljubljenih printov, je pa res da je nekaj kopiranja vmes, ne samo printanja.

Dvema OJ 6500A? ... Napiši še kaj. :)

Eeem kaj naj pa napišem? En je v službi in deluje, ok, samo po dolgotrajnem sleepu se ne zbudi več nazaj in rabi hard reset :)
Drugi je pa pri kolegu v pisarni in deluje BP zaenkrat.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sova ::

Zheegec je izjavil:

Sova je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Po izkušnji z dvema OJ 6500A naredi nekje 1/2 obljubljenih printov, je pa res da je nekaj kopiranja vmes, ne samo printanja.

Dvema OJ 6500A? ... Napiši še kaj. :)

Eeem kaj naj pa napišem? En je v službi in deluje, ok, samo po dolgotrajnem sleepu se ne zbudi več nazaj in rabi hard reset :)
Drugi je pa pri kolegu v pisarni in deluje BP zaenkrat.

Ob besedi "dvema" sem najprej pomislil, da si imel s prvim težave. In tako uporabljaš že drugega. Tvoj komentar sem razumel kot negativno kritiko 6500A Plus. ;)

Malce sem gledal HP-jeve specifikacije: 920XL B kartuša obljublja 1200 strani, 920XL C/M/Y kartuše pa 700 strani. Strošek nabave teh kartuš = cca. 54,00 EUR. V tvojem primeru praviš, da je bil dejanski printout pribl. 1/2 specificiranega; se pravi: 600 B in 350 RGB strani. Bi te številke držale? So mogoče kaj višje? ... Kakšno kakovost tiska pa uporabljaš?

Aha, še tole: Ker ne vem, kako 6500A Plus vodi statistiko natisnjenih strani, me zanima, ali si mislil v številu natisnjnenih strani vključeno tudi število kopiranj? Ali je to dvoje ločeno, in je bil dejanski printout celo višji od 1/2 obljubljenega. - Kolikor se spomnim, 8500A vodi to statistiko ločeno.

Hvala. :D

Zheegec ::

to je čisto na oko vse skupaj. Eden je demo in se gor počne vse možno, drugi je pa v pisarni pa se skoraj nič ne kopira.
Ima pa kolega v podjetju 3 OJ 8500A in pravi da je "zelo zadovoljen" :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mersol ::

Sova ::

Okej ... da malce spiham prah s svoje teme ... :D

Progress report: Nazadnje sem omenil, da sem trenutno v fazi ugovora na negativno rešitev prve pritožbe ... Prejšni teden sem dobil odgovor na ugovor (tole se sliši tako učeno :))), and guess what: tudi druga pritožba je bila rešena negativno! Mnenje dveh pooblaščenih servisov za HP-jeve tiskalnike (in zastopnika za HP za Slovenija) tako stoji, da moj HP Pro OfficeJet 8500 deluje brezhibno, in "v skladu s specifikacijami proizvajalca" ... Neverjetno, res: tiskalnik uspe s tiskanjem pisarniških dokumentov (računov) v Fast/Economical načinu natisniti komajda 20% obljubljenih strani, in uraden odgovor, ki ga prejmem je, da naj bi aparat po diagnostiki deloval brezhibno in "v skladu s specifikacijami proizvajalca". ;(( ... V nekdanji Jugi so temu rekl: "Vudi lud zbunjenog"! 8-O

Kot je predlagal @kmetek, bi lahko uveljaljal stvarno napako na kartušah. To možnost sem raziskal, in prišel do ugotovitve, da bi bilo uveljavljanje stvarne napake na kartušah zavrnjeno, ker je trenuten nivo barvila v kartušah mojega tiskalnika manj kot 50%. Natančneje: kartuše so na nuli! Namreč: šele, ko se je nivo barvila v kartušah približal nuli, me je tiskalnik opozoril, da bom moral kmalu zamenjati kartuše ... Ampak jaz, kot uporabnik svojega tiskalnika, bi moral "šlogati" in vnaprej ekstrapolirati krivuljo porabe barvila v kartušah za naslednjih nekaj mesecev, še predenj nivo barvila pade pod 50%. In tako že pred meseci uveljavljati stvarno napako na kartušah ... Ja, itak! &/%$%4/ ;(( ... Genijalci, res! :))

Obrnil sem se tudi na Urad za varovanje pravic potrošnikov. Svetovalka mi je predlagala, naj se za dokazovanje mojega primera obrnem na sodnega izvedenca ... 8-O ... Okej, na tej točki jaz potegnem črto! Sem zapravil že preveč denarja, časa in živcev zaradi potratnega delovanja mojega tiskalnika, ki nikakor ne deluje v skladu s specifikacijami proizvajalca! In zadnja stvar, ki si jo ta trenutek želim, je da bi zapravil še več denarja, časa in živcev za najemanje nekih izvedencev za dokazovanje resnice!

V svojem življenju sem kupil že več kot sto kil računalniške opreme. In vsakokrat sem si priskrbel več-letno garancijo. In s svojimi tech-gedžeti sem vedno rokoval v skladu z navodili proizvajalca. In že nekajkrat moral uveljavljati garancijo. A tako nehigienskega izmotavanja (z izključno rabo uradnega in pravnega izrazoslovja) pristojnih in odgovornih od dolžnosti in pravic priznavanja garancijskih pravic pa še nikoli! :8)
En primer zglednega Customer Supporta: pred časom sem uveljavljal serijsko napako na svojem notesniku Dell (serijsko napako je priznal proizvajalec Dell, Inc.). Garancijo sem imel urejeno pri Fmc-ju v Ljubljani. Kljub temu, da je garancija že potekla, so mi pri Fmc-ju oz. Pro-servisu pomagali, in mi na njihove stroške in stroške proizvajalca Dell, Inc., zamenjali več kot 250,00 EUR vredno okvarjeno komponento. VSe to s človeka-vrednim odnosom in prijaznim masmehom na obrazu. To je zgled dobrega Customer Supporta! In že zaradi tega se rade volje vračam v Fmc in njim podobne firme! :)

V tem trenutku tako vidim le še dve opciji:
(1) Svoj HP OJ Pro 8500 prodam! In kupim drug tiskalnik! A takoj nastane težava. Sam sem precej načelen in pošten človek. To pomeni, da nimam namena zaradi nekaj sto EUR izgubljati obraza in vesti, in potencialnemu kupcu svojega tiskalnika prikrivati realno stanje in resnico o tem nesrečnem HP OJ Pro 8500. Če torej kupcu povem resnico, potem ali (a) tiskalnika nikdar ne bom prodal, ali (b) prodam ga za par EUR. Kakorkoli že, nakup novega tiskalnika, nikakor ne morem financirati iz naslova prodaje tega tiskalnika! ... Kar pomeni precejšno finančno izgubo! :| ... Drugo vprašanje pa je: kaj sploh kupiti? Komu še verjeti: revijam, testom?
(2) Kupim CISS. (A tu nastane težava: z uporabo CISS kršim priporočila uporabe tiskalnika in pogoje veljavnosti garancije, ki zaradi rabe nekompatibilnih kartuš preneha veljati. A od trenutne garancije (ki velja še do 01.2013) imam - po zgoraj napisanem - približno toliko kot od kozarca slane vode sredi Atlantika - Popolnoma nič!!! ... Tako z uporabo CISS itak nimam ničesar izgubiti. Ker itak ničesar nimam. :))) ... Zastavljam novo vprašanje: Če kdo uporablja CISS na svojem HP OfficeJet Pro 8500, kateri CISS naj kupim? ... Katera trgovina pri nas prodaja top-shit CISS-e? ... Že seznam trgovin, ki se ukvarjajo s prodajo CISS črnil, bo dovolj. Za Svet-črnil sem že slišal. Še katera?

Hvala za nasvet!

Disclaimer:
1. Se opravičujem za rahlo dolg post. Moj namen vsekakor ni podajanje laži, neresnice ali boh-ne-daj kogarkoli očrniti. To leti predvsem na zastopnike za in pooblaščene servise za HP-jeve tiskalnike. Moj namen je le podati svojo resnico. In to resnico lahko tudi dokažem! Imam vse črno na belem! Težava je v tem, da sem kot potrošnik izčrpal vse meni dosegljive inštrumente za doseganje svoje pravice. In v tej luči, glede na mojo situacijo, s tem svojim postom, mogoče pridobim kakšen nasvet, kako lahko na svojem tiskalniku uspem doseči vsaj 90%, ... (ajd okej tut 75% bo super) ... zmogljivosti specifikacij proizvajalca tega tiskalnika - gledano skozi prizmo stroškov! :)
2. Drug razlog, zakaj sem napisal tok dolg post, pa je: Sem moral nekam izliti svoj žol ... ekhmmm, hotu rečt: izmenjati svoje izkušnje z ostalimi računalniškimi zanesenjaki. :) Vsekakor si ne želim, da bi mi nekega dne zaradi pretiranega "jeb#%&? v glavo" udarlo ven kot Miltonu (lik iz legendarnega filma "Office Space" (2009) - film, ki odlično prikazuje trenutno stanje apatičnosti v IT firmah. Tudi v SLO.) :))

lopov ::

Hoj!

Najprej hvala za post -- sem mislil da je z mano kaj narobe ker imam(o) identičen problem. Na podlagi dobrih izkušenj s starejšim modelom HP OfficeJet Pro L7780 smo kupili HP OfficeJet Pro 8500 (909a brez wireless, novejši model z isto oznako je 910a) in bolj ga ne bi mogli usrat -- v manj kot letu dni imamo 4. škatlo, katera končno dela kolikor toliko spodobno (pojavlja se težava pri mrežnem skeniranju).

Še vedno pa je problem poraba -- 7780 in 8500 uporabljata podobne kartuše (7780 ima oznako 88 @ XL ~2500 strani) pa vseeno opažam enak problem kot ti -- pri 8500 940XL neprestano menjamo in ko primerjam težo kartuše sem prepričan, da je 940XL kot "prazna" še zmeraj precej polna.

Nabavljamo novo MF napravo in bo laser, 8500 gre pa-pa, 7780 ostane ker z njim praktično ni problemov.

koyotee ::

js mam pa 42xx mfp pa ne kupim več hp-ja, tut če jih zastonj talajo. Ima težave z zaznavanjem kartuš, jajca kitajska. Prej sem imel epson stylus color 500 pa je delal vsaj 10 let bp!
Kaj kupiti v rangu 70€, zadeva se bo malo uporabljala.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Sova ::

@lopov: Ja, imava identičen model - A909a (CB022A) brez WiFi-ja ... In identičen problem! :( ... Neverjetno! Po prebiranju tvojega posta sem vsaj pomirjen, ker vem, da nisem edini v Sloveniji, ki ima tovrstne težave s tem tiskalnikom! - Pri HP Slovenijia so me namreč nenehno prepričevali, da je težava v moji uporabi tega tiskalnika, in ne v samem aparatu! In, da sem edini, ki ima tovrsten težave. In edini, ki je sprožil tovrstno pritožbo! ;(( ... Pa ne razumeti mojih besed, kot da ti privoščim te težave. Ravno nasprotno! Želel sem le reči, da sem imel na trenutke že občutek, da je moj tiskalnik "preklet". Po prebiranju tvojih izkušenj pa sem sedaj 100% prepričan, da je HP s to linijo tiskalnikov očitno pošteno brcnil v temo! ... In to bi moral zastopnik za HP tudi priznati! Ne pa, da z menoj ravnajo kot ... eh, škoda besed! :( ... Upam, in iskreno ti privoščim, da boš imel s svojim novim laserskim MFP več sreče kot s tem. Ko boš nabavil, pa le sporoči, kaj si izbral! - Očitno je danes edina prava taktika pri izbiri novega hardwarea uporaba priporočil - "Word of Mouth".

@koyotee: Tudi sam sem pred tem uporabljal nek cenejši printer od HP-ja. Se ne spomnim številke modela. In je delal b.p. dolgih 6 let! Edina slaba stvar so bile drage kartuše - 50Eur za komplet. A so vsaj zdržale cca. 1 leto! :)

Moj prejšni post je bil obsežna, in razumem, da je marsikdo obupal z branjem, predenj je prišel do glavnega vprašanja. :) ... Bom ponovil vprašanje:
Če kdo uporablja CISS na svojem HP OfficeJet Pro 8500, bi prosil za priporočilo glede izbire in nakupa dobrega CISS-a? Zanima me, katera trgovina pri nas prodaja kvalitetne CISS-e? Oz. katere trgovine v Sloveniji prodajajo CISS komplete in črnila? Za Svet Črnil sem že slišal. Še katera?

Vnaprej Hvala za nasvet! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sova ()

Zheegec ::

Zanimivo je predhodnik OJ 8500 (model L7590 se mi zdi) bil kar precej časa v prodaji, namesto OJ8500 je pa kar hitro prišel novejši OJ 8500A. Je pa res, da nisem slišal kakšnih pritožb ne čez enega ne čez drugega. Mogoče je bila kakšna težavna serija. Drugače vsi ki jih poznam mislim da imajo novejše OJ8500A/OJ6500A modele...
HP oziroma Birotehna/Pro Tek pa seveda ne bodo priznali nič, dokler ne bo tega res veliko...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

djordjevic ::

@Sova, lopov:

Ne morem verjeti, kakšno smolo imata s tiskalnikom. Jaz imam identičnega že kakšno leto in pol, tiskam večinoma skripte, nekajkrat na mesec pa barvni račun na best in sem zamenjal en komplet barvnih ter menda dve črni xl, pri čemer nisem mogel verjeti svojim očem, ko sem gledal na mymileage. Dejansko sem spravil več strani iz kartuš, kot je deklarirano na njih. Res je, da je bilo od tega vsaj 70% na draft, pa vseeno. Nekaj časa me je malo hecalo, da je vlekel liste v prazno, čeprav sem imel poln loader tray. Odkar imam windows 7, teh težav začudoma nimam več. Edino, kar me zdaj na trenutke še jezi, je, da bližnjice za skeniranje in podobno na tiskalniku kar izginejo v prazno in je treba potem ročno prek programa skenirati stvari - zafrkava two-way communication. Ker imam tiskalnik na desni poleg sebe, me to ne moti pretirano, mi pa gre malo na živce. Skratka, res sočustvujem, da vaju zadeva tako zafrkava. Prej sem imel en canonov low budget laser in je že tisto imelo poceni tisk, vsaj moji 8500-ki pa se ne more niti približati.
No grave is deep enough to keep us in chains.

lopov ::

Še to -- kupili smo novo napravo in ko je šla prvič na servis so nam vrnili -- drugi MAC mrežne kartice + na paneli z gumbi je bila slovenska nalepka zamaknjena, po sledeh sodeč je šlo za rabljeno zadevo. Ta naprava je po cca. 3. tednih šla nazaj zaradi čudnih zvokov mehanizma in na žalost smo pozabili odstraniti kartuše, katere so bile v kompletu menjane (=polne). Vrnili so nam nekaj drugega (novi MAC) in seveda prazne kartuše :S Malo zatem spet na servis in tokrat smo dobili novo zadevo, katera printa brez problemov, je pa problem z mrežnim skeniranjem. Ampak dobro, ni edini mrežni skener v hiši in se da preživeti.

Sem gledal nove 8500 (910a) in me ne prepričajo. Resda se naprave manjšajo, a zgledajo vedno bolj "lomljive", spet so spremenili tip kartuš in zgledajo še manjše. Nisem preverjal kapacitete niti ne vem, koliko je cena in koliko strani "obljubljajo".

@sova -- uporabljamo originalne kartuše in tonerje, tako da nimam izkušenj.

@djordjevic -- srečko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

TRIROG ::

djordjevic ::

lopov je izjavil:

@djordjevic -- srečko :)

Ja, sej, zgleda. Trkam po lesu. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Sova ::

@djordjevic: Ja, res si srečko! :)

Kater model pa imaš: z ali brez WiFi-ja?

djordjevic ::

Brez. A909a.
No grave is deep enough to keep us in chains.

miller31 ::

Sova je izjavil:


Obrnil sem se tudi na Urad za varovanje pravic potrošnikov. Svetovalka mi je predlagala, naj se za dokazovanje mojega primera obrnem na sodnega izvedenca ... 8-O ... Okej, na tej točki jaz potegnem črto! Sem zapravil že preveč denarja, časa in živcev zaradi potratnega delovanja mojega tiskalnika, ki nikakor ne deluje v skladu s specifikacijami proizvajalca! In zadnja stvar, ki si jo ta trenutek želim, je da bi zapravil še več denarja, časa in živcev za najemanje nekih izvedencev za dokazovanje resnice!


To so ti rekli žalostno. Saj na področju birooopreme ni sodnega izvedenca. Sodni izvedenec se je potem primoran obrniti na uradni servis hahaha.
Tako smo mi imeli primer ko je firma neki stranki prodajala fake kartuše kot original in potem se je sodni izvedenec obrnil na nas da mu napišemo strokovno mnenje ali so kartuše fake ali ne.

p.s. morate vedeti, da pri vseh tonerjih in kartušah se število strani (koliko zdržijo) računa na 5% pokritosti lista. Zdaj si pa narišite kvadratek, ki zajema 5% lista pa boste videli kako je to malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miller31 ()

Vragec_sc ::

Sova: sočostvujem s tvojo situacijo. Nevem kako se lahko pri HP-ju to zgodi ampak pustimo to, kriza je in vsi šparajo na vsem pa naj stane kolikor pač stane. Sam imam doma HP 6500 WiFi pa dela BP. Kartuše sem do sedaj menjal 2x (se pravi imam drugo črno XL v tiskalniku in tretja že čaka na njem za zamenjavo). Koliko imam dejanskih printov napišem kasneje ko preverim.
Imam pa predlog zate, tvoj 8500 ponudi HP-ju v dar in naj oni tiskajo, da vidijo koliko lahko natisnejo s kartušami. :)

Vragec_sc ::

Evo moje stanje tiskalnika ....
Skupno število strani 897
z 2 originalnima paketoma, čeprav je bavnih kartuš še pol.

tangens ::

Da ne odpiram novo teme, bom izkoristil prostor kar tu. Skratka iščem multifunkcijsko napravo (scan/print) za domačo uporabo, cenovno v rangu do 100 EUR, cena izpisa naj bo zmerna.


Nekako mi v oči padeta 2 modela:

1) HPDeskjet 3070

http://www.mimovrste.com/artikel/283000...

Ima ločene kartuše (364) po ceni 10 EUR / barva, črna xl je v rangu 20 EUR. Z njo naj bi natisnili 550 strani. Imam pa možnost dobit ta tiskalnik za cca 80 EUR.


2) Canon MG 2150

http://www.mimovrste.com/artikel/283000...

Ima barvno + črno kartušo. Cenovno so v rangu cca 20 EUR za malo 8 ml kartušo in 32 EUR za večjo 20 ml kartušo.


Ima kdo izkušnje z navedenima tiskalnikoma? Glede na to da Canon ne podaja ocene natiskanih strani me zanima, koliko mala kartušica sploh da iz sebe? Naj pogledam kak drug model?


hvala 8-)

kmetek ::

HP 3070 imaš v COMSHOPU z dodatno XL črno za 99,99€.

JayKay ::

priporocam epson sx535wd

miller31 ::

tangens je izjavil:


2) Canon MG 2150

http://www.mimovrste.com/artikel/283000...

Ima barvno + črno kartušo. Cenovno so v rangu cca 20 EUR za malo 8 ml kartušo in 32 EUR za večjo 20 ml kartušo.


Canona ti lahko zrihtam ceneje prav tako kartuše. Piši na PM


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421885 (14159) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829600 (23298) Bye
»

Svetovni nateg pri kartušah (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7219937 (16886) mat xxl
»

Kateri (multifunkcijski) tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
101837 (1716) OlyK
»

Katero večfunkcijsko napravo za cca. 200€

Oddelek: Kaj kupiti
222313 (1897) mersol

Več podobnih tem