» »

excel datum

excel datum

turist1 ::

naredil sem graf, kjer so na časovni premici napisani datumi, a napisanih je 9, namesto 8. v tabeli imam 8 datumov s podatki, na grafu se je dodal še nek x datum, ki ga v tabeli sploh ni. Odstraniti ga ne morem, rad bi da prikaze le datume, s podatki, ki imajo vrednosti v tabeli.... lahko le pomanjšam graf in "izgine datum".... a tudi pol drugih... kak nasvet excel2007? hvala

sloxl8 ::

Dvakrat klikni na os, kjer so datumi, in na zavihku Scale nastavi, kje se začne datumsko področje in kje konča, oz. kje seka Y-os (če so datumi na X-osi).

Težava je edino v tem, da moraš datume Min. in Max. navesti kot številske vrednosti. Za to v nekem drugem polju uporabi funkcijo DATE().

klemenSLO ::

morda območje ki zajema datume ne vsebuje polja s tvojim nazadnje dodanim datumom
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

turist1 ::

ne uspe mi pa sem poskusil vse...
torej desni klik na os X, kjer so datumi: "oblikuj os" -možnosti osi- sem določil najmanjšo vrednost vpisal prvi datum, in največjo vnesel zadnji datum... nobene spremembe....
(datumi v tzabeli so npr.: 15.2.2012, 18.6.2012, 30.7.2012...

a v grafu mi vrže še 7.6.2012 itd... :(
še kak nasvet?
@klemenSLo, nisem razumel... imam novo tabelo s podatki za točno določene dneve, graf mi pa vrže podatke za dneve, ki sploh niso v tabeli...

prtenjam ::

Pozdravljeni,

Pravo vprašanje je, kako izgleda ta graf in ali so datumi v nekem zaporedju ali pa so pač datumi med dvema mejama. Stvar je namreč v tem, da lahko Excel na x osi prikaže realno datumsko skalo in tako je lahko 5 točk dokaj skupaj tri pa povsem na drugi strani (npr 1.1, 10.1, 11.1, 14.1, 23.1, 22.5, 28.5, 24.6). V tem primeru bo Excel pač narisal datumsko skalo med 1.1 in 24.6 (ali še kakšen datum naprej / nazaj), vmes pa bo izpisal datume, ki se pač nahajajo na neki točki na osi X, čeravno jih med vašimi podatki ni.

Če pa med datumi ne potrebujete pravega razmerja, torej če je lahko me 1.1 in 10.1 ravno toliko razlike kot med 23.1 in 22.5; potem pa ne potrebujete datumske skale temveč datume pretvorite v navadne nize znakov in izrišite navaden graf.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

energetik ::

turist1 je izjavil:

ne uspe mi pa sem poskusil vse...
torej desni klik na os X, kjer so datumi: "oblikuj os" -možnosti osi- sem določil najmanjšo vrednost vpisal prvi datum, in največjo vnesel zadnji datum... nobene spremembe....
(datumi v tzabeli so npr.: 15.2.2012, 18.6.2012, 30.7.2012...

a v grafu mi vrže še 7.6.2012 itd... :(
še kak nasvet?
@klemenSLo, nisem razumel... imam novo tabelo s podatki za točno določene dneve, graf mi pa vrže podatke za dneve, ki sploh niso v tabeli...
Ti imaš očitno XY graf. Pretvori ga v črtnega (ne vem kako se napiše po angl, imam slo Excel).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebujem pomoč: Excel in primerjava let

Oddelek: Pomoč in nasveti
5727 (466) omni-vor
»

Excell - osveževanje pivot tabele

Oddelek: Programska oprema
163919 (3530) klemenSLO
»

Excel in graf

Oddelek: Programska oprema
51274 (1104) bluefish
»

Excel 2003 - Ozadje

Oddelek: Programska oprema
101872 (1766) samomas
»

Izpis iz MySQL v html tabelo - problem

Oddelek: Izdelava spletišč
91244 (1087) markz

Več podobnih tem