» »

Čudna težava z "wake on lan"

Čudna težava z "wake on lan"

Jakkob ::

Wake on lan dela samo če pošljem magic packet kako minuto po tem ko dam račinalnik v sleep. Če magic packet pošljem kasneje se računalnik noče zbuditi.

Plata: Asus p7p55d-e
V BIOS-u imam enejblano "Power on by PCI devices" in "Power on by PCIE devces" - stran. 3-30 manual
Tu je manual za plato, če komu kaj pomaga: -klik-

Device manager -> mrežna -> power management
So te nastavitve vredu, ali bi moral prvo odkljukat?



Kot bi se mi po nekaj desetih sekunda po tistem, ko spravim računalnik v sleep, prekinilo napajanje nečesa in zadeva ne deluje.

bezerk ::

prvo odkljukaj pa probaj

misek ::

Od kod pošiljaš magic paket in kako? Preko routerja morda? Ker v tem primeru ti morda router izgubi MAC naslov računalnika, zato ti po daljšem obdobhu več ne deluje. Poskusi ga poslati na broadcast naslov, če si ga sedaj na unicast.

Jakkob ::

Isto se zgidi tudi pri izklopu računalnika in ne zgoljk pri sleep.

@brezek probal in ne pomaga.

@misek
magic paket pošiljam iz programa na mobitelu na moj statični IP, Subnet mask 255.255.255.255, MAC adress in port 9.
Na routerju imam sledeče:

in dynDNS account:

misek ::

Poglej še v BIOS za kakšno opcijo povezano s tem.

Matko ::

naredi forward na 192.168.2.255

Jakkob ::

Bravo Matko, ravno študiram če bo to to in probam spremenit, samo mi routar od Belkina ne dovoli.Samo 1-254.

Berem, da naj dam Save/backup setting, v notepadu popravim na 255 in uvozim nazaj, vendar ko dam restore settings, dobim "restore failure crc>".
Isto napako javi tudi če nič ne spreminjam...jao belkin....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakkob ()

KoMar- ::

Imaš najnovejši firmware?

Jakkob ::

Imam...

Jakkob ::

Ker mi router ne dovoli nastavit broadcast adress na 192.168.2.255 sem probal naslednje:

Subnet mask sem nastavil na 255.255.255.128,
torej je sedaj moj broadcast adress 192.168.2.127, kar pa lahko nastavim v routerju.

A zadeva še kar ne deluje. Ali je zgoraj napisano sploh prav? Prvič delam kaj takega pa se ne spoznam najbolje.

OmegaBlue ::

Raje poglej če lahko v tabelo statično mapiraš mac naslov.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Jakkob ::

..."enter a static ARP entry into the router. Map the static IP to which the packet is forwarded to the MAC address of the computer you want to wake..."

Tole verjetno ne omogoča vsak router ne. Pri mojem ne najdem. Ali se to kako drugače nastavi?

Jakkob ::

Dodeli PC-ju statični IP izven dosega DHCP, a ne pomaga. To sem naredil zgolj, da se ne bom žrl da nisem probal res vsega.

Poslal na Belkin support, če se da kako vnesti ta IP v ARP tabelo, a mislim da s tem routarjem ne bo šlo. (Belkin F5D8231-4 v2). Žal zanj tudi ni DD-WRT, Tomato...firmware-a.

Sporočim, če vseeno kako rešim zadevo.
Hvala vseeno za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Open DHCP Server - ni dhcp leasov

Oddelek: Pomoč in nasveti
81207 (1016) AC_DC
»

Patriot box office (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
565931 (4200) polde66
»

PowerOn preko lana?

Oddelek: Strojna oprema
241732 (1149) jamiroq
»

Ubuntu - težava z mrežo in rootom

Oddelek: Operacijski sistemi
81334 (1201) lukaz
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947029 (5412) Azrael

Več podobnih tem