» »

Zakaj samo redki uporabljajo win2k??

Zakaj samo redki uporabljajo win2k??

LordWorm ::

Zanima me zakaj se izogibate teh winsow?Z service pack3 so naj winsi.Ja spili delajo samo zelo stari ne.

Gandalfar ::

pa sej jih .. ze od izida..

iration ::

ne bi meu nič drugega kot win2k. ratal jim je narest super os.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Eagle ::

Nekateri pac radi 10x na dan gledajo bluescreen in 10x na dan radi resetirajo comp, ko pa da bi si dali gor win 2k >:D

Pithlit ::

Ma ful folka je prepričanih da je vsaka novejša zadeva avtomatsko boljša... zato ti pa grejo in instalirajo XP-je... Ni pa malo folka k ma win2k gor. Jst osebno sm že skor pozabu kako BSOD zgleda, ker ga že 3 mesece nisem vidu kljub temu de je comp prižgan 24/7 >:D
Life is as complicated as we make it...

Mercier ::

Uporabljam na šiktu. Z 266 MHz MMX-om in 64 MB RAM-a. Gura se nekako.

LuiIII ::

Sam uporabljam 3 mašine z WIN2000. 2 doma 1 na šihtu. Sicer je pa se za zamenjavo operacijskega sistema odločim najprej po enelm letu od izida. V tem času pridejo na plan resnične slabosti in prednosti operacijskega sistema. Za enkrat mi WinXP ne nudijo nekih velikih, nepogrešljivih novosti. Pa tudi kolegi, ki jih imajo nekako izgleda, da nimajo sreče z določenimi komponentami, ki enostavno slabo ali pa sploh ne delujejo.

Lui

IceIceBaby ::

Jaz jih ne uporabljam ker majo XPji nekatere prednosti ki so za mene dosti uporabne.

Ubistvu možno da se da tudi u 2k vse to zrihtat ampak se nisem še potrudu. Comp recimo uporablata poleg mene tudi fotr in pa punca. In v XPjih je zlo dobr narjen tist login screen ko maš ikonce pa vsakemu svoj desktop nardi itd. Več userjev vem da lahko nardiš na 2k ampak je tu bolj enostavno in boljše zgleda.
Poleg tega majo XPji že podporo za adsl not, ni treba programčka nalagat. Pa ko sem digitalca štekal mi ni avtomatsko pokazal novga pogona ...

Malenkosti ki pa se meni zdijo pomembne. Za domačo uporabo mam velik rajš XPje. So pa w2k dober OS za workstejšne in tam kjer kozmetike nočeš in ne rabiš. Ampak še vseeno so oboji samo windowsi.

bobby ::

se pridružujem odgovoru Luilll. jst tud tko mislm. sej sem inštalaru že Xp-je na mojo mašino, pa ne sam enkat,pa SP pa podobne popravke pa sranje se vedno ne dela, tko kot bi mogl.kr eni errorji pa zmrzovanje,... win Xp, se vidmo po izidu SP2.:D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

BendeR ::

Jaz sem jih uporabljal na stari mašini in še pol 3 mesce na novi pol pa so tak win xp prišli pa sem si tiste gor dal.Torej uporabljal sem win 2k od izida pa do izida win xp.:D
:=)

SmiLe_ ::

Sam jih uporabljam 2 leti in pol v službi, prva instalacija + service pack 2. Delajo kot urca!SmiLe

ABX ::

V službi visim za NT-ji 4.0, doma pa sem še pred parimi meseci uporabljal win9x. Zdaj sem prešaltal na w2k, čez kako leto bom pa na XP-je.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

LordWorm ::

Ja tako je to.
Win2k bi res lahko rekli da delajo kot popolna prasica.Jaz samo enega problema nisem resil.Namrec ze marsi kater driver sem sprobal in vedno je problem v refresh rate fix.Ja imam gf3.Najbolj uspesen sem bil ko sem instaliru 40.71 in delajo Direct3D spili ok, medtem ko pa v OpenGLju ni pravih hercev...ima kdo kako idejo

8-O --a ni faca

sidney ::

kdo pravi, da ne uporabljamo W2k? Ko sem jih 1.nalozu sem imel kar nekej problemow s kompatibilnostjo z dolocenimi programi. na sihtu smo jih mogli dol vrst, ker en program (procesni program) enostavno ni delal, zaradi ene butaste knjiznice, ki ni bla zdruzljiva z W2k;( . Sele ko sem nalozu winme sem dojel, da so w2k zakon. z mal popravki, zdej mam sp3 delajo super. nasihtu mam XP, pa se mi zdijo dobesedno prekicasti, tko da sem nastimal cisto klasicen desktop... skratka W2k so zakon, samo spoznat jih moras, pa se kar dobro masino moras imet, da prevec ne meljejo.:D

govno ::

Garrett33: ti problemi so že zdavnaj rešeni ... kje živiš??

res zanimivo, zakaj so win2k tako privlačni za workstatione ... ne vem, če glih za igrce ...

imam win2k in win98se, v katerih zaganjam samo igrce ... oboji delajo odlično ...
samo bojim se, da bom moral enkrat na nekaj novejšega prešaltat (razni xp dreki), ker ne bo več softwara za win2k in win98 ...

LordWorm ::

No no softver za win98 in 2k bodo se kar nekaj cajta ven pljuvali.
Ja res, ko jih clovek namest skupaj z sp3 se res vprasa zakaj vecina(ce ne kar vsi) ne uporablja...samo vidim da nas je ze kar nekaj...
Govno ce se enkrat preberes moj reply pise da sem sicer prisel do tega da je pravo stevilo hercev v Direct3D spilih, AMPAK jebejo me OpenGL spili, kar pa nikakor ni logicno.Se vedno imam 40.71....ce pa je to to pa prosim da poves solucijo, ker jaz nimam cajta da bi skos takole visel po forumih.

Se enkrat ga poglejte---8-O ---

SkIDiver ::

Uporablam jih na pentium 1 200MMX z 64 mb rama pa zadeva gura čist ql vse skup. Mogoče sam še dodatnih 64 mb rama pa seka>:D BSOD pa še nism vidu odkar jih uporablam. Pa glede na to, da ga sestra dost uporabla in, da nič ne jamra 100% jamčim, da je dobr OS:D

Brane2 ::

Win2K uporabljam že kar nekaj časa- mislim da že skor 2 leti.

V začetku, ko smo se igrali s kojekakvimi beta verzijami so bla sranja a pol sem z 98ke presaltu zares na 2000-ko in niti enkrat mi ni blo zal.

Razlika ko noc pa dan. 2000ka se mi je zelo redko zrusla, ceprav se je tud to zgodil, pa se takrat se je hitro pobrala.

U glavnem, 2000ka so moji zadnji kupljeni Windowsi. Boljsih ne rabim (in vsekakor ne XPjev, ceprav smo nabavli ene-sodelavc jih je hotu-zdej se pa jebe s stvarmi ki ne delajo O.K.).

Ko bom naslednjic skesiral za kak OS, bo to za Unix ali Linux ali kej podobnega. Pravzaprav sem ze. Neki dni nazaj sem si ubodu Suse Linux 8.1 Pro.

Stvar gate para. Ze dolgo mam na svoji Win2k mashini Linux kot sekundarni sistem. Odkar pa mam SUse 8.1 pa so Winsi sekundarni.
Ja, res je, stvar se mi po defaultu zboota v Linux. >:D

Tud 8.1ka se ni to, kar rabim, je full nevarno blizu...

Kaboom ::

sebe dam med ponosne uporabnike win2k... sp3 inštaliran delujejo super... xpji so bli prevelki problem da bi jih mel inštalirane... zraven še lahko dam dva kolega ki prisegata na win2k
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Matri[X] ::

Sam prisegam na XPje že kakšno leto in pol (od Beta2 naprej), prej sem bil pa na win2k. Win98/ME sploh ne pogledam več. Na serverju mam Win2k server in morm rečt da delajo super, na delovnem+igrelnem kompu mam pa XPje, ker tam špili delujejo najhitrej, 10% hitrej kot v win2k/98 z nvidia grafično. Res nevem kako se vam XPji lahko kr sesuvajo. Jaz mam uptime par dni na XPjih, pa še to ga sam resetiram. Pač ne smeš uporabljati neki čudni programčkov, ki ti ponavadi samo uničijo stabilnost celotnega sistema. Theme na XPjih pa rulajo, se ve!

Brane2 ::

XPji mi delajo sranje na mreži. U firmi mam svojo Win2k mashino, kolegovo WinXP pa še par Linux mashin.

Če recimo odštekam ADSL modem, se XP mashina skoraj obvezno sesuje, čeprav je modem povezan na switch. Pa recimo tip ma CD pekac in XP mu jasno omogocajo pisanje direkt na CDR (brez WinonCDja, Nerota itd). Ampak kot posledica tega mu noben drug program za pecenje CDjev ne dela na tisti mashini-samo vdelana XP funkcija za pecenje.

Ta ma pa en soliden bug. Ce das not CD in zacnes peci nanj, mashina ne dovoli poznejse menjave CDja. Ti ga lahko zamenjas, ampak se stroju zrola. Enako se zgodi, ce se odlocis, da bos nekaj zapekel gor, a se to iz nekega razloga ne da (slab/poln disk itd).

To tko za zacetek, da o kakih security luknjah ne govorimo.

barbarpapa1 ::

Barbarpapa1 too W2K user :D

Že prej na starem kompu sem (in še vedno) fural Win NT4.0 Sp6 in to brez večjih problemov (no ja, ko sem poskusil IE6, mi je delalo probleme med srfanjem, pa sem zadevo lepo z opero nadomestil in od tedaj vse BP). Sem pa imel navado, da sem po vsaki inštalaciji SP6 čez potegno...

Na novem kompu pa W2K. Brez problemov sploh, zato nimam želje po XP...Res je, da se ne igram (pa ne da se nebi htel, samo mam reflekse na nivoju crkjenega konja, tak da....), vendar je sedaj računalnik odkrila moja hčera, tak da se zadeve spreminjajo. Tukaj bi imel vprašanje glede SP3 za W2K. Ga še nimam nameščenega. Ali je tudi tukaj priporočljivo po instalaciji kakšnega SW-ja tudi SP3 čez potegnit?

Pa naj vam kompi dobro delajo (ne glede na OS....:D )

LP

Jože

ali3n ::

barbapapa: jest nism opazu nobene razlike po namestitvi SP3... delajo tko dobro (odlično) kot prej...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Matri[X] ::

Jz dosedaj z XPji še nisem mel težav. VSE deluje ok, brez napak. Če pa ne obvladaš računalnika (večina tistih ki jokajo, da jim to in ono ne dela) pa seveda zadeva ne more normalno delovat. Morš vedt kaj prestavljaš in nastavljaš. Veliko je odvisno tudi od hardwera.

tejo ::

Že kako leto uporabljam Windows XP in ni nobenih problemov, prej sem imel pa Win2k neki časa. Razlog za XP je pa v tem, da so lepši, hitrejši, pa imajo zame zelo uporabne novosti notri. Če bom postavljal kdaj server, potem bo pa na njem Win2k, XP-ji so že preveč dodelani (so namenjeni tud za kaj drugega kot samo za resno delo, posledica je pa potreba po večji količini rama).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

krucymucy ::

win2k kako leto, nato XP kaka 2 meseca, zdej pa spet w2k!!!

dr.J ::

Jaz jih ne uporabljam, ker so predragi. Ne w2k ne katerih drugih.

Z Linuxom sem več kot zadovoljen. Rock stable, brez virusov in črvov, popravki so na voljo _takoj_.

Gh0st ::

Edini tapravi Windowsi so 2000. O drugih se sploh ne pogovarjam...
Anywayz, LINUX obvlada sceno...:)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

McHusch ::

Tudi jest prisegam (zaenkrat) na Windows 2000, ker enostavno rulajo. Tudi WindowsXP niso slabi, ampak ne potrebujem novosti, ki jih prinašajo, zato ostajam pri preizkušenih. Ne diraj lava, dok sprava.

Itak pa vsakih nekaj mesecev naložim Windows 98, da potem ugotovim, da so Windows 2000 še vedno zakon.:D :D

barbarpapa1 ::

Dr.J Glede cen imaš prav. Sam že kar nekaj časa razmišljam o Linux-u, a me muči problem, da aplikacija, ki jo najbolj potrebujem, ni na voljo za Linux. Pa bi lahko bila, saj je na voljo za vse pomebnejše Unix-e. Pa na sejmih kažejo Linux release, le v prodajo ga ne dajo;((. Drugače pa je za Linux na voljo že skoraj vse, kot za winse.

Se v službi mace poigravamo z mislimi v tej smeri. Npr večino officce-ov smo že zamenjali za hmmm...mislim, da se zadevi reče pc suite...

Pa naj vam OS zvesto služi, katerikoli že je...

LP

Jože

Mercier ::

Pri w2k pogrešam cleartype fonte za LCD monitorje, remote desktop, pa hitro formatiranje pri inštalaciji.

Pa moram priznat, da pečem z XPji. :8)

LordWorm ::

Ok vseeno bi bil vesel ce bi mi kdorkoli povedal resitev mojega problema...:\

Dr_M ::

win2k all the way bitchez.:)) :) :D Xp bom pa kr preskocu - mam preslab comp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Duhec ::

Sem že mislil, da sem edini, ki (še) uporablja Win2000. Sam se zgledujem po tem, da uporabljam tisti OS, ki je tudi na voljo za serverje. Če bo WinXP server varianta, bo gotovo toliko stabilen, da ne bo večjih težav in bom razmislil o nakupu. Vse variante XP-ja so zato zame zaenkrat samo poizkusne zajčkulje.:D

bastadu ::

Tukaj še en ponosen lastnik Win2k...

kuglvinkl ::

me to on NT5, čakam na šestko :). Je pa hudič, ko se celo velike firme ne zmenijo več za ta OS (ATI denimo)
Your focus determines your reallity

marS ::

:D
ena mašina na Win2k in ena na Win98se. Z nastavitvami Win2k je bilo kr neki težav (če nabutaš gor vse kar je možno: skener, pekač, fotoprinter, videomontaža) ma ko so pršli novi driverji in service pack 3 je zdaj vse v redu že kr neki časa, Win98 se pa redno ruši, ma se navadiš....:D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jebiveter ::

Win2k furam prakticno od same izdaje. Zame je to najboljsi win system! Vsi se nekaj pritozujejo, da jim ne dela, meni dela vse! Ce ne dela takoj se malo potrudis in spet dela! :D

Konec koncev nas le ni tko malo....
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Tomi ::

Doma in na prenosniku imam XP-je od začetka, na faksu pa sem imel eno mrežo 6*Win2k, sedaj pa imam pol-pol Win2k in WinXP. Remote desktop in stalni IP-ji pač naredijo WinXP tako zanimive.
metrodusa.blogspot.com

Maxtor ::

Win2k kake 3 leta, nato XP kaka 2 dni, zdej pa spet w2k!!!

Win XP se mi je naključno reštartal. vzroka nisem našel, tako kot nekaj mojih znancev ne. Se jim je namreč dogajalo isto.

kockish ::

Uporabljam win2k od izida. Vmes en mesec preizkusal XPje.
V studentskem klubu pa laufa wi2k adv. server + 4x win2k.

ferjan ::

Se en ki prisega na W2K....8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferjan ()

footprint ::

V sluzbi W2K in nekaj NT-jev (98 je prepovedana!)

Doma pa izrecno Linux.
(če se hočeš učit in biti svoboden je GPL na prvem mestu.)(če se hočeš učit in biti svoboden je GPL na prvem mestu.)

-MiS- ::

Win2k Prof. ne menjam,... Delajo kot streznik na katerem laufam Cabel in le redko se zgodi, da kdaj kej mrkne, če pa že, je pa ziher zarad moje napače, oz. vcasih ga pač preobremenim in takrat res nč duga ne pomaga kot pa reset...

Skratka delajo kot urca, sm testiru tud XPje, še pred časom ko še ni blo tolk driverjev napisanih za njih, pa mi nekot niso sedl, kozmetika je kr mal huda, sploh če si prej navajen gledat, navadne enostavne poteze winsow,...

Kot kaže bodo na mojih mašinah še kakšno leto, dokler ne bodo končani zadnji popravki za XPje, pol bom pa prešaltu,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP dopolnil 10 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5214571 (11845) Jst
»

Tudi podpori za Windows 2000 se počasi bliža konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
906947 (5396) Gandalfar
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157922 (7922) SunCell
»

XP vs. 2k - hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523892 (2942) BaRtMaN
»

katere windowse si naj instaliram

Oddelek: Operacijski sistemi
311625 (1140) cpu

Več podobnih tem