» »

PowerOn preko lana?

PowerOn preko lana?

LordTado ::

A ve kdo če se da rač kako prižgat preko lana?
Ali kako drugače razen tipke na ohišju?

lp

OmegaBlue ::

Če mrežna kartica podpira Wake On Lan, potem lahko.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

LordTado ::

In pol se pri vhodnem requestu pržge ali kako?
Če se recimo hočeš povezat gor za kakim remote ali podobno...

hudychk ::

Moj brat je sprogramiru eno aplikacijo, s katero lahko prižgeš drug računalnik preko LAN-a. Seveda mora bit tud nekaj posneto na drugem kompu in mrežna kartica mora podpirat Wake-On-LAN (WOL), kot je že napisal OmegaBlue.
The Devil himself!

OmegaBlue ::

In pol se pri vhodnem requestu pržge ali kako?
Če se recimo hočeš povezat gor za kakim remote ali podobno...


Ne čisto tako, pošlje se broadcast paketek z mac številko mrežne kartice (mac moraš poznat).

Kako to naredit imaš več načinov, določeni routerji imajo možnost zbujati mašine v mreži, lahko pa z namenskim programom z druge mašine. Samo s povezovanjem na IP mašine ne boš dosegel ničesar.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

trnvpeti ::

in ce je racunalnik v sleep?
ali je ista procedura

PaX_MaN ::

in ce je racunalnik v sleep?
ali je ista procedura

Odvisno od kompa. Moj se je v S1 zbudil brez problema (a je zraven še vedno laufal ventilatorje) iz S3 pa nikakor.

OmegaBlue ::

Ni važno v kakšnem stanju je, če ima WOL vklopljen (če imaš onboard mrežno poglej v bios) se bo zadeva uklopila ko dobi ustrezen paketek.

Seveda so odstopanja gleda na glupost proizvajalca ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

LordTado ::

Ko omogočim v biosu to funkcijo pa se noče ugasnit...?
se restarta namesto ugasne...če jo disejblam pa se usagne...

OmegaBlue ::

Trapast bios, kaj ti morem.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Pesimist ::

Hmja. Kaksna pa mora biti konfiguracija rutera oz modema? Predvidevam da rabis ruter ki to podpria in siopov Prospero ni dovolj. Enrkat sem ze probaval wakeonlan, vendar mi nikakor ni uspelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

LordTado ::

ja sem zrihtal,magic packet pošlje program in pol se vklopi...Maš pa tudi možnost da se na kateri koli paket pržge ampak tega nisem testiral...
dela lepo ampak samo preko lana in z programamom na ip 192... in mac adreso.
Sem pa našel eno stran na netu da bi lahko preko neta pržgal se pravi zunanji ip in mac adresso,ampak noče pržgat,ne vem zakaj ne,ker vi v bistvu mogel najt mrežno preko mac-a...
Ali mogoče ruter blokira?
lp

http://www.wakeonlan.me

to je to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

OmegaBlue ::

WOL paketki se pošljejo preko broadcast, tako da nič čudnega da ne dela z interneta (samo lokalna mreža). Imaš tudi programe za preko interneta, (rabiš port forward) samo tisto je tko tko, včasih dela ali pa sploh ne.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

roli ::

Meni pa WOL ni uspelo zrihtati. Na PCju sem v BIOSu omogočil Wake on MAC (aka WOL). Če grem sedaj v web vmesnik routerja (na njem teče Tomato firmware) in grem na WOL in kliknem na PC se ne zgodi nič. Sem probal tudi ročno vtipkat MAC naslov PCja v WOL okno pa ni učinka.
http://www.r00li.com

bond007 ::

Men dela WOL super na treh računalnikih - vsi se zbudijo iz S3 sleepa. Bi pa full mel to še na prenosniku, ki je priklopljen preko wireless, ampak mi wlan mrežna ne podpira Wake on wireless...

boogie_xlr ::

Wake on wireless bi bil preveč požrešen za baterijo. Ko je pa laptop izklopljen, pa tak itak ne dela wireless. Tako, da WoW odpade :)

refosk ::

Jaz uporabljam tole stran za WOL in mi vklopi tudi izklopljen računalnik : http://www.depicus.com/wake-on-lan/woli...

LordTado ::

kaj treba tu not napisat,ker napišem pravi ip in pošle magic paket na drug ip...
zadnjo cifro spremeni...

refosk ::

kaj treba tu not napisat,ker napišem pravi ip in pošle magic paket na drug ip...
zadnjo cifro spremeni...

Vpišeš svoje podatke, jaz za subnet mask vpišem 255.255.255.255, spremenil sem tudi port na 2304. Seveda moraš ta port forwardirat v routerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: refosk ()

LordTado ::

ja in v čem je finta
ker jaz mam v nastavitvah 255.255.255.0 !

refosk ::

Če se dobro spomnim, se nekje zasledil podatek, da s tem pokriješ celoten rang lokalnih IP-jev.

alen1 ::

Bom kar tu vprašal, da ne bom nove teme odpiral. Zanim me, ali obstajajo kakšne aplikacije (php), katero/e bi namestil na web server, in potem preko brskalnika prižigal pc-je? Gre se za cca. 10 pc-jev. Najboljša rešitev je web aplikacija. Računalnike pa bi lahko tudi ročno vnesl važno je, da se da vsakega posebej samo s pritiskom na gumb lepo vklopit.

jamiroq ::

php kodo, ki ti sestavi in poslje magic packet dobis na googlu. ostalo si pa ze sam sestavis...

alen1 ::

Ja nekaj sem našel. Zanima me, ali obstajajo že kakšne narejene aplikacije, ker tega ne najdem.

jamiroq ::

logmein to omogoca, ampak je imho overkill.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wake on lan (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
526094 (4205) d0rK
»

zagon računalnika preko telefona

Oddelek: Omrežja in internet
172354 (1886) residual
»

Linksys router - wake on WAN

Oddelek: Omrežja in internet
81563 (1309) residual
»

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
173251 (2452) bastadu
»

WAKE ON LAN!!! Problem???

Oddelek: Omrežja in internet
51746 (1691) PaJo

Več podobnih tem