» »

Internet Explorer 10 samo za Windows 7

Internet Explorer 10 samo za Windows 7

Internet Explorer 10 v prvi predogledni različici - podobno kot z IE9 je funkcionalnost izredno omejena

vir: engadget
engadget - Nedavno so pri Microsoftu prvič predstavili naslednjo različico svojega brskalnika, Internet Explorer 10, in za tem uporabnikom omogočili prvi test v obliki prve predogledne različice. Tem novicam sledi podatek, da bo izid Internet Explorer 10 še bolj omejen od Internet Explorer 9, saj bo na voljo le za operacijske sisteme Windows 7, medtem ko je IE9 mogoče namestiti tudi na Windows Vista. Seveda bo IE10 na voljo tudi za prihajajoče operacijske sisteme, npr. Windows 8, če ne bo prej izšla že naslednja različica Internet Explorerja samega, glede na močno pospešen razvoj Microsoftovega brskalnika.

Razvoj Internet Explorer 10 zgolj za Windows 7 je sicer po eni strani smiseln, saj ta različica hitro postaja najbolj razširjena različica Windows po svetu, tako na račun že praktično nepodprtega Windows XP kot na račun neprimerno mlajše in še vedno podprte Viste. Slednja tako ali tako pri kupcih ni bila pretirano priljubljena, predvsem zaradi svoje počasnosti in drugih težav, ki pa so bile popravljene skorajda tik pred izidom Windows 7. Vseeno to ni najlepši način za spodbujanje svojih uporabnikov, da kupijo in namestijo najnovejšo različico operacijskega sistema, po drugi strani pa je izbira konkurenčnih brskalnikov, ki delujejo tako v Windows Vista kot v Windows XP, zelo bogata.

34 komentarjev

antonija ::

izid Internet Explorer 9 še bolj omejen od Internet Explorer 9

The horror...

Microsoftovih brskalnikov

Vseh 1 brskalnikov?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

jlpktnst ::

Vseeno mi je čeprav je smešno, Vista je dokaj blizu arhitekturno, zakaj hudiča je ne bi podprli? Kot vedno Microsoft pač pusti določene stranke na tankem ledu in jih odje**e. Ne bi rekel da bi bil upgrade na 7ko poceni, tako pa ni. Hvala MS.

mtosev ::

jlpktnst je izjavil:

Vseeno mi je čeprav je smešno, Vista je dokaj blizu arhitekturno, zakaj hudiča je ne bi podprli? Kot vedno Microsoft pač pusti določene stranke na tankem ledu in jih odje**e. Ne bi rekel da bi bil upgrade na 7ko poceni, tako pa ni. Hvala MS.

Ker je Vista "out", 7ka pa "in".
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Relanium ::

Grem stavit, da se bo MS na tak način zaklal..... počasi...

SmeskoSnezak ::

Jaz imam občutek, kakor da se IE9 (verjetno tudi 10) spet integrira v Windowse. Pa komaj jih je EU vdarla po prstih, da ne smejo tega početi.
@ Pusti soncu v srce... @

Spc ::

jlpktnst je izjavil:

Vseeno mi je čeprav je smešno, Vista je dokaj blizu arhitekturno, zakaj hudiča je ne bi podprli?

Da se zasluži z 7ko in narod kupi 7ko samo zaradi browserja.
:D

Pa še rahlo "piratstvo" podpirajo z takimi potezami.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

GupeM ::

Mogoče pa so tako zgodaj to povedali zato, da bodo videli odziv folka. Čez nekaj časa bo na S-T novica: IE 10 vendarle podprt tudi v Visti.

RejZoR ::

jlpktnst je izjavil:

Vseeno mi je čeprav je smešno, Vista je dokaj blizu arhitekturno, zakaj hudiča je ne bi podprli? Kot vedno Microsoft pač pusti določene stranke na tankem ledu in jih odje**e. Ne bi rekel da bi bil upgrade na 7ko poceni, tako pa ni. Hvala MS.


Jezst sem na Visti ker mi deluje čist lepo, imam DX11 podporo in tud lepo izgleda. Da bi zarad IE10, ki ga tako ali tako ne uporabljam šel kupit Win7, lol, ne. Drugače pa je to še en razlog, da greš na neko alternativo ala Opera, Firefox, Chrome, you name it...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pithlit ::

Relanium je izjavil:

Grem stavit, da se bo MS na tak način zaklal..... počasi...

Aha... tko kot že zadnjih.... ohhh... recimo 10 let. Dolgo bo trajalo to 'klanje'.
Life is as complicated as we make it...

Mavrik ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Jaz imam občutek, kakor da se IE9 (verjetno tudi 10) spet integrira v Windowse. Pa komaj jih je EU vdarla po prstih, da ne smejo tega početi.


Hmm... kaj točno misliš z "integrira"?
The truth is rarely pure and never simple.

lurker ::

Hmm... kaj točno misliš z "integrira"?
Torej je odločitev ne podpret Gliste popolnoma umetna in 'politična'?

Verjetno samo na svoj način pravijo "v M$ ne maramo Viste..."

"...drgač ni pa nč narobe z njo!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

techfreak :) ::

Seveda je ne marajo, ker so failali pri oglaševanju ter so oponašali Apple in vrgli kar nekaj kompatibilnosti (predvsem gonilnike) stran.

Relanium ::

Pithlit je izjavil:

Relanium je izjavil:

Grem stavit, da se bo MS na tak način zaklal..... počasi...

Aha... tko kot že zadnjih.... ohhh... recimo 10 let. Dolgo bo trajalo to 'klanje'.

Ja no, pred 10 leti smo meli kake 1200 megaherčne procesorje pa 20GB diske.
Bi rekel da se je v 10 letih kar dosti spremenilo, se ti ne zdi? (rasen MSja ki je komaj spravil 10 lt star XP pod 50% ponekod)
Npr. IE je že padel dosti nizko, zdaj se mora že borit za obstoj (pa še vseeno MS svojo politiko sili), drugje pa sam čakamo da pride do kritične mase

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

lurker ::

Seveda je ne marajo, ker so failali pri oglaševanju ter so oponašali Apple in vrgli kar nekaj kompatibilnosti (predvsem gonilnike) stran.
In to zdej popravljajo tako, da bodo še pri IE10 vrgli kompatibilnost stran. LOL!

No, sej, bi bil presenečen, če bi M$ uspel povleč eno samo pravo potezo. Firma s tolk tehnološkega potenciala, ki jo vodilo totalni, ampak res totalni, debili. Resnično mislim, da bi ne bilo nobene razlike, če bi imeli opico za CEOja.

Limit-sky ::

Resnično mislim, da bi ne bilo nobene razlike, če bi imeli opico za CEOja.
Tudi jaz sem približno enakega mnenja. :)

Relanium ::

Zmer se nasmejim ob tem videu :))

techfreak :) ::

lurker je izjavil:

Seveda je ne marajo, ker so failali pri oglaševanju ter so oponašali Apple in vrgli kar nekaj kompatibilnosti (predvsem gonilnike) stran.
In to zdej popravljajo tako, da bodo še pri IE10 vrgli kompatibilnost stran. LOL!

Vsekakor je veliko bolje čas nameniti za razvoj novosti ter popravljanje napak, kot pa skrbeti še za kompatibilnost z 10 let starimi programi in gonilniki.

Pithlit ::

Relanium je izjavil:

Ja no, pred 10 leti smo meli kake 1200 megaherčne procesorje pa 20GB diske.
Bi rekel da se je v 10 letih kar dosti spremenilo, se ti ne zdi?

In kako točno je MS prizadet s tem? Zato ker ima tisti 85-90% tržni delež ki se 'vztrajno' manjša (sicer s tako hitrostjo da bo mogoče čez par 100 let nekje okoli 20%)?

Relanium je izjavil:

Npr. IE je že padel dosti nizko, zdaj se mora že borit za obstoj (pa še vseeno MS svojo politiko sili), drugje pa sam čakamo da pride do kritične mase

Mislim... če se IE bori za obstoj pri večinskem tržnem deležu pol pa res ne vem zakaj se vsi ostali kar ne vdajo... saj itak nimajo šans.

Le kako da MS ni kar propadel ko je izdal visto (očitna brca v temo). A s tem se pa ni zaklal? Šment... niti tržni delež jim ni kaj bolj opazno padel. Zdej so pa kar obsojeni na propad ker _novega_ brskalnika nočejo videti na starih in prastarih sistemih?

Pa Gnome bo tudi propadel z novim UI. Pa FF. Pa opera... kaj za boga jih je obsedlo s tem speed dial?!? Aja MS Office je tudi zavožen projekt s svojim spremenjenim vmesnikom... se sploh ne uporablja več... Dejmo no malo resnosti. Zato ker nekdo uvede neke spremembe na svojih projektih še ne pomeni da bodo komplet zavozil firmo. Sploh pa ne pri projektih ki doživljajo relativno korenite spremembe v dokaj kratkih obdobljih (kot *drumroll* spletni brskalniki).

Bog ne daj da slučajno zamenjam gume na avtu ker se bom zaklala. Ane?
Life is as complicated as we make it...

Relanium ::

Ka pa je s teboj narobe?
Hotu sm povedat, da še zmer enako staro politiko gonijo. Vsi se morajo njim prilagajat

aja pa kje so že one stare novice o nadvladi FF nad IE

Smo mal za svetom Pithlit ?

Zdaj, ko niso več v ospredju z IE, zdaj so baje dali nekaj vredu brskalnika skupaj, prej pač po MS politiki, tak kot zmer

In kake veze majo gume na avtu z softwareom?

techfreak :) ::

Hotu sm povedat, da še zmer enako staro politiko gonijo. Vsi se morajo njim prilagajat

Kje se jim pa morajo prilagajati?

lurker ::

Vsekakor je veliko bolje čas nameniti za razvoj novosti ter popravljanje napak, kot pa skrbeti še za kompatibilnost z 10 let starimi programi in gonilniki.
Jaz se s tem popolnoma strinjam.

Ti se pa še do pred kratkim nisi. Na bolš ti gre.

Pithlit ::

Relanium: z mano ni nič narobe. Bolj je nekaj narobe s temi ki pravite da se bo "MS s tem zaklal". Kar je glupost. To da se vsi MS-u prilagajajo je pa tudi dost velika glupost. Če ostanemo pri spletu (ker je govor o IE)... W3C standardi so popolnoma prilagojeni MS politiki, ane?

Gume na mojem avtu pa imajo s software-om ravno toliko kot to kako bo MS propadel (se zaklal) zaradi tega ker IE10 omejuje na Win 7 in novejše.
Life is as complicated as we make it...

techfreak :) ::

lurker je izjavil:

Vsekakor je veliko bolje čas nameniti za razvoj novosti ter popravljanje napak, kot pa skrbeti še za kompatibilnost z 10 let starimi programi in gonilniki.
Jaz se s tem popolnoma strinjam.

Ti se pa še do pred kratkim nisi. Na bolš ti gre.

Se strinjam, vendar veliko ljudi ni istega mnenja in to z dobrim razlogom, ker morajo:
- menjati nepodprto strojno opremo ($$$)
- menjati nepodprto programsko opremo ($$$)

In zaradi tega se MS ne sme čuditi, zakaj ima Windows XP še vedno tako velik delež.

Relanium ::

@Pithlit: pravim da tisti ki je največji igra pomembno vlogo, če kaka nova stvar kaj podpira je (ponavadi oz. v večini) najprej za največjega.
IE to več ni, sicer še ma neko vlogo, ampak s 25% (upam da smo že to ugotovili) ni več tolikšna, kot pri nekdanjih 80%

Aja gume na avtu, če že hočeš tja, evo tu se pa sam dosti bolj spoznam.
Evo kdo ti omejuje dat Bridgestone-ke na yugota? (samo večje felge z distančniki gor spraviš pa tamalo dimenzijo gum poiščeš + homologiraš)
Je pač ena stvar med felgo pa asfaltom.
Morajo že ustrezat predpisom, kako je pa drugače narejena pa čist nikogar ne briga.

boolie ::

Mislim, da odločitev za podporo brskalnika na novejših operacijskih sistemih (Windows 7, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2011 ...) leži predvsem v gradnji novega Trident 6.0 izrisovalnega pogona.

Pithlit ::

Relanium: Pol se pa tako izrazi. Ne pa "MS se bo s tem zaklal".
Life is as complicated as we make it...

revvs ::

Limit-sky je izjavil:

Resnično mislim, da bi ne bilo nobene razlike, če bi imeli opico za CEOja.
Tudi jaz sem približno enakega mnenja. :)

Super video :))
Kaj pa to: :D

SmeskoSnezak ::

Mavrik je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Jaz imam občutek, kakor da se IE9 (verjetno tudi 10) spet integrira v Windowse. Pa komaj jih je EU vdarla po prstih, da ne smejo tega početi.


Hmm... kaj točno misliš z "integrira"?

A težko razumeš besedo? Internet Explorerja ne morš odstranit iz Winsov, kaj tu ni jasno. Je funkcija, ki je sploh ne morš disejblat, le nadomestiš jo lahko. Kak me sploh lahko kaj takega vprašaš. To je common knowledge za računalničarje.
@ Pusti soncu v srce... @

worf ::

SmeškoSnežak če si nesposoben bodi rajši tiho. Internet explroer lahko brez problema odstraniš na lokaciji: Programi->odstranitev programa->vklop ali izklop funkcij sistema windows

in kakor vem pri inštalaciji dobiš eno tako veliko okno kjer te praša kater brskalnik bi rad uporabljal....vsaj tako se je zgodilo 2 dni nazaj ko sem formatiral računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

techfreak :) ::

Seveda to samo odstrani bljižnice oz. v najboljšem primeru še frontend IEja. IEjev pogon je še vseeno nameščen, ker je od njega odvisnih kar nekaj programov.

Utk ::

Od 15 giga, ki jih pokuri sedmica, te zdaj moti teh 15 mega?

worf ::

NIČ vam ne preprečuje uporabe konkurenčnih brskalnikov. NIČ. diske imate po 2 tb velike in vas moti teh nekaj mb kolikor jih zasede ie9? ma daj nehajte no.

to, da ni podpore za windows xp je odlično saj tisti zastareli os uporablja še preveč "poznavalcev", beri nazadnjakov. razvoj gre naprej, z njim moramo it tudi mi.

sploh pa tisti ki trdite da bo microsoft propadel...KAKO ČE NIMA KONKURENCE?!? kaj pa bomo uporabljal če ms propade?? sam ne mi rečt linux ker linux NI bil ustvarjen za splošno uporabo.

Cold1 ::

Oh, že spet ta mem o IE-ju, ki da je prepleten z Okni.

1. Internet Explorer uporablja v Okna vgrajene komponente (recimo pogon, ki izrisuje HTML), tako kot vsi drugi programi, ki tečejo na Oknih (recimo Opera ali pa Firefox).

2. IE se da odstraniti preko nadzorne plošče (če se ga bojite;((), lahko pa ga tudi na silo izbrišete z diska (mapo %Program Files%\Internet Explorer) po vsej verjetnosti posledic ne bo, razen tega seveda, da brez delujočega spletnega brskalnika pač ne bo moč brskati po spletu (in si, recimo, sneti Opere ali Firefoxa).

antonija ::

to, da ni podpore za windows xp je odlično saj tisti zastareli os uporablja še preveč "poznavalcev", beri nazadnjakov. razvoj gre naprej, z njim moramo it tudi mi.
Dej si vsaj probaj predstavljat firmo s 150.000+ kompi ki morajo delat vsaj vsak delavnik po osem ur, ce ze ne kar 24/7. Tam se ne menja OSa tako kot pri tebi doma (ko pride nova verzija na travnike in imas popoldne dve uri cajta) ampak glede na to kaj SW nudi. In eni delovni postaji nudi Win7 zelo zelo zelo malo v primerjavi z WinXP, sploh ce se tak comp uporablja za pisarniske namene in za namenske programe (ki se ne posodabljajo vsak teden tako kot tvoj najljubsi briwser).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet Explorer 10 prispel na Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6417444 (14296) nsignific
»

VUPEN že odkril ranljivosti v Windows 8

Oddelek: Novice / Varnost
135001 (3769) ender
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7422601 (19739) Icematxyz
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937863 (32437) Lonsarg
»

Predogled Internet Explorerja 10

Oddelek: Novice / Brskalniki
4211235 (9567) Cold1

Več podobnih tem