» »

ActivCard pametni ključ

ActivCard pametni ključ

Border ::

Kaj pravite na to zadevo? Se splaca? Je to varno, al je to tudi neki larifari...

VEC O TEM...




ActivCard pametni ključ je enostaven za uporabo, ker ga uporabljamo skozi USB vrata, združuje pa lastnosti pametne kartice ActivCard Gold in čitalca pametnih kartic. V enem samem ključu so zapisani vsa gesla, ključi in profili za dostopanje do različnih mrež. Uporabnik enostavno vtakne ključ v USB vrata vpiše PIN, ki je potreben za priklop na mrežo. Z njim lahko tudi upravljamo svoje elektronsko bančništvo, se podpisujemo in šifriramo elektronsko pošto.



ActivKey v ima kapaciteto pomnilnika 16K in lahko hrani do štiri digitalna potrdila dolžine 1024 bitov skupaj s pripadajočimi privatnimi ključi. Programska oprema za uporabljanje ActivKey je ActivCard Gold 2.0 ali višja.



Pred uporabo ključa morate naložiti gonilnik. Ključ med nameščanjem ne sme biti priklopljen na računalnik. Operacijski sistemi Windows NT in 95 ne podpirajo USB vmesnika.

~Speed ::

digitalna potrdila (in vse ostalo) lahko shraniš tudi na čist navadno USB palčko.

Za 15K sit kupiš activeCard čitalca (jst ga mam in je čis ok) in še navadno USB palčko od 512MB...
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

Border ::

Ce te prav razumem, lahko ta potrdila shranis na cist navaden USBkljuc 128Mb, ki stane 4k?

Ja v cem je pa razlika med USBkljucem in tem ActivCard pametni ključem?

ToniT ::

Razlika je v zaščiti!
Če imaš certifikat na navadnem ključu, je to isto, kot da je na disku.

elasto_mania ::

ni rečeno ker ti maš lahko v file zaklučen z geslom :O

b ::

Sej tudi na disku lahko imas kljuc zasciten z geslom.

Se vedno pa ti lahko kdo prestreze geslo in pride do tvojega kljuca. V nasprotju s tem pa pametna kartica omogoca sifrirne operacije s kljucem, ki pa ga z nje ni mogoce dobit. Ce nimas kartice, se ne da izvajat sifrirnih operacij :)

Se najboljsa stvar pa je citalec pametnih kartic z vgrajeno tipkovnico za vpis PIN-a. Na tak nacin ti (npr.) spyware ne more prestreci niti PIN-a.

Tko da ne ga srat s tem, da je isto na USB flashu ali USB smartcard-u imet sifrirne kljuce. Razlika je kot dan pa noc.

Aja, pa ActivCard ni ne edini ne najcenejsi proizvajalec te opreme.

Airskull ::

kaj podobnega se pa še dobi v slo? (predvsem me zanimajo smart cardi)
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

b ::

Ene italijanske USB kljuce sem jaz dobil, kombinirane flash/smartcard, ampak se zdej res ne spomnim, kdo je proizvajalec. Po PM lahko posredujem kdo to prodaja oz. je prodajal pred kaksnim letom.

Border ::

Daj posreduj mi pleas...

ActiveCard je zasciten s PINom, mi je povedal trgovc, bistvo je podoben čitalcu kartic, le da je USB.

b ::

Jah isto je kot kartica+citalec, le da ne mores menjat kartice :)

Pa kot sem ze povedal... PIN, ki ga vpises v racunalnik, ti lahko kdo spizdi. Idealna varianta bi bila, da bi bila tipkovnica za vnos PIN-a direktno na citalcu oz. tej USB zadevi. Se vedno pa neprimerljivo z USB flashem.

Ravnokar sem poslal mail, ko dobim odgovor, ga pripopam sem.

Border ::

Sam poglejte tole...

Ko vnesec PIN, se kljuc odpre in takrat lahko prekopiras certifikate dol... tudi fizicni PIN ti nc ne pomaga... mar ni tako?

b ::

Ne.

Kljuc je zapisan na cipu in ga ni mogoce dobit dol. To je cela fora pametnih kartic... two factor authentication - potrebujes kartico IN PIN. Samo eno ali samo drugo ti nic ne pomaga. Ti moras imet hardware (se pravi kartico ali USB token) ter PIN. Ko imas oboje, lahko s kartico izvedes neko operacijo - navadno kaksen kriptografski podpis ali kaj takega. Kartice ponavadi tudi podpirajo kreiranje kljucev - torej ti tvojega privatnega kljuca NIKOLI ne vidis, ker se ze kreira na kartici. Ven pa dobis samo public key.

Sicer pa se pri na da dobit se Eutron kljuce - ampak ne v maloprodarji. Tole sem dobil:

Ja naj pove katerega zeli in zakaj in bomo odgovorili, seveda pa bi bilo
dobro da vec kot enega .)


Tko da ce koga se zmeri zanima naj mi pise na PM za mail od tega cloveka. Firma ni glih stacuna in tega ne prodajajo kos po kos, ampak ce obstaja potencial za prodat kaj vec bojo pa zihr zainteresirani tudi za kaksne testne primerke.

~Speed ::

Sam poglejte tole... Ko vnesec PIN, se kljuc odpre in takrat lahko prekopiras certifikate dol... tudi fizicni PIN ti nc ne pomaga... mar ni tako?

Pa pravim ti, da neka jaka zaščita to ni. Ma to že mal presega vsebino tega topica, tko da...


In pa dragi b., če kdo tle s**je, potem si to ti.
Izdelek, ki ga ti zagovarjaš, je čisto navadna usb palčka, s tem da ima kodo za dostop.
Ma ta koda ni absolutna zaščita. Halo. Če bi bal res tko dobra zaščita, se ne bi prodajalo po 15K sit.
Poglej mal, razišči malo po netu, na kolk načinov se da priti oz. obiti take PIN kode...

Po drugi strani pa lahko na čisto navaden medij zakodiraš karkoli, in sicer tko, da ti 99.999% uporabnikov ne more do podatkov (to je, jih ne more odkodirati, čeprav pride do njih).
In za to ne rabiš posebne stojne opreme tipo active flash/card...
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

~Speed ::

Ne. Kljuc je zapisan na cipu in ga ni mogoce dobit dol. To je cela fora pametnih kartic... two factor authentication - potrebujes kartico IN PIN. Samo eno ali samo drugo ti nic ne pomaga. Ti moras imet hardware (se pravi kartico ali USB token) ter PIN.

I dont wanna rain on your parade, bi reku američan, ma to kar praviš je sicer res, ni pa odgovor na vprašanje Mr. Border-ja.

No, da se ne preveč zapletemo v argumetne in proti argumente - dejstvo je, da je enkripcija podatkov ena zelo zanimivih področij in tudi vse bolj perečih.

In vse se nekak skondenzira le v eno stvar: kakšen nivo varnosti in enkripcije podatkov uporabnik potrebuje.
In za nas, čist navadne smrtnike je tale active card zadeva že ok (ni pa prav popolno varna, to je tudi dobro, da se ve). Je tudi cenovno je kr ugodna.
in my opinion

Navali narod na te ključe, torej. LOL
:D
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

Airskull ::

ma men se gre za zaščito podatkov v laptopu; se pravi če mi ga spizdijo ne morejo do podatkov(nevadni smrtniki, da mi ne bo kdo začel z kapacitetami tujih vlad). Zagotovo pa je res, da bi to vzelo preveč časa običajim ljudem(beri ne-projem).

Torej je Activ Card edina možnost pri nas?
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Airskull ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Proklik in Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
83821 (3251) knesz
»

Proklik na Win89/ME

Oddelek: Pomoč in nasveti
71987 (1562) smrkecXY
»

Certifikat na USB ključ

Oddelek: Pomoč in nasveti
127434 (7165) StratOS
»

XP SP2 in PROKLIK

Oddelek: Pomoč in nasveti
101800 (1582) Robert
»

SMRTNO RESNA stvar - v nevarnosti podjetje

Oddelek: Operacijski sistemi
212409 (1935) twosocks

Več podobnih tem