» »

windows xp se ne zažene

windows xp se ne zažene

zelenjava ::

Pozdravljeni!
Na računalnik sem nameščal windows xp, in še preden sem ga začel formatirato mi je vrglo ven.Potem sem disk prenesel na drugi pc,in naložil windows tam,in use je lepo uspelo.Ta disk sem potem prenesel v ta pc ki mi je prej skoz ven metalo.Sedaj pa se nalaga windows in preden vstopi w windows,se resetira.V biosu sem iskal pod IDE CONFIGURATION da bi spremenil nastavitve a nikjer ne najdem ahci.Lp Miha.

Pentium ::

normalno je, da se sistem, ki je delal na x sistemu, ne bo zbudil na nekem y sistemu. razen če sta računalnika identična glede na konfiguracijo (natančneje, uporabljata enak gonilnik za IDE).
poskusi še enkrat namestit sistem na ta problematičen računalnik.
kaj dejansko pa se je zgodilo, ko ti je sistem "vrglo ven"? je bil to reset, ali blue screen, se ti je računalnik ugasnil ali kaj?

priporočal bi tudi test rama, ker tole mi diši po napaki v ramu.

zelenjava ::

Pentium je izjavil:

normalno je, da se sistem, ki je delal na x sistemu, ne bo zbudil na nekem y sistemu. razen če sta računalnika identična glede na konfiguracijo (natančneje, uporabljata enak gonilnik za IDE).
poskusi še enkrat namestit sistem na ta problematičen računalnik.
kaj dejansko pa se je zgodilo, ko ti je sistem "vrglo ven"? je bil to reset, ali blue screen, se ti je računalnik ugasnil ali kaj?

priporočal bi tudi test rama, ker tole mi diši po napaki v ramu.


Vstavil sem cd, in ga zagnal ,ko je prišlo do setup is start windows mi je napisalo da ni gonilnikov za t disk in možnost sem ime samo f3 izhod.Sedaj se pa resetira pred vstopom v pc.Če pa ta isti disk priklopim še na dva druga pcja pa use normalno dela.Lp Miha

69charger ::

Boš moral Windowse naložit kar z tega računalnika.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

feryz ::

IDE ali SATA AHCI?
Tlačiš SATA2 disk na SATA1 ploščo?
Napiši kaj več kaj imaš, pa ti bo kdo znal kaj pomagati.
Disk dela na dve kompih če je isti (ali podoben) čipset, ostalo je loterija.

solatko ::

V bios-u spremeni v IDE za pogon diska ali pa instaliraj SATA gonilnik. Računalnik ti do instalacije gonilnikov ne zna pisat na SATA disk.
Delo krepa človeka

blacky1 ::

Pozdravljeni,

Da ne odpiram nove teme, bi se pridružil tej z vprašanjem.

Zakaj za vraga ne morem zagnati WIN XP na rač.?
Win sem nalaglaže na marsi kateri rač in si rešil marsi katero težavo vendar TE NE ZNAM.
Prosim če mi kdo pove še kakšen nasvet.

Problem je v tem da je Win XP med sami delovanjem prenehal delovati in se ni več zagnal, pogosto je javljal virus. Po logičnem predvidevanju je krivo to, ko sem želel naložiti win na novo se mi kopiranje datotek ustavi na 78% in nikakor ne morem naložiti datotek. Ker sem sumil okvaro diska sem disk prenesel v drug rač in tamo poskusil naložiti Win, naloži normalno. Ko sem ponovno poskusil na starem rač, se Win zažene do napisa Win XP in ko napis izgine rač zamrzne, poskusim v save mode, vendar rač zmrzne pri izbiri za save mode po pritisku na enter, če pustim da gre sam naprej zamrzne pri 0. Ko sem poskusil ponovno naložit na tem rač Win in prekopirat datoteke mi nikakor ne zažene več kopiranja, ko se začne nalaganje začasnih datotek se rač sam restarta in to v nedogled. Pregledal ploščo, nikejer videt napake, zamenjal rame, poskusil z drugim diskom v tem rač in je ista finta.

Uglavnem zmanjkalo mi je idej.

PROSIM ČE IMA ŠE KDO KAKOŠNO IDEJO NA NET Z NJO.

Hvala za pomoč že vnaprej.

DeeCoy ::

Potem je kriva plata, mogoče celo procesor. Poglej tudi voltažo (ponavadi je izpisana v BIOSu)

solatko ::

Po vsej verjetnosti je problem v RAM-ih ali pregrevanju procesorja, računalnik razdri, fino očisti, vzemi ven RAM-e, jim z mehko krpo očisti konektorje, dobro spihaj celo ploščo, hladilnik in zamenjaj termalno pasto, preveri kondenzatorje (nisi napisal za kakšen sistem gre, glede na uporabo xp verjetno stareši), potem pa vse skupaj pazljivo zloži, poglej nastavitve v bios-u (da nimaš slučajono sata, mora bit nastavljeno na IDE) in, ko boš vse to naredil, poročaj o rezultatih. Računalnik moraš spihat in ne sesat. Če nimaš drugega, je dobra tudi pumpa za avtomobil, boš pač prijatla prosil da ti bo pumpal.
Delo krepa človeka

Bostyan007 ::

Se strinjam z obema lahko je matična ali pa se računalnik preveč segreje poglej v bios pod temperaturo in na kateri temperatudi naj se računalnik restarta in celoten računalnik spihaj in drugače dvigni max temperaturo za 10 stopinj prvo poglej kakšne so stopinje med delovanjem in kakšna je max temperatura. Jaz sem imel tudi tak problem računalnik sem spihal ampak v biosu je bila max temperatura premalo in sem dvignil za 10 stopinj in računalnik dela brez problemov že 2 leti! Ker je lahko max temperatura na meji in med inštalacijo se računalnik več segreje in se resetira.

In za inštalacijo windowsov lahko da je kaj narobe z DVD ali CD Romom in ne more prebrati neke datoteke na 78%, lahko pa tudi je kaj narobe z CDjem in ne prebere neke datoteke na 78%. Zapeči nov CD od windowsov
Jaz imam 2 nova DVD-ja in nov DVD od matične eden DVD-Rom prebere DVD drugi pa ne :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja računalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12314690 (11288) Kaj
»

Nalaganje OS na drugi trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
183438 (3062) daBunks23
»

blue screen po menjavi matične

Oddelek: Pomoč in nasveti
181750 (1429) Hayabusa
»

Asus P7P55D-E PRO

Oddelek: Strojna oprema
142234 (1979) Bostyan007
»

Nova kišta - bsod

Oddelek: Strojna oprema
442617 (1740) Toomy

Več podobnih tem