» »

Smartcard in XP

Smartcard in XP

Yurko ::

Hoj!

Me zanima, če je komu uspel spravt v delovanje SmartCard reader (od Activecard na COM portu). To je tisti, ki ga dobiš npr. zdraven proklika. Namreč v W2K mi dela v redu, v XP pa ne sploh. Pa sem inštaliral zadnje drajverje, ki so na www.activecard.com pa še zmerej nič.

Mogoče kaka ideja?

LP, Yurko

Klemenn ::

mal počaki...k bom jaz zdej enkrat dubu tale proklik...ti potem sporočim..aja jaz bom formatirau in potem win xp in win 98se še enkrat posnel..tak da bo omgoče mal drga...bom vidu...

andrej ::

sicer nimam tega od proklika, imam pa samostojen smart card reader na USB in dela bp.

Yurko ::

Ja, sem tut jest sem slišu, da na USB dela BP. Ampak mene zanima ta, ki se ga priključi na COM port. A ga je že kdo spravu k delovanju pod XPji?

Jest ::

Da.. sicer z muko.. vendar sedaj dela... Bila pa je fora, da je fizicno reader na COM2.. v nastavitvah ActivCard readerja pa dela ce sem izbral COM1... cudno.. ampak dela... :D ...

Obvezno pa je treba dati zadnje gonilnike iz www.activcard.com ...
Lp
Thomas
www.mobile.si

ToniT ::

Problem pri serijskem čitalcu je samo ta, da je potrebno zagnati tisti servis, za katerega ti javlja napako. (Zadevo imam na drugem računalniku - popoldan bom lahko natančno povedal ime servisa). Najbolje ga je dati na automatic start in problemi bodo izginili. :D

ToniT ::

Ime servisa je Smart Card (kaj pa drugega :D )

Yurko ::

no, dej prosim sporoči, ko boš vedel kateri servis.

Jest ::

Kot je ze nekdo omenil se servis imenuje Smart Card.. Sicer pa ¸mislim, da to pise tudi v navodilih za nemstitev ActivCard-a...
Lp
Thomas
www.mobile.si

Yurko ::

OK, ga zaženem in še vedno nič?! Servis se kliče Smart Card Resource Manager.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drajverji se težko dobijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
112090 (1889) amigo_no1
»

Proklik in Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
83828 (3258) knesz
»

Proklik na Win89/ME

Oddelek: Pomoč in nasveti
71988 (1563) smrkecXY
»

XP SP2 in PROKLIK

Oddelek: Pomoč in nasveti
101802 (1584) Robert
»

SMRTNO RESNA stvar - v nevarnosti podjetje

Oddelek: Operacijski sistemi
212421 (1947) twosocks

Več podobnih tem