» »

carina iz amerike

carina iz amerike

timme ::

Naročil bom paket iz amerike v vrednosti 250€ naročil bom prek spletne trgovine rolke in športne copate. Na strani sem tudi opazil da morem plačati poštnino v vrednosti 60$ zdaj pa me zanima če bom mogel še plačati carino ko bo paket prišel v SLO?

techfreak :) ::

((250 Euros) + (60 U.S. dollars)) * (120%) = 349.882223 Euros

Za carino pa boš moral pogledati na: http://www.carina.gov.si/

carota ::

Na vsoto 250eur + 60usd plačaš najprej carino in na vse skupaj še DDV.

timme ::

Kaj pa če paket pošljejo kot darilo?

gendale ::

cariniki niso tako neumni
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

hamax ::

Kaj pa če paket pošljejo kot darilo?

Ce na paketu ni cene, ki vsaj izgleda pravilna, te bodo prosili, da jim posljes racun za izdelek ali povezavo na trgovino, kjer si narocil paket. Ce se jim cena ne bo zdela prava, bodo poiskali enak ali podoben izdelek, ter tvoj paket ocarinili po tisti ceni.
Zelo tezko je priti okoli.

bezerk ::

sam sem za stvari vredne 20$ že pošiljal izpiske iz Ebaya na carino.
Darilo je NO GO.

Avenger ::

Če je le mogoče, se z Ameriko ne ukvarjaj, grem kar stavit, da boš enako ali ekvivalentno robo dobil iz Nemčije ceneje in prej.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

timme ::

Torej bom mogo v vsakem primeru plačati carino? grr

fosil ::

Če naročaš iz EU-ja ne plačaš niti carine niti DDV-ja. Pa še hitro dobiš.
Kakšna Anglija in Nemčija sta ponavadi najbolj konkurenčni.
Tako je!

St235 ::

Plačal boš pa predvsem DDV, carina je zanemarljiva, če boš naročil iz ZDA.

Iz EU (in ja Velika Britanija je EU, da ne bo imel spet kdo kakšnih blodenj) ne plačaš ne DDV ne carine.

damjan1980 ::

mene pa zanima če ima kdo kako konkretno izkušnjo z pošiljanjem na poštno ležeče v avstrijo in njihovo carino? gre namreč za to da bi neke cunje, sicer nove, ampak brez listkov in bilo česa drugega, poslal preko privat osebe iz usa k nam. naši bebci vem da bi zakomplicirali, mene pa zanima če so tudi jodlari taki komplikatorji?

bezerk ::

ja, tudi "jodlarji" so taki kot naši "bebci", ne dovoljujejo šverca.

St235 ::

Kdo bi si mislil, avstricij so tudi v EU in veljajo praktično enaka pravila. Sam namesto v slovenščini jim boš moral pojasnila pošiljat nemščini.

ravsek ::

Gre mogoce kdo v bliznji prihodnosti kaj v Ameriko na kaksen trip/sluzbeno/karkoli pot? Dolar je tako nizko, da me mika en Ipod iz Amerike (32gb verzija toucha pride v ZDA preracunano v evre okoli 200€, pri nas pa okoli 300€). Seveda bi se usluga placala! Ce se najde kaksen kandidat, me lahko kontaktira prek ZS :)

lp

Desty ::

Ne pozabi, da je to cena brez njihovega davka (VAT), ki je v vsaki zvezni državi drugačen.

ravsek ::

Uf, to pa niti nisem pomislil. Torej tista cena na apple store ni koncna cena, je treba pristeti se njihov davek? Priblizno max 10% potem se na to ceno, kolikor sem pogooglal? Trenutno se vseeno splaca potem.

Desty ::

Na 299$ dodaj še recimo 10% VAT (odvisno kje bo kolega bil) in je to to. Potem pa švercat na letališču. Je pa to ceneje kot pri nas ja. Sem recimo pogledal UK cene in je zaradi tečaja cena le par € manjša od naše.

St235 ::

Ravsek to veš, da nekoga prosiš naj stori resen prekršek in nosi posledice, če ga dobijo?

s1m0n ::

Če pride v EU iz ZDA z letalom si oproščen do 430€/osebo (vsaj v Nemčiji-Frankfurt)

Naj me kdo popravi, če se motim :) Takšne so bile vsaj moje izkušnje na Frankfurt letališču!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

ravsek ::

St235 je izjavil:

Ravsek to veš, da nekoga prosiš naj stori resen prekršek in nosi posledice, če ga dobijo?


Ja, to je konec koncev zadeva nacionalne varnosti in dosmrtna kazen oz obglavljenje, ce te dobijo :)) Lepo te prosim, ne delaj iz muhe slona, no. Nobenega ne silim v to, pac sem prasal, ce bi bil slucajno kdo to pripravljen naredil za neko denarno kompenzacijo super, drugace pa tudi ok, se ne bo svet kontra zacel vrteti zaradi tega :)

chinko ::

Kako je s carino in pošiljkami fosilov iz ZDA? Našel sem glede izvoza - no can do, uvoz pa? Ima kdo prakso, gre skozi (normalno z 20% DDV-ja in ??? % carine)?

darkolord ::

Hm prav fosilov nisem našel, verjetno bi to pasalo v kategorijo "Zbirke in zbirateljski predmeti, ki imajo zoološki, botanični, mineraloški, anatomski, zgodovinski, arheološki, paleontološki, etnografski ali numizmatični pomen", tam pa izgleda da ni nobenih omejitev glede fosilov, carine za to kategorijo pa ni.

gendale ::

Desty je izjavil:

Ne pozabi, da je to cena brez njihovega davka (VAT), ki je v vsaki zvezni državi drugačen.

a ni v zda neka fora, da če naročiš preko spleta iz ene v drugo zvezno državo, ti zadeve ne obdavčijo avtomatsko, ampak bi moral sam prijavit ko oddajaš davčno napoved?

potem pa pač naročiš iz druge zvezne države v svoj hotel in se izogneš še temu

KoMar- ::

Uh? V davčni napovedi prijaviš svoje dohodke (zato "dohodnina") in ne odhodke/nakupe.

gendale ::

KoMar- ::

Pa res, to imajo pa kar zapleteno potem.

TgT ::

Kot zanimivost, kolegu so cariniki izračunali carino kar na vrednost dolarja -> 90$+20% = 18€ :)) $ = € >:D
Čim več pobrat narodu ;((
Hit'N'Run

darkolord ::

Si siguren da niso v to všteti carina in stroški "carinjenja" (mislim da 4.5 eur)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218769 (5499) St235
»

Kupovanje v ZDA, carina in vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
146226 (3625) Invictus
»

Vnaprej plačana carina?

Oddelek: Loža
182875 (2322) Matija82
»

Nakup MacBooka Pro iz Amerike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5012945 (11316) St235
»

Naročanje iz ZDA po netu (1700+ T-bred)

Oddelek: Kaj kupiti
293917 (3452) Tarzan

Več podobnih tem