» »

SMRTNO RESNA stvar - v nevarnosti podjetje

SMRTNO RESNA stvar - v nevarnosti podjetje

twosocks ::

Ne zafrkavam. Prosim za resno pomoč.

Ob inštalaciji ActivCard na računalniku v podjetju (trgovina) mi je po restatru javil neveljaven sistemski disk. TO POMENI DA SEM IZGUBIL VSE PODATKE..če botam not mi pokaže prazen disk (v dosu).

Ktera podjetja se ukvarjajo z reševanjem podatkov? PROSIM za naslove imena številke....

Najlepša hvala vsem ki mi odgovorite
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Igor ::

ni se receno mozne sta dve stvari
1. datotecni sistem na disku je "visji" kot na disketi
hocem povedat to da ce z w95 botas w98 k ma sfat32 particije se zgodi isto
probej butat z sistemsko w98 oz win me mogoce
2 stvar je pa nastavitev diska v biosu ce mas ti tam (recimo) large in nardis particje ter potem spremenis na lba recimo fajli zginejo (vsaj meni so enkrat)
tko da mal poglej te dve stvari
SAMO NE BRISI PISI OZ SPREMINJAJ PO DISKIU NIC
samo botaj oz prestavi in poglej kaj se zgodi
kar se pa tice podjetij ki to delajo pa mal poklici na racunalniske firme in jim omeni problem oni ti bojo ze vedl povedat kdo to dela
sedaj vidis pomembnost backupa (se posebej za podjetja)
torej bo naslednja stvar nakup cdr oz dodatnega diska za backup
upam da ti bo tole kej pomagal ..

Kekec ::

Če mas res važne podatke se na tvojem mesto sploh nebi kaj velik igral ampak šel direkt na kako firmo za resevanje filmov!

Opkow ::

Sem mnenja, da ni su disk po gobe. Stvar je v tem.
Namestil si program, ki je namenjen za zascito racunalnika pred tem, da ne bi kdo saril po filetih.. Je to?

K sm mal pogledu po netu sm nasel stran k ponuja ta program ActivCard.

Upam, da si ta program nabavu po legalni poti kr z njim dobis se citalno kartico za dostop ali nekaksen kalkulator k ti pove pin kodo.

Res je programa ne poznam in zato ne vem, kaj vse ti lahko naredi in se da naredit okol tega ...

Zdj ce si ga nabavu po legalni poti se je najbols na njih se obrnt oz na zastopnika pri nas.. k ti bojo ziher(morali) pomagali...

Zdej ce si ga pa "sposodu" pol pa ... kick... :(
Ceprav se mi zdi cudn, da se je progi pustu instalerat brez hardwerskega dodatka za citanje kartic ... pri "kalkulatorski" varianti pa .. res ne vem ...

Zdej ce sm cist mim udaru ... Pol se opravicujem in vzem ta msg za brezpredmetnga ... :)

andrej ::

profesionalno resevanje podatkov nudi podjetje OnTrack... nikjer pa nisem zasledil, da bi blo kjer v sloveniji... kakokoli ze ti so profesionalci in imajo tudi expresni seris (tako v odzivnem casu kot ceni...)... no najbolje bo, da pogledas SEM

twosocks ::

Hvala vsem. Čitalec je bil začetek prehoda od EPP-ja (ki ga ukinjajo) k Prokliku NLB. Sam tam ne najdem sposobnega tehnika, ki bi vsaj mal znal pomagat...

Hvala pa vsem dosedanjimm in naslednjim svetovalcem...

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

MArko ::

zanic diske resujejo pri PCXu kolko vem

genau nebi vedo sam ko sem neso disk nazaj ko je zruzo so me vprasali ce hocem met podatke ki so bli gor.. pa sem reku zakaj pa ne.... samo sem si premislo ko mi je tip reko da bo kostalo vsaj 50.000 sit 8-)

PaJo ::

Hm...
twosocks>> ne verjamem da se ti je masin zrusil zaradi tega cilca, mam jaz v firmi na dveh masinah ze vso stvar milionkrat gor pa dol pa z razlicnimi citalci pa povsod laufa kolko tolko
:D
Ker sam ta ActivCard ti ziher ni masine zrusil ker on cisto enostavno komunicira s sitemom samo takrta ko se ti avtoriziras, se pravi ko das kartico noter, drugace pa je ta kos hardwera cisto pasiven, pac napaja se samo preko PS2.
Hm.. pa si slucajno probal odkopit citalec pa se enkrat sistem zagnat?? Alia pa probaj disk dat v katero drugo masino pa ga od tam dol prebrat, mogoce ti je na tej masini kontroler za diske sel. Vse je mozno, v glavenm pa mislim da citalec temu ni kriv, ker recimo sem mel na neni masini ze po dva citalca prikloplena, pa se celo delala sta vcasih oba, vcasih ap nobeden. Joj to elektronsko bancnistvo pri nas je prava zmeda, pa se zmenit se banke med sabo nemorejo za enotni sitem in enotne citlace;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

twosocks ::

Če pogledam disk (98SE-fat32-fimra) v svojih win2k (FAT32) mi pokaže 2 zaščitena direktorija s čačkami v imenih in pa boot txt fajl. Diska je frej kao 1,7 Gb, sam glede na o, da je disk 3,2, sklepam da so podatki še gor, samo kje...
Predlagano mi je bilo:
- ne zaganjam scandiska, ker bo bogve kaj naredu
- nesem enmu z Linuxom, da mi za vsak slučaj naredi image diska (Linux-direkt dostop do diska itd.)
- potem pa sprobavam
Bom poklical na PCX, Jerovšek, kao Gambit...vam sporočim kaj sem opravil...upam sam da se ne bodo kje igral po sistemu: smo probal, se ne da, format c: (po dosedanjih izkušnjah tudi najprej format)...

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

ABX ::

Image diska lahko narediš tudi z demo verzijo ghosta.
Vtakni disk v drugi računalnik pa poglej kaj se zgodi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

LuiIII ::

Hm meni se je zadnjič zgodilo nekaj podobnega. Sicer je res, da nimam ActiveCarda in, da se mi je stvar zgodila na NTFS. No podatke sem rešil s pomočjo programa Tiramisu. Je pa res, da je delo zamudno. Za ta postopek rabiš še en zdrav disk na katerega se bodo shranjevali podatki. Srečno!

Lui

twosocks ::

Kje se da dobit Tiramius program?

hvala
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

tonic ::

ja, tudi jaz sem ene parkrat rešil svoje podatke z Tiramisujem(velik sprobijem OS in saj veste kak je - včasig gre kaj tak kot nebi smelo);

Tule ga lahk zdavnlavdaš, pa še link do njihove domače strani imaš: http://www.download32.com/proghtml/36/3...

na kratko; narediš eno DOS Boot disketo pa daš gor Tiramisu (vsaj jaz uporabljam tisto DOS različico) pol pa programček pogleda po diski če najde gor kaj pametnega (izpiše ti vse direktorije in fajle kar najde); ampak da ne boš (da nisi) kakih particij formatiral...

andrej ::

tiramisu je mene ze dvakrat reso, ampak si res moras cas vzet, da prides skozi vse datoteke, ki jih kao najde. Enkrat se spomnim, da sem porabil dva cela dneva, da sem dobil nazaj par datotek... vendar se je splacalo:D

twosocks ::

Link ni pravi...kje drugje dobit Tiramisu.?
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

tonic ::

na uni strani je se link do njihove domace strani; poglej to ce ti bo kaj pomagalo: http://www.ontrack.com/software/

drugace je pa spodnji link sigurn(!!!):
http://www.itechdatarecovery.com/123ivr...

ce pa slujajno ne bo slo pa idi na
http://www.itechdatarecovery.com/ in tam naklikas par stvari pa vneses par laznik podatkov pa prides do downloada

Mal je treba posurfat pa najdes!

twosocks ::

Da poročam.

Nesel sem disk v PCX, kjer sem dobil res prijaznega gospoda Igorja. Sem mu dal včeraj disk, danes sem ga dvignil in sedaj grem gledat kaj je gor. Zatrdil mi je, da je rešil večino stvari, samo nekaj zagonskih fajlov ne.

Tko da se je splačal raj 30.000+DDV=35.700 SIT dat pa je rešu, kot pa vpisovat ponovno bazo pa plačat enga za vnos.

Aja vzrok? Če nisem mel nobenega virusa (kar drži), potem se je lahko ob inštalaciji česa (ActivCard???), kakega programa, le-temu sfrklal (kar ni redko), al pa kak dll. kriv...skratka nekaj je prepisalo pol roota, zdej pa grem pogledat kok je rešu.


lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

tonic ::

ok, pa so ti le zrihtali; čeprav bi lahk mogoče sam!

Kekec ::

30000 zato da je pognal en progy sploh ni tak mal kr dober biznis >:D no ampak na koncu je le važn da si rešu podatke. Sam da bi pa zato težavo bil kriv program ki ti je inštaliru ActivCard (kar dvomim) bi na tvojem mestu mal poklicu NLB in jim to sporoču al pa kr račun dal :|

twosocks ::

Podatki so bili res gor...vsaj večina razen kakih dos filetkov...ampak pomembni so ostal.

Dons bom reinštaliral ActivCard....če sesuje disk...naj si tega ne želijo na NLB...
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

miranpozar ::

37000 SIT?!?! Temu se reče nateg človeka v stiski!

Naslednjič uporabi program Lost&Found, ali še raje prej DELAJ BACKUP POMEMBNIH PODATKOV! Windows so preveč nezanesljivi, da bi jim popolnoma zaupal!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

twosocks ::

Se strinjam, a kaj ko podjetje ni delalo backupa (ni moje podjetje :))? Reci temu dobra in draga šola. Ne bom jast šaril po tem, pa da kaj še bolj zafrknem...pač je prevzela odgovornost do neke mere druga oseba..serviser.



Aja. Trenutno je računalnik na novo postavljen zrihtan, toda oseba s Proklika, ki so jim jo po daljšem teženju poslali, se ubada z nedelovanjem.....:D



Pa po njegovem in še čigavem poročanju (zanesljivi viri), so s tem Proklikom in novimi čitalci/karticami sami problemi...no če pokličete na proklik vam bodo rekli: Ne ne, mi nimamo težav...če pa topiš do ljudi ki inštalirajo, je pa druga pesem....





Torej opozorilo vsem, ki boste šli na Proklik..:



Najprej backup in potem naj vam kdo od Proklika inštalira - sej so zastonj...pa še koga lahko obdolžite (v primeru finančnih stroškov), če gre kaj narobe.



Pa lep pozdrav
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Proklik in Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
83890 (3320) knesz
»

Proklik na Win89/ME

Oddelek: Pomoč in nasveti
72009 (1584) smrkecXY
»

ActivCard pametni ključ

Oddelek: Kaj kupiti
142952 (2781) Airskull
»

XP SP2 in PROKLIK

Oddelek: Pomoč in nasveti
101827 (1609) Robert
»

Smartcard in XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
91144 (1036) Yurko

Več podobnih tem