» »

Graf v excellu

Graf v excellu

lacniFranc ::

Zdravo, mam en cist preprost problem sam nikol ne delam v excellu.. torej hocm narest graf, mam dve tabeli, se prav vrednosti za x pa vrednosti za y os. znam narisat graf k bi meu vsako tocko pr vsaki vrednosti iz teh dveh tabel, ampak js hocm tak graf, k bi meu na obeh oseh stalne vrednosti (npr. 10 20 30 40 50), potem bi mi pa na to premico (linearna funkcija) narisu še točke iz teh dveh tabel. Delam namreč poročilo kjer sem meu meritve take, da med točkami pač potegnš prbližn premico, ker v teoriji velja linearna odvisnost. (se prav tocke k bi ble narisane na tem grafu se ne bi čist prlegale premici..) hvala za odgovor

lp

prtenjam ::

Hm... Če rišete graf imejte podatke v ENI tabeli in potem vam bo Excel brez kakršnegakoli posega pač narisal graf, ki bo imel na X osi oznake od 0 do MAX vrednosti na X osi ter in seveda enakovredno na Y osi. Po grafu pa bo pač izrisal točke tja kamor pašejo:
x    y
54    22
21    81
62    52
75    50
42    78

Uporabite pa graf XY (raztreseni). Konkretne oznake na X in Y osi lahko nadalje spreminjate tako da z DESNO miško kliknete na posamezno os in odpre se vam hitri meni z opcijami...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mi lahko kdo razlozi ta graf?

Oddelek: Šola
302830 (1409) BorutK-73
»

excel datum

Oddelek: Pomoč in nasveti
51159 (1045) energetik
»

E (matematična konstanta) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15315680 (10144) Jst
»

Odvodi - preprosta razlaga

Oddelek: Šola
69073 (8809) Invictus
»

Potrebujem milimeterski papir!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
147497 (7210) bili_39

Več podobnih tem