» »

shift 2

shift 2

valvoline1 ::

Kaj je kdo že sprobal? Zakasnitev kontrol-input lag je obupna. Grafika stoneage,upam na popravek za input lag. Pa pol sprobam će bo cajta. Končno dobra dirkačina(upam). 1ka je bil kar solidn špil.

Outsajder ::

Grafa je čist zakon gameplay je resničen napram ostalim nfsjom in nočne dirke so ZAKON!

JayKay ::

demo je kje za dobit?

Rippy ::

Uh to zadevo je popolnoma nemogoče igrat na tipkovnico. Razen če imaš kakovosten volan...drugače stran od tega.

ABX ::

valvoline1 je izjavil:

Kaj je kdo že sprobal? Zakasnitev kontrol-input lag je obupna. Grafika stoneage,upam na popravek za input lag. Pa pol sprobam će bo cajta. Končno dobra dirkačina(upam). 1ka je bil kar solidn špil.


Torej isto kot Shit 1?

Igra je narejena za pad, kar pomeni da ne z tipkovnico ne z volanom se je ne da igrat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

keitai ::

Na xbox360 pad se fura dost ok, čeprav se je nujno poigrat z nastavitvam (sensitivity, dead zone...). Na tipkovnico je pa groza.

macgajver ::

Špil ima profile za volane notr in se vozi super na volan težava je samo v input lagu sicer stvar ni zelo moteča ampak bi si definitivno želel odzivno0st na ravni race 07. Drift je malo čuden nevem točno ali je to zaradi input laga ali kaj ampak avto ko ga po mukah uspeš lepo driftat skozi ovinek se rado naredi da te kar na enkrat čudno obrne. Ampak igra navduši z paleto avtomobilov ki so na voljo in njihovimi predelavami ne v smislu zmontiraj neonko in ušmekaj šolthebl ampak resnimi predelavami. Zvoki so dobri.
Je pa ena težava te igre ker se hoče na nek način prilagajat otrokom po drugi strani pa ponuja simulacijo dirkanja izpade igra dokaj dobra ne pa odlična čeprav je vidno da so tokrat več stavili na odraslo publiko in veliko mulcev stoka kako je zanič nfs.
tenstan krompir je pa zakon

Jst ::

Iščem razlog za nakup X360 PC kontrolerja. Lani sem kupil F1 2010, igral z Logitech Dual Action, ampak me igra ni pritegnila, tako da mi je bilo žal za nakup igre same, potem pri nakupu X360 kontorlerja mi pa niso poslali tega za PC, ki ima adapterček, zato sem ga vrnil in ne zamenjal.

Rad bi igral eno ne čisto resno simulacijo, niti ne arkado, nekaj kar ti da dober feeling z X360 gamepadom.

Je Shift 2 takšna igra?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

St235 ::

shift zna bit malenkost rpeveč na simulacijski strani. Na aplošček se ga da lepo igrat ampak za tisto pravo rabiš volan. Je pa plošček svetlobna leta pred tipkovnico.

ABX ::

Shit 2 ni simulacija v nobenem pogledu, ker iz fizičnega vidika ne simulira nič. Je samo en ročni približek narejen od nekoga ki ga simulacije ne zanimajo.

Če želiš simulacije na konzoli ne boš našel nič.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Jst ::

Jaz bi rad nekaj, kar zabavno za igranje - NFS z neonkami meni to ni.

Recimo igra Fuel je bila na Steamu full poceni in čeprav je čista arkada, sem z njo preživel veliko časa, ker je bila zabavna za igranje. Če sem imel 20min za zapraviti, ker sem koga ali kaj čakal, je bila igra super.

Na nek način jaz delim igre na dve kategoriji:
Igre, v katere se moraš poglobiti in ena ura igranja ne pomeni nič (Fallout3, Mass Effect) in igre, ki jih lahko igraš po 20min odlomkih, pa so vseeno zabavne.

Moja primarna zvrst so FPSji in MP del teh iger spada v drugo kategorijo - teh tudi največ igram, ker enostavno nimam časa, da bi se toliko poglobil v igro in s tem zapravil recimo cele popoldneve. (So izjeme, odvisne od urnika.)

Fuel sem pa igral tako, da sem se zleknil v naslonjač, monitor premaknil dol in oddigral kakšno progo z gamepadom Logitech Dual Action.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ABX ::

Forza mislim da je za Xbox
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Berserker ::

ABX je izjavil:

Shit 2 ni simulacija v nobenem pogledu, ker iz fizičnega vidika ne simulira nič. Je samo en ročni približek narejen od nekoga ki ga simulacije ne zanimajo.

Če želiš simulacije na konzoli ne boš našel nič.


Sicer nista tako hardcore simulaciji kot je rFactor (sicer kdo ti bo to igral če je grafika skrajno zastarela), pa sta Gran Tusrimo 5 in obe Forzi 2,3,(4) dovolj dober približek temu.

St235 ::

ABX je izjavil:

Shit 2 ni simulacija v nobenem pogledu, ker iz fizičnega vidika ne simulira nič. Je samo en ročni približek narejen od nekoga ki ga simulacije ne zanimajo.

Če želiš simulacije na konzoli ne boš našel nič.


Torej simulacije vožnje ne obstajo, ker je vse samo približek. Le kaj pomeni beseda simulacija?

Predvsm pa je govora o igri za PC, ker dvomim, da bi drugače rabil pretvornik za kontroler.

Dirkaške igre lahko v grobem razdeliš v arkade ki zahtevajo držanje gumba za gas in pobesnelo zavijanje ter "simulacije", ki deloma upoštevajo fizikalne zakonitosti in prenašajo določene elemente (teža vozila, pogon...) v igro, ter zahtevajo večjo angažiranost in vložek igralca. Ne glede na vse pa so v prvi vrsti IGRE, kar pomeni, da so namenjene zabavi. Dvomim, da bi dosti ljudi igralo Simulacijo kjer voziš golfa 3 in ko se zaletiš in umreš ne moreš več igrat igre. Še najbližje temu je prišel prastari Gran Prix Legends. Večina otalih iger na čelu z Gran Turismo, NFS: SHIFT, FORZA dajejo na prvo mesto užitek pri igranju in ne posiljujejo z pretirano realnostjo.

Verjamem pa da so za potrebe avtošole izdelali kak simulator, ki dejankos omogoča upoštevanje velike večine realnih fizikalnih zakonitosti. O zabavnosti tega p raje ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ABX ::

rFactor uporabljajo ekipe F1 v svojih simulatorjih. Ne samo za trenirat voznike ampak tudi za razvoj avta.


Užitek in simulacija sta dva ločena pojma, isto kot lepo in funkcionalno. Pravi izdelek ima oboje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Berserker ::

Ja ampak takšnega izdelka praviloma ni. Zato so tudi simulacije redke, ker jih malo kdo igra, vsi se raje zabavajo v igrah.

ABX ::

Vsi se radi zabavamo, ampak vsako tele ima svoje veselje. Ker o okusih je nemogoče debatirat ne bom nikoli rekel da ta ali ona dirkačina bolj zabavna.

O simulacijskem pogonu pa lahko tehnično debatiramo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jst ::

Mene "Challenge" malo bolj resnih voženj ne moti.

Predvsem me zanima, če ima igra svoj "fun faktor" in če se lepo ujame z X360 Gamepadom.


--

rFactor in F1: Ekipe uporabljajo simulatorje, ki jih krmilijo (pri McLaren I think) trije računalniki, so dvignjeni na dinamičnih "vzmetih," da čutiš G-force in verjetno imajo konkretno predelano rFactor verzijo za lastne potrebe.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ABX ::

rFactor Pro, osnova je ista, ampak boljše podpira 3rd party plugine.

In ni samo za voznike, tudi tehniki simulirajo razne elemente.

OT:
Forza, kot sem že napisal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Meizu ::

Meni osebno je tale Shift2 dokaj kul. Na volanu odlična reč za malce sproščat živce z naganjanjem Audija RS4 z motorjem od R8 LMS in kolko... 1000km al kej takega :) Epic :P

Meni je ravno dovolj arkadna in ravno dovolj simulacijska, da mi je nekako všeč za igrat. Medtem ko Shift1 je bil pa katastrofalen obup zame.

Je pa res ja, s tipkovnico se karkoli, kar je RWD ne da vozit. Še na volanu s sklopljenimi pomagali se morš kr namučit, da ukrotiš 1000km na zadnjem pogonu... Meni se ravno to dopade. Ker tudi v RL ni nekako samoumevno da pri 1000km avtu na zadnji pogon kr daš po gasu, da gre pa ravno ko puščica :)

ABX ::

To je glavni problem Shit 1/2.
Input lag:
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Meizu ::

Ja jst sm tole izničil s tem, ko sm znižal detajle. Očitno je tale delay pogojen s framerateom. Ko sm imel tm okoli 30-40 fpsjev je bil tale delay neznosen, ko pa sem za eno stopnjo spustil detajle, pa dela gladko in odzivno. Sedaj s tem nimam več problemov.

macgajver ::

Špil mi leti 60+fps lag je prisoten. Recimo kakšen race07 ali rfactor pa potem shift2 razlika je očitna te kar mine samo ko nekaj časa igraš se navadiš.

Zakaj simulacije. Recimo naša država full podpira avto moto šport imamo ogromno pist in vsega. Država vlaga denar iščejo se mladi talenti in ni treba imet premoženja da lahko sodeluješ v teh športih. No sedaj pa šalo na stran v naši deželici si kriminalec že če nimaš nekaj homologirano na avtih motorjih kaj da bi imeli šele kakšno podporo v avto moto športu. Uglavnem brezveze večina brez finančnih sredstev, da bi se šli ta hec bogatašem pa pač ni do tega raje frajarijo po lj z ferrariji kot bi šli dirkat na stezo.

In zato si nabviš volan za 300eur solidn računalnik in online igraš simulacije dirkanja če si dober se udeležuješ še tekmovanj in tako naprej ubistvu uživaš v tem kar si v resnici nemoreš privoščit. Je pa res to samo dober približek ampak bolje to kot gledat po tvju.
tenstan krompir je pa zakon

Jst ::

Gledal sem filmčke na youtube-u in pri PC verziji je prisoten "Controller Lag." Obstaja kakšna rešitev?

*Če bi res kupil igro in X360 gamepad.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Sssaga ::

Nürburgring Nordschleife (20.8 Km)

6:33, ELITE, G25. Brez prevelikega laga. :)



Frendu sm ga posodu pa je takoj podru rekord; še ko sm snemu za 4 sec.

Sssaga ::

Driftanje



8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

F1 2011 by Codemasters

Oddelek: Igre
121448 (729) akakijevich
»

Popravek za poškodbeni model Gran Turismo 5

Oddelek: Novice / Igre
115584 (5158) PrimozR
»

Gran Turismo 5 končno dokončan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5313082 (10326) D3m
»

Gran Turismo 5 prihaja 'že' poleti?

Oddelek: Novice / Igre
364190 (3038) PrimozR
»

simulacija vožnje avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10013812 (11186) Loki

Več podobnih tem