» »

Asus P7P55D-E PRO

Asus P7P55D-E PRO

Bostyan007 ::

Kupil sem omenjeno matično in ima problem ko priklopim 2 sata diska na sata1 in sata2 bios vidi diske ampak windowsov ne morem namestiti ko pokaže particije kliknem naprej napiše napaka.... ko pa priklopim na sata1 in sata3 pa dela normalno in lahko namestim windowse. nalagati windowsov ne morem če sta oba kabla prikloplena eden na vrh drugega, Če pa priklopim enega zdraven drugega pa lahko naložim.

Ne dela in ne morem naložiti windowsov bios pa vidi diske



Dela in lahko naložim windowse



Kaj je lahko problem prodajalec mi je rekel da moram nagraditi bios? ali je imel kdo podobno napako da mi lahko pove....
Ali je treba kaj v biosu spremenit... malo sem gledal ampak nisem zasledil....

LP
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bluefish ::

Tista napaka pa je?

Bostyan007 ::

ja windowsov ne morem naložiti če imam oba diska priklopljena sata kabel enega na vrh drugega na starejši matični sem pa lahko naložil windowse kjer sem hotel sem lahko priklopil kabel sata je delalo, zanima me zakaj tukaj ne morem na sata1 in sata2. Lahko priklopim samo na sata1 sata3 in sata5 potem dela, če priklopim na sata1 in sata2 windowsov ne naloži in ne gre v windowse dela mi ampak na sata1 in sata3. Zanima me zakaj ne delata diska na sata1 in sata2 če kdo pozna ta problem?

solatko ::

Bostyan87 - Naložiš lahko samo na tiste Sata priklope, ki imajo gonilnik, ponavadi so to 4-je porti, ostale pa šele potem windows poišče na netu, pri XP, jih moraš naložiti iz CD-ja, ki si ga dobil pri plošči.
Lahko pa pred instalacijo izbereš nalaganje gonilnikov, potem pa bi moralo iti iz vseh.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Bostyan007 ::

to vem ampak če priklopim dva diska ne dela če priklopim enega pa dela npr če priklopim eden disk na sata1 ali na sata2 dela normalno če priklopim pa oba diska prvega na sata1 in drugega na sata2 pa ne dela mislim windowse ne naloži in v windowse ne gre bios pa vidi oba diska. Tako kot je prikazano na prvi sliki windowse ne morem naložiti če pa priklopim eden disk na spodni ali zgorni priklop pa dela normalno to me zanima zakaj ne dela. Na starejši matični pa je delalo tam kjer sem priklopil

solatko ::

V bios-u moraš določit boot disk, potem bo delalo.
Delo krepa človeka

Bostyan007 ::

ne dela je boot že od začetka meni dela vse, samo na sata1 in na sata2 ne dela če priklopim na sata1 in sata3 dela mene zanima zakaj ne dela kot je na sliki pokazano to mene zanima boot... to ni problem sliko poglejte.....

slika pokaže točno kaj mi ne dela to mene zanima tisti ki ima asus matično naj pove ker jaz sem imel gigabyte nisem imel problemov z sata je delalo kakor sem priklopil z asus pa ne dela in me zanima ali je trega spremeniti kaj v biosu ali...

sem naložil že 100x windowse in boot in.... nimam problemov s tem mene samo zanima zakaj ne dela kot je pokazano na prvi sliki
"Ne dela in ne morem naložiti windowsov bios pa vidi diske"

še enkrat povem ko priklopim dva diska na sata1 in drugega na sata2. Ne morem naložiti windowsov na sata1, kjer pokaže particije kliknem na particijo install in napiše "napaka..." na sata2 pa lahko naložim windowse, če imam pa eden disk pa lahko naložim windowse na sata1 in na sata2, če imam pa 2 diska in priklopim na sata1 in sata3 lahko tudi naložim windowse na oba diska. Zdaj zakaj ne morem naložiti windowsov na sata1 to sta eden na vrh drugega, na prvega ne morem sata1

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Vzemi v roke user manual od plošče in si najprej oglej, kako potekajo Sata priklopi po vrsti. Če priklopiš na sata0 in sata1 - eden nad drugim v prvem priključku, sta oba po defaultu pripravljena delati kot IDE diska, ostali so verjetno naštimani v modu ahci. Če inštaliraš Windows XP, boš brez dodatnega gonilnika, lahko instaliral samo na enem od teh dveh priklopov. Poleg tega moraš v Biso-u nastavit disk s katerega bo boot zagnan, potem pa še enoto s katere bo boot-alo.
HDD - ti pokaže dva diska - izbereš tistega na katerem bo sistem

Boot napravo - ti ponudi vse možne naprave floppy, DVD-CD, HDD, USB - nekaj naprav.

Če tu nimaš prav nastavljeno, ti instalacija ne more normalno potekat, ker na napravo, ki ni zabeležena kot boot naprava, windows-a ne moreš instalirat, po klasičnem postopku.
Delo krepa človeka

Bostyan007 ::

Imam windows 7 boot je prav naštiman že od začetka... in pod boot imam samo Disk, CD/DVD, floppy, USB in kartice in meni ne dela samo eden nad drugim drugi delajo brez problema. Preblem imam samo na tej matični sem imel gigabyte nisem imel problemov z sata je delalo kot sem priklopil sem imel na dveh diskih windows 7 in je zagnalo oba. Ker če priklopim zdaj enega nad drugim dela samo sata0 in sata1 ne dela. Tudi če priklopim enega na vrh drugega na katerikoli sata priklop ne dela. Mene zanima samo sata nastavitve, boot nastavitve so vse točno naštimane.

Bostyan007 ::

In ker že gevorimo o tej matični bi zamenjal hladilnik z enim od teh do 40€. Obvezno za podnožjem 1156, 1366.

mislim tega
Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2

ali tega
Scythe Ninja 3 SCNJ-3000

Arctic Cooling Freezer 13

akasa AK-968

obrati ventilatorja pomoje niso tolko pomembni bol velikost hladilnika ker Scythe Ninja 3 SCNJ-3000 ima samo 1360 RPM. Kaj mi priporočate?

Zgodovina sprememb…

Bostyan007 ::

Zanima me kakšna je normalna temperatura za i7 pri 0% obremenitve in kakšna je normalna priporočena temperatura pri 100%? Jaz sem igral igro Crysis 2 5h in temperatura procesorja je bila do 80 stopin ali je to dobro normalno ali slabo? Preiskal sem veliko strani in pisali so okrog 60 - 70 stopin. Kakšna je vaša temperatura v računalnikih i7... ali kakšna naj bi bila normalna pri 0% in 100%. Max temperatura piše za i7 105 stopin ampak....

Gledal pa sem ta hladilnik da mo zmanšal temperaturo tudi poleti...

Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2

Kaj menite o tem hladilniku in če je možno čim prej odpišite.

jazbec ::

jajc
če nimaš kaj dosti dnarja kupi mugen2, če imaš malo več pa top zračni cpu cooler noctua nh-d14

Bostyan007 ::

Ja vem da ni nevem kaj ampak mugen je 40€ freeze je 30€ o hladilnikih nevem nič ampak tudi freeze ni slab hladilnik.

Kaj pomeni pa to za moj procesor sem dobil ta podatek

TCASE ------- 72.7°C

jazbec ::

Bostyan007 je izjavil:

freeze je 30€ o hladilnikih nevem nič ampak tudi freeze ni slab hladilnik.


ni vreden 30 evrov in ja je slab hladičnik
za teh 10 evrov več dobiš bistveno boljši cooler

Bostyan007 ::

Ma lahko da ni dober ampak če je bil prej original od i7 2.93, ki je 3x manjši od tega, bo pa tudi ta zdržal :) in temp. je bila do 80°C pri 4h igranja.

Zanima pa me kaj pomeni to
TCASE ------- 72.7°C

Ta podatek sem dobil na eni strani od moje plošče to pomeni max 73°C ali normalno...?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop SATA2 na Asus A7V8X

Oddelek: Pomoč in nasveti
61655 (1591) janez77
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262627 (2299) muzičar
»

Serial ATA 2

Oddelek: Strojna oprema
261861 (1457) OChack
»

Sata II enable

Oddelek: Strojna oprema
192007 (1522) boštjan
»

Diski SATA II

Oddelek: Strojna oprema
192576 (1899) schejk

Več podobnih tem